Skocz do zawartości


Zdjęcie

zlamany nos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_btk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zlamany nos
Panowie mam takie pytanko jak to jest, bo ostatnio na treningu mt dostalem ladnie sierpa centralnie w chrzastke nosa. Wiadomo troche krew poleciala ale nic takiego. Nastepnego dnia patrze i stwierdzam ze mam zlamany nos. Chrzastka czy ta kosc nosowa jest peknieta. Czy ona bedzie sie dlugo zrastac, bo chcem isc jak najszybciej spowrotem na trening ale mysle ze powinienem jakis czas odczekac, zeby wszystko sie ladnie zroslo. Chcem dodac ze nos jest prosty tylko moze z lewej strony troszke spuchniety. No to co powinienem zrobic? Jeszcze jedno ile razy tak nos moze byc zlamany zeby nadal byl prosty? Bo tak patrze ze nie chcem miec krzywego nosa. I sie zastanawiam czy nie przezuce sie na trening z workiem i kumplem w domu chociaz bardzo lubie treningi. Jak mi radzicie???
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
nie wiem ja bym poszedł na prześwietlenie :P i niech lekaż decyduje :)
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
Ja mialem podobnie tylko ze w fighcie na ulicy,bo z partyzanta 2 strzaly dostalem,pozniej bylo co bylo(smiem sie pochwalic ze obilem skurczybyka :) :) ) Mialem nosek skrzywiony(skrzywienie przegrody nosowej czy jakos tak:P) od razu do rodzinnego smigasz po skierowanie do chirurga i on ocenia co dalej.U mnie mialo byc tylko nastawienie a wyszlo ze zostalem w szpitalu na 3dni,bo to operacyjnie musieli robic( trzeba pocieszyc w koncu :) ) , ja na Twoim miejscu od razu smigalbym do lekarza;).Zdrowiej i pZdR
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
biegiem do hirurga zeby ci go nastawił!! chyba ze chcesz mieć scentrowany nos!! Złamac to raczej nic się nie złamało - ale chrząstki mogły się poprzesuwać.
  • 0

budo_btk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
no ja rozumiem :) ale jak on jest prosty :!: :?:
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
bez znaczenia, tobie się tak moze wydawać ale wystarczy ze kilka mm jest przesuniety i juz się zrąbać moze, nie ma co chrzniać tlyko do lekarza iśc (no chyba że się boisz ;) - ale nie ma czego bo to nie do dentysty ;) )
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
Im prędzej ci nastawią nos (o ile jest krzywy) tym lepiej. Jak się chrząstka zrośnie, to już będzie za późno (czytaj: trzeba znów łamać).
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos

bez znaczenia, tobie się tak moze wydawać ale wystarczy ze kilka mm jest przesuniety i juz się zrąbać moze, nie ma co chrzniać tlyko do lekarza iśc (no chyba że się boisz ;) - ale nie ma czego bo to nie do dentysty ;) )

hmmm,to sie tyczy tez mnie,bo te "kilka mm" mam przesuniety w jedna strone (niefortunne zderzenie sie zkobieta na ulicy "przemsiesilo" mi lekko nos. a pozniej z 2-3 razy dostalem na treningach). lekarz (zwykly) kazal sie nie przejmowac,ale w sumie specjalny fachura z niego nie jest. a teraz przez ciebie Shalom po nocach nie bede mogl spac;)
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
No niestety, własnie tak jest. Nos może być pokrzywiony, a Ty tego w lustrze nie zobaczysz, bo to chodzi o wewnętrzną budowę nosa.
Ja kiedyś tak miałem i zdecydowałem się na nastawienie, bo mi to znacznie życie utrudniało. Latem miałem problemy ze swobodnym oddychaniem.
Po zabiegu było o niebo lepiej, więc było warto. Ale wiecie mój przypadek był dość odosobniony, bo ja nprawdę miałem pokrzywioną przekrodę, a nadodatek problemy z alergią. Myślę, że jak masz lekkie przesunięcie, to można z tym żyć. Zabie to nic strasznego, noc po nim jest przejebana, nie pośpisz!
  • 0

budo_btk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
taka chrzastka bedzie sie dlugo zrastac :?: :?:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos

taka chrzastka bedzie sie dlugo zrastac :?: :?:

Polska - naród lekarzy!
Po co w ogóle myślisz nad tym?
Idź do lekarza!
  • 0

budo_moki54
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
Miałem ten sam problem co ty pęknieta chrząstke nosa poszełem an przeswietlenie i lekarz usztywnił nos i powiedział żebym przez dwa tygodnie nie chodził na treningi ( chodziłem do pszczyńskiej akademi sztuk walk ) ale i tak poszłem na trening za tydzień. :)
  • 0

budo_btk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
Nie odczuwasz teraz tego pekniecia podczas sparningow :?: :?:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos

.. lekarz usztywnił nos ..


mozna wiedziec jak?
  • 0

budo_genuinemuumi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
Moze gipsikiem :?: :P
Tak na powaznie to mozna nawet w masce lazic, a dobrze zalozony opatrunek to tez nieglupia sprawa - chociaz wyglada sie kretynsko :?
A tak nawiasem mowiac to gratuluje ignorowania kontuzji nosa - czlowiek zaczyna zalowac dopiero kiedy okazuje sie, ze do 'lekko' ( jak mu sie wydawalo ) skrzywionej przegrody nosowej bonusowo dostal jakiegos polipa ( wiem, paskudztwo ale zdarza sie ) i mozna zapomniec o trenowaniu czegokolwiek zanim sie tego nie zoperuje :? Korzystajac z panstwowej sluzby zdrowia to jakies pol roku w plecy :?:
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
ja nos miałem kilkakrotnie przestawiany ( czułem za każdym razem, że nas ma nieznacznie, ale inny kształt ) jednak z zewnątrz nie jest to widoczne więc nigdy nie byłem z tym u lekarza
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos

taka chrzastka bedzie sie dlugo zrastac?


Chrząstka w nosie zrasta się bardzo szybko, po tygodniu może już nie być sladu po złamaniu (poza drobnym szczegółem - przesuniętą przegrodą).
Naprawdę nie masz na co czekać bo tak jak napisał Slaszysz jeśli się zrośnie to do prostowania będzie trzeba przegrodę łamać jeszcze raz.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
No nie wiem czy w ciągu tygodnia. Jak się spytałem ortopedy (mam uszkodzoną chrząstkę) to podał mi termin 4 do 6 tygodni. I tak po tygodniu nie wystawiłbym nosa na ryzyko. Ale na treningi cały czas chodzę.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos
OK, w takim razie przesadziłem.
Ja słyszałem od lekarza nastawiającego mi nos że już po tygodniu trzeba go znów łamać, stąd mój wniosek że jest wtedy już w pełni zrośnięty.
  • 0

budo_moki54
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: zlamany nos

.. lekarz usztywnił nos ..


mozna wiedziec jak?



Wsadził mi do nosa zwiniety w rulon bandaż (chyba to był bandaż)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024