Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Temat, który przyszedł mi do głowy podczas czytania tematu "Zjazd PFA w W-wie w ta sobote"

Gdzie i u kogo uczą się nasi wielcy mistrzowie Aikido? Chodzi mi o realne informacje. Czy jeżdzą na staże i aktywnie w nich uczestniczą? Czy zapraszają do siebie jakiś nauczycieli?

Proponuję na początek PFA:

Roman Hoffmann - Prezes
Andrzej Sobolewski - Wiceprezes
Jerzy Sapiela - Wiceprezes
Marian Wiśniewski - Sekretarz Gen.
Tomasz Sowiński - Skarbnik

Rada Techniczna i Programowa:
Roman Hoffmann -5dan
Jerzy Pomianowski - 4 dan
Jerzy Sapiela -4 dan
Marian Wiśniewski - 4dan
Paweł Bernaś - 4 dan
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Wypowiem się o jednym :)

Paweł Bernaś - uczeń Ch.Tissier od wielu wielu lat ... Organizator seminariów z senseiem Tissier oraz P.Orban i obozów letnich z tym ostatnim.
Za każdym razem, kiedy jestem na tych wydarzeniach Paweł ostro ćwiczy i nie ma tutaj mowy o żadnym opieprzaniu się.
Poza tym z tego co wiem(a jestem w tej kwestii dobrze poinformowany) oba Pawły nie tylko prowadzą treningi, ale również ćwiczą miedzy sobą i swoimi uczniami.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Wypowiem się o jednym :)

Paweł Bernaś - uczeń Ch.Tissier od wielu wielu lat ... Organizator seminariów z senseiem Tissier oraz P.Orban i obozów letnich z tym ostatnim.
Za każdym razem, kiedy jestem na tych wydarzeniach Paweł ostro ćwiczy i nie ma tutaj mowy o żadnym opieprzaniu się.


A czy zdarza się spotykać wam tam któregoś z w/w mistrzów PFA?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Spotkać tak :roll:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Wypowiem się o jednym :)

Paweł Bernaś - uczeń Ch.Tissier od wielu wielu lat ... Organizator seminariów z senseiem Tissier oraz P.Orban i obozów letnich z tym ostatnim.
Za każdym razem, kiedy jestem na tych wydarzeniach Paweł ostro ćwiczy i nie ma tutaj mowy o żadnym opieprzaniu się.


A czy zdarza się spotykać wam tam któregoś z w/w mistrzów PFA?

Tomek Sowinski rowniez organizuje seminaria z senseiami Tissier i Orban i cwiczy na nich.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Spotkać tak :roll:


rozwiń proszę, ćwiczą :?: :D
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Jeżyk napisz gdzie ćwiczy Pomianowski, przecież znasz go dobrze, byłeś zdaje się nawet u niego w Tokio. Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Andrzej Sobolewski - Wrocław uczeń D. Brunnera Sensei'a i Chiba Sensei - staże wrocławskie i szkoły Birankai International. o reszcie nie wiem.
pytanie powinno brzmieć ponadto - jak brzmi nazwisko nauczyciela i na czym polega z nim kontakt...
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Temat, który przyszedł mi do głowy podczas czytania tematu "Zjazd PFA w W-wie w ta sobote"

Gdzie i u kogo uczą się nasi wielcy mistrzowie Aikido? Chodzi mi o realne informacje. Czy jeżdzą na staże i aktywnie w nich uczestniczą? Czy zapraszają do siebie jakiś nauczycieli?

Proponuję na początek PFA:

Roman Hoffmann - Prezes
Andrzej Sobolewski - Wiceprezes
Jerzy Sapiela - Wiceprezes
Marian Wiśniewski - Sekretarz Gen.
Tomasz Sowiński - Skarbnik

Rada Techniczna i Programowa:
Roman Hoffmann -5dan
Jerzy Pomianowski - 4 dan
Jerzy Sapiela -4 dan
Marian Wiśniewski - 4dan
Paweł Bernaś - 4 dan



Bedzie zadyma oj bedzie zadyma :2gunfire:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Jeżyk napisz gdzie ćwiczy Pomianowski, przecież znasz go dobrze, byłeś zdaje się nawet u niego w Tokio. Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:


...za co bardzo dziękuję i doceniam :) , ale bardziej interesuje mnie chwila obecna, powiedzmy ostatnie pół roku, rok
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Nie będę się wypowiadał o osobach, o których wiem mało lub wcale i nie mam z nimi kontaktu ...
Co do T.Sowińskiego to oczywiście on też organizuje staże z P.Orban i też zorganizował staż z Ch.Tissier.
Obiektywnie mogę stwierdzić, że ten rok Tomek przepracował bardzo ciężko, bo kilka razy spotkaliśmy się na stażąch z P.Orban i wiem również o jego wyprawach na staże z Ch.Tissier o innych seminariach nie wspominając.
Również obkektywnie mogę stwierdzić, iz najciężej z całego środowiska aikido pracują ludzie z linii Kobayashi, co powinno dać ludziom z innych federacji sporo do myślenia.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

...Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:


...i jeszcze co to ma znaczyć :?: sugerujesz, że gdzies wypisuje, albo mogę napisać kłamstwa :?: :?
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Jeżyk napisz gdzie ćwiczy Pomianowski, przecież znasz go dobrze, byłeś zdaje się nawet u niego w Tokio. Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:


Jaka skromność ;)


Uzdrawiam
Emerque

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

...Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:


...i jeszcze co to ma znaczyć :?: sugerujesz, że gdzies wypisuje, albo mogę napisać kłamstwa :?: :?


milczenie też może być kłamstwem......ale nie mam nic konkretnego na myśli, po prostu pisz co wiesz i nie przemilczaj
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

Również obkektywnie mogę stwierdzić, iz najciężej z całego środowiska aikido pracują ludzie z linii Kobayashi, co powinno dać ludziom z innych federacji sporo do myślenia.


heh... :paker: papieros
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)

...Pisz prawdę. :wink: :wink: :roll: :roll: :wink: :wink:


...i jeszcze co to ma znaczyć :?: sugerujesz, że gdzies wypisuje, albo mogę napisać kłamstwa :?: :?


milczenie też może być kłamstwem......ale nie mam nic konkretnego na myśli, po prostu pisz co wiesz i nie przemilczaj


Dobra Jureczku, myślisz, że już czas ujawnić teczki :?: Ujawniamy się :?:
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
no ujawnijcie te tajne teczuszki :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Jednymi kompetentnymi do udzielenia odpowiedzi są chyba tylko "wywołani do tablicy"... Ja tam wolę mówić za siebie, nie za kogoś. ;-)
  • 0

budo_jakubz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Eee... Od razu wiedziałem, że tu nie ma się pod kogo podczepić :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie ćwiczy Elita Polskiego AIKIDO ? :)
Dobra, to koniec z przemilczaniem, do tej pory się powstrzymywałem, ale Jurek mnie zachęcił :lol:

Obserwując staże Aikido i rozmawiając z ludźmi, którzy aktywnie ćwiczą, mam wrażenie, że nasza Aikidocka elita PFA tonie w samouwielbieniu połączonym z totalnym olewaniem swoich niepisanych obowiązków treningowych. Widzę najwyższe dany w Polsce, które są odpowiedzialne za rozwój członków swojej organizacji, a połowę staży spędzają na pogaduszkach na macie i po za nią włócząc się i poklepując swoich wielbicieli, jeżeli w ogóle na taki staż przyjadą. Może razi mnie to, dlatego, że na stażach Kobayashowskich, w których też zdarza mi się uczestniczyć jest to nie do pomyślenia. Jeżeli przyjeżdża nauczyciel, to wszyscy ważniejsi instruktorzy uczestniczą w stażu z pełnym zaangażowaniem, chociaż nikt ich do tego nie zmusza.

Jak to się dzieje, że taki Tomek Sowiński ma czas i chęci ćwiczyć, a taki ktoś inny wchodzi na godzinkę na trening, bo zaraz będzie uczestniczyć w przeprowadzanych egzaminach, no i w sumie to wypada poćwiczyć :?:
Może obraz, który tu przedstawiłem jest nieprawdziwy, może ja się mylę i to jest tylko moje wrażenie, że tak jest :?: Może nasze 5 i 4 dany jeżdżą regularnie na staże do swoich nauczycieli, albo po prostu do różnych nauczycieli, może rzeczywiście, chociaż raz na miesiąc lub dwa spędzają na intensywnym stażu ucząc się tak, aby przekazywać dalej wiedzę swoim uczniom :?:

Bardzo ucieszę się, jeżeli okaże się, że nie mam racji, a moje wrażenia są błędne :?

Proszę napiszcie jak spotykacie naszą elitę intensywnie ćwiczącą na stażach, albo tryskających nowo zdobytą wiedzą po intensywnym trenigu u np. japonskiego mistrza
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024