Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy dla karateki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy dla karateki
Witam!

Mam 16 lat, 168cm, 57 kg i trenuje kyokushin od ponad 4 lat. Dopiero ostatnio jednak na poważnie wziąłem sie za treningi. Teraz mój plan treningów wygląda tak:

Poniedziałek: 1h - worek, potem 1,5 h trening
Środa: 1h worek, potem 1,5h trening
Piątek: 1,5 trening - walki (kumite na ok. 75% mocy)
Sobota: basen

Chciałem do tego wpleść trening siłowy, ale skierowany głównie na wytrzymałość, nie na masę (zależy mi na utrzymaniu teraźniejszej wagi ze względu na zawody). Nie chciałbym też stracić szybkości i dynamiki. Mam w planach ułożyć sobie taki oto plan:

Poniedziałek: 1h - worek, potem 1,5 h trening
Wotrek: 1h - siłownia
Środa: 1h worek, potem 1,5h trening
Czwartek: 1h - siłownia
Piątek: 1,5 trening - walki (kumite na ok. 75% mocy)
Sobota: 1h siłownia / basen

Chciałbym mieć dobry plan tygodniowy głównie pod kontem przygotowania do zawodów, ale taki, którym bym sie nie przetrenował (zawody w maju bodajże).

Zwracam sie więc do ekspertów, moglibyście mi coś doradzić w związku z powyższym. Za wszelkie posty dzienks.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Kiedys tez dolanczalem trening na silowni do treningu karate. Dzis uwazam, ze to nie ma sensu, a nawet troche przeszkadza. Troche spowalnia (ja tak czulem bynajmniej)

Lepiej wiecej czasu poswiec na worek, gruszke, cwiczenie szybkosci, wytrzymalosci, kondycji, jakies biegi. Podejrzewam, ze wyniki beda o wiele lepsze niz po silowniu.

W kazdym badz razie ja dalem sobie a nia spokuj :wink:
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
daruj sobie silownie, jezeli chcesz cwiczyc sile jednoczesnie nie tracac na predkosci trenuj wlasnym cialem, wlasna masa czyli pompki, drazek itp. po takim treningu pamietaj o rozluznieniu misni czyli jakies luzne cwiczonka.Dobry patent to worek juz lepiej poswiec wiecej czasu workowi niz mialbys na silownie chodzic pozatym basen tez jest ok.. Takie jest moje zdanie :) :)
pozdro i powodzenia na zawodach :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Trening obwodowy .. aby to mialo jakikolwiek sens musisz przynajmniej 3 razy w tyg cyklicznie chodzic ... ale przy Twoim planie treningowym musialbys z czegos zrezygnowac ... qwidzisz 16 lat nie mozna przeciazac ciala .
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Patrzac na twoj plan treningowy widze bardzo duze bledy zrezygnuj z dwoch treningow dzienie bo wtedy ten drugi trening nie ma wiekszego sensu bo nie moze nyc wykonany na maksa silownia jest bardzo warzna w kyokushin poniewarz rosjanie japonczycy brazylijczycy ja wprawadzili i od razu widac efekty. w zupelnosci wystarzczy ci dwa razy w tygodniu po 1 moze 1.5h. Podziel miesnie na dwie grupy najlepiej Nogi Barki plecy i klatka rece brzuch. wykonuj po 3-4 serie z malym ciezarem w ktorym bylbys wstanie wykonac ok 15-20 powtorzen w seri jesli nnie wierz jakie cwiczenia polecam strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wogule porozmawiaj ze swoim trenerem niech on ci doradzi bo samemu to sobie mozesz krzywde zrobic.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
rece opadaja ... jak ma chodzic 2 razy w tyg na silownie to niech sobie odpusci ... lepszy efekt da dodatkowy trening w domu ... taniej kosztuje ;)Szymek poczytaj sobie troszke o czasie regeneracji poszczegolnych grup miesniowych ...
do zalozyciela topiku: zadaj sobie pytanie ktore miesnie biora maksymalny udzial podczas treningu kyokushin i trebnuj (silownia czy domowo) te ktore sa bardziej zaniedbywane.

Szymek1987 chyba nigdy nie byl na treningu na silowni jak chce w 1 - 1.5 h robic "Nogi Barki plecy i klatka rece brzuch" ... zamiast teoretyzowac proponuje pojsc na silownie i zrobic plan treningowy ten co mowisz ... rozgrzewka + nogi barki plecy w 1 h :)
I podziel sie wrazeniami :)
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Z mojego doswiadczenia z treningami wszelkiego rodzaju mysle ze nie tyle silownia 2x w tyg jest zlym pomyslem (bo przy obwodach i takim treningu to wystarczy) co w Twoim wieku silownie bym sobie darowal...lepiej niech organizm wykorzysta bialko na pelny rozwoj Twojego ciala... a nie na jak narazie zbedne miesnie... wytrzymalosc i szybkosc zrobisz aerobami i cwiczeniami z wlasnym cialem....chyba ze jakies hantelki sobie kup...dobry trening na hantle jest w ktoryms Men's Health.... a na kulturystyka.pl masz trening z wlasnym cialem i trening domatora...kiedys przynajmniej byl... :)
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki

rece opadaja ... jak ma chodzic 2 razy w tyg na silownie to niech sobie odpusci ... lepszy efekt da dodatkowy trening w domu ... taniej kosztuje ;)Szymek poczytaj sobie troszke o czasie regeneracji poszczegolnych grup miesniowych ...
do zalozyciela topiku: zadaj sobie pytanie ktore miesnie biora maksymalny udzial podczas treningu kyokushin i trebnuj (silownia czy domowo) te ktore sa bardziej zaniedbywane.

Szymek1987 chyba nigdy nie byl na treningu na silowni jak chce w 1 - 1.5 h robic "Nogi Barki plecy i klatka rece brzuch" ... zamiast teoretyzowac proponuje pojsc na silownie i zrobic plan treningowy ten co mowisz ... rozgrzewka + nogi barki plecy w 1 h :)
I podziel sie wrazeniami :)


Powiedz mi gdzie trenujesz moge sie zalozyc ze w domu i sobie wchodzisz tylko na net zeby postukac i sie pomadrzyc mozna oczywiscie tez wprowadzic treing obwodowy. Dwa razy w tygodniu silownia w Kyokushin wystarczy w 100% to jest trening uzupelniajacy najwazniejsza jest szybkosc technika i wytrzymalosc trening na silowni powinien byc ogolno wytrzymaolosciowo silowy nie tylko silowy Jesli chodzi o czas cwiczen to wpisuje w to 15-20 min rozgrzewki i 10-15 min rozciagania czyli na cwiczenia zostaje nam ok 45 min w tym czsie mozna naprawde wykonac slidny trening oczywiscie jesli to sie robi z glowa. mowie jeszcze raz nie pytaj sie na forum tylko sie spytaj trenera kittek!!! Tak rozpisal mi to mój trener który jest liczacym się zawodnikem w polsce.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Bożeeee. Ludzie, myślicie że nie da sie zrobić całęgo ciała na jednym treningu. Odpowiedź. Da się. Jak. HST albo HIT. Zasady treningowe, proste ale trza się trochę znać a nie dzisiaj ręce-jutro nogi. Gówno prawda, że trzeba dzielić. W karate nie jest tak że na jednej walce tylko nogi, a następna tylko ręce. Trzeba być wszechstronnym. A co do autora postu. Rób dużo ćwiczeń całościowych, obwodem np.
przysiad-10 powt.-75%max
martwy ciąg-10 powt.-70%max
wyciskanie-10 powt.-80%max
cztery takie obwody na jednym treningu, a na drugim np.
podrzut-10 powt.-70%max
rwanie-10 powt.-70%max
i tego też 4 obwody czyli najpierw jedno potem drugie i tak cztery razy.
  • 0

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
wielie dzięki za odpowiedzi

mort2: a jakby to rozdzielić na 3 razy w tygodniu? I co z cwiczeniami na konkretne partie miesni, np. rece - przedramiona?
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Kittek bardzo wielu popełnia ten problem co ty. Przetrenowanie jest łatwe przy łączenie siłownii i MA. Mięśnie obciąża się wtedy wybitnie kompleksowo. Jeśli chodzi o poszczególne partie mięśni możesz spokojnie oprzeć się o ten tu proponowany trening. One też swoje dostaną. Jeśli koniecznie chcesz 3 treningi na siłowni, to rób w jednym tygodniu trening pierwszy, drugi a potem znowu pierwszy a w następnym na odwrót. Aha, no i dieta odpowiednia i dużo snu nawet 9-10h. Warto też poczytać sobie książki takich osób jak Ross Enamait czy Pete Sisco, ewentualnie poszukać moich postów o treningu siłowym w MA na forum
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki

rece opadaja ... jak ma chodzic 2 razy w tyg na silownie to niech sobie odpusci ... lepszy efekt da dodatkowy trening w domu ... taniej kosztuje ;)Szymek poczytaj sobie troszke o czasie regeneracji poszczegolnych grup miesniowych ...
do zalozyciela topiku: zadaj sobie pytanie ktore miesnie biora maksymalny udzial podczas treningu kyokushin i trebnuj (silownia czy domowo) te ktore sa bardziej zaniedbywane.

Szymek1987 chyba nigdy nie byl na treningu na silowni jak chce w 1 - 1.5 h robic "Nogi Barki plecy i klatka rece brzuch" ... zamiast teoretyzowac proponuje pojsc na silownie i zrobic plan treningowy ten co mowisz ... rozgrzewka + nogi barki plecy w 1 h :)
I podziel sie wrazeniami :)


Silownia na rogu krolewskiej i jana pawla 2 .. teraz przerwa ze wzgledu na kontuzje kregoslupa na macie. POtrzebujesz jeszcze jakies informacje ? POczytales sobie o czasie regeneracji miesni ? Wiesz jakie to sa ? Wiesz ile razy w tyg trzeba i kiedy cwiczyc poszczegolne grupy miesiowe ? Jak myslisz ze kazda grupe miesni da sie trenowc tylko w 2 ustalone dni tygodnia to sie mylisz. Male grupy miesiowe 2 - 3 dni odpoczynku duze 3 - 5 dni odpoczynku przy treningu na sile. Odpoczynki miedzy seriami to 2 minuty ... miedzy cwiczeniami 4 minuty ... teraz zbierz sobuie te informacje i wylicz ... to moj ostatni post do Ciebie ... nie zamierzam z Toba polemizowac juz. Dalej rob 3 partie miesniowe na sile w 45 minut z calego serca sukcesow zycze (15 minut rozgrzewki robisz prawda ?)

EOT. z mojej strony
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
kittek trening jest w ogole zle skomponowany... Po co tyle tego worka? To jakis absurd, zwlaszcza, ze wiekszosc kyoskushinkowcow, to z workiem to tak srednio potrafi pracowac, z regulu po prostu w niego naparzaja z calej sily...
Jak po 1 godz. treningu na worku mozna pracowac np. nad technika? Raczej nie... Bo technika wymaga swiezosci ciala i umyslu.
Trening silowy obowodowy jak najbardziej i wcale nie wedlug receptury malym ciezarem i duzo ruchow (skoro takie cwiczenia, ale z obciazeniem wlasnego ciala, sa elementm rozgrzewki, jak sie nic nie zmienilo w metodyce kyokushin, odkad go nie cwicze, ale jak sadze - nie wiele sie w tej materii zmienilo).
Mlody wiek (16 lat) nie jest przeciwskazaniem do terningu silowego, a nawet przeciwnie duzy naturalny poziom testosteronu dojrzewajacego osobnika, jest okolicznoscia sprzyjajaca budowie masy miesniowej. Trzeba tylko wylaczyc cwiczenia z duzym ciezarem szczegolnie obciazjace kregoslup.
Nie widze czasu na odpoczynek i regeneracje. Nie widze jakiegos planu zwiazanego z rozbiciem treningu na mikrocykle. Wedlug jednego mozna co najwyzej cwiczyc jakies 4-6 tygodni.
A stac Cie na suplementacje i wlasciwe odzywianie?
K_P
  • 0

budo_kittek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki

kittek trening jest w ogole zle skomponowany... Po co tyle tego worka? To jakis absurd, zwlaszcza, ze wiekszosc kyoskushinkowcow, to z workiem to tak srednio potrafi pracowac, z regulu po prostu w niego naparzaja z calej sily...
Jak po 1 godz. treningu na worku mozna pracowac np. nad technika? Raczej nie... Bo technika wymaga swiezosci ciala i umyslu.
Trening silowy obowodowy jak najbardziej i wcale nie wedlug receptury malym ciezarem i duzo ruchow (skoro takie cwiczenia, ale z obciazeniem wlasnego ciala, sa elementm rozgrzewki, jak sie nic nie zmienilo w metodyce kyokushin, odkad go nie cwicze, ale jak sadze - nie wiele sie w tej materii zmienilo).
Mlody wiek (16 lat) nie jest przeciwskazaniem do terningu silowego, a nawet przeciwnie duzy naturalny poziom testosteronu dojrzewajacego osobnika, jest okolicznoscia sprzyjajaca budowie masy miesniowej. Trzeba tylko wylaczyc cwiczenia z duzym ciezarem szczegolnie obciazjace kregoslup.
Nie widze czasu na odpoczynek i regeneracje. Nie widze jakiegos planu zwiazanego z rozbiciem treningu na mikrocykle. Wedlug jednego mozna co najwyzej cwiczyc jakies 4-6 tygodni.
A stac Cie na suplementacje i wlasciwe odzywianie?
K_P


Ok. Masz rację, chyba faktycznie nie powinienem przesadzać z częstotliwością i natężeniem treningu. Jeśli zredukowałbym worek i moj plan tygodniowy wyglądał by tak:

Poniedziałek: 1,5 h trening
Wotrek: 1h - siłownia
Środa: 1,5h trening
Czwartek: 1h - siłownia
Piątek: 1,5 trening
Sobota: 1h siłownia

Teraz na siłowni wykonuje trening obwodowy mniej wiecej w/g tego, co napisał mort2, czyli:

wtorek:
4 obwody:
przysiad-10 powt.
martwy ciąg-10 powt.
wyciskanie-10 powt.

czwartek:
podrzut-10 powt.
rwanie-10 powt.

sobota:
głównie biegam na bieżni, ćwicze bardziej kondycyjnie, brzuch

Czy to jest bardziej odpowiedni układ?
Co więc radzisz Kubusiu?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy dla karateki
Ciezko radzic przez internet.
Mnie np. osobiscie wystarcza silownia co piaty, szosty dzien. Robie obwod "idac" od gory w dol, ale troche inaczej - w zwiazku z tym, ze w walce pracuja i wlokna wolnokurczliwe i szybkokurczliwe, to wykonuje np. na klatke tylko dwie, trzy serie - ale jedna z takim ciezarem zebym mogl zrobic jakies 12-15 ruchow (np. w waskim uchwycie, atakuje bowiem miesnie pod roznymi katami, tak ja zachowuja sie walce, a nie tak jak wyglada typowy kulturystyczny trening), a w drugiej o wiele wiekszym np. 100 kg - 8-10 powtorzen. Za kolejne 5 dni robie tak samo mnie wiecej, ale nie z ciezarami, ale gumami i sprezynami. Przyczym wykonuje malo serii, ale sporo ruchow.

Wytrzymalosc silowa specjalna robie po prostu w trakcie cwiczen i sparingow zadaniowych.

Wiec jak na moj gust, powatarzam jak dla mnie, tej silowni jakos za duzo, zdominowala caly cykl treningowy, a nie ma miejsca np. na cwiczenia areobowe - a przynajmniej raz w tygodniu trzeba te pare km przeplynac i raz przebiec (ja osobiscie nie biegam, kontuzja ciagnaca sie kolana i kregoslupa).

Ja tez juz cwicze tylko niezbedne minimum. Moze polowe tego, co robi np. zagladajacy tutaj z mojej sekcji Gonzo, ktorego trening silowy wyglada zupelnie inaczej niz moj. Innymi slowy, gdybym robil to co on, to trafilbym predzej, czy pozniej na cmentarz.

Ale sprobuj, pocwicz 4-6 tygodni, wroc tu i pogadamy o efektach.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024