Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
poszukaj wyszukiwarką na forum topicu o sekcjach kung fu na Śląsku albo w Katowicach, temat juz był wałkowany i to chyba całkiem niedawno
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Napisano Ponad rok temu
A regulamin to kolega przeczytał?
Napisano Ponad rok temu
Zerknij na stronę Dacheng'a to może coś dla siebie znajdziesz
Pozdrawiam
Napisano Ponad rok temu
pod tym linkiem jest kilka namiarów na śląskie szkoły
http://www.budo.net....?t=2851&start=0
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Powiedzcie mi jeszcze tylko, czy to Dao, to jest dobra szkoła, ma jakiś autorytet, dobrych instruktorów ??
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Tam jest program podany
Ale jak ci sie nie chce klikac to prosze
A. Podstawy
1. Zhang Zhuan (medytacja stojąca)
2. Chan Si Gong (I) (rozwijanie jedwabnego kokonu)
3. Chan Si Gong (II) (rozwijanie jedwabnego kokonu)
B. Sekwencje bez broni
1. Laojia Yi Lu (stara długa forma)
2. Laojia Er Lu (Pao Chui) (Armatnia Pięść)
3. Forma 19-ruchowa (Shi Jieu Shi Yi Lu)
4. Forma 38-ruchowa (San Shi Ba Shi Yi Lu)
5. Xinjia Yi Lu (nowa długa forma)
6. Xinjia Er Lu (Pao Chui) (Armatnia Pięść)
C. Sekwencje z bronią
1. Miecz (Jian)
2. Szabla (Dao)
3. Podwójny miecz (Dui Jian)
4. Podwójna szabla (Dui Dao)
5. Halabarda (Dadao)
6. Włócznia (Qiang)
D. Inne formy i ćwiczenia
1. Forma z kulą
2. Da Gan (długi kij do treningu siły, Fa Jin)
E. Pchające dłonie (Tuishou)
1. Forma 1 (dan shou)
2. Forma 2 (shuang shou)
3. Forma 3 (huo bu)
4. Forma 4 (da lu)
5. Forma 5 (san shou)
oraz tzw. wolne pchające dłonie
Biały Żuraw Shaolin specjalizuje się w technikach ręcznych i walce na krótki dystans, podczas gdy dla Długiej Pięści Shaolin typowe są kopnięcia i walka na większą odległość. Oba style są ćwiczone w ramach treningu stylów zewnętrznych YMAA, a ich technik używa się w sparringach.
Podstawowe pozycje (Ji Ben Bu Fa)
Pozycje są sposobami umiejscawiania się, stworzonymi w celu trenowania różnych technik i strategii walki. W Długiej Pięści jest 10, a w Białym Żurawiu 6 podstawowych pozycji, które musisz poznać, zanim rozpoczniesz naukę jakiejkolwiek sekwencji. Postawy są podwalinami każdego chińskiego stylu walki. Trening pozycji jest częścią programu nauczania na pierwszy poziom.
Qin Na (lub Chin Na)
Techniki Qin Na składają się z technik chwytania oraz ucisku punktowego. Qin Na polegające na chwytaniu wykorzystywane są do kontrolowania przeciwnika bez uszkadzania go. Trening w YMAA obejmuje naukę około 120 technik Qin Na, po kilka na każdy poziom. Ci, którzy chcą osiągnąć biegłość w technikach Qin Na powinni korzystać z regularnych seminariów oraz specjalistycznych zajęć poświeconych temu tematowi.
Formy Walki (Pan Shou lub Qiao Shou)
Formy walki (owijające ręce lub ręce tworzące most) są układami dwóch lub trzech technik, ćwiczonymi przez dwie osoby. Trening ten umożliwia naukę efektywnych technik walki, kształtując naturalne reakcje zarówno obrony, jak i ataku. YMAA uczy wielu zestawów form walki na gołe ręce, jak i z użyciem różnego rodzaju broni. Student YMAA na każdym poziomie musi opanować pewną ilości form walki.
Podstawowe formy ręczne (Ji Ben Shou Fa)
Są to sposoby trzymania rąk podczas wykonywania uderzeń. W skład form ręcznych wchodzą sposoby, dzięki którym atak dociera do przeciwnika. Uczą one także jak budować swoje korzenie, wytwarzać Jin (siłę walki) i jak wykorzystywać go w ataku. Każdy styl ma własny, specyficzny trening form ręcznych. YMAA używa form zarówno z Długiej Pięści jak i Białego Żurawia.
Podstawowe kopnięcia (Ji Ben Tui Fa)
Trening w YMAA obejmuje ponad trzydzieści rodzajów kopnięć, pochodzących zarówno z Długiej Pięści jak i Białego Żurawia. Uczą one wykorzystania nóg do obrony i ataku. Podstawowe kopnięcia są też sposobem rozwijania Jin nóg w kopnięciach.
Podstawowe Formy Treningowe (Ji Ben Lian Shi)
Kiedy studenci YMAA poznali już postawy, formy ręczne i kopnięcia, to w następnym etapie nauki starają się je połączyć w ćwiczenia, które nazywane są Formami Treningowymi. YMAA naucza dwunastu form Tan Tui (Sprężynujących Nóg z Długiej Pięści) - podstawowych ćwiczeń treningowych, które pomagają zbudować fundament dla Długiej Pięści. YMAA ma również trzynaście podstawowych ćwiczeń w stylu Białego Żurawia, które zwracają uwagę na techniki ręczne i poruszanie się.
Krótkie Obrony (Yian Yi Fang Shen Fa)
Naucza ona ćwiczących jak bronić się podczas ulicznych ataków. Składa się na nią dziesięć podstawowych technik, wymienionych w programie, które mogą być używane w różnych wariantach. Student YMAA musi je zaliczyć, aby ukończyć trening drugiego poziomu. Po zapoznaniu się z tymi technikami zaleca się studentom tworzenie kolejnych krótkich obron przydatnych w dalszym treningu.
Obrona przed nożem (Bi Shou Fang Shen Fa)
Obrona przed nożem jest bardzo ważna w czasie ulicznych ataków, kiedy przeciwnik posiada nóż lub inną krótką bronią. Jest dziesięć podstawowych technik oraz wiele innych, zaawansowanych, z którymi zapoznaje się student YMAA. Po opanowaniu technik podstawowych zaleca się studentom tworzenie kolejnych obron przed nożem, przydatnych w dalszym treningu.
Jin
Jin jest to chińskie określenie siły walki, definiowane jako Li-Qi lub siła mięśni-Qi. Jin pochodzi z energii wewnętrznej Qi, używanej by zwiększyć siłę mięśni. W YMAA, sposobów wytwarzania Jin nauczani są studenci, którzy przeszli na drugi poziom.
Sekwencja (Quan Tao)
W niektórych stylach walki sekwencja nazywana jest czasem "formą", "układem" lub "kata". Zwykle sekwencja jest kombinacją więcej niż piętnastu podstawowych technik walki. Z tych piętnastu technik można uzyskać co najmniej trzydzieści zaawansowanych technik. Sekwencje pomagają studentom zapamiętać i opanować techniki stylu, które zostały wypracowane przez wiele pokoleń. Ćwicząc sekwencje rozwijasz umiejętność naturalnego wykonywania technik ataku i obrony, które możesz wykorzystać w prawdziwej walce. Prócz tego sekwencja wyrabia cierpliwość, siłę woli, wytrzymałość i siłę.
Układy podwójne (Quan Tao Dui Lian)
Układy podwójne są sekwencjami praktykowanymi z partnerem. Ćwiczenie sekwencji walki umożliwia doświadczenie sytuacji podobnej do walki. Pomoże Ci to rozwinąć swobodną reakcję, która jest kluczem do samoobrony. W YMAA musisz opanować wiele form podwójnych, włączając w to układy z różnymi rodzajami broni.
Sparring Shaolin (San Da lub San Shou)
Sparring jest treningiem najbardziej przypominającym walkę z przeciwnikiem. Podczas sparringu wymagana jest ochrona ciała. W YMAA jest dziesięć etapów sparingu, od najbardziej podstawowego treningu reakcji do sparringu z pełnym kontaktem. Trening sparringu nie jest obowiązkowy w YMAA. Tylko Ci uczniowie, którzy są zainteresowani sparringiem będą poddawani testowi.
Aby zachować wysoki poziom treningu w YMAA, studenci uczestniczący w regularnych zajęciach, opłacający składki członkowskie i przynależący do danego oddziału lub szkoły tymczasowej YMAA, będą dopuszczani do testów. W oparciu o takie testy nadawane będą odpowiednie stopnie. Służyć one będą wyłącznie do oznaczania poziomu studenta i umożliwienia rozpoznania jego kwalifikacji we wszystkich organizacjach YMAA.
Stopnie z Shaolin i Taijiquan są wskazywane przez paski naszywane na nogawkach spodni. Żeby zdobyć kwalifikacje, trzeba przejść kolejne testy. Uczniowie mogą podchodzić do testów wtedy, gdy czują się gotowi. Opłata za egzamin wynosi 10 USD. Jeśli student nie zaliczy testu, może podchodzić do niego po raz kolejny przy następnej nadarzającej się okazji. Stała opłata równa 10 USD, pobierana jest za każdym razem, gdy student podchodzi do egzaminu. Nie ma znaczenia czy zalicza on test czy nie lub też ile pozycji zostało mu do zaliczenia. Nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty od studenta, który zalicza test poza swoim macierzystym ośrodkiem.
Jesli to nie wystarczy to napisz - przekopiuje ci reszte.
Pozdrawiam i zapraszam na trening
Peter
P
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
tekscik o modłach dziekczynnych był wiec jak najbardziej wskazany
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Co do pytań o program treningowy, to jeśli jeszcze nie byłeś na stronie podaję pomocną dłoń: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i zapraszam na trening w Chorzowie bądż Gliwicach lub seminarium 11/12 bm., które poprowadzi Dacheng
Pozdrowionka
Napisano Ponad rok temu
Co wy byście wybrali ?? Proszę o szczere dopowiedzi.
Napisano Ponad rok temu
Użytkownicy przeglądający ten temat: 3
0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
parter w Kung-Fu
- Ponad rok temu
-
czy drewniany manekin sie poci ?
- Ponad rok temu
-
Długa pięść i Baguazhang
- Ponad rok temu
-
tony w kantońskim
- Ponad rok temu
-
miecz czy szabla
- Ponad rok temu
-
MA nałogiem?
- Ponad rok temu
-
Pisma o sztukach walki?
- Ponad rok temu
-
Do byłych członków RT i twórców TKM!!!!
- Ponad rok temu
-
Nowy SIFU - vingtsun (Linia Leung Ting)
- Ponad rok temu
-
mnisi shaolin i ich dziwne ćwiczenia
- Ponad rok temu