Skocz do zawartości


Zdjęcie

capo i vale tudo to jedna rodzina :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_kanasta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk-Limanowa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

rei zulu jak najbardziej byl zawodnikiem capo.... ale rowniez boksu, zapasow i czegos tam jeszcze :-) ....



zwlaszcza boksu :lol: :lol:

radze poogladac 'gracies in action'


pzdr
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
to ze nie byl w tym swietny to nie znaczy, ze nie trenowal (w capo tez nie byl mistrzem, jak widac na filmie - tak ogladalem).
rozmawialem z kilkoma brazylijczykami na temat zulu i kazdy z nich potwierdzal, ze zulu "fez capoeira, boxe e outros artes marciais, mas mais importane que ele lutou muito"
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
W linkowni jest strona FICAdG skąd był ten pan co mówił... Zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i skonfrontujcie to co napisaliście o komercji i tak dalej z tym co jest napisane... Trochę nieporozumień i się bulwersujecie, szkoda zdrowia panowie... :?

Ps. A ile lat masz Ty Sanjuro??
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

mowili z kad ten trener z jakiego klubu albo co?


Mówili, nawet był gościu podpisany, ale nie zapamiętałem. Młody taki jakiś, to może mu jeszcze starsi kiedyś wytłumaczą... :wink:


to że ktoś jest mlody, nie swiadczy, że może być niekompetentny jeżeli prowadzi trening sztuk walki, to nie zabawa w piachu.


Się zgadzam. Stąd ten cały post. :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Widziałem ten program. faktycznie takie słowa padły prawie dokładnie jak cytowane tzn ze "capo i vale tudo wywodzą się z tej samej rodziny" ale dlatego że i w jednym i drugim nie ma zasad. I to wszystko.


Ooooooo?! 8O
Nie wiem jak w capo, ale w Vale Tudo są zasady... Wynikałoby zatem, że tylko capo to taka kompletna dzicz, "w której nie ma zasad" i co za tym idzie - superniebezpieczna sztuka walki. Gdzie tam wobec tego vt do capo. Nie wącha... :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

W linkowni jest strona FICAdG skąd był ten pan co mówił... Zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i skonfrontujcie to co napisaliście o komercji i tak dalej z tym co jest napisane... Trochę nieporozumień i się bulwersujecie, szkoda zdrowia panowie... :?

Ps. A ile lat masz Ty Sanjuro??


30. A co? Czyżbym napisał coś debilnego?

Wydawało mi się właśnie, że takie "nieporozumienia" trzeba publicznie wyjaśniać. Właśnie dla "zdrowia publicznego" między innymi... :twisted:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Dobra nie chce mi się spierać...
Jedno krótkie pytanie: czy dla capoeira i vale tudo mozna znależc kilka wspólnych mianowników? A jak chcesz interpretować tą wypowiedż to twój biznes, OK?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Dobra nie chce mi się spierać...
Jedno krótkie pytanie: czy dla capoeira i vale tudo mozna znależc kilka wspólnych mianowników? A jak chcesz interpretować tą wypowiedż to twój biznes, OK?


Można. :roll:
Podobne w"spólne mianowniki" istnieją też dla vale tudo i np. sztuki strzelania do małp zatrutymi strzałkami z dmuchawek. Jednak nikt tej ostatniej nie reklamuje powołując się na pokrewieństwo z vt, jako "niebezpiecznej sw". (Choć to też pewnie tylko kwestia czasu... :wink: )
Dlatego według mnie te nieliczne i mało specyficzne "wspólne mianowniki" nie usprawiedliwiają wygłaszania takich twierdzeń, jak to w tv, bo jego sens sam w sobie narzucał pewną interpretację nie pozostajacą w zgodzie z faktami. Słowem - bujda. :)

O co tu się spierać? Facet walnął bzdurę i tyle. Mogła być szkodliwa - trzeba zdementować. Wszystko. :D
  • 0

budo_urso
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
dość ciekawy sposób na dyskusję ... sanju a co cię w tym tak najbardziej boli?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

dość ciekawy sposób na dyskusję ... sanju a co cię w tym tak najbardziej boli?


1. 'sanju' to ja? Wolałbym w sumie 'Sanju', ale nie posądź mię waćpan o megalomanię :wink:

2. Co jest ciekawego w owym 'sposobie na dyskusję'???

3. Co to w ogóle za dyskusja, bo mi umknęło chyba, o czym tu można dyskutować? :?:

4. Boli mię ("jako człowieka i obywatela" :) ) jak ktoś publicznie wygłasza kłamstwa :) Chyba już wyjaśniałem. :roll:

Co jest? Zwolennicy capo się tu zapienili, że założyłem taki temat? :)
Co Wy chcecie panowie udowodnić, że ten koleś miał rację, a ja się niepotrzebnie czepnąłem???? :?: 8O :twisted:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

dość ciekawy sposób na dyskusję ... sanju a co cię w tym tak najbardziej boli?

Zapewne to że koleś nałgał przed kamerą... a bóg to widział...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

dość ciekawy sposób na dyskusję ... sanju a co cię w tym tak najbardziej boli?

Zapewne to że koleś nałgał przed kamerą... a bóg to widział...

i gromem weń nie przyp*****lił... :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Krótka piłka z mojej strony... Widzieliście całość czy urywek? Czy gdzieś było powiedziane "Tak panie my tej capoeiry używamy w klatkach jak się bijemy? No normalnie tam wymiatamy..." Bo ja się czuje jakbyśmy oglądali co innego... Nie bede więcej dyskutował, bo mam wrażenie że rozmawiamy o czym innym. Chciałem tylko powiedzieć że nie zgadzam się z wami... Ilu z was wogóle to widziało??? I chodzi nie o to ze zwolennicy capo czy rzucania w małpy tylko o to że zwyczajnie obrażacie ludzi...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Widzieliście całość czy urywek?

Wyglądało to tak: pokaz capo; potem gościu wygłosił swój idiotyczny tekst; zaraz potem finał programu. Zatem zacytowana przeze mnie wypowiedź nie była wcale wyrwana z kontekstu, co zdajesz się sugerować. :roll:
(To wyjaśnienie dla tych co nie oglądali.)

Czy gdzieś było powiedziane "Tak panie my tej capoeiry używamy w klatkach jak się bijemy? No normalnie tam wymiatamy..." Bo ja się czuje jakbyśmy oglądali co innego...

Dokładnie zacytowałem co było tam powiedziane. Przeczytaj jeszcze raz, to może się przestaniesz tak czuć... :lol:

Nie bede więcej dyskutował, bo mam wrażenie że rozmawiamy o czym innym.

Jeszcze raz: o czym tu można duskutować??? :roll:

Chciałem tylko powiedzieć że nie zgadzam się z wami...

Nooo, ale co do czego??? :?: :roll: :?: 8O

Ilu z was wogóle to widziało???

No, ja widziałem i się setnie ubawiłem tym tekstem. :)

I chodzi nie o to ze zwolennicy capo czy rzucania w małpy tylko o to że zwyczajnie obrażacie ludzi...

O, to ja bardzo Pana przepraszam. :twisted: Wydawało mi się, że nikogo, poza osobami od których pochodziło wygłoszone w tv kłamstwo, nie obraziłem... :wink:

Może tak jak twierdzi Fiodor, to jest stały proceder, że, tai-chi, capo i sztuka walki wachlarzem reklamują się podciągając pod vale tudo, ale ja nie lubię jak ktoś w taki sposób laików w błąd wprowadza.
Zapiszą się owi laicy na capo myśląc, że to "niebezpieczna sztuka walki, bo pochodzi z tej samej rodziny co vale tudo i walki w klatkach" - bo dokładnie to w telewizji usłyszeli, utopią kasę, nauczą się tańczyć i jeszcze nie daj boże w jakichś zawodach garażowych mma wystartują i nabawią się kalectwa...
Trzeba ludzi chronić przed dezinformacją. :!:
  • 0

budo_coxinha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Nie mialem intencji wypowiadac sie tutaj na tym forum bo wiem ze cokolwiek by sie nie napisalo to i tak bedzie zle i wszyscy zrozumia to po swojemu ze szkoda dla piszacego ale widze ze chyba kolega troszke przegial.
Tak sie sklada ze to moja wypowiedz mogliscie zobaczyc w Tvn, jestem instruktorem Capoeira i zapewniam Cie ze "renoma" jak to okresliles nie jest potrzebna Capoeira, zwlaszcza renoma Vale Tudo. Bzdura kompletna jest to co mowisz ze komercjalizuje Capoeira mowiac ze pochodzi z tej samej rodziny co VT. Niestety widze ze jestes kolejnym "internetowym guru" ktory to wie wszystko o temacie. Otoz chcialbym Ci powiedziec ze niedawno bylem w Brazylii na dosc ciekawych szkoleniach we wdrazaniu technik VT do Capoeira i odwrotnie wiec jakos tak nikt w Brazylii nie kwestionuje tego ze te style jednak maja ze soba duzo wspolnego. Wybacz, ale jesli to ze oba style pochodza z Brazylii, oba nie maja zasad (chodzi o ograniczenia) nie czyni ich jedna "rodzina" to chyba musze zaczac uzywac innego slownictwa, aczkolwiek moze zatem powiesz mi jakiego slowa powinienem uzyc?
Ciekawe czy Twoim zdaniem wschodnie sztuki walki to tez nie jest jedna rodzina??
Zgodze sie w 100% z Jakubem, dla jednych Capoeira jest tancem dla innych sztuka walki, ja reprezentuje sztuke walki Capoeira ktora, czy to sie komus podoba czy nie, jest brutalna, smiertelna i jest jedna rodzina z VT....
  • 0

budo_coxinha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Sanjuro Yojimbo, wiesz ogolnie co znaczy "vale tudo"....?? zgodnie z tym co mowia brazylijczycy znaczy w wolnym tlumaczeniu "wszystko wolno", to ze sa zasady to narzucaja wymogi organizacji zawodow, zapytaj jakiegos kolesia z VT czy honorowo nie kopnie kogos w krocze ale jak bedzie lezal w czasie realnej walki bo "ma zasady".... ehhh zastanow sie co piszesz jesli o tym nie masz pojecia....
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Czyli wg. ciebie np aikido to też vale tudo, kung fu itp. też. W polsce vale tudo nie kojarzy się z capoeira ani z powyższymi sztukami walki, rozumiem że chcesz to zmienić? Rozumiem że chcesz aby aikidocy pisali na plakatach najskuteczniejszy system walki vale tudo... capoeira system walki vale tudo... hmmm nawet ładnie brzmi, trochę komedii będzie na poczatku ale w sumie czemu nie, przecież zawsze jest coś nowego potrzebne nie?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

Tak sie sklada ze to moja wypowiedz mogliscie zobaczyc w Tvn, jestem instruktorem Capoeira i zapewniam Cie ze "renoma" jak to okresliles nie jest potrzebna Capoeira, zwlaszcza renoma Vale Tudo.

Oczywiście, że nie jest :lol: A treningi capo są za darmo...

Bzdura kompletna jest to co mowisz ze komercjalizuje Capoeira mowiac ze pochodzi z tej samej rodziny co VT.

Dlaczego??? Może jakiś argument? :)

Niestety widze ze jestes kolejnym "internetowym guru" ktory to wie wszystko o temacie.

'Guru'... Dziękuję! :) A wiem dostatecznie wiele, żeby dementować takie bzdety. :twisted:

Otoz chcialbym Ci powiedziec ze niedawno bylem w Brazylii na dosc ciekawych szkoleniach we wdrazaniu technik VT do Capoeira i odwrotnie

No i co z tego? Vale tudo to zresztą nie styl, ale formuła zawodów. :!: Nie ma zatem 'technik VT'. Są tylko techniki przydatne w VT. Techniki przydatne w VT (pochodzące zresztą głównie z bjj, luta livre, zapasów, muay-thai, boksu) możesz sobie wdrażać do czego chcesz. Wdrażane są np. do karate (np. w shido się to robi), a nikt nie twierdzi, że z tego powodu karte jako takie jest "niebezpieczną sw i jedną rodziną z vt". Możesz co najwyżej trenować sobie capo i włączać do niego techniki skuteczne w vt, ale jedną rodziną się one przez to nie stają.

Podaj przykłady technik typowych dla capo wdrażanych z powodzeniem w turniejach vt. To ciekawe...
A te szkolenia zapewne prowadził ktoś oddany sercem capo... :wink:

wiec jakos tak nikt w Brazylii nie kwestionuje tego ze te style jednak maja ze soba duzo wspolnego.

Jakie 'wiec'???? 8O
Nikt???? :roll:
A co mają wspólnego poza miejscem pochodzenia?

Wybacz, ale jesli to ze oba style pochodza z Brazylii, oba nie maja zasad (chodzi o ograniczenia)

VT ma zasady (ograniczenia). :roll: Zanim coś napiszesz zadaj sobie chociaż trud przeczytania uważnie wszystkich poprzednich wypowiedzi. Żeby uniknąć powtarzania takich 'mądrości'. :lol:

nie czyni ich jedna "rodzina" to chyba musze zaczac uzywac innego slownictwa, aczkolwiek moze zatem powiesz mi jakiego slowa powinienem uzyc?

Może po prostu nie powinieneś na siłę doszukiwać się analogii między capo a vt i walkami w klatkach? Zwłaszcza wypowiadając się publicznie.

Ciekawe czy Twoim zdaniem wschodnie sztuki walki to tez nie jest jedna rodzina??

O tak. Wielka i zgodna :) I wszystkie one są rodziną z Vale Tudo, bo w VT używa się bjj, a ono pochodzi z judo i jj, i dlatego wszystkie sw są takie groźne. Prawie jak capo... :)

Zgodze sie w 100% z Jakubem, dla jednych Capoeira jest tancem dla innych sztuka walki, ja reprezentuje sztuke walki Capoeira ktora, czy to sie komus podoba czy nie, jest brutalna, smiertelna i jest jedna rodzina z VT....

No i na koniec znowu Pana poniosło... :)

"Capoeira ktora, czy to sie komus podoba czy nie, jest brutalna, smiertelna i jest jedna rodzina z VT" 8O :roll: :lol: :)
Żartowałeś? :wink:
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)
Ta "śmiertelna" capoeira to przypadkiem nie tsunami capo? :)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo i vale tudo to jedna rodzina :-)

niedawno bylem w Brazylii na dosc ciekawych szkoleniach we wdrazaniu technik VT do Capoeira i odwrotnie...

też jestem bardzo ciekaw jakie to techniki capo wdraza sie do VT 8O :rofl:

Capoeira ktora, czy to sie komus podoba czy nie, jest brutalna, smiertelna i jest jedna rodzina z VT....

No popatrz jak ja cwiczyłem capo to uczyłem się tanca z kopnieciami...a tu okazuje sie ze Capoeira nie dosc ze jest mordercza,smiertelna i brutalna to jescze pewnie niedługo jej przedstawiciele zdominują wszystkie turnieje MMA...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024