Skocz do zawartości


Zdjęcie

pomocy ,ratunku , nie bijcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_ridcully
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pomocy ,ratunku , nie bijcie
zakladam ten temat pelen najprzerozniejszych obaw iz za chwile zostane zbluzgany/zrownany z gruntem/wyeliminowany (niepotrzebne skreslic) ale ze nie tak dawno niejaki timek23 zadal podobne pytanie i nikt go nie zbluzgal wiec licze na podobna passe :)
Otoz zastanawiam sie nad rozpoczeciem treningow karate , zanim zawitalem na to forum droga ta byla prosta rowna i uslana kwiatami ( kiedys myslalem ze karate to sa dwa style ,kk ,i shotokan a teraz to ho ho ho :? . Postanowilem wiec zabytac bardziej doswiadczonych adeptow o dwie kwestie

1) co polecacie? Z gory zaznaczam ze ja sie w tych wszystkich podchodach organizacji rozumiem jak na fizyce kwantowej wiec prosze dostosowac odpowiedz do poziomu pytajacego .
2) Zanim zadam to pytanie to musze powiedziec ze w linkowni juz szukalem( pytanie poza tematem. po co istnieje dzial linkownia skoro w 90% linkow jest dopisek "zly link") otoz szukam klubu karate w Dabrowie gorniczej i okolicach , jesli ktos jakis zna ,albo lepiej jeszcze jesli do niego uczeszcza to prosze o pochwalenie sie wiedza.

Wiem ze pytania wydaja sie trywialne ale na swoje usprawiedliwienie powiem ze do Dabrowy Gorniczej przeprowadzilem sie niecaly miesiac temu a z karate moje zwiazki dotychczas byly ...nikle .
z gory dzieki za odpowiedz .
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
Sprawa jest prosta. Zorientuj się w okolicy jakie kluby działają. Idź do każdego z nich porozmawiaj z sensei i dowiedz się jak treningi wyglądają, ile godzin w tygodniu, etc. Nie sądzę, żeby od pierwszego treningu kazali ci płacić, więc weź ze sobą jakiś dresik i zobacz na własnej skórze co ci będzie odpowiadać. Tylko nie wpakuj się w jakieś pseudo... Jak chcesz bardziej sportowe to raczej kyokushin (niezależnie od organizacji), jak tradycyjne to shotokan i parę innych (na tradycyjnych się nie bardzo znam dlatego piszę "parę innych"). Zresztą przez pierwszych kilka miesięcy treningu nie będzie to miało wielkiego znaczenia.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_ridcully
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

. Tylko nie wpakuj się w jakieś pseudo... Jak chcesz bardziej sportowe to raczej kyokushin (niezależnie od organizacji), jak tradycyjne to shotokan i parę innych (na tradycyjnych się nie bardzo znam dlatego piszę "parę innych Pozdrawiam.


No wlasnie dlatego pytalem czy ktos moze cwiczy gdzies w okolicy izby sie w jakies pseudo nie wpakowac (jak sie jest zielonym to wzglednie latwo sie naciac) , a jako ze miasta tego nie znam niemal wogole wiec szukanie klubu na wlasna reke bedzie przypominalo szukanie igly w stogu siana przez dalekowidza .Pozdrawiam
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
To już musi się ktoś z dąbrowy odezwać... Nie znam na sekcji nikogo z tamtąd...

A swoją drogą: I tak dobrze, że zdecydowałeś się na karate. To zawęża krąg poszukiwań... W każdym razie nieco... :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
O ile bylbys gotow dojezdzac do Sosnowca, to jest tam znakomita sekcja kyokushin sensei Dadzibuga.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

2) Zanim zadam to pytanie to musze powiedziec ze w linkowni juz szukalem( pytanie poza tematem. po co istnieje dzial linkownia skoro w 90% linkow jest dopisek "zly link")

Czy wiesz, ze...
... przycisk "zly link" w linkowni sluzy do powiadamiania moderatora ze po kliknieciu w dany link okazuje sie on byc nieaktualny badz nieaktywny.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
Jeżeli karate to w sosnowcu masz dwie dobre sekcje: Kyokushin (senseia Eugeniusza Dadzibuga 4 dan) i Oyama (Sensei Pawła Pajdaka 4 dan). Ja of course polecam Oyama bo sam tam trenuje ;) Ew. możesz wybrać sie do Katowic na Shidokan.
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
Nie chce dyskryminować żadnych innych sztuk walki ale ja bym ci polecił kyokushin karate. Trenuje 3 lata i powiem ci że to najlepsze co mnie spotkało. Kiedyś chodziłem na taekwondo ale nie podobało mi sie. Poszedłem na 1 trening kyokushin i zostałem i mam nadzieje jeszce długie lata pozostać. pozdr :D
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

Jeżeli karate to w sosnowcu masz dwie dobre sekcje: Kyokushin (senseia Eugeniusza Dadzibuga 4 dan) i Oyama (Sensei Pawła Pajdaka 4 dan). Ja of course polecam Oyama bo sam tam trenuje ;) Ew. możesz wybrać sie do Katowic na Shidokan.


obydwaj sa dobrzy, aczkolwiek Dadzbug ma wiecej medali, a i jego zona troche by dorzucila do puli, Ppawel mial 2 kyu w kyokushin, zanim sie zojamasil, i przed studiami w Kkraku byl uczniem Gienka
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
Ja bede w opozycji i polece ci style tradycyjne-np shotokan, ktory sam trenuje. Jest w nich cos czego nigdy nie znajdziesz w stylach nowoczesnych....

Nie chce tu zaczynac o skutecznosci, ale na bank za chwile i tak by sie pojawily posty, ze style tradycyjne to kicz i do niczego sie nie nadaja, ale moge sie zalozyc, ze niejeden shotokanowiec by spuscil lanie komus z kyokushin, ale rowniez moglo by byc na odwrot i nie widze w tym nic zlego.

Kyokushin szybciej cie nauczy wlaczyc...jesli o to ci chodzi.

Taka mala anegdotka:

Ktos kiedys powiedzial-Mamy dwoch ludzi jeden cwiczy kickboxing, drugi karate (cos tradycyjnego), maja po roku stazu w treningach. W wlace na pewno wygra gosc co cwiczy kicka.
Ci sami ludzie spotykaja sie po 5-10 latach i gosc z kickboxingu nie ma juz szans z karateka. :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

Ktos kiedys powiedzial-Mamy dwoch ludzi jeden cwiczy kickboxing, drugi karate (cos tradycyjnego), maja po roku stazu w treningach. W wlace na pewno wygra gosc co cwiczy kicka.
Ci sami ludzie spotykaja sie po 5-10 latach i gosc z kickboxingu nie ma juz szans z karateka.


Tyle bylo postow o "skutecznosci karate" itp i wszystko poszlo w las, groch o sciane :nie:
Zaraz ludzi zaleje krew znow zaczna tlumaczyc co i jak a na koncu jakis tradycjonalista powie "ale co wy chcecie od karate ? przeciez my (karatecy) sie nie czepiamy nowoczesnych styli np. kick boxingu" :roll:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

Nie chce tu zaczynac o skutecznosci, ale na bank za chwile i tak by sie pojawily posty, ze style tradycyjne to kicz i do niczego sie nie nadaja, ale moge sie zalozyc, ze niejeden shotokanowiec by spuscil lanie komus z kyokushin, ale rowniez moglo by byc na odwrot i nie widze w tym nic zlego


Dlatego wlasnie napisalem, zeby nikt tu o skutecznosci nie zaczynal.
  • 0

budo_ridcully
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie


2) Zanim zadam to pytanie to musze powiedziec ze w linkowni juz szukalem( pytanie poza tematem. po co istnieje dzial linkownia skoro w 90% linkow jest dopisek "zly link")

Czy wiesz, ze...
... przycisk "zly link" w linkowni sluzy do powiadamiania moderatora ze po kliknieciu w dany link okazuje sie on byc nieaktualny badz nieaktywny.


Niniejszym skladam samokrytyke , nie wiedzialem .

Dziekuje za tak szeroki odzew na moja prosbe , sosnowiec zbyt daleko nie jest wiec prawdopodobnie skoncze wlasnie tam , a tak tytulem zakonczenia , jest moze shotokan w sosnowcu (ew. w dabrowie ale w cuda to ja nie wierze )
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
ja tu cos znalazlem, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie wiem na ile to jest aktualne ale cos tam pisza..., od siebie to ci powiem ze sensei jest najwazniejszy w wyborze klubu. Dlatego zostalem przy kyokushinkai bo sensei zaimponowal mi swoja wiedza i umiejetnosciami widac ze zapracowal na te 2 dany... oby i ci sie poszczescilo. pozdr
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
moge ci jeszcze polecić sekcje taekwon-do w będzinie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tutaj masz potrzebne info, naprawde gorąco polecam tą sekcję :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie

...


W Wojkowicach ale chyba nie tylko, sekcje karate shotokan prowadzi Jan Życiński, bardzo dobry karateka. Taki filigranowy no ale pozory mylą :D
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pomocy ,ratunku , nie bijcie
"Taka mala anegdotka:

Ktos kiedys powiedzial-Mamy dwoch ludzi jeden cwiczy kickboxing, drugi karate (cos tradycyjnego), maja po roku stazu w treningach. W wlace na pewno wygra gosc co cwiczy kicka.
Ci sami ludzie spotykaja sie po 5-10 latach i gosc z kickboxingu nie ma juz szans z karateka. "

Jasne :lol: :wink: Dobrze,że chociaż zaznaczyłeś,że to anegdotka. :)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024