Skocz do zawartości


Zdjęcie

od czego zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_sati
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

od czego zacząć?
Witajcie!
Chcę podjąć naukę walki mieczem, nie wiem jednak nic na ten temat, od czego zacząć? Poszukuję również śiwaickiej sztuki walki kalaripayat, czy gdzieś w Polsce naucza się tego?pozdrawiam :D
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
A co to jest to kalaripayat bo nigdy o czymś takim nie słyszałem a ciekaw jestem co to jest...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
To cóś, czego nie mogę ani wymówić, ani przepisać było kiedyś na eurosporcie w Bercy ... Z tego co pamiętam to dość dziwnie to wyglądało ... Nie jest to czasem jakaś indyjska SW?
Sati: Może od znalezienia klubu w swoim mieście i przejścia się na zajęcia :roll: 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Witajcie!
Chcę podjąć naukę walki mieczem, nie wiem jednak nic na ten temat, od czego zacząć? Poszukuję również śiwaickiej sztuki walki kalaripayat, czy gdzieś w Polsce naucza się tego?D



kalaripayat - nie wiem gdzie się możesz tego w Polsce uczyc, chyba nigdzie, to bardzo mało znany styl, na zachodzie bardzo rzadziuchno cwiczony.

Co do treningu miecza, to powinieneś zacząć od pójścia na pierwszy trening.

Jeżeli nie wiem gdzie jest sekcja w Twoim mieście (a my nie wiemy skąd pochodzisz bo nie masz tego w podpisie), to idziesz do sklepu budo, w twoim mieście i oglądasz plakaty, ewentualnie pytasz ludzi z obsługi, ewentualnie pytasz innych co juz coś trenują. Jest jeszcze inna droga dośc, prosta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam powinieneś coś znaleźć. Wpisujesz nazwę sztuki walki + miasto w którym zamierzasz trenować, a google powinien coś wyszukać. Nie we wszystkich dużych miastach Polski są sekcje kendo, iaido czy kenjutsu. Napisz skąd pochodzisz to coś poradzimy, ewentualnie poczytaj co ludzie piszą.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Zacznij podejscia do Kenjutsu , iaido albo Katori Dojo i sie rozejrzyj co ci sie podoba :)

Generalnie mym skromnym zdaniem Jo bije na glowe miecz japonski :P
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Generalnie mym skromnym zdaniem Jo bije na glowe miecz japonski :P


Ale z Ciebie JO-MAN! :P
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Generalnie mym skromnym zdaniem Jo bije na glowe miecz japonski :P


no bije ale tylko w kata :)

a propos Tetsudo - cwiczysz gdzies jodo?
  • 0

budo_sati
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Witajcie!
Kalaripayat jest sztuką walki wywodzącą się bezpośrednio z Hatha Yogi i praktycznie od niej wywodzą się wszystkie inne sztuki walki. Ponoć kiedyś pewien Mistrz Kalaripayat założył pierwszy Zakon Szaolin.
marcin 954 a ty skąd znasz kalaripayat?Czy jesteś pewien że w Polsce tego nikt nie uczy?
Narazie znalazłam nauczyciela Tai Chi, który uczy w moim mieście. A tak poza tym Sati to imię żeńskie :wink: Polećcie mi jakąś dobrą książkę żeby się zorientować w temacie, a może macie taką lekturę na plikach?
Pozdrawiam
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Witajcie!
Kalaripayat jest sztuką walki wywodzącą się bezpośrednio z Hatha Yogi i praktycznie od niej wywodzą się wszystkie inne sztuki walki. Ponoć kiedyś pewien Mistrz Kalaripayat założył pierwszy Zakon Szaolin.
marcin 954 a ty skąd znasz kalaripayat?Czy jesteś pewien że w Polsce tego nikt nie uczy?
Narazie znalazłam nauczyciela Tai Chi, który uczy w moim mieście. A tak poza tym Sati to imię żeńskie :wink: Polećcie mi jakąś dobrą książkę żeby się zorientować w temacie, a może macie taką lekturę na plikach?
Pozdrawiam


JO-jutsu siem uczem tak , kątem na AIKIDO bo nimo w mym miescie JODO na któe tka bardzo chcialem isc.

a Czy od Hata Jogi wywodza sie wsyzsktie sztuki walk to na WYROST jest powiedziane BARDZ BARDZo.
BO SZTUKI WALK WYWODZA SIE OD TRENIINGU INDYJSKICH WOJOWNIKOW NA KTÓRY SKLADALY SIE MIEDZY INNYMI HATHA JOGA ale także PRANAYAMY i wiele wiele wiele innych systemow nie bedacych w jakim kolwiek scislym zwiazku z HATHA JOGA , aczkolwiek z nią czesto praktykowane i na zachodzie mylone.

Twierdzenie ze od hatha jogi wywodza sie sztuki walk jest rownoznaczne ze stwierdzeniem ze smok wawelski zjada 3 razy dziennie 4 dziewice......
  • 0

budo_sati
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Hatha Yoga jest jak najbardziej w ścisłym związku z Pranayamą, niestety przez wypaczony system zachodni przktykowana niejako obok, a jest nieodłączną częścią systemu Hatha Yogi- jesli mozna tu wogóle dzielić coś na części. A joga to Całość a nie tylko ćwiczenia ciała (Asany) tylko również oddech, czystość ciała, posty, czystość umysłu- medytacja, relaks głęboki, ścisła dieta wegetarińska i wiele innych. To cały system myslenia, życia i była jedną ze ścieżek danych ludzkości 12 tysięcy lat temu przez Pana Śiwa- wielkiego jogina, Oświeconego, a jej waleczną stroną był właśnie kalaripayat. Zasz starszą sztukę walki?
:wink:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

12 tysięcy lat temu przez Pana Śiwa- wielkiego jogina, Oświeconego, a jej waleczną stroną był właśnie kalaripayat. Zasz starszą sztukę walki? :wink:


nom
Kijem-O-Leb-Do co praktykowane było przez jaskiniowców nieco wczewśniej 8)
a z tego w lini prostej wywodzi się 'współczesne' jodo zatem to właśnie jest to najstarsza SW

istnieją jakieś dowody na to 12 tys lat? pytam z ciekawości a nie że się czepiam... hmmm... 12 patyków to sluszny wiek, że coś przetrwało do dziś...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Hatha Yoga jest jak najbardziej w ścisłym związku z Pranayamą, niestety przez wypaczony system zachodni przktykowana niejako obok, a jest nieodłączną częścią systemu Hatha Yogi- jesli mozna tu wogóle dzielić coś na części. A joga to Całość a nie tylko ćwiczenia ciała (Asany) tylko również oddech, czystość ciała, posty, czystość umysłu- medytacja, relaks głęboki, ścisła dieta wegetarińska i wiele innych. To cały system myslenia, życia i była jedną ze ścieżek danych ludzkości 12 tysięcy lat temu przez Pana Śiwa- wielkiego jogina, Oświeconego, a jej waleczną stroną był właśnie kalaripayat. Zasz starszą sztukę walki?
:wink:


No istniej w zwiazku lecz w INDIACH ISTNIEJA ZAKONY ZAJMUJACE SIE TYLKO I WYŁACZNIE PRANAYAMA , Bo jest to oddzielna czesc JOGI.
JOGA istnieje w wielu wydaniach
KARMA , RAYA , HATHA i cwiczenia czyli HATHA JOGA sa tą najuboższą wersja JOGI. JOGA znaczy połączenie :) 'Z Bogiem -(wyobraznieneim na jego temat)'
A JOGA JEST JAK NAJBARDZIEJ PODZIELONA NA CZESCI. Przypomnijmy tylko ze RAYA JOGA czyli JOGA Królewska mogla byc tylko i wyłacznie praktykowana przez szlacheckie rody.
Jest JEDNOSC która jest zarazem jednym z najbardziej podzielonych systemów. :wink:wink:


12 tysięcy lat temu przez Pana Śiwa- wielkiego jogina, Oświeconego, a jej waleczną stroną był właśnie kalaripayat. Zasz starszą sztukę walki? :wink:


nom
Kijem-O-Leb-Do co praktykowane było przez jaskiniowców nieco wczewśniej 8)
a z tego w lini prostej wywodzi się 'współczesne' jodo zatem to właśnie jest to najstarsza SW

istnieją jakieś dowody na to 12 tys lat? pytam z ciekawości a nie że się czepiam... hmmm... 12 patyków to sluszny wiek, że coś przetrwało do dziś...


Ja tez uwazam ze JODO , JO-JUTSU jest najstarszą i najpiekniejsza drogą , sztuką walk....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Witajcie!
Kalaripayat jest sztuką walki wywodzącą się bezpośrednio z Hatha Yogi i praktycznie od niej wywodzą się wszystkie inne sztuki walki. Ponoć kiedyś pewien Mistrz Kalaripayat założył pierwszy Zakon Szaolin.
marcin 954 a ty skąd znasz kalaripayat?Czy jesteś pewien że w Polsce tego nikt nie uczy?


no jak do tej pory nikogo takiego nie spotkałem ani o nikim takim nie słyszałem, na zachodzie sekcji tej sztuki jest bardzo mało, a co dopiero u nas. aha, nie znam kalaripayat :-)
  • 0

budo_sati
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Jak już pisałam Hatha Yoga jest całym systemem, a ty wciąż piszesz że to ćwiczenia, trzeba się umysłom zachodnim nauczyć myslenia całościowego a nie wciąż dzielić wszystko. Oczywiście że można pranayamę cwiczyć oddzielnie i mozna tez tylko i wyłącznie jak komus to odpowiada, nie oto chodzi. To co było kiedyś zmienia się i RAJA(nie RAYA!!!) dzis praktykować może kazdy a chociażby dlatego że nie ma juz takiego sytemu jaki był kiedyś i żyjemy w XXI wieku. Gdyby tak było to wątpię że mółbyś ot tak sobie zacząć się uczyć np.walki mieczem. A dowody na to są w VEDACH, to najstarsze księgi świata i wiedza o WSZYSTKIM chyba się ze mną zgodzisz? A w Yodze nie ma oddzielnych części bo prędzej czy później transformując ciało transformuje się duch i odwrotnie, to kwestia predyspozycji i upodobań co się praktykuje. Hatha Yoga to nie tylko ćwiczenia, proszę to sobie zapamiętać. I nie jest najuboższą wersja jogi jak piszesz , zresztą lepiej uzywać słowa ścieżką jogi a nie wersją.Każda ze ścieżek jogi jesli jest w czystym przekazie jest pełna i wystarczająca to tylko zależy od tego co komu pasuje i jaką drogą będzie podążał do zjednoczenia z Bogiem, no i jak długo, ponieważ każda ze ścieżek jogi jest drogą inicjacyjną i rózne sa stopnie inicjacji i rózna jest ich ilość(4,7,12,np) Może życzysz sobie jakies materiały na ten temat to nie ma problemu.Joga to nie ćwiczenia, to droga inicjacyjna, każdy sobie moze pocwiczyc. A JEDNOSC to nie jest podzielony system bo przeczysz sam sobie. To JEDNOŚĆ w RÓŻNORODNOŚCI. :D :D :-) [/b]
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Sati i Tetsudo!
Skonczcie te zadymy na tle religijnym.
Temat brzmi: Od czego zaczac?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
A co Sati sadzisz na temat Eliade i jego ksiazek na temat Yogi?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Hatha znaczy cwiczenia , rozwuj ciala :)

JOGA -> YOGA 'polonczenie' To szereg praktyk duchowo fizycznych
za fizyczne odpowiada Hatha mozna tka powiedzec :)

A co do od czego zaczac to JO zacnij od JO
  • 0

budo_gotama
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?

Hatha znaczy cwiczenia , rozwuj ciala :)

JOGA -> YOGA 'polonczenie' To szereg praktyk duchowo fizycznych
za fizyczne odpowiada Hatha mozna tka powiedzec :)

A co do od czego zaczac to JO zacnij od JO


Hatha nie znaczy ćwiczenia, tylko moc wynikajaca z połaczenia-zjednoczenia (Joga) energii słońca i ksiezyca, czyli tego co aktywne - czynne i pasywne - bierne, tłumacząc z sanskrytu. :)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Co zas do tego, ze Vedy to rzekomo najstarsze ksiegi swiata, to, Sati, badz laskawa mnie nie rozsmieszac. Co w takim razie z Tekstami Piramid (ok. 3100 p.n.e.) i Ksiega Umarlych, co z Gilgameszem (ok. 2000 p.n.e.) i "Enuma elisz" (ok. XII w. p.n.e.)? Rigveda, najstarsza z Ved mogla zaczac powstawac ok 1500 p.n.e. (i w tym sensie moze zawierac elementy starsze od "Enuma elisz", lecz nie od innych wymienionych tekstow), ostateczna forme otrzymala jednak ok. 600 p.n.e., a nie brakuje glosow, ze spisana mogal zostac dopiero po 300 p.n.e. (zgodnie z ta teoria wczesniej przekazywano ja ustnie, zreszta na ten temat to niech sie sanskrytolog McLeod wypowiada). Rozumiem fascynacje kultura hinduistyczna, jednak nie moze ona byc usprawiedliwieniem dla razacych przeklaman i bledow pociagajacych za soba kilkanascie wiekow. Co do tych 12.000 lat to w ogole no comments, wiesz ile to jest? Wyobrazasz sobie cwiczenie jogi i kalaripayatt lekko liczac 7000 lat przed piramidami, czyli mniej wiecej w epoce zaniku czlowieka z Cro - Magnon? Bo ja nie (moze jestem ograniczony, wiem natomiast na pewno ze nie ma do tego zadnych zrodel, bo jest to zbyt dawna epoka; nawet jesli liczba 12000 lat wystepuje w Vedach to nalezy ja rozpatrywac symbolicznie).
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: od czego zacząć?
Wedy- najstarsze pisane teksty w języku indoeuropejskim. Lepiej? pozdrawiam
Gwyn
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024