Skocz do zawartości


Zdjęcie

chce kupic ,pomocy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

chce kupic ,pomocy :)
witam jestem na kupnie katany [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tej ;) co mi mozecie doradzic czy warto :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Ja bym na twoim miejscu wybral cos z tego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zmiescisz sie w cenie, a jakosc lepsza.
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
:P dzieki za fajnego linka ale wydaje mi sie ze nie ma tam katan , moge sie mylic bo kuleje z angielskiego :lol: a moze jakis kontakt do kogos kto robi katany najlepiej w malopolskim
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
zapomnialem mam fundusze do 3000 zl. :P
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)

zapomnialem mam fundusze do 3000 zl. :P


Za te pieniądze możesz kupić dobry miecz do iaido czyli iaito,
jeśli myślisz o prawdziwej kutej katanie zrobionej zgodnie z zasadami to nawet "made in Poland" wymaga 3 razy wiekszego budżetu a sprowadzona z Japonii ok.7000 USD. Natomiast w internecie znajdziesz całą masę długich noży o nazwie "miecz samurajski" od 500 USD w górę.
Wybór należy do ciebie.
:wink:
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
:cry: tzn. nie polecasz tej " katany " do ciecia :lol: albo nauki ciecia ze tez tak malo zarabiamy
  • 0

budo_azgar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Kute katany dobrze wykonane kosztują w Polsce od 8000 do 12000zł.
Jesli chcesz mozesz wejsc na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .Jest podany kontakt . Zadzwon i pogadaj.Robia na zamówienie co chcesz.W stałej ofercie tego nie ma ,ale mozesz zamówić.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)

:P dzieki za fajnego linka ale wydaje mi sie ze nie ma tam katan , moge sie mylic bo kuleje z angielskiego :lol: a moze jakis kontakt do kogos kto robi katany najlepiej w malopolskim


To jest iaito. Lepiej kupic dobre iaito niz kiepski miecz, tak jak Redakcja napisal.
Jak chcesz koniecznie robic tamashigiri, zakladam ze masz jakiegos instruktora ktory cie tego nauczy, to kup sobie Pratical Katana. Tylko ze to sie z kolei do cwiczenia iaido nie nadaje.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)

zapomnialem mam fundusze do 3000 zl. :P


Za te pieniądze możesz kupić dobry miecz do iaido czyli iaito,
jeśli myślisz o prawdziwej kutej katanie zrobionej zgodnie z zasadami to nawet "made in Poland" wymaga 3 razy wiekszego budżetu a sprowadzona z Japonii ok.7000 USD. Natomiast w internecie znajdziesz całą masę długich noży o nazwie "miecz samurajski" od 500 USD w górę.
Wybór należy do ciebie.
:wink:


no jeszcze wiele innych przedmiotów zwanych katanami, znacznie tanszych, za np. 299 złotych, ludzie takie rzeczy kupuja i sa zadowoleni 8O

witam jestem na kupnie katany [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tej co mi mozecie doradzic czy warto


nie warto
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
oki katana odpada wiec jaito np; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co myslicie tylko prawde mowcie :D a moze sa lepsze stalowe iaita np; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)

oki katana odpada wiec jaito np; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co myslicie tylko prawde mowcie :D a moze sa lepsze stalowe iaita np; [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :?:


jeżeli już masz coś kupować to najbardziej polecam to od pana Sochy z[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], solidny opis miecza, a nie cztery słowa, że fajny, kup a nie będziesz załował. własciwa proporcja krzywizny ostrza, własciwa proporcji długości tsuka i głowni, no i same warunki zakupu. Widać że jest to oferta konkurencyjna.

To drugie to kupa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kupa dla mnie dlatego, że rzuca się woczy za długa rękojeśc, to jest miecz dla trolla z Władcy Pierscieni :) . Oprawa wykonana dośc ubogo, nie wiadomo za co w zasadzie płacisz 1800 zł z groszami, za samą głownię chyba, tylę że taką głownie to możesz sobie kupić za mniejsze pieniądze. aha, zapomnij że coś jest pokryte skóra rai czy innego stwora, nie za te pieniądze. Jak na tę cenę to mocno za drogie.

Trzeci lepszy od poprzedniego, ale pewnie można nim cwiczyć, fajna tsuba, ażurowy żuraw :-) cena mocno za wysok,a takie iaito, w firmach japońskich kosztuje niemal połowe mniej co z kosztami wysylki, wyjdzie i tak mniej.

Oba miecze Hanwei mają bardzo słaby opis, jakby tam komuś nie zależało na ich sprzedaniu.
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
:D dzieki
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Iaito z artjapan sa nie za dobre,znaczy nic im nie brakuje ale po prostu cena nie adekwatna. Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (tu maja naprawde dobre)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_arturo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Targ

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
:D a co powiecie o zabawkach z tej strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gegan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Spoko są (i tyle). 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
na pewno, tylko ceny nie adekwatne do rzeczywistej wartości, do tego dochodzą koszty wysyłki, też niemałe.
  • 0

budo_shindo_hell
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kawanakajima

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Po co komu katana :) dobry wojownik zadowoli się poczciwą imitacją z drewna :) patrz. Miyamoto Musashi :) to on pokazał, że drewniany "kijek" jest równie niebezpieczny jak miecz samurajski :)
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
Polecam ci [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Shinken (shoden range Sk-1B). Cena jest w okolicach twojego budżetu. Jeżeli jednak zaczynasz i chcesz sobie spokojnie pozwiczyc - kup iaito. W wielu sekcjach i na stazach shinken nie jest mile widziany.
pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: chce kupic ,pomocy :)
poza tym jak zaczynasz to możesz sobie shinkenem zrobić kuku, nasłuchałem róznych fajnych historii, przewaznie z ameryki, że goście nawet podczas przecierania ostrza szmatką, odcinali sobie palce, nie wiem jak to robili, ale takie przypadki miały miejsce. Z tego powodu jestem lekko uprzedzony do ludzi, nie potrafiących trzyamć w rekach miecza, a od razu idacych na szeroką wode, potem to się czasami konczy jak w tej całej Ameryce, gdzie nawet łby potrafią sobie scinać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024