Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
Cześć, czytałem bardzo dużo postów na ten temat, korzystałem z wyszukiwarek i nie tylko na tym forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie mam teraz 18 lat i ćwicze od niedawna KB... mam problemy z rozciąganiem bioder :? Przypominam sobie, że jeszcze w 4 klasie podstawówki robiłem prawie szpagat (brakowało mi ok. 2 cm. ) Dużo czytałem o tym że niektórzy poprostu mają inną budowę bioder i dlatego nie mogą ich zanadto rzciągnąć. Moje pytanie brzmi tak: Czy powodem w tym przypadku jest zwykłe zaniedbanie rozciągania przez tyle lat ? A może jest coś takiego jak (chociaż sam w to raczej nie wierze, ale sie pytam żeby być pewnym :D )
że przez ten okres dorastania nie rozciągałem się, kości zaczęły rosnąć i zmieniła się budowa bioder w taki sposób, że teraz zrobienie szpagatu jest dla mnie nie wykonalne ? Czy jest to możliwe ? Z góry dzięki za odpowiedzi :-) Pozdrawiam
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
Jak to w życiu. Sprawiedliwości nie znajdziesz. Jedym szpagat, czy sznurek przychodzi łatwie, innym trudniej, a inni wogóle go nie zrobią.
Oczywiście, ze wiek odgrywa decydującą rolę. Mój siedmioletni brat brat po mieisiącu zajęć z akrobatyki robi sznurek. Ja mam 23 i mogę sobie o tym pomarzyć. Ale jak masz 18, to nie masz co się martwić.
Budowa bioder jest bardzo ważna, jednak można nad tym pracować. Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia (trener zapewne Ci pokaże) można bioderka rozkręcić. Jasne, że jakbyś się rozicągał regularnie to teraz byłoby fajniej, ale cóż... nie robiłeś tego. Trzeba ratować to co się da, za 5 lat będzie zdecydowanie ciężej.
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
oczywiscie ze zaniedbujac rozciaganie sie doprowadziles do utraty rozciagniecia jakie miales dawniej. ale sadze ze nadal jestes zrobic szpagat, 18 lat to jeszcze nie jest starosc :wink: ja zaczalem sie rozciagac w wieku 17 lat i po roku rozciagania sie 3x w tyg szpagat turecki mi wyszedl, co prawda dlugo sie nim nie nacieszylem bo zaraz potem rozwalilem sobie przy nim sciegno :? wykrecanie sie budowa bioder to latwa wymowka :wink: jak napisales cwiczysz od niedawna, wiec po prostu musisz byc cierpliwy i sie przykladac a rezultaty powoli przyjda. nawet jak nie zrobisz pelnego turka to i tak rozciaganie sie do niego bardzo pomoze ci to w wysokich kopnieciach.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
Czyli po przez wzrost kości budowa bioder nie mogła się zmienić na tyle, żeby teraz było to niemożliwe :-) Thx za odp.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
W jakiejś książce od Jogi przeczytałem, że każdy (każdy, w sensie, że biodra nie są wymówką) przez odpowiednie ćwiczenia i przy odpowiedniej ilości czasu poświęconego na to może dojść do sznurka.

...ale to tylko była książka od Jogi. Czy tak jest naprawdę to nie wiem.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie

Czyli po przez wzrost kości budowa bioder nie mogła się zmienić na tyle, żeby teraz było to niemożliwe :-) Thx za odp.

budowa biodra się nie zmienia tak bardzo, tylko następuje kostnienie poszczególnych kości przez co później trudniej jest się rozciągać, Dzieciaki nie mają tego problemu bo ich kości są w miarę ''elastyczne''-nie nastąpił jeszcze proces kostnienia.
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie || budowa bioder || Pytanie
Mam podobny problem, a właściwie taki sam. Tylko nie pamiętam, czy cały szpagat jako dzieciak robiłem, czy prawie. W każdym bądź razie obie nogi za głowę zakładałem. ;)
Teraz cieżko mi rozciągnąć biodra. Ścięgna pod kolanami mam rozciągnięte optymalnie, ale biodra... No cóż. Mogę Ci powiedzieć, że coś wchodzi, tyle że bardzo wolno. Potrzeba cierpliwości.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024