Skocz do zawartości


Zdjęcie

W POSZUKIWANIU SENSEIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

W POSZUKIWANIU SENSEIA
Jak wazny jest pierwszy kontakt w dojo z osoba prowadzadza zdaje sobie każdy z nas.
Ktos kto lata z czarnym paskiem na Sali nie tylko emanuje pewna magia, ale również obdarzamy go naszym szacunkiem i zaufaniem. Poniżej proszę wpisywac wasze pozytywne i negatywne spotkania z sensei-ami.
PS. Sensei karateka 1 3 dan k-kan poza kolejnością ;-)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
ja najbardziej pozytywne odczucia z sensei'ami mialem kiedy wybrałem sie na Taekwon-do. Tamtejszy trener jest poprostu stworzony do prowadzenia treningów :) . Ale zeby nie odbiegać od tematu (karate) to moje pierwsze spotkania z sensei były dobre, w sumie podziwiałem wiekszośc z nich :)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA

ja najbardziej pozytywne odczucia z sensei'ami mialem kiedy wybrałem sie na Taekwon-do. Tamtejszy trener jest poprostu stworzony do prowadzenia treningów :) . Ale zeby nie odbiegać od tematu (karate) to moje pierwsze spotkania z sensei były dobre, w sumie podziwiałem wiekszośc z nich :)


dlaczego nie pozostales u tego senseia z TKD ?
w/g Mnie to nie styl jest wazny tylko sensei prowadzacy, to tak jak z nauka jezykaw obcych, nie wazna jest szkola jezykowa, tylko lektor z ktorym sie ma zajecia :D
  • 0

budo_walenty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciąg

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Witam
W tym roku przed zapisaniem się gdziekolwiek obszedłem sporo sekcji różnych stylów w moim mieście. Ostatnio zapisałem się(już na stałe) do sekcji KK. Zatrzymał mnie tam nie sprzęt, fajna sala czy nawet ludzie z którymi mam ćwiczyć ale Sensei, prowadzący zajęcia. Po pierwszym treningu pod jego okiem wiedziałem że chcę "tu" zostać. Mam wrażenie że to jest prawdziwy mistrz bo od niego bije to "coś"(siła, mądrość, autorytet, haryzma). Do tego prowadzi zajęcia z humorem.
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Ja nie mogę się za bardzo rozpisywać na temat mojego obecnego Senseia bo nie chce słodzić Yanooshowi z tego forum... Za to opowiem Wam coś z Kung-fu...

Otóż na mojej sekcji można było wyróżnić 3 grupy... Bardzo starą gwardie, starą gwardie i młodą :) Trenowałem tam już któryś rok... Zacząłem w około 9 miechów po zawiązaniu sekcji więc potencjalnie tyle krócej od tych co byli tam najdłużej... Mieliśmy świetnego trenera - Maćka. Z jakichś powodów musiał przestać prowadzić treningi... jego miejsce zajął ten najlepszy z nas... Nic w tym dziwnego, oprócz tego, ze człowiek którego wtedy znałem bodajże 4 rok, 4 lata był moim dobrym kolegą z dnia na dzień zmienił się diametralnie... Przykład: wchodząc do szatni zamiast normalnie odpowiedzieć na moje "siemasz Rafał" powiedział żebym mówił mu trenerze a nie po imieniu a na treningu mam zrobić 20 pompek...

Spowodowało to przenosiny na inną sekcje a potem rezygnacje z KF... Zajęcie sie na poważnie łucznictwem :P

Może ja jestem krzywy i to jest normalne jednak?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
a czy ja powiedziałem że mój sensei z karate jest zły? Gdyby tak było to bym poprostu tam nie trenował. W sumie mam możliwośc trenowania prawie wszystkiego (albo przynajmniej naprawde wielu rzeczu). A wybrałem Oyama Karate przez wzglad na trenera a także sam styl, bo podoba mi sie to co trenuje, podoba mi się knockdown, podoba mi sie to co robimy z kobudo (tonfa, bo), kihon, kata :) i jednak narazie zostaje przy tym :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Dla mnie autorytetem i wzorcem do nasladowania jest moj obecy sensei, u ktorego trenuje od poczatku przygody z karate.

To naprawde wspanialy czlowiek i bardzo dobry instruktor. Nie ma w w nim nic, co moglbym opisac jako minus. Karate uprawia od 1983 roku, ma 3 dan i bardzo szeroka wiedze w zakresie SW, zarowno praktyczna jak i teoretyczna.

OSU dla niego.
  • 0

budo_lodzio
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Moje pierwsze spotkanie z Sensei'em, jak i całym klubem było bardzo przyjemne :) Przyszedłem nieśmiało na pierwsze zajęcie BEZ stroju, uważałem, że będę mógł się tylko zapisać, a i tego nie byłem pewien :)

Sensei zadał dwa pytania - czy już coś trenowaliśmy i czy mamy [bo byłem z kolegą] strój :P Zatkało mnie. Całe pierwsze zajęcia oglądałem i tylko czekałem na kolejne ;)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA

Dla mnie autorytetem i wzorcem do nasladowania jest moj obecy sensei, u ktorego trenuje od poczatku przygody z karate.


Ta..Twój sensei jest świetny! Bradzo miły człowiek, ale przede wszystkim znakomity karateka...:D Z jego technik bardzo podoba mi się jego yoko - geri keage (tak sie chyba pisze :roll: ), robi to znakomicie , ta noga mu po prostu lata :D

A przyznam, ze jak prowadził trening na obozie (mojej grupy) podszedł do mnie i udzielił kilku cennych wskazówek.. Wielkie dzięki!

Oby trzymał tak dalej ! :D

A mój sensei? Hmm...gdy poszłam na pierwszy treninig dał niezłą rozgrzewkę...Myślałał chyba, że w ten sposób wykruszy osoby, które przyszły tak dla picu. Ja się nie złamałam i dlatego ciągle ćwiczę. On jest generalnie OK, tylko bardzo lubi szydzić z ćwiczących, pokazuje ich błędy w sposób bardzzooooo przesadzony, ale to daje mu wiele uroku i sprawia, ze nikt się na niego za to nie obrazi (choć i tacy się w grupie zdarzają). Czasem tylko powie coś nie na miejscu, ale przecież sensei też człowiek...ma zarówno wady jak i zalety :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA

Ta..Twój sensei jest świetny! Bradzo miły człowiek, ale przede wszystkim znakomity karateka...:D Z jego technik bardzo podoba mi się jego yoko - geri keage (tak sie chyba pisze :roll: ), robi to znakomicie , ta noga mu po prostu lata :D :)


No ba :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA

No ba :)


I piwa się czasem napije...
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
A to słyszałam, że trener Koksa lubi...Ale jeszcze nie miałam tej przyjemności..z nim :drinking:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA



No ba :)


I piwa się czasem napije...


A co tez czlowiek.

I koks tez sie czasem napije :) :) :)

A sensei chemik, to niby co, piwka nie pije??? :wink: :wink:

Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Pije, pije - ino czasami połowę wylewa...

Wątróbka do wymiany, ale za to jakie hara!
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
No to ja już sie tutaj totalnie zgubiłam....:?

Sensei to Chemik, czy miało być Chemika sensei ?

Kto mi odpowie... :lol:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Nie martw się, kto pyta - wielbłądzi :D
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Mi zaimponował i w moich oczach jest na prawdę wspaniałym człowiekiem pewnien Sensei. Jak się okazało niedawno dawny przyjaciel mojego taty.
Podczas treningu jest ogniwem skupienia i spokoju. Bije od Niego siła, prawdziwa moc. Kamienny wyraz twarzy, opanowanie - na twarzy wypisane ma poświęcenie. W normalnej rozmowie zaś jest konkretnym "artystą". Można z nim śmiać się ze wszystkiego, porozmawiać na każdy temat i jest na prawdę prawym człowiekiem. Nie da się opisać. Kiedy na niego patrzę to zazdroszczę charakteru, takiej energii, życia.
Wspaniały człowiek, zdał niedawno na 2 dan i wiem w pełni, że na to zapracował.
Szacunek, na prawdę chylę czoła.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Więc jak będzie z odpowiedzią ? :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA

Więc jak będzie z odpowiedzią ? :)


:) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W POSZUKIWANIU SENSEIA
Koks..nie daj się prosić...Ale podejrzewam, ze to sensei Marcin....Ale nie powiem nazwiska...ale zgadza się? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024