Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido w "cywilu"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w "cywilu"


Właśnie - Szczepan, czy przez Mistrza rozumiesz jednego, konkretnego 'Przewodnika' czy tez była to tylko taka przenośnia...?
Bo co np. z kimś, kto sporo ćwiczy U RÓŻNYCH shihanów i od KAŻDEGO Z NICH bierze tyle, ile 'uniesie'...?

Mozesz brac ile uniesiesz od roznych shihanow, ale nauczyciela musisz miec jednego. Zeby miec wszystko dobrze poukladane. Musisz uczyc sie SYSTEMU.

PS. Uważam zresztą, że ważniejsze jest trafić na kogoś takiego raczej na samym początku Drogi, kogoś, kto da Ci silną bazę, na której bedziesz mógł sobie budować swoje aiki wedle własnego uznania !!!
Ja miałem takie szczęście, w końcu trafiłem na... Miszcza Mariana 8) 8) 8)

Budowac swoje aikido na solidnej bazie -- zgadzam sie w zupelnosci. Ale solidnej bazy nie zbudujesz skaczac z kwiatka na kwiatek.

Myślę, Yoshi, że Szczepan juz na to odpowiedział przy okazji moich pytań. Zgadzam się z nim w tym względzie (nie będąc w żadnej sekcie!)...
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w "cywilu"
Taaaak, solidne podstawy - rulez! Ja już chyba powiedzialam wszystko, co chciałabym powiedziec w tym topicu. Nie będę dalej męczyć węża.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w "cywilu"
Dlugo juz trneujesz ze nie chcesz wiecje "MĘCZYC WĘZA" ?

przepraszma ale niemoglem sie postrzymac
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido w "cywilu"
Dość długo:) ..hihihi..nie wiem, czy mój skrót myślowy został/zostanie dobrze pojęty...:)) Miałam na myśli, ze nie chcę powtarzać od nowa tylko na różne sposoby tych samych argumentów, bo to nic nie wniesie do dyskusji. Każdy z nas ma swoje zdanie - ja uważam, ze już swoje wypowiedziałam:). Wysłuchałam uważnie co miał do powiedzenia O'Mod - jako mój główny interlokutor oraz wszyscy inny, ktorzy brali udział w dyskucji ...no i zamierzam iść dalej, bogatsza o nowe doświadczenia i informacje, które uzyskałam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024