Skocz do zawartości


Zdjęcie

BM Ambush


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Felini - co do ceny to w Polsce kosztują tyle samo ( w Military.pl),a Ambusha ewentualnie moge kupić u siebie w mieście w takiej samej cenie jak w "Alercie"

Z zagranicy jakoś niespecjalnie chce sprowadzać - nie mam za bardzo zaufania do takiego czegoś, (że już o braku karty kredytowej nie wspomne)

Rybak- Ambusha trzymałem w ręce i leżał w niej pewnie , nie ślizgał sie niewiem jak wygląda sprawa z M-21
Za CRKT przemawia ( moim zdaniem) prostsza blokada i wspomniane przez Ciebie łatwiejsze czyszczenie

Z drugiej jednak strony Benchmade bardziej mi sie podoba , a poza tym - wydaje mi sie że to lepsza firma no nie ??
Najchętniej to bym sobie kupił oba :) ale niestety finanse nie pozwalają :(

P.S a co do gardy w CRKT - niespecjalnie widze możliwość żeby przeszkadzała.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush

Z zagranicy jakoś niespecjalnie chce sprowadzać - nie mam za bardzo zaufania do takiego czegoś, (że już o braku karty kredytowej nie wspomne)

No to duzo tracisz ;)

Rybak- Ambusha trzymałem w ręce i leżał w niej pewnie , nie ślizgał sie niewiem jak wygląda sprawa z M-21

Przeciez napisalem, ze o mokry noz chodzi.
"Na sucho", jak nie masz noza ubabranego blockiem, krwia, czy czymkolwiek, "dzieki" czemu sie moze slizgac, to wiekszosc lezy pewnie ;)

Z drugiej jednak strony Benchmade bardziej mi sie podoba , a poza tym - wydaje mi sie że to lepsza firma no nie ??

Podobno :)

P.S a co do gardy w CRKT - niespecjalnie widze możliwość żeby przeszkadzała.

Slowo-klucz brzmi "deska do krojenia" ;)

Ale pewnie nie za bardzo.
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Mam oba ( a właściwie miałem przez kilka dni) testowałem pod kątem :
1) Wygody noszenia 1:1
2) Czyszczenia 1:0 dla M21
3) Cięcie różne ( nie kuchnia) 1:0 dla Ambusha
4 ) Przebijalność 1:0 dla M21
5) wygląd (to już raczej sprawa bardzo subiektywna) 1:1
6) Kuchnia ( to dopiero jest poligon) 1: 0 dla Ambusha (wyraźnie lepszy)
7) Jeżeli lubisz sobie pofechtować(tak dla żartu oczywiście :wink: ) to
środek cięszkości w Ambush'u przesunięty w stronę rękojeści ( lepszy do zadawania cięć precyzyjnych ) ; natomiast w M21 środek ciężkości bardziej na ostrzu ( powinien zadawać silne głębokie cięcia ... i może by tak było gdyby ostrze miało np 5,5 cala ) Dlatego 1:0 dla Ambusha
8) Trzymanie ostrza oba goliły przed testem po teście Ambush goli M21 niestety już nadaje się do ostrzenia ( Kuchnia + testy na kartonach )
Czyli 1:0 dla Ambusha
Wynik Końcowy ; Ambush vs M21 to > 6 : 4

Efekt M21 poszedł do ludzi :wink:

PS . Zaznaczam że to mój prywatny test na własny użytek ( chociaż starałem się być obiektywny) i inni mogą mieć zupełnie inne doświadczenia

Pozdrawiam
Felini
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Felini dzięki Ci bardzo za ten opis.
Dzięki niemu jestem już ostatecznie zdecydowany na zakup Ambusha. Myśle ze już w przyszłym tygodniu będę miał dość gotówki żeby go zakupić. A po zakupie i przetestowaniu oczywiście dam znać jak sie spisuje.A jak skołuje jakiś porządny aparat to wrzuce kilka fotek


Pozdrawiam
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Mam GO !!!!!!!!!!!!!!

W czwartek przyszła paczka w której był Benchmade Ambush :)

Pierwsze wrażenie - duży , nawet bardzo duży , ale właśnie o coś takiego mi chodziło. Nóz po wyjęciu z pudełka był niesamowicie ostry- golił włosy z ręki praktycznie bez oporu. W ręce leży mi bardzo dobrze -czuje jakbym miał go już co najmniej kilka miesięcy , co do otwierania i zamykania - blokada RollingLock działa bardzo fajnie i bezpiecznie , nóż praktycznie nie ma możliwości sam sie rozłożyć. Jedynym mankamentem moim zdaniem jest nieco za mały klips - nie za bardzo da sie go założyć na pasek , natomiast bardzo pewnie utrzymuje nóż w kieszeni.

Pierwszego dnia troche go przetestowałem - zacząłem pokrojenia wiszącej kartki papieru - test zaliczony mpozytywnie :) Następnie przygotowałem sobie nim kolację.- chleb- kroi bez problemów ,chociaż jest troche za krótki do tego.Ser , wędlina pomidor - podobnie bez problemów :)

Wczoraj zabrałem go na test w plenerze - ścinanie gałęzi , struganie itp
Gałąź grubości palca ścina na raz , ze struganiem też nie ma żadnych problemów.Próbowałem również ciąć linki i linę grubości ok 1 cm przecina na 1 raz bez oporu.

Po wszystkich testach( a było ich wcale niemało) nóż nadal goli włosy.

Jednym słowem - REWELACJA
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Jesteśmy szczęśliwi razem z Tobą .... :) :)
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
ja i mój mały Ambush też cieszymy się razem z toba...
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Gratulacje! :) Milego uzywania
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Dzięki wszystkim :D

Byc może już jutro wrzuce kilka fotek mojego nowego noża

A tak poza tym - powiedzcie mi czy to normalne - mam Ambusha od niecałych 4 dni i już mam ochote sprawić sobie kolejny nóż(myśle o jakimś kukri Cold Steela- choćby tym najtańszym), tyle że nie mam gotówki .

Pozdrawiam
  • 0

budo_felini
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: BM Ambush
Tak to zupełnie normalne.
Napisałeś że do kieszeni pasuje (klips) i o to chodzi do tego był stworzony.

PS Moja rada jeżeli możesz nie " strzelaj blokadą " to zn nie otwieraj przez wyrzucanie . To niejest dobre dla tej blokady
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024