Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco spyderfly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Spyderco spyderfly
Proszę szczęśliwych posiadaczy tego pięknego balisonga o podzielenie się uwagami na temat jego "cech charakteru" :)
Krótkomówiąc jaki jest z niego kolo itd :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
Z tego, co słyszałem: dobry balisong za rozsądną cenę, macha się nim trochę trudniej, niż benchmade'ami, bo ma cięższe rękojeści, ale wszystko jest do nauczenia myślę.
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
Vince, dzięki za dobre słowo...no i za wczorajsze linki do treningu balisongami.
Tylko jak te filmiki obejrzałem-ja i moje palce też-to paluchy od wczoraj sie do mnie nie odzywają. Boją się kurna czy co? :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
kwestia treningu i wprawy, grunt to sie nie zniechecac :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
Chyba nie ten dzial ;)

Spyderflya mialem rpzez jakis czas zanim nie pofrunal do Tiany - z grubsza rzecz biorac jak dla mnie balek rewealcja, nauczylem si enim machac niezle nawet. Ogolnie polecam trzymanie za srodek ramienia a nie koncowke przez to, ze koncowki sa porzerzone i maja spyderholes [przydatne dosc, np. zmodyfikowalem troche latchdrop i ladnie wychodzilo] - ciezko nim mlynse krecic trzymajac za koniec. Ogolnie polecam z calego serca :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
Syder , jest przedewszystkim inaczej wywazony , balki klasyczne np. Korta , Dobruskigo ,Ralpha ( oczywiscie BM) , srodek ciezkosci maja 1/3 dlugosci rekojesc i liczac od pivota., Spyder ma t oprawie w polowie i tu dla kogos kto machal wczesniej moze byc poczatkowo duza ruznica. POczatkowao byl za wolny ale po kilku godzinach bylo OK.
NAstepna rzecz to latch , w Spyderze nie blokuje sie w otwartej pozycji noza , dlaczego ? Spyderco robione sa w Colorado , a tam gravity knives sa nielegalne , jednak jezeli nie blokuja sie w pozycji otwartej nie podchodza pod ten paragraf ( sprytne , nie ?)
Bardzo porzytecznym wynalazkiem sa Spyderkowe dziurska na koncu rekojesci ,, raze z tip up klipem , daje piekna mozliwosc otwierania latch-drob , ale tym razem trzymajac wygodnie za rekojesc a nie za latch.
SA latch mozna montawac zarownao jako Batanga czy Manilla styl , czyli jak kto lubi.
Duze rekojesci dobrze sie sprawdza u poczatkujacych , szczegolenie we wszelakich manawrach powietrznych.
Calosc za ta cene , nie mozna powiedziec nie.
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco spyderfly
Serdeczne dzięki Seiken za ten krótki spicz i zawarte w nim uwagi, no i potwierdzenie słuszności dokonanego przeze mnie wyboru nowego członka mojej nożowej rodzinki:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024