Skocz do zawartości


Zdjęcie

Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
Jestem ciekawa, czy ktos z Was widzial te książke (tfu! - przepraszam książki za porównanie).
Popularna Encyklopedia New Age autorstwa Roberta Tekieli - redaktora Radia Józef. Kupić można pod kościołem albo w internetowych księgarniach wysyłkowych. Cena ok 13 zl. Generalnie - pieniądze wyrzucone w błoto oczywiście. Ja kupiłam z "chęci posiadania".
Powiem tyle - nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja rozumiem, ze zyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy moze wypowiedzieć swoje zdanie ale takich oszołomów jak ten pan, to trzeba by izolować od społeczeństwa.
Zlepek powyrywanych z kontekstu zdań, wziętych ze stron internetowych (nawet wiadomo jakich - jest w przypisach), oraz paru ksiązek, teorie wyssane z palca, wszechobecna i nieprawdopodobna ignorancja w temacie ( włącznie z błedami w pisowni) i ziejąca nienawiść. Wycieranie sie nazwiskami, nieautoryzowane wypowiedzi przedstawione w sposób tendencyjny. A wszystko to pod płaszczykiem chrześcijańskiego miłosierdzia i obrony jedynej słusznej wiary (chrześcijańskiej oczywiście).
Schemat prosty - ćwiczenie aikido kłóci się z doktryną chrześcijaństwa because Ueshiba, omoto-kyo, Deguchi itd.
Tak, Moderatorze, tak...lepiej nie pisz, ze Ueshiba dawal komunie z sake, bo beda nam podpalac dojo. Nie zartuje. W takim zyjemy kraju.
Na pocieszenie powiem, ze dostalo sie juz wczesniej całej homeopatii, a w ogonku czekaja Harry Potter, tai-chi, Silva i inni.
Nasuwa sie pytanie - walić gościa od razu w głowę czy nie ruszać gówna, bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
Jeszcze w zadnym kraju przez poglady paru emerytow nie zdelegalizowano Aikido, wiec pewnie i w naszej kochanej Polsze tez sie nie stanie. A od klocenia sie z krwiozerczymi babciami to mozna co najwyzej zdrowie stracic, a nikogo i tak sie nie przekona
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Nasuwa sie pytanie - walić gościa od razu w głowę czy nie ruszać gówna, bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej?


Kiedy słyszę Radio Józef, Radio Maryja, Kościół Katolicki itp. to nasuwa mi się na myśl pewna formacja, która generalnie jest w odwrocie. Skompromitowana skandalami pedofilskimi, rozdarta wewnętrznie, trzymająca się z uporem jakiś spróchniałych przesądów. To, że jej przedstawiciele coś tam pokrzykują nic a nic mnie nie rusza. Wiem że gadają głupoty i coraz mniej ludzi ich słucha. Dziwię Ci się, Yoshi, że się nimi przejmujesz.
Silvio
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Generalnie - pieniądze wyrzucone w błoto oczywiście. Ja kupiłam z "chęci posiadania".
Powiem tyle - nóż mi się w kieszeni otwiera.

No nie dokońca wyrzucone - masz dzięki temu sprężynowca :)


Nasuwa sie pytanie - walić gościa od razu w głowę czy nie ruszać gówna, bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej?

Z postawami i światopoglądem wynikającymi z fanatyzmu nie da się dyskutować, gdyż w pewnym momencie albo się poddasz albo sama zostaniesz fanatyczką, a wtedy sprawa oprze się o rzeczone sprężynowce :?

Dużo czasu spędzam w samochodzie - i czasami by nie zasnąć i podnieść sobie adrenalinę słucham Radio Maryja... i szczerze powiedziawszy - chyba do tej książki mógłbym dopisać osobny rozdział na jego temat. No ale lepiej zakończę już ten wywód , bo jeszcze następnym razem usłyszę w czasie jazdy, że na Budo forum Szatan przemawiał... tfu..

W.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Jestem ciekawa, czy ktos z Was widzial te książke (tfu! - przepraszam książki za porównanie).
Popularna Encyklopedia New Age autorstwa Roberta Tekieli - redaktora Radia Józef. Kupić można pod kościołem albo w internetowych księgarniach wysyłkowych. Cena ok 13 zl. Generalnie - pieniądze wyrzucone w błoto oczywiście. Ja kupiłam z "chęci posiadania".
Powiem tyle - nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja rozumiem, ze zyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy moze wypowiedzieć swoje zdanie ale takich oszołomów jak ten pan, to trzeba by izolować od społeczeństwa.
Zlepek powyrywanych z kontekstu zdań, wziętych ze stron internetowych (nawet wiadomo jakich - jest w przypisach), oraz paru ksiązek, teorie wyssane z palca, wszechobecna i nieprawdopodobna ignorancja w temacie ( włącznie z błedami w pisowni) i ziejąca nienawiść. Wycieranie sie nazwiskami, nieautoryzowane wypowiedzi przedstawione w sposób tendencyjny. A wszystko to pod płaszczykiem chrześcijańskiego miłosierdzia i obrony jedynej słusznej wiary (chrześcijańskiej oczywiście).
Schemat prosty - ćwiczenie aikido kłóci się z doktryną chrześcijaństwa because Ueshiba, omoto-kyo, Deguchi itd.
Tak, Moderatorze, tak...lepiej nie pisz, ze Ueshiba dawal komunie z sake, bo beda nam podpalac dojo. Nie zartuje. W takim zyjemy kraju.
Na pocieszenie powiem, ze dostalo sie juz wczesniej całej homeopatii, a w ogonku czekaja Harry Potter, tai-chi, Silva i inni.
Nasuwa sie pytanie - walić gościa od razu w głowę czy nie ruszać gówna, bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej?

Dołączona grafika
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
Niee, no jasne, ja tez czasem podnosze sobei adrenaline sluchajac Radia M albo Radia J. Zeby nie zasnac za kierownica:) Ale zawsze mam takie dylematy, jak czytam czyjes wypociny w dodatku poparte znanymi nazwiskami i oskarzajace w zupelnie absurdalny sposob cos, cos, dzieki czamu wiele osob znajduje hobby, radosc, cel życiowy czy co tam kazdy sobie dopisze.
Wojowanie z fanatyzmem jest calkowicie bezsensowne, co widac, slychac i czuc:) w obecnym swiecie - ale osobiscie uwazam, ze nie nalezy calkowicie ignorowac takich rzeczy. Slyszalam juz od ludzi pytanie "a co to wlasciwie jest to aikido? Sekta jakas?" Znikad sie te pytania nie biora. Na plakatach jednego z klubow (nie w W-wie) ktos dopisywal - Sekta!
itd itd...
My robmy swoje, ale sadze, ze warto miec swiadomosc, co ... hihihihi ....99% Polakow moze o nas myslec....i dzieki komu to sie dzieje.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
Nie ma się co martwić, bo ok. 80% najwierniejszych słuchaczy i darczyńców radia M i J w ciągu najbliższych 5 - 10 lat kompnie w kalendaż ... i raczej zmiany warty już w takim stopniu nie będzie.
Społeczeństwo po woli robi sięcoraz bardziej "ucywilizowane" i "uświadomione", więc trzeba tylko zacząć odliczanie :) 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Nie ma się co martwić, bo ok. 80% najwierniejszych słuchaczy i darczyńców radia M i J w ciągu najbliższych 5 - 10 lat kompnie w kalendaż ... i raczej zmiany warty już w takim stopniu nie będzie.
Społeczeństwo po woli robi sięcoraz bardziej "ucywilizowane" i "uświadomione", więc trzeba tylko zacząć odliczanie :) 8)

Racja Wallace - agresję naturą zwyciężaj... :) Ale coś mi mówi, że szwadrony moherowych beretów nie są tak bliskie wymarcia, jak to sugerujesz. Ciemnogród trzyma się mocno! :twisted:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
ta nieźle, choć temat wiary i Aikido już był, ale ten topic stawia sprawę od innej strony. Bo każdy kto bierze do ręki książkę która zatytuowana jest Encyklopedia.........i coś tam dalej w zależności o tematyki, spodziewa się jakiegoś poziomu danej publikacji. Jak widać jedno nie idze w parze z drugim. Ale to w naszym kraju normalne :?

Ale coż tam ja nie zamierzam zrezygnować z tak durnych powodów.

Pozdro
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Racja Wallace - agresję naturą zwyciężaj... :) Ale coś mi mówi, że szwadrony moherowych beretów nie są tak bliskie wymarcia, jak to sugerujesz. Ciemnogród trzyma się mocno! :twisted:


Vide pierwszy, hehehe, kałboj RP WC Kwadrans Cejrowski. Nie mniej - ludzie wiecznie nie żyją, na każdego przyjdzie pora. :) :)
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Kiedy słyszę Radio Józef, Radio Maryja, Kościół Katolicki itp. to nasuwa mi się na myśl pewna formacja, która generalnie jest w odwrocie. Skompromitowana skandalami pedofilskimi, rozdarta wewnętrznie, trzymająca się z uporem jakiś spróchniałych przesądów. To, że jej przedstawiciele coś tam pokrzykują nic a nic mnie nie rusza. Wiem że gadają głupoty i coraz mniej ludzi ich słucha. Dziwię Ci się, Yoshi, że się nimi przejmujesz.
Silvio


Ja tam jestem wierzącym i praktykującym katolikiem,
i jestem przekonany, że jak od prawie 2000 lat Kościół radził sobie ze swoimi błedami tak i będzie nadal, aż do skończenia świata, jak to zostało zapisane,
a może i dzień dłużej :-)
A co spróchniałych "przesądów" i takichże ludzi, to zapraszam np. do Koloni na Światowe Spotkanie Młodych z papieżem w sierpniu, a może ktoś coś zrozumie :)

A co do książki p.Tekieli to też myślę, że szkoda kasy i czasu na czytanie.
...ale to już zupełnie inna historia
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Ja tam jestem wierzącym i praktykującym katolikiem,
i jestem przekonany, że jak od prawie 2000 lat Kościół radził sobie ze swoimi błedami tak i będzie nadal, aż do skończenia świata, jak to zostało zapisane,
a może i dzień dłużej :-)


Mordując, paląc i grabiąc...

A co spróchniałych "przesądów" i takichże ludzi, to zapraszam np. do Koloni na Światowe Spotkanie Młodych z papieżem w sierpniu, a może ktoś coś zrozumie :)



Żeby posłuchać człowieka, który już nic nie ma do powiedzenia w kościele katolickim?

A co do książki p.Tekieli to też myślę, że szkoda kasy i czasu na czytanie.
...ale to już zupełnie inna historia


Jedyne mądre zdanie w tej wypowiedzi...

Uzdrawiam
Emerque

  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
no jeśli na forum aikido z braku sensownych topików obraza sie Papieża to ja proponuje zamknać tego topika... :(
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Nasuwa sie pytanie - walić gościa od razu w głowę czy nie ruszać gówna, bo będzie śmierdziało jeszcze bardziej?


to drugie.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
Pozdrawiam wszystkich :D
z podobnych publikacji polecam " Katolicka etyka seksualna ( samotnosc,narzeczenstwo,malzenstwo)"
:twisted:
obie pozycje w tego samego gatunku- SĄ
i nikt specjalnie sie nimi nie przejmuje :wink:
i niech tak zostanie 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci
OOO! czesc Paskuda! to ty jeszcze zyjesz???? 8O :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Nie ma się co martwić, bo ok. 80% najwierniejszych słuchaczy i darczyńców radia M i J w ciągu najbliższych 5 - 10 lat kompnie w kalendaż ... i raczej zmiany warty już w takim stopniu nie będzie.
Społeczeństwo po woli robi sięcoraz bardziej "ucywilizowane" i "uświadomione", więc trzeba tylko zacząć odliczanie :) 8)


Jesteśw błędzie. Regółą jest że im komuś bliżej do piachu tym bardziej staje się świętojebliwy. Podobno w obliczu śmierci nie ma ateistów :/
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

Powiem tyle - nóż mi się w kieszeni otwiera.


Sprężynowe tanto? :)

Schemat prosty - ćwiczenie aikido kłóci się z doktryną chrześcijaństwa because Ueshiba, omoto-kyo, Deguchi itd.


Każda sztuka walki jest "cacy" jeżeli tylko "fałszywą duchowość pewnych myśli i idei Wschodu" zastąpi duchowością Chrześcijańską, "zamiast medytacji - błogosławieństwo jednego z kilku księży, którzy już ćwiczą długie lata. Coroczne rekolekcje, pielgrzymki i tym podobne. Gdyby ktoś chciał coś przemycić Wschodniego to nastąpiłoby spotkanie z mistrzem Brudnym (10 Dan) i usunięcie takiego reformatora z szeregów." :twisted: - źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

OOO! czesc Paskuda! to ty jeszcze zyjesz???? 8O :lol:

Czesc Szczepan! ano zyje, paskude nie tak latwo wykonczyc :wink:
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techno aikido amulety - duchowosc aikido w calej okazalosci

no jeśli na forum aikido z braku sensownych topików obraza sie Papieża to ja proponuje zamknać tego topika... :(


pmasz wyluzuj. Kto tu obraża Papieża? napisałem:

"Żeby posłuchać człowieka, który już nic nie ma do powiedzenia w kościele katolickim?"

bo widzę co się dzieje. Mianowicie władza kardynałów, gdzie Papież z powodu swojego wieku stał się jedynie twarzą i głosem, a przestał być motorem napędzającym tą instytucje.

Jeśli nadal uważasz, że obrażam Papieża, to cóż, masz do tego prawo. Ja mogę uważać, że Papieża obraża piotrek - jakby nie patrzeć w jego poście nazwa własna jest napisana z małej litery...

Uzdrawiam
Emerque

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024