Skocz do zawartości


Zdjęcie

BM Ambush


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

BM Ambush
Witam.

Mam prośbę aby ktoś kto miał kontakt z BM ambush opisał swoje wrażenia. Przymierzałem się w Swiecie noży do Ambusha, M 21 oraz Kaspera z zytelową rękojeścią. Szukam dużego foldera. Na temat M 21 napisane było dużo natomiast na temat pozostałych nie znalazłem za wiele. Proszę o wyrozumiałośc jeśli przegapiłem informacje o jakie proszę.
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Ambush to kawał wielkiego skurczybyka, mocny, wytrzymały ale trzeba mieć wielkie łapska żeby go wygodnie trzymać. Ale ogólnie super. Z tego co wiem Cubix miał do sprzedania , a mój juz tez czeka na klienta.
Pozdrofka
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
A owa wielkość nie powoduje dusfunkcjonalnosci. Miałem go w ręku jest duży i to jest OK. Ale nie miałem okazji nic z nim zrobić. BM jest bardzo fajny ale co więcej ?
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
mi nie laży w łapie, ale w kuchni kurczaczka wypatroszy, wysoki szlif gładko wchodzi w chlebuś, cebulkę, marchewkę, pomidorki. Gałązki sturga bez oporów. Troche ciężko mi było mi bardzo precyzyjnie ciąć przeszkadzała mi wielkość ostrza i brak ostrego czubka, ale jeśli ci sie podoba i leży w ręce to polecam. Wykonanie jak u BM nie dopatrzyłem się większych wad, choć mój miał trochę niesymetryczny szlif ale nie poprawiałem go. Bardzo delikatny satin finish trochę za szybko sie rysuje.
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Dzięki.

O takie wiadomości mi chodziło.


Teraz ogromna prośba o doświadczenia z folderem Crawforda/Kaspera.



Pozdrawiam.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Napisz do czego chcesz uzywac tego noza i jaki limit cenowy przyjales
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Szukam mocnego EDC, tu mam wrażenie foldery ww. sprawdziłyby się. (moje wyobrażenie o mocnym EDC to duży folder).
Cena sklepowa Ambusha 370 zł. jest do zaakceptowania (i to tak myślę ... max). Ale jeśli masz propozycje innych noży to proszę pisz.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
To ja Ci zakręcę!!
SKIRMIŚ!!
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Ten byłby najlepszy (tak myślę), ale cena... .
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Kasper / Polkowski na EDC to niestety odpada. AUS-6m to stal o twardości plasteliny w upalny dzień, i będzie powodem frustracji, wściekłości, zniechęcenia, oraz rozpoczęcia odkładania kasy na coś lepszego ;)

Ale ja też Ci zakręce ;) Bo w tej kategorii cenowej to się złapią (ze sporym zapasem ;) ) takie zabawki jak Endura, Spydie Goddard Gray FRN, Pika, i pewnie sporo innych też.
A jak by się dobrze rozejrzeć, to za cztery stówki powinno się wyrwać Endurę i Pikę :)

A Ambush... miałem go przez jakieś dwa tygodnie, i poszedł do ludzi. ZUPEŁNIE mi nie podszedł.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Hej, Panie Adamie - to o folderze Crawford/Kasper mowa byla, nie o Companionie.

Ale stal zdaje sie ta sama, JanuszP mial chyba, to by cos mogl napisac.

Mnie Ambush tez w ogole nie lezy - myslalem, zeby sobie kupic i zobaczyc, co to za zwierz, ale pomacalem w sklepie i juz mi przeszlo ;)

Rekojesc gladka, wielka jakas jak dla mnie, klinga taka ni w kij, ni w oko... Po namysle stwierdzilem - nie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Oczywiście, że Crawford/Casper :oops:

Dziękuję za doprowadzenie do porządku, obiecuję poprawę :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Ja zaś sprzedałem Endure po to żeby kupić Ambusha. Endura miała znacznie lepszą stal, ale ja muszę mieć wrażenie solidności, którego nie dają mi plastiki. I mimo, że noże EDC nie robię nic takiego, czego nie wytrzymałby zytel, to teraz noszę jako EDC Ambusha. A on jest duży ciężki i cały ze stali. I o to mi chodziło. Wykonany bardzo dokładnie, kroi wszystko bez zarzutu, ma ładny brzuszek przy sztychu. Chodzi jak zegarek . Teraz co mi się nie podoba: miał niedogięty do rękojeści klips, który klikał; stal trochę jednak miękka, trzeba podostrzać (choć przy tym szlifie tnie nieźle nawet jak nie goli); rękojeść to nie jest szczyt ergonomii, choć nie jest dla mnie niewygodna. No i blokada. Działa bez zarzutu, ale jakoś takie blokady ze sprężynkami i innymi wynalazkami są dla mnie przekombinowane. Tu preferuję jednak maksymalną prostotę (liner, frame, back lock). Podkreślam: na razie zero problem ów. System wciągający może utrudniać otwieranie, ale ja się szybko przyzwyczaiłem, a bezpieczeństwo przy np. wyciąganiu noża z kieszeni tip-up wzrosło. Klips odkręciłem i noż noszę w czarnej pochewce parcianej na pasku. Za takie pieniądze - jestem zadowolony. Duży, ciężki i ładny folder z przyzwoitych materiałów.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush

A on jest duży ciężki i cały ze stali.

A nie ma czasem rekojesci z aluminium? ;)
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Dzięki za opinie.
Aus 6 przez swą małą trwałość w utrzymaniu swej "ostrej formy" faktycznie raczej eliminuje Crawforda jako duży EDC.

Na dzień dzisiejszy jako EDC służy mi Victorinox Forester i jego 8 cm. ostrze czasami jest za delikatne (przy delikatnych pracach to jego atrybut). Mam wrażenie że Pika byłaby w jakiś sposób substytutem viktora. A ja potrzebuję czegoś komplemantarnego w zakresie mocniejszych prac/cięć.

Mam też pytanie, czy negatywne opinie na temat Ambusha wynikają ze specyficznej ergonomii. Czy też podyktowane są słabą funkcjonalnością zarówno przywoływanej często rękojeści, czy też całości, w tym ostrza.

Jak widać są też pozytywne słowa płynace z eksploatacji Ambusha. Takie opinie są bardzo subiektywne ale praktycznie najcenniejsze.

Czy ktoś z doświadczonych kolegów pokusiłby się o porównanie M 21 i Ambusha.

I na koniec, jak na tle tego wszystkiego wyglądałby Kershow Storm II. Ostrze nie jest długie, ale całość robi wrażenie całkiem solidnego noża.
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Nie to żeby nóż mi się nie podobał, po prostu jest dla mnie za duży i już czekam na mniejszego braciszka 8)
Patrzac ze strony użytkowej nie miałem mu nic do zarzucenia tylko gabarytowo mi nie odpowiadał, kabelki odizolowywał super, w kuchni też się sprawdzał, ale niestety size does meter...
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Z tego co mówisz to przemyślany, solidny, markowy folder dla ludzi potrzebujących trwałego noża, którym wielkośc nie przeszkadza w uzytkowaniu. Brzmi zachęcająco.

A jakieś alternatywy poza BM.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Jak ma byc solidny to CRKT M21-04
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush

A jakieś alternatywy poza BM.



Witam .
Dla mnie przedstawicielem idealnie wręcz funkcjonalnego sporego foldera jest
Military w wersji combo . Nie ma takiej rzeczy w normalnym użytkowaniu ,której Mili by nie mogła sprostać . ( mieszkam w 70 letniej kamienicy , tu stale trzeba coś naprawiać , noża używam kilkanaście razy dziennie do najdziwniejszych zadań )
Dlatego jako alternatywę proponowałbym Spyderco .
  • 0

budo_silurus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
W czym M21 jet lepszy od Ambusha ?

A Mili kosztuje chyba trochę więcej niż ww. noże... .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024