Skocz do zawartości


Zdjęcie

mini test gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Ja tez nie mowie po niemiecku ale opisy po ang mozna znalezc na innych stronach, a zamowienie wyslac mailem tez po ang. Te niebieskie sabre to wersja policyjna, ale maja taka sama zawartosc OC jak cywilne, a wg mnie sa mnie mniej praktyczne.
  • 0

budo_kan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Kurcze dostałem kiedyś plicyjnym gazem z odległości max 1m i powiem ze jest BARDZO skuteczny.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Kan - ale jakim konkretnie dostałeś? Takim polskim RMG 75 czy jakimś pieprzem?
  • 0

budo_abbon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Gdzie mozna kupic RMG 75? To pieprzowy czy CS? Jak z jego skutecznoscia?
  • 0

budo_kan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu

Kan - ale jakim konkretnie dostałeś? Takim polskim RMG 75 czy jakimś pieprzem?

hehehe wiesz nie przyglądałem się czym nie potraktowanoa, ale moge opisać ci jak działał. No więc dostałem od plicjanata z prewencji z odległości max 1m , naleciało mi tego świństwa na całą twarz, do oczu, nosa i ust. Cała skóra na twarzy piekła mnie niemiłosiernie(ciężko mi do czegoś przyrównać), ale to nic w porównaniu do oczu, które w kontakcie z gazem zamknęły sie tak mocno,że od ściskania powiek zaczęły mnie boleć mięśnie twarzy(serio)a oich otworzeniu nie było mowy(0tworzyłem dopiero po jakiejś minucie jak zostałem doprowadzony do umywalki gdzie pozwolono mi przemyć twarz). Z nosa po parau sekundach od kontaku z gazem, zaczął wydzielać się bardzo obficie jakiś gęsty śluz,gluty wisiały mi na kilka centymetrów z nosa. Usta, jezyk, przełyk także piekły, do tego stopnia że przez klkanaście sekund krztusiłem sie, a gdy przestałem to dostałem ostrego ślinotoku. Mówic za bardzo się nie dało, ale słyszłem i rozumiałem wszystko co dzieje sie do okoła mnie. Mam nadzieje że z tego opisu wywnioskujesz sam jaki rodzaj gazu to był.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Mógł to być równie dobrze RMG 75 jak i Walther, bo te też u policjantów widziałem... Chyba najważniejsze było, że dostałeś z bliska.
A co do RMG 75 - to CS, wzór - jak sama nazwa wskazuje - 1975 roku, więc raczej nie jest to nowoczesny sprzęt. Co nie znaczy, że całkiem do dupy! Tego się w sklepie nie kupi, to nie jest w komercyjnej sprzedaży. Kiedyś były na allegro, już miałem kupić, ale sprzedający nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie o datę produkcji, mógł być więc przeterminowany, to odpuściłem. Teraz mam francuski CS Force 80 w mgiełce i pieprzowy Walther w płynie. Oba niezłe. Ale to tylko psikawki i trzeba o tym pamiętać, niejeden co polegał tylko na gazie ( w szczególności jakimś 20 ml gówienku) potem jadł tylko zupki i to przez słomkę.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
ken napewno dostał rmg75 bo to ejst gaz cs a w dobrym stężeniu on tak działaa rmg75 ma dobre stężenie sam widziałem na allegro.pl ale niemiałem kasy ogulnikowo dostępny nato cs gas też tak działa ale zasieg i pojemność gorsza :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
A co myslicie o gazie NATO ? sa na allegro buteleczki 40ml za 15zl wiec sie zastanwiam nad kupnem :-)
  • 0

budo_kwiatq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zasadniczo z Węgorzewskiej

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
testowałem CS FORCE 75 i nie widziałem jeszcze mocniejszego CSa
  • 0

budo_hauer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Van puR

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
NATO 40 ml ? To chba taki własnie miałem. Kiedys niosłem go w kieszeni spodni, do której włozyłem takze klucze. Gdy się schyliłem zawiazac buta gaz w kieszenie delikatnie psiknął. No cóz zrobiła sie troche mokra plamka. Potem tymi kluczami otwierałem drzwi, a niedługo później przetarłem ręką oko... i to było okropne przezycie. oko zaczeło stracznie piec i łzawić i trwalo to dobre 10 minut.
Pieprzowe "anitidogi" miałem okazje sprawdzac na ludziach, działają całkiem dobrze.
  • 0

budo_varsovie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu

Sporo sensownych rzeczy trzeba to napisać:

Po pierwsze gazy w znakomitej większości na allegro nie powinny się tam znaleźć, mimo, że posiadanie gazu nie wymaga zezwolenia to prowadzenie działalności gospodarczej i obrót gazami nie jest już tak dozowolny - rozporządzenie z MSWiA !!! To jest tylko kwestia czasu kiedy coś w tym temacie zrobi rząd. Wyobraźcie sobie, że gaz na poczcie pęknie cokolwiek i załatwi połowe magazynu, gigantyczne straty z tytułu opóźnień - sprzedawca ma przerąbane zarówne w sprawie ściagane z urzędu jak i z powództwa cywilnego przez poczte.

Nie wiem jak w Polsce wyglądają kursy kravki ale używanie gazów jest jednym z elementów szkolenia w medinacie (z ocotnikami). Nie chce dużo pisać, bo to może obrócić się przeciwko mnie albo składaniem wyjaśnień. Możecie zaproponować swoim instruktorom na poświęcenie troche czasu tylko nie w sali a na zewnątrz - to dla mniej przewidujących.
Polecam się na priva w razie czego.

Lekcja jest taka, że gaz za 99zł może wogóle nie zadziałać a z kolei taki za 13zł (są itakie 40ml CS w paru miejscach) powali z nóg.
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
8) Ja tylko raz urzyłem bezpośrednio gazu i jestem zadowolony z efektów . Jakiś rok temu w Poznaniu z bramy wyszło na mnie 3 łysych{karzdy jakieś 20 kg większy niż ja} i poprosiło o papierosa {nie palę}próbowałem ich zignorować ale nie dawali spokoju jeden zaczoł mi rozsuwać kurtkę {jakiś zboczeniec ?}, wtedy gwałtownie się cofnołem i trafiłem go strumieniem prosto w pysk . Usłyszałem tylko dziki wrzask i oczywiście od razu zwiałem .
Innym razem podeszło do mnie na przystanku jakiś dwóch wyglądali na licealistów , takie leszcze co pierwszy raz opuszczają siłownię i ruszają na łowy . Wystarczyło , że wyciągnołem gaz i powiedziałem , że nie chcę kłopotów , olali to i poszli sobie .

Najlepszy jest gaz na psy , tani i niezawodny .
  • 0

budo_hauer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Van puR

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Dokładnie Adwokat. Tanim gazem na psy obroniłem się w bardzo podobnej sytuacji do twojej. Tez było 3 ale tylko jeden, lider grupy był znacznie większy ode mnie. I właśnie on dobierał mi sie do kurtki, a po krótkiej "konwersacji" w stylu: "a kurwa wyjebać ci?!? co masz w kieszeni?!?" dostał prosto po oczach z odegłości jakiś 5 cm. Pozostali natychmiast zaczeli udawać, że ich tam w ogóle nie ma. Musiałem jeszcze obok nich przejść (bo wąsko było, a nie chciało mi sie iśc na około) i wtedy jeden z nich powiedział "kulturalnie z toba chcielismy" i dopiero tym mnie wnerwił. Wczęśniej przez cały czas byłem spokojny i tylko chciałem przejść. Zrobiłem ze dwa kroki w jego strone i wydarłem sie po nim "a kurwa wyjebać ci? ...to jest to kulturalnie?" ... i jak sie zrobił juz całkiem "malutki" to poszedłem sobie dalej.

Gazy na psy zawieraja drobinki bardzo ostrego pieprzu. Powoduja podraznienie oczu i chwilową (kilkuminutową??) opuchlizne. Trafiony koles nie jest w stanie otworzyć oczu bo sa za bardzo zapuchniete, w tym czasie mozna albo uciec, albo zając się kolejnymi (napastnicy zwykle maja przewagę liczebną, w powyższych przykładach 3 do 1).
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Testowałem Cannon Anti-Attack pieprzowy w żelu na sobie. Prysnąłem krótkiego strzała pod wiatr pod kątem 45 st do góry przed sobą. Piekło przy wdychaniu ostro ale na oczach nie zrobił wrażenia szczególnego. Działało dobrze przez jakieś 30 sek. Ale nie mogę powiedzieć, że byłem wtedy bezbronny. Raczej więc mnie nie powstrzymałby mnie nit tym żelem. Na psa działał podobnie- raczej chwilowa dezorientacja niż zażegnanie zagrożenia. Ale np. mój brat idąc ulicą z przyjaciółmi psiknął na teklamę wystającą ze ściany sklepu- taką nad głową. Pod tym szyldem przechodzili jego kumple, było ich więcej więc szli rozciągnięci tak na 10 m. Na ostatniego z wiatrem spadły trzy kropelki. Nie zoreintował się ze ktoś z przodu puścił gaz. Kropelki spadły mu na nos i powiekę. Przez cały wieczór siedział w knajpie i płakał jedym okiem, ciekło mu z jednej dziurki w nosie i pól ryja miał czerwonego. Potem powiązali wszystkie fakty i znależli przyczynę. Napisałem te kilka historii, żeby ukazać jak różne może mieć działanie jeden gaz. Jego skuteczność zależy od zbyt wielu czynników, żeby można było napisac czy jest dobry czy zły. Nie tylko pogody, ciśnienia, stężenia, odległości. Jest jeszcze czynnik podatności "celu" na taki środek. I chyba on jest najważniejszy w przypadku tanich, dostepnych na cywilnym rynku gazów. W przypadku dobrych, przeznaczonych dla służb mundurowych, zapewne jest on zminimalizowany. Te ogólnie dostępne to raczej takie "zeby czasem komuś nie zaszkodzić".
  • 0

budo_nemez
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Wracalem do domu zima, przy starej kamienicy stal pies jakiegos pijaka. Siedzial na srodku drogi ktora zamierzalem przejsc. Bylo dosc pozno i skurwiel sie na mnie caly czas patrzyl jak szedlem. A jak wiadomo w swiecie psow jak i w swiecie zwierzat patrzenie dluzsze patrzenie sie w oczy jest oznaka wrogosci i zaproszenia do walki. Wlasnie tego chcialem unikcnac ale na wszelki wypadek wyjalem gaz i schowalem sobie w rekaw. Chcialem obejsc psa mniej wiecej ok 2 metrow ale ten wstal z ziemi zaczal warczec i skoczyl do mnie tak jak by chcial mnie uchlac... cale szczescie ze mialem ten gaz bo by mnie capnal. Dostal w ryja z odleglosci mniej wiecej 10-20 cm zamknal morde i uciekl tarzac pysk w sniegu. I tak przez 10 min robil bo jeszcze go obserwowalem z daleka.

To ten sam gaz opisany przez kolege powyzej. Canon Anti Attack w Zelu.
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Szuam i szukam i dotychczas 15% OC (więcej niż te Walthera). Chodzi Smith&Wesson - przynajmniej tyle ma deklarowane. Miał ktoś?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Same procenty to jeszcze nic, nawet jeśli są podane zgodnie z prawdą. Liczy się ponadto wartość SHU. A S&W nie miałem, ale coś mi się zdaje, że ich jakość będzie podobna do jakości noży markowanych przez tę firmę. Czyli :cry: A Walthery, wg. mnie są lepsze niż np. takie ostatnio wprowadzone w Polsce Red Pepper, które mają deklarowane 15 % OC,
2 mln SHU. Bo Walthery produkuje dobry, sprawdzony podwykonawca - szwajacarska IDC. Kto produkuje S&W - nie wiem. Na ostrości Sabre też raczej można polegać. Dlatego polecałbym któryś z tych dwóch niż jakieś wyssane z palca procenty.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
No właśnie. Ze S&W robi cienkie noże to nie znaczy, że gazy też. W końcu spluwy robi dobre :wink:
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Mamchyba Cannon Anti-Attack, w takiej zielonej puszce. Kiedyś kumpel się założy,że przetrzyma ten gaz. Dostał króciutką serię po oczach, gleba przez 15 min i długooooo potem płukałgębę pod kranem :) Generalnie do samoobrony gaz nie musi być zajebiście skuteczny, po oczach i długa, albo po oczach, kop w jaja i długa. Tyle by dał nam te kilka minut by daleko spierdolić.
  • 0

budo_widelec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
A CO POWIECIE O TYM ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024