Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego sw żrą się między sobą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

.....skoro zawodnicy walczący w klatkach uważają się za najlepszych fajterów to czemu tak wolno rozwija się ta sztuka walki?przecież powinien być istny szturm na sale treningowe vale tudo,skoro to najgenialniejsza i najskuteczniejsza sztuka.....otóż dlatego bo bardzo mało osób nadaje się do tego lub chce zajmować się taką sztuką walki.tu trzeba rzeczywiście prawdziwego zatwardziałego wiejskiego chama od wideł i łopaty(z całym szacuneczkiem :D ) aby trenować codziennie i ostre sparringi przeprowadząć i być ostro obijanym....bo potem głowa często boli :lol: i często są kłopoty z pamięcią, :lol: wysławianiem się :lol: i komunikacją międzyludzką :) i człowiekowi w miarę inteligentnemu o zrównoważonej psychice takie treningi nie są potrzebne



SAWOSZ tu masz odpowieź na powyższe pytanie do gonza
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

....a zatem część trenerów vale tudo i bjj w polsce nie szanuje się :D a tym samym wypacza obraz wspaniałego skądinąd systemu walki jakim jest bjj,który jest generalnie utożsamiany z bandziorami i dresami...do takiego wizerunku przyczynia się też i reklama bjj ,która przeciętnym jej odbiorcom jawi się jako nakłaniająca do aktów agresji i braku tolerancji

wystarczy?
okej źle sie wyraziłem. Zamień gnojki na bandziory i dresy.
reklama nakłania do aktów agresji i nietolerancji?
wiem, wiem bedzie zaraz o wyrwaniu z kontekstu czy coś...spoko.
Sawosz jestes w prządku ale niech Zwierzu sam odpowie czy nie uprawia agresywnej reklamy?
i może ty mi powiesz co on ćwiczy?
pzdr "nie żrący sie z innymi sw" gnz
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
Jedna niefortunna wypowiedz (zresztą nielogiczna) która moim zdaniem została nieco zle zrozumiana... Tu na forum widywałem bardziej obrazliwe posty którym się nikt nie przyjmował... Zrozumiałem to tak- mało jest prawdziwych fajterów w formule vale tudo bo treningi i walki wiążą się z mocnym obiciem na co niewielu sie decyduje... Tyle że to przemyślenie tyczy się i innych sztuk walki jak ktoś chce dużo sparrować albo i sportów (boks na przykład) i nie jest to specjalnie odkrywcze. Nie uważam tego postu za AŻ tak obrazliwy jak niektórzy tu go opisują...
Sprawia to wrażenie bardziej że tak zwróciliście na to wogóle uwagę bo Zwierzu krytykuje BJJ. Objętnie czy ma rację czy nie...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
Nie mam zielonego pojęcia co Zwierzu ćwiczy... No on akurat niczego nie reklamuje raczej anty- reklamuje... :) No dobra fakt palnął pare głupot ale jego ostatnie posty już raczej były bardziej merytoryczne... :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
sawosz: czy my nie gadamy w dwóch postach na raz? :D
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

zwierz i flash
ciut naginacie fakty, ale cóż wasze prawo
flash
kolejna walka bjj-kungfu
Rickson Gracie -David Levicki
Lewicki ciężśzy o 30 kg, wyższy o głowę
efekt?
PRZEMIAŁ I MARMOLADA, LEVICKI PŁACZE

Hehe, a to dobre. :rofl:
Przeczytaj dokladnie co napisalem w swoim poscie wyzej bo widze ze chyba niedokladnie przeczytales. Chociaz pewnych sformulowan co do kungfu ktore napisalem nie oczekuje ze zrozumiesz bo nie masz o tym zielonego pojecia (kungfu) bo nigdy sie tym nie interesowales.
Ja nie twierdze (zebys mi tu tego nie przypisywal), ze BJJ jest zle albo cos z tych rzeczy w konfrontacji 1 na 1 co pokazywalo w klatkach itp. - twierdze ze zupelnie sie nie nadaje do walki ulicznej jak i wiekszosc znanych styli.
Pokazujesz mi tu wyswiechtane linki ktore widzialo juz cale forum i myslisz ze to odzwierciedla rzeczywistosc?

Ciezko sie rozmawia z laikami jesli chodzi o kungfu - to ze tytul klipu brzmi MMA vs kungfu lub BJJ vs kungfu to wcale nie znaczy ze ten gosc cwiczy kungfu - co juz widze na 1-szy rzut oka po 2 sekundach klipu.

Ale coz - ja juz kiedys wyrazilem swoja opinie - im mniej osob zna sie na 'realnej walce' tym lepiej :) I niech tak zostanie :)
BJJ is the best :)

pozdrawiam
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

Zwierzu co cwiczysz ?
kolejny raz masz pretensje do bjj i ogólnie do formuły vale tudo...
myśle ze dzieki takim jak ty "sw żrą sie między sobą".
mówią że pełno jest aroganckich typów ćwiczących bjj, ty bijesz ich na głowę...
pzdr "ćwiczacy bjj" gonzo
ps. niech na bogów eterni mod zamknie ten temat
pps. zwierzu wymień jeszcze tych kiepskich zawodników bjj jak Minotauro czy Aarona...ich też każdy bije i poddaje wciąż...
nie zniese tego gościa.

dziwię się ,że odniosłeś wrażenie że mam jakieś "pretensje do bjj i formuły vale tudo"......miałem na myśli agresywną indoktrynacyjną "kampanię" reklamową przyświecającą wchodzeniu na polski rynek SW bardzo cenionego przeze mnie BJJ I bardzo uniwersalnej"formuły" vale tudo-również bardzo cenionej przeze mnie......żeby była całkowita jasność-mam pretensje do propagatorów BJJ i VALE TUDO ,którzy właśnie przez agresywną(a wielokroć chamską reklamę dyskredytującą inne systemy i sztuki walki)zachęcają do podejmowania treningów bjj i vt osobników którzy nie powinni trenować metod bicia drugiego człowieka ....bo mają to opanowane w wystarczającym stopniu podczas rozrób,rozbojów,bijatyk i pobić.Zwabieni odpowiednio agresywną reklamą i złaknieni jeszcze skuteczniejszym wykorzystaniem swoich możliwości bicia innych są trenowani w duchu absolutnej nietolerancji do innych sztuk walki.Nie twierdzę,że wszyscy trenujący "formułę" vale tudo mają przeszłość czy inklinacje kryminalne,jednak w wielu przypadkach tak jest! Mam głównie na myśli niektórych instruktorówi i niektórych bardziej zaawansowanych zawodnikow.Gonzo! czy wymieniając Arona i Minotauro chciałeś błysnąć swoją wiedzą na temat znajomości przedstawicieli BJJ i VT? ......bo nie widzę innego sensu w twoim stwierdzeniu w którym ich wymieniłeś.Pisząc o walce Roylera z Sakurabą podałem przykład ,że może być tak ,że dobry uderzacz może nie dopuścić do klinczu chwytacza i należy patrzeć na BJJ bez fanatyzmu....w który popada wielu młodych adeptów tego systemu walki....a próbując się dowartościowywać i ulegając agresywnemu marketingowi bjj i valetudo-przyczyniają się to tego,że SZTUKI WALKI ŻRĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
Zwierzu do tego że sw sie żrą przyczyniają sie pieniądze i jakiej bysmy ideologii nie dorobili to zawsze chodzi o to samo. Każdy prowadzi taką a nie inną gre w przyciągniecie klijentów. proste. nie znaczy to, że zgadzam sie ze wszystkimi twoimi argumentami ale rozumiem twoje podejście. chociaż prosił bym, jeśli można, o większą rozwage jeśli chodzi o użycie terminów " dresiarze" czy " bandyci".
pzdr "spokojny i bez urazy" gonzo

ps. Mino i Arona to przykłady nic więcej, nie chęć zaimponowania jakąś tam wiedzą. W kwestii formalnej: czy Sakuraba to czysty uderzacz? chyba nie, wiec nie może być dobrym przykładem jak to nie dopuścić do klinczu JAKIEGOKOLWIEK chwytacza ( mam na myśli judoke, zapaśnika, sambiste, zawodnika luta livre czy bjj ). Wszyscy sławni uderzacze formuły vale tudo muszą robić JAKIKOLWIEK parter bo inaczej zginęli by marnie.
sory że przydługo, pozrdawiam gnz
pps. jesli gdzieś sie pomyliłem to przepraszam i już nie zawracam głowy
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

Zwierzu do tego że sw sie żrą przyczyniają sie pieniądze i jakiej bysmy ideologii nie dorobili to zawsze chodzi o to samo. Każdy prowadzi taką a nie inną gre w przyciągniecie klijentów. proste. nie znaczy to, że zgadzam sie ze wszystkimi twoimi argumentami ale rozumiem twoje podejście. chociaż prosił bym, jeśli można, o większą rozwage jeśli chodzi o użycie terminów " dresiarze" czy " bandyci".
pzdr "spokojny i bez urazy" gonzo

ps. Mino i Arona to przykłady nic więcej, nie chęć zaimponowania jakąś tam wiedzą. W kwestii formalnej: czy Sakuraba to czysty uderzacz? chyba nie, wiec nie może być dobrym przykładem jak to nie dopuścić do klinczu JAKIEGOKOLWIEK chwytacza ( mam na myśli judoke, zapaśnika, sambiste, zawodnika luta livre czy bjj ). Wszyscy sławni uderzacze formuły vale tudo muszą robić JAKIKOLWIEK parter bo inaczej zginęli by marnie.
sory że przydługo, pozrdawiam gnz
pps. jesli gdzieś sie pomyliłem to przepraszam i już nie zawracam głowy

Gonzo,również nie chcę już przedłużać dyskusji i jedynie odpowiem na twój post:Sakuraba oczywiście nie jest "czystym"uderzaczem,ale zdecydowanie nie stosował technik graplerskich ,a kickbokserskie w celu niedopuszczenia do klinczu takich chwytaczy jak Royce,Royler czy Renzo i na tym opieram swoje stwierdzenie ,że odpowiednio zorientowany uderzacz jest w stanie uchronić się przed klinczem chwytacza ,zwłaszcza na otwartym terenie.Ale oczywiście każdy ma prawo nie zgodzić się z moim stwierdzeniem i twierdzić ,że każdy uderzacz będzie sklinczowany przez chwytacza i obalony. Zgadzam się ,że wszyscy uderzacze muszą robić jakikolwiek parter.... chociaż Igor Wowczanczin chyba niespecjalnie przykłada się do parteru ,a i tak wygrywa uderzeniami i kopnięciami nawet z takimi sławami grapplingu jak zapaśnik Mark Kerr. Gonzo! nie jest żadną tajemnicą ,że przedstawiciele sztuk walk żrą się bo chodzi o klientów i pieniądze ....ale chyba tylko w Polsce jest to czynione w tak podjazdowy arogancki i prostacki sposób.Bywam w skandynawii i na zachodzie europy w różnych klubach sztuk walki,gdzie obok siebie działają przedstawiciele różnych ,odmiennych sztuk i systemów walki i nigdzie nie spotkałem się z takim nastawieniem do konkurencji jak to ma miejsce w Polsce .Jeśli chodzi o część ćwiczących bjj i "formułę"valetudo to niestety zdania nie zmienię,aczkolwiek podkreślam ,że oczywiście że jest to część ćwiczących i niektórzy instruktorzy.Pozdrawiam!"spokojny i bez urazy"- Zwierzu :wink:
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

Gonzo! nie jest żadną tajemnicą ,że przedstawiciele sztuk walk żrą się bo chodzi o klientów i pieniądze ....ale chyba tylko w Polsce jest to czynione w tak podjazdowy arogancki i prostacki sposób.Bywam w skandynawii i na zachodzie europy w różnych klubach sztuk walki,gdzie obok siebie działają przedstawiciele różnych ,odmiennych sztuk i systemów walki i nigdzie nie spotkałem się z takim nastawieniem do konkurencji jak to ma miejsce w Polsce


Moim zdaniem wynika to z faktu, że skończył się wyż demograficzny. Kiedyś sale były pełne, a dzisiaj świecą często pustkami co spowodowane jest zarówno niżem jak i faktem, że rynek klubów sztuk i systemów walki rozwinął się w sposób znaczący i tą niewielką ilość osób trzeba jeszcze dzielić między nimi. Z badań wynika, że kraje post-socjalistyczne i te mniej rozwinięte mają zazwyczaj wyż demograficzny, a te na zachodzie i bogatsze niż (bo ludzie zamiast zakładać rodziny, skupieni są raczej na karierze - stąd ich dostatni tryb życia). Dlatego nie tylko kluby SW, ale wszystkie (moim zdaniem np. taneczne też) przeżywają teraz swoisty "szok" spowodowany nagłym spadkiem osób ćwiczących, a jak wiadomo trudno się z tym pogodzić, więc każdy próbuje zagarniać jak najwięcej ludzi do siebie z nadzieją, że dawne czasy powrócą. To jak próbuje zagarniać to już sprawa drugorzędna - cel uświęca środki. W innych krajach, jako że sytuacja materialna i społeczna utrzymuje się mniej więcej tak samo już od dłuższego czasu, ludzie przyzwyczaili się do tego i nauczyli z tym współpracować i ja optymistycznie liczę, że w Polsce też to nastąpi, chociaż prawdopodobnie nie wcześniej niż za 5 - 10 lat.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
Patrol nie zgodzę się z Tobą - to nie kwestia wyżu nizu, gdyż wbrew pozorom:
ludzie w dowolnym wieku ćwiczą sztuki walki (poza przypadkami skrajnymi), tak więc liczy się prawie całość populacji - pytanie jest inne - jak do nich trafić? oczywiście ludzie w młodym wieku dużo chętniej dają się namówić na ten sposób spędzania czasu wolnego

oczywiście niż trochę wpływa, ale nie jest to największy czynnik

to kwestia pewnej mody. kiedy było dużo osób ? kiedy na ekrany kin wszedł Bruce Lee, nie było super-wyżu, a przynajmniej jeżeli porównać ilość osób przychodzących z jednego plakatu to Polska musiałaby mieć tyle obywateli co Chiny, żeby tłumaczyć to wyżem demograficznym.

Dlatego - zamiast żreć się pomiędzysobą moze by się skupić na ogólnym promowaniu sztuk walki - RAZEM? wszyscy na tym skorzystają

tak naprawdę miejsca na rynku jest dużo - wystarczy tylko przekonać że siłownia to mało, więc lepiej ćwiczyć sztuki/systemy walki.

Zauważ też że społeczeństwo Polskie biednieje - można to wywnioskować na podstawie badań, z których wynika że zaczynamy oszczędzać na jedzeniu - a mimo to z roku na rok widzę w ostatnim czasie coraz więcej osób przychodzących na treningi (nie liczę lat 80 ;) )

Jeszcze jedna uwaga do tego - zazwyczaj taką agresywną-chamską reklame uprawiają nie instruktorowie - a początkujący... myślę że to przez taki swoisty neofityzm, próbę zredukowania dysonansu poznawczego, po wykonaniu określonego wyboru. Innymi słowy - początkujący chce się upewnić że jego wybór jest słuszny, wic przekonuje na siłe wszystkich wokół.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą
aha - zauważcie - człowiek wybierający hobby nie wybiera tylko z posrod szeroko pojętego MA, jeżeli zobaczy ludzi którzy ciągle się kłócą - stwierdzi że woli iść na basen, jeździć konno, nurkować, zbierać znaczki - cokolwiek innego.

więc tak naprawdę stosując sposoby reklamy jakie przytoczyliście wyżej, zmniejszamy sobie pule ludzi przychodzących na treningi wogóle, a nie tylko konkurencji (no i po co?)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

więc tak naprawdę stosując sposoby reklamy jakie przytoczyliście wyżej, zmniejszamy sobie pule ludzi przychodzących na treningi wogóle, a nie tylko konkurencji (no i po co?)


Niekoniecznie. Są ludzie do których przemawia agresywna reklama i "udowadnianie" że inni są gorsi, słabsi itp. I bynajmniej nie oceniam nikogo po prostu są tacy co wolą jeden sposób reklamy a są tacy co inny...
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego sw żrą się między sobą

więc tak naprawdę stosując sposoby reklamy jakie przytoczyliście wyżej, zmniejszamy sobie pule ludzi przychodzących na treningi wogóle, a nie tylko konkurencji (no i po co?)


Niekoniecznie. Są ludzie do których przemawia agresywna reklama i "udowadnianie" że inni są gorsi, słabsi itp. I bynajmniej nie oceniam nikogo po prostu są tacy co wolą jeden sposób reklamy a są tacy co inny...

tacy do których przemawia agresywna reklama zazwyczaj prezentują niski poziom osobowości i potrzebują ugruntowywania się w przekonaniu,że dokonali odpowiedniego wyboru i przejawiają chęć"powiadamiania" innych,że jednak coś znaczą ....uważając,że w im bardziej głośny,prostacki i chamski sposób -tym lepiej.Sądzę,że część instruktorów daje przykład swoim uczniom aby nakręcać odpowiednio spiralę nietolerancji do konkurencyjnych sztuk walki i agresywną reklamę,a oni poczuwając się do solidarności grupowej-czynią tak jak można to często zaobserwować na tym forum
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024