Skocz do zawartości


Zdjęcie

parter w Kung-Fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

parter w Kung-Fu
Tak jak w temacie
jest parter w kung-fu ?? jakimkolwiek
pewna osoba co trenuje KF powiedziala mi ze w kung-fu jest walka w parterze zarowno nauczana jak i na zawodach
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
jak najbardziej jest ... :)
szczególnie jak sie kungfista do bitki w stylu ala ulica MMA bierze, wtedy parter jest mu bliski, oj bliski 8O i to jeszcze jak :wink:
najczesciej od 5 sekundy starcia :P
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
są szkoły (bardziej wushu pewnie niż tradycyjnego kungfu) w kórych po mocnym wejściu bjj do Polski , wprowadzono walkę w parterze jako element treningu i jest to moim zdaniem pozytywne...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
ta tylko ze ten parter to trudno CZYMKOLWIEK nazwac :/
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu

ta tylko ze ten parter to trudno CZYMKOLWIEK nazwac :/


dlaczego?

Ci kórych znam robią po prostu parter z bjj ( łażąc też na bjj) 8)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
czyli jednak ja znam "inny" parter , w ktorym technik z BJJ nie ma ZADNYCH a parter to tyle ze jeden lezy na drugim i go leje

i wogole jaki jest sens dodawania do treningow KF elementow innych SW np. BJJ ?? Przeciez poto sa kluby BJJ aby tam byl parter, poto jest KF aby byla powiedzmy stujka.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu

czyli jednak ja znam "inny" parter , w ktorym technik z BJJ nie ma ZADNYCH a parter to tyle ze jeden lezy na drugim i go leje


to ja Cię uświadomię - to co znasz to nie jest żaden parter , po prostu leżycie na sobie i próbujecie walczyć na ziemi tak jak w stójce.
był do tego świetny komentarz na eurosporcie przy ostatnio pokazywanych zawodach mma - nie będę go powtarzał...

a jaki sens ma łączenie kungfu z czymś innym?
ja zawsze ćwiczyłem żeby maksymalnie zwiększyc szanse na swoje zwycięstwo - jeśli działała na ludzi kombinacja z Pijanego mistrza - to to robiłem, jak teraz działą Gracie Jiu-jitsu - to to wykorzystuję - nie uznaję czegoś takiego jak trzymanie się ścisłych sformalizowanych ograniczeń.
(jako ciekawostka swego czasu efekty przynosiły techniki z wrestlingu - tylko robione z całą siłą)
i jestem w stanie zrozumieć jeśli ktoś inny też tak robi...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
tak ok , tylko co jak ktos nie ma pojecia o tym co robi ? ( w tym wypadku parter)


myslalem ze KF to cos jak styl , tradycja a widze ze oni poprostu biora sie za to co modne , ale niestety nic im to nie daje, bo jesli chodzi o zawodnikow KF to wlasnie oni w VT czy K-1 czy czym kolwiek innym polegaja najszybciej
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
No dobra, ale do czego zmierzasz, bo takich tematow juz troche tu bylo.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
Style kung fu poza malymi wyjatkami (bardzo malymi) nie zawieraja same w sobie technik walki na ziemi.
Za to trenerzy czesto prowadza zajecia z parteru (podobnie jak w karate, tkd itd) aby uatrakcyjnic oferowana usluge. Wszak parter jest modny ostatnimi czasy.
Jest roznica pomiedzy informowaniu o tradycyjnym charakterze szkoly a prowadzeniu treningu przekrojowego (laczenie styli) w ramach prowadzenia zajec z "tradycyjnego stylu". Wypadalo by zatem nazywac sprawy po imieniu a nie wprowadzac ludzi (swiadomie) w blad.
Argument "parter byl u nas od zawsze" jest o tyle chybiony iz gdyby bylo tak jak zapewniaja ci ludzie ... Bjj nie bylo by zadnym przelomem (przeciez wszyscy by znali parter i to doskonale), a jak wiemy jest inaczej.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu

Jest roznica pomiedzy informowaniu o tradycyjnym charakterze szkoly a prowadzeniu treningu przekrojowego (laczenie styli) w ramach prowadzenia zajec z "tradycyjnego stylu". Wypadalo by zatem nazywac sprawy po imieniu a nie wprowadzac ludzi (swiadomie) w blad.
Argument "parter byl u nas od zawsze" jest o tyle chybiony iz gdyby bylo tak jak zapewniaja ci ludzie ...


dlatego ci o których ja mowię bez ściemniania mówia że to bjj i co więcej zazwyczaj zalecają regularne chodzenie do sekcji bjj...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
no i wszystko juz jasne ;)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
Mowi sie czasem, ze sa style tradycyjne zawierajace sporo technik parterowych, jak na przyklad Gouquan (Styl Psa), zwany czasem Stylem Walki Na Ziemi (nie znam chinskiej nazwy) - owiany pewna legenda styl pochodzacy z Fujian (Fatshan), majacy imitowac ruchy psa. Problem jest tylko taki, ze chyba malo kto poza Chinami widzial ten styl w akcji i wydaje sie, ze jest on dosc rzadki, jedyna chyba bardziej znana szkola to znajdujacy sie w Fuzhou osrodek prowadzony przez Hu Cheng Wu.
Uprzedzajac post VD: niezbyt wierze, ze Weng Chun zapozyczylo z tego stylu techniki parteru, choc jest faktem, ze Yongchuny wszelkiej, lub wiekszosci orientacji maja zrodlo w Fujian.
W sumie to styl wydaje sie byc bardzo ciekawy, jesli ktos mialby jakies filmiki, materialy itd. byloby milo, gdyby sie nimi podzielil. :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu

zawierajace sporo technik parterowych, jak na przyklad Gouquan (Styl Psa), zwany czasem Stylem Walki Na Ziemi (nie znam chinskiej nazwy) - owiany pewna legenda styl pochodzacy z Fujian (Fatshan), majacy imitowac ruchy psa. Problem jest tylko taki, ze chyba malo kto poza Chinami widzial ten styl w akcji i wydaje sie, ze jest on dosc rzadki, jedyna chyba bardziej znana szkola to znajdujacy sie w Fuzhou osrodek prowadzony przez Hu Cheng Wu.


powiedzmy sobie jasno i szczerze aprteru w takim rozumieniu jakim przyjmuje sie teraz czyli wygladajacego jak bjj NIE MA I NIGDY W KUNG FU NIE BYLO :!:

bylo natomiast i to wielu stylach cos co uczylo jak sie obronic na ziemi jak sie na niej wyladowalo przed kopiacym na przeciwnikiem, jak kopac go itd jakie pozycje przyjmowac zaslaniajac cialo itd
dazylo sie do tego aby jak najszybciej wstac a nie zeby tam pozostac
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
czyli juz wsyzstko jasne w kung fu parteru nie bylo i niema , chodzi oto ze jedni zamiast powiedziec ze NAUCZAJA ELEMENTOW BJJ mowia ze to PARTER CO ISTNIEJE W KUNG FU OD 5000 lat.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu

czyli juz wsyzstko jasne w kung fu parteru nie bylo i niema , chodzi oto ze jedni zamiast powiedziec ze NAUCZAJA ELEMENTOW BJJ mowia ze to PARTER CO ISTNIEJE W KUNG FU OD 5000 lat.


Czytaj uważnie !! W kung-fu nie ma parteru w postaci takiej jaką prezentuje np. Bjj. Występuje jednak parter mający na celu kontynuowanie walki w parterze przed np. kopiącym przeciwnikiem, a jego celem jak wczesniej napisał Tomek jest jaknajszybszy powrót do pozycji stojącej.

Co się tyczy "wklejania" technik Bjj w trening "kung-fu" i twierdzenie że istniały tam odzawsze jest oczywistym oszustwem.

Kung-fiarski parter to m.in. :

1. Sprowadzenie przeciwnika na ziemię i późniejsze "dobicie" (stając nad nim, siedząc na nim itp.)
2. Po sprowadzeniu do parteru bronimy się przed w/w "dobitkami" i staramy się jak najszybciej wstać.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
tsailifo to rozumiem , ale ta osoba ktora mowila mi o parterze w kung fu , powiedziala mi ze trener nauza ich walki w parterze, maja tez dzwignie np. na stope .

Teraz przynajmniej juz nie mam watpliwosci do parteru w KF
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
niech wierzy w to dalej... chociaz z drugiej strony moze to oznaczac ze ich styl ewoluuje własnie w ta strone ;)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
ich styl to chinski (chowgar) i wietnamski , z tego co znalazlem w necie nic o parterze nie ma
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: parter w Kung-Fu
Ja osobiście o typowej walce w parterze w sztukach chińskich nie słyszałem. Natomiast uwzględniając iż takie techniki występują w innych sztukach walki doradzam wzbogacać swoją wiedzę o przynajmniej obronę przed usiłowaniem ściągnięcia do parteru lub walki na ziemi.
Zawsze zmniejsza się trochę szansę na zaliczenie guza lub zawiązania na supełek przez adepta bjj, judo lub zapasow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024