Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wspinanie po linie po treningu - co to daje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_pagu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
Witam. Kilka lat temu chodziłem na judo i pamiętam jak trener mówił iż podciąganie na linie to bardzo dobre ćwiczenie na wzmocnienie siły rąk i zeby zawsze po treningu się trochę powspinać.
Teraz tez trenuje sztuki walki i na sali mamy line pod sam sufit.
Mam więc takie pytanie:
Czy wpinanie na linie powoduje wzmocnienie rąk? wzrost siły?
Ma to sens?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
tak

wg mnie to wzmacnia rece.
a fajne jest, jak sa dwie liny obok siebie i jedna reka na jednej linie i do gory (tylko sie przydaja osoby do trzymania liny), to jest dopiero fajne :wink:

jak fajnie, edycja :D

kazde cwiczenie jesli dobrze wykonywane warte jest cwiczenia..
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
widziałem jak zapaśnicy pop...ją na takiej linie, aż miło :-)
więc...raczej daje
pozdr
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
daje i to dużo, lecz gdy bierzesz się za wspinanie to warto by było założyć jakieś rękawiczki (np. takie na siłkę). wiadomo dlaczego-liny całkiem nieźle obcierają dłonie,a to nie jest zbyt miłe. ale trzeba uważać, by dłoń nie wysunęła się z rękawiczki gdy jesteśmy na linie, bo może być twarde lądowanie:)
  • 0

budo_pagu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
ok dzieki.... czyli jednak warto się wspinać.....
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?
hi. pare ładnych latek temu trenowałem sobie zapasy styl wolny. mialiśmy tam taka line 7-8 metrową dokładanie nie pamietam. 1 raz to było cos ponad moje siły bo siedziałem na górze ręce mi się trzęsły a do drawenianej podłogo całkiem daleko było, niemniej siła grawitacji była nie do przejścia, zszedłem, potem mi pokazano ze samymi łapkami zapinają wprawieni zawodnicy. to tez początkowo zapodawałem sobie 3-4 wejscia z minutowymi odpoczynkami ale z pomocą nóg. po 4-5 miesiącach zapinałem 3 serie po 3 dróżki w góre i dół oczywiście - przy pomocy samych łapek (jak miałem dobry dzień i nie zamęczone brzuchy to wspinałem się z nogami pod kontem prostym do tułowia :) , natomiast chłopaki z kadry tylko tak wchodzili).

generalnie ćwiaczenie mocno ogólnorozwojowe - rozwija mięśnie ramion, barków, przedramion, uchwyt, bardzo mocno mięścień najszerszy grzbietu, mięśnie proste przykręgosłupowe (nie pamiętam czy tak sie one nazywaja :) mniejsza...). ale ogółnie to nie licząc nóg pracuje cały układ mięśniowy od pasa w góre - polecam.


pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wspinanie po linie po treningu - co to daje?

generalnie ćwiaczenie mocno ogólnorozwojowe - rozwija mięśnie ramion, barków, przedramion, uchwyt, bardzo mocno mięścień najszerszy grzbietu, mięśnie proste przykręgosłupowe (nie pamiętam czy tak sie one nazywaja :) mniejsza...). ale ogółnie to nie licząc nóg pracuje cały układ mięśniowy od pasa w góre - polecam.


pozdrawiam
Witek


no i chyba jeszcze biceps :)
pozatych chyba bardzo bardzo uchwyt jak wspomniales a uchwyt jak wiadomo jest bardzo wazny w judo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024