Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gosoku Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gosoku Ryu
W wątku o rzutach w karate wspomniano o Gosoku Ryu. Zajrzałem do internetu.
Czy twórca Gosoku Ryu, Takayuki Kubota to twórca słynnego kubotanu?
Gosoku Ryu jest przedstawiane jako połaczenie nowoczesności i tradycji. Jak to wygląda realnie? Jak wyglądają walki kumite? Bliżej mu do kyokushin? Shotokan? Shorin-ryu, goju-ryu? Co w nim jest nowoczesnego. Częścią Gosoku Ryu jest kobudo. W jakim stopniu jest ono wprowadzane w praktyce?
Jak wygląda to realnie w Wawie? Jakie sekcje byście polecili?
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu
Wiekszość odpowiedzi na twoje pytania jest na naszej stronie([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), tam też znajdziesz adresy sekcji w Warszawie działajacych w ramach Warszawskiego Centrum Karate. Trening kobudo odbywa sie raz w tygodniu i jest bezpłatny dla członków WCK (trzeba tylko kupić kasete szkoleniowa).
Tak soke Takayuki Kubota stworzył kubotan. O tym co jest nowoczesne w Gosoku-ryu można by pisać książki. Najkrócej mówiac jest to styl łaczący ze soba elementy skrajnych styli: dynamicznego i technicznego Shotokanu z twardym Goju-ryu. Zawiera w sobie równiez techniki z judo, aikido i jiu-jitsu. Jego charakter określa najlepiej nazwa : Go - twardo, soku - szybko, ryu - kierunek (ale również miękkośc). Cwiczymy kata shotokanu, niektóre goju-ryu i oczywiscie kata Gosoku-ryu, chyba najtrudniejsze, pełne dynamicznych zwrotów i przyśpieszeń. Stawiany jest nacisk na indywidualny styl walki ucznia. Jest to styl wszechstronny i to jest jego wielka zaleta.
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu
Nic dodać nic ująć... Owe dodatkowe elementy to kubo-jitsu ;) Co do polecania sekcji to najwięcej osób jest zawsze na Saskiej Kępie, oraz na ursynowie...Ale możesz jeździć w sumie na wszystkie treningi i zobaczyć gdzie Ci sie najbardziej podoba(ja polecam Bielany ;) )
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu
NIe da się opowiedzień jak to wygląda. Poprostu wpadnij i zobacz. Ale nie ograniczaj się do jednego, czy dwuch treningów, bo nie poczujesz najmniejszej różnicy między tym co robimy my, a shotokan. Ze swojej strony zachęcam do odwiedzenia każdej sekcji. Zacznij od bielan ;)
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu
Ja jestem z sekcji mokotow ktora to goraco polecam!!!

Mamy sporo kumite (kontuzje he he!) i na treningi wpada czasami ojciec naszego senseia (Piotra) ktory ma pierwszy dan w ju-jitsu - oczywiscie dosc pobieznie ale pokazuje rozne rzuty, chwyty i duszenia.
Piekna sprawa tak kogos zzzzzzzzzdusić na posadzce...

A tak ogolnie o Gosoku: trudno mi porownac do np Kyokushin bo nigdy nie bylem na innych treningach (ja tylko Tae-kwon do kiedys a ostatnio dodatkowo Krav-maga), ale patrzac na zawody Kyokushin w TV widze duzo podobienstw - my dodatkowo pozwalamy sobie "robac "sie po ryjach bo... rekawice.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu

A tak ogolnie o Gosoku: trudno mi porownac do np Kyokushin bo nigdy nie bylem na innych treningach (ja tylko Tae-kwon do kiedys a ostatnio dodatkowo Krav-maga), ale patrzac na zawody Kyokushin w TV widze duzo podobienstw - my dodatkowo pozwalamy sobie "robac "sie po ryjach bo... rekawice.


Pytanie. Wedlug jakich przepisow rozgrywacie zawody???WKF???ITKF???A moze jeszcze jakiegos innego tworu-jesli tak to napiszcie do jakich przepisow jest on zblizony???
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu
Prawdę mówiąc nie wiem co miał na myśli Miszka z tym podobieństwem, bo zawody kyokushin są w formule knockdown, a nasze to semi contact :P . Ja się tam nie znam, ale Janusz mówił, że jak dotąd zawody były na zasadach WKO, a być może w tym roku będą zgodne ze standardami IKA.

EDIT: właśnie z ciekawości wszedłem na oficjalną stronę WKO i przeczytałem te zasady, ale one są dla formuły knockdown, więc po prostu będę już cicho i pozwolę się wypowiedzieć kolegom z klubu, którzy znają prawdę :P .
  • 0

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu

Ja jestem z sekcji mokotow ktora to goraco polecam!!!
[...].

Do wakacji mialem porownanie sekcji na saskiej, ursynowie i mokotowie.
Osobiscie rowniez polecam mokotow.
Czesc Miszka :-)

ps. od tego semestru jest zdaje sie dodatkowa lokalizacja na woli.
Jak Kuma juz wspominal, zajzyj na stronke klubu.

ps2. Kubota jest 'tworca' kubotana o tyle, ze do yawary znanej juz dlugo wczesniej
'podpial' klucze, jakie zwykle nosi wielu ludzi.
http://www.forum-kul...showtopic=55100
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gosoku Ryu

Janusz mówił, że jak dotąd zawody były na zasadach WKO, a być może w tym roku będą zgodne ze standardami IKA.

EDIT: właśnie z ciekawości wszedłem na oficjalną stronę WKO i przeczytałem te zasady, ale one są dla formuły knockdown, więc po prostu będę już cicho i pozwolę się wypowiedzieć kolegom z klubu, którzy znają prawdę


Przepraszam najmocniej. Pomyliłem się - poniosło mnie (jak to Laser zwykł nazywać).

Nie WKO, tylko oczywiście WKF i to nie w czytej formie, tylko zmodyfikowane.

Dzięki Patrol, że zwrociłes na to uwagę, z całych sił przepraszam wszystkich, których wprowadziłem w błąd
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024