Skocz do zawartości


Zdjęcie

capo i vale tudo to jedna rodzina :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Na szczescie przerabialem juz dawno temu klocenia sie forumowych guru wiec juz nie znize sie do tego poziomu bo tak jak pisalem wczesniej, wiecie lepiej. Powiem tylko jedno, zapraszam na trening dla osob zaawansowanych, pokaze Wam wtedy taniec Capoeira :D

Tiaaaak,tak się najlepiej konczy dyskusje gdy argumentów brak...
słuchaj skoro reprezentujesz,tą brutalna i śmiertelną ktora ma tyle wspolnego z VT...to proponuje żebys wystartowałw jakims turnieju...
troche tego w polsce się narobiło,jest sporo ludzi na forum którzy mogli by ci pomoc w ew. stracie...
skoro twoja capo ma tak duzo wspolnego z Vale Tudo to udowodnij to
Na forum Capoeira był juz temat w ktorym ktos proponował żeby zawodnik capo wystartował w takim turnieju...
został wysmiany....a temat został zamkniety... :roll:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Mesjasz tamten temat zostal uznany za prowokacje tez tak uwazam bo prawie kazdy wie ze capo srednio nadaje sie do walki to bardziej forma eksresjii Tu mamy inna sytuacje: nie wazne co sie komus wydaje wazne co moze udowodnic - capo do klatki!
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
dla mnie to prowakacja nie była...
własnie przejrzałem tamten topic,i założyciel pytał jedynie o brak capoeristas w konfrontacji,natomiast z propzycja wystartowania zawodnika capo w jakims turnieju,wystąpiłem ja :oops: skleroza...
i moja wypowiedź zdecydowanie nie była prowokacją...
Uważam capo za wyjatkowo piekny i niezwykly sport...ale jak ktos chce wygadywać bzdury o jego niezwyklej skutecznosci,brutalnosci i zwiazkach z Vale Tudo to niech to udowodnij w Vale Tudo własnie...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Coxinha: Nie mam nic, do capo ale zawsze bardzo chciałem się z którymś z was po sparować, więc gdzie Cię można znaleźć??


P.S.Od razu mówię, że nie jestem jakimś mistrzem i naprawdę nie mam złych zamiarów.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

dla mnie to prowakacja nie była...
własnie przejrzałem tamten topic,i założyciel pytał jedynie o brak capoeristas w konfrontacji,

dziwisz sie? bo ja nie - kazdy chce zyc Przeciez wiadomo ze zaden nie wystartuje a jak juz to trenujacy bjj i walczacy w ich stylu
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Coxinha: Nie mam nic, do capo ale zawsze bardzo chciałem się z którymś z was po sparować, więc gdzie Cię można znaleźć??


P.S.Od razu mówię, że nie jestem jakimś mistrzem i naprawdę nie mam złych zamiarów.

no prosze he he kolejny prowokator uwzieli sie dzis na to capo czy jak :wink:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

dla mnie to prowakacja nie była...
własnie przejrzałem tamten topic,i założyciel pytał jedynie o brak capoeristas w konfrontacji,

dziwisz sie? bo ja nie - kazdy chce zyc Przeciez wiadomo ze zaden nie wystartuje a jak juz to trenujacy bjj i walczacy w ich stylu

nie za bardzo wiem o co ci teraz chodzi...
tamten topic był o braku zawodnika capo w Konfrontacji Sztuk Walki...a tam BJJ-owiec(przynajmniej oficjalnie :) )był jeden...
poza tym ja nigdy nie twierdziłem że capo ma jakiekolwiek szanse w jakimkolwiek turnieju MMA...i nie dziwie sie ze nikt nie wystartowal...
natomiast z tego topicu dowiaduje sie jaka ta capo jest zaobojcza etc. :roll: wiec proponuje żeby kolega wystartował w takim turnieju i pokazał że umie cos wiecej niż tylko gadać...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
chodzi mi o to ze koles wszedl fa forum capoeristów pacyfistow i figlarzy i zaczal ich ni z tego ni z owego namawiac ich do walki zamiast pozwolic im sie cieszyc pieknem tanca i urokiem slonecznych plaz - sory za sarkazm mam juz w sobie takiego diabełka :twisted: dla mnie to zapachnialo prowokacją bo capo jest fajne ale nie do walki - dla mnie EOT a jak ktos z capo uwaza ze sie myle - do klatki i to nie prowokacja tylko propozycja
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

co do mojego postu wcześniej to tyle że śmieszy mnie sposób i niski poziom początku dyskusji...

Jeśli pijesz akurat do mnie to podawaj konkretne argumenty (cytaty), a nie wygłaszasz obraźliwe uwagi bez żadnych podstaw. :evil:

Zresztą nie spodziewałem się bynajmniej wcale takiej "dyskusji" - po prostu chciałem zdementować na forum oczywistą bzdurę z telewizji (tak, dla dobra ogółu). :)
Capo nawet raz pochwaliłem, ty niewdzięczniku... :cry:

życzę udanego prowadzenia treningu senju... jeśli posiadasz jakie takie doświadczenie do wypowiedzi to chyba musisz być instruktorem/trenerem VT...

Dziękuję ci urco, ale nie jestem trenerem. Jednak wystarczy parę lat potrenować, powalczyć, poczytać i minutkę pomyśleć, żeby móc zdementować taką bzdurę.

aaaa... co do skuteczności capo i jej braku... hmmm to jak z każdą sztuką wlaki opanujesz ją na poziomie mistrzowskim i zrozumiesz że nie musisz nikomu niczego udowadniać

Zasadniczo w tym temacie wcale nie wspominałem o skuteczności capo. Raczej nie krytykuję skuteczności żadnej sw, jeśli jej nie trenowałem albo nie spuściłem lania jej zawodnikowi. :wink: To Wy sami panowie capo zaczęliście tę "wielką skuteczność i morderczość" podkreślać...

ah powtórzę z Coxinha Vale Tudo... idzie wszystko... dozwolone wszystko...

I głupio zrobisz, bo bzdurę powtórzysz. :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

tak jak pisalem, moj post o gwiezdzie byl zarcikiem na rozladowanie nerwow. niestety niektorym tylko cisnienie skoczylo. przechodzenie gardy saltem na zawodach vt

Miałeś napisać jakie elementy są pobierane z capoeiry a nie z gimnastyki.
Gwiazdy, salta i inne wymyki to nie capoeira, zgadzasz się?

Nawet jeśli zabłyśnie ci coś i znajdziesz jakiś element to czy to uprawnia do nazwania tego vale tudo? taniec?

W jakim ufc, pride czy gdzie indziej był capoeria który robił to co na capoeira się robi? czy zulu na którego się tak powołujecie tańczył jak na capo?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Nawet jeśli zabłyśnie ci coś i znajdziesz jakiś element to czy to uprawnia do nazwania tego vale tudo? taniec?

a czy ja gdzies napisalem, ze uprawnia?


czy zulu na którego się tak powołujecie tańczył jak na capo?

no wlasnie tanczyl na samym poczatku, do momentu zwarcia.


nie wydaje mi sie, abym napisal gdzies, ze capoeira is the best for vale tudo. jezeli sie myle, to wskaz gdzie?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

a czy ja gdzies napisalem, ze uprawnia?

Czyli masz to samo zdanie co my że Coxinha "zagolopował" się porównując capo do vt?

no wlasnie tanczyl na samym poczatku, do momentu zwarcia.

i co dalej w zwarciu to stosował?

nie wydaje mi sie, abym napisal gdzies, ze capoeira is the best for vale tudo. jezeli sie myle, to wskaz gdzie?

Z twoich postów wynika że zgadzasz się z Coxinha, jego podejście jest dziwne, wiadomo co oznacza słowo vale tudo w Polsce i bynajmniej nie oznacza tańca brazylijskiego, nie róbcie panowie szopy, bo z takim podejściem to ja już widzę batalion innych sztuk walki dopisujących sobie coś z czym tak naprawdę nie mają wspólnego, no bo dlaczego tylko wy macie mówić capoeira valetudo? przecież w tkd też jest vt?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Nie chcąc wtrącać się do sporu, parę uwag:
- Vale Tudo, to nie system walki, ni też sztuka walki, tylko określenie formuły walki, tak więc nie można jej porównywać z capo
- Coxinha, nikt nie wątpi w to, ze zaawansowany zawodnik ( o ile w capo są zawody, nie znam się, nie słyszałem ) jest w stanie skutecznie kogoś skopać, rzecz w tym, że jakoś trudno to sobie wyobrazić w konfrontacji z takim V.Silvą, albo na ten przykład z Mirkiem, lub Fedorem
- ponieważ przygotowanie zawodników walczących w formule VT, lub też jak kto woli, MMA określa się jako przekrojowe, całkiem możliwe, ze niektórzy z nich jakieś elementy capo wykorzystują, jednak bardziej przydatne wydaje się przygotowanie z zakresu technik zapasów, BJJ, boksu czy też muay thay
- od dawna udowodniono, nawet rodzinie Gracie, że w formule Vale Tudo, nie ma pojedynczego stylu pozwalającego uzyskać dominację, już nawet przedstawiciele BJJ, stylu od którego wszystko się zaczęło przyznają, że bez stójki nie da rady, a nawet najwybitniejsi uderzacze ( vide Mirko Filipovic ) trenują parter

bylem w Brazylii na dosc ciekawych szkoleniach we wdrazaniu technik VT do Capoeira i odwrotnie wiec jakos tak nikt w Brazylii nie kwestionuje tego ze te style jednak maja ze soba duzo wspolnego

Po raz kolejny - VT to nie styl walki, jeżeli już coś do capo wdrażają, to elementy różnych styli, stosowanych w VT.
Powstanie formuły VT zmieniło utarty od dawna pogląd, na temat uniwersalnej skuteczności pojedynczych styli, szkoły przygotowujące do walk VT zawsze czerpały i czerpią techniki różnych styli. Jednak nadal wydaje mi się, że jedyną wspólną cechą Capo i VT, jest brazylijski rodowód, i wypowiedź, że Capo i VT mają ze sobą dużo wspólnego trzeba uznać za niefortunną.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
i to jest najbardziej trafiony post w tym temacie,podpisuje sie pod nim

pozdrawiam
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
jakub sobie oczywiscie poradzi beze mnie, ale w naszej grupie (Beribazu) nie trenuje smiertelnej sztuki zabijania majacej duzo wspolnego z VT. wszyscy mamy swiadomosc ze capo to capo, a VT to VT. i tak jest raczej w wiekszosci polskich grup.

owszem, w brazyli sa grupy ktore lacza techniki bjj i capoeiry (na przyklad Muzenza, ktora nawet robila jakies zawody w takiej mixowej formule), ale jak na razie sa to wyjatki, wiec generalnie jak komentujecie, to nie traktujcie wypowiedzi jednej osoby jako oficjalnego stanowiska polskich capoeiristas. czy wogole capoeiristas

i jeszcze jedno
"Coxinha napisał:
bylem w Brazylii na dosc ciekawych szkoleniach we wdrazaniu technik VT do Capoeira i odwrotnie wiec jakos tak nikt w Brazylii nie kwestionuje tego ze te style jednak maja ze soba duzo wspolnego"

owszem, sa tacy co kwestionuja. znam nawet paru takich. widzialem w brazylii troche zroznicowanej capoeiry, z roznych miejsc (rio, bahia, brasilia) i to nie jest tak, ze wszyscy w roda tarzaja sie po ziemi, wlaczajac elementy vt do gry. wrecz przecinie. wyjatek nie czyni reguly.
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Ot i utrafił gościu w sedno...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Czyli masz to samo zdanie co my że Coxinha "zagolopował" się porównując capo do vt?

no myslalem, ze widac to z moich posotw. jezeli nie widac to tak zeby bylo dla wszystkich jasne: TAK.

i co dalej w zwarciu to stosował?

a potem to zostal uduszony. probowal nawet krav magi ;) ale sedzia nie pozwalal (wyjasnienie od autora: znowu zarcik)

Z twoich postów wynika że zgadzasz się z Coxinha, jego podejście jest dziwne, wiadomo co oznacza słowo vale tudo w Polsce i bynajmniej nie oznacza tańca brazylijskiego, nie róbcie panowie szopy, bo z takim podejściem to ja już widzę batalion innych sztuk walki dopisujących sobie coś z czym tak naprawdę nie mają wspólnego, no bo dlaczego tylko wy macie mówić capoeira valetudo? przecież w tkd też jest vt?

nie wydaje mi sie, zeby tak wynikalo, ale jezeli wynika to pewnie dlatego, ze takie dyskusje traktuje z przymruzeniem oka i w takim tonie odpisuje. oprocz capo (ktora jest moim "glownym stylem") bawie sie troche w bjj, zapasy, staram sie sparowac i bardzo dobrze zdaje sobie sprawe do czego capo sie nadaje a do czego nie.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Czyli masz to samo zdanie co my że Coxinha "zagolopował" się porównując capo do vt?

no myslalem, ze widac to z moich posotw. jezeli nie widac to tak zeby bylo dla wszystkich jasne: TAK.
.

wiesz...czasami trudno jest zrozumiec figlarzy z capoeiry... :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Wystarczy spojrzeć na avatar Jakuba i od razu widać, że facet żartuje. :wink:

Jakub -

takie dyskusje traktuje z przymruzeniem oka i w takim tonie odpisuje. oprocz capo (ktora jest moim "glownym stylem") bawie sie troche w bjj, zapasy, staram sie sparowac i bardzo dobrze zdaje sobie sprawe do czego capo sie nadaje a do czego nie.


Podoba mi się takie podejście. (Znacznie bardziej niż wspomniany avatar :) ) Toczenie takich "dyskusji" całkiem na poważnie mija się z celem - nic nie wnoszą.
BTW: Co do zakończenia zacytowanej wypowiedzi, to prawie dokładnie to samo mógłbym powiedziec o sobie, tyle że akurat donośnie karate. :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
jean silva. brazol, ktory bije sie w jukeju.
dwa jego filmiki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024