Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Wszystko zależy od Ciebie, Baboon... Z rozsądku wybrał bym Yiquan, a z zamiłowania do "baletu" pewnie YMAA...a najchętniej chodziłbym na oba. :wink: Czym Ty się kierujesz i co lubisz, tego juz nie wiem.

Chyba nie pomogłem, prawda :?:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
....chen.....
  • 0

budo_baboon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Dzięki, ale wolałbym konkretniejsze odpowiedzi... Chodzi mi o skuteczność i "jakość" takich technik... Skoro mam wydawać na to niemałą kasę, to chciałbym dokonać właściwego wyboru... Z tego co słyszałem, to Yiquan jest dobre, a program YMAA jest do bani, ale prosiłbym o powiedzenie wprost, co jest lepsze (i przy okazji możecie uwzględnić to, że będę dopiero zaczynał).
Za dobre rady z góry dzięki :)
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Witam
Na tak postawione pytanie nikt w pelni Ci nie odpowie. Bo musialby cwiczyc najpierw jeden styl potem drugi. Porownac je w dodatku pod kontem swoich osiagniec.

Napisales o jakosci technik. Pewnie chodzi o to, ze jak wyjdziesz na ulice i ktos sie przyczepi bedziesz umial mu pare rzeczy wyjasnic.

Moge napisac o yiquan tyle, ze rozwiniesz sile, zwinnosc, wyczucie ciala, wzrosnie zaufanie do swoich mozliwosci (np. przyrost sily powoduje wzrost pewnosci siebie) dodatkowo poznasz jak zastosowac te sprawnosci w walce. Jak na razie nie spotkalem drugiego stylu "uderzackiego", ktory tak by mi odpowiadal.
Ale... podejscie yiquan do treningu jest nietypowe i sam musisz zobaczyc czy dobrze sie w tym czujesz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
dokładnie jest tak, że odpowiedź znasz tylko TY. Bo to tak jakbyś chciał zapytać, co lepiej żebym trenował football czy piłkę halową? jedno z drugim się nie gryzie, a robiąc tylko jedno można być szczęśliwym. :-) Ja bym się cieszył na Twoim miejscu, że masz taki wybór i możesz na własnej skórze sprawdzić obie sprawy. ja tkwie w JJ, a chetnie przymierzył bym sie do Yiquan. Także pakuj sie i zasuwaj na trening. Nie będa Ci wtedy potrzbni żadni doradcy. Będziesz wiedział, może nie wszystko :-) , ale duuuzo więcej.
pozdr
  • 0

budo_baboon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Dzięki, myślę, że dzięki wam wiem już, co wybiorę... A tak przy okazji, z twojej odpowiedzi Pawequ można wywnioskować, że chyba ćwiczysz Yiquan. Jeśli tak, to gdzie ??
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!

Chodzi mi o skuteczność i "jakość" takich technik...


To w takim razie pewnie, że na Yiquan.
  • 0

budo_baboon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Myślę, że właśnie Yiquan wybiorę...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Baboon, Ty nie myśl - Ty na trening idź.
I to po kolei do wszystkich sekcji. W okolicach masz YMAA, Yiquan, Chen, jest z czego wybierać. A i pewnie parę innych, o ile nie tylko chińszczyzna Cię interesuje.
Potem możesz opisać wrażenia, nie pogniewmy się ;)
Ale idź, nie pytaj już więcej, bo z doświadczenia z tego forum widzę, jak ci, co długo pytają nie pojawiają się później na treningach... w ogóle ;)

K.
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ludzie, pomóżcie !!!!!!!!!!!!!
Witam!!!

Dzięki wszystkim za pozytywne opinie o Yiquan'ie.

Od siebie dodam, że musisz sam doświadczyć czy Yiquan bedzie Ci odpowiadał, czy nie. Przyjdź na trening i spróbuj, jeśli Ci spasuje to zostaniesz (co nas ucieszy), a jeśli nie to będziesz szukał dalej (o co się nie pogniewamy) bogatszy o nowe doświadczenia.
Przetrenowałem w życiu troszkę (style japońskie i chińskie) doświadczyłem w "realu" też co nieco i odnalazłem się właśnie w Yiquan'ie. Tyle tylko, że aby tak się stało musiałem sam na sobie doświadczyć jak to chodzi i jak ja się w tym odnajduję.


Pozdrawiam


PS

Skrobnij Krzysiu na "mejla" jak w Chinach było i jak Yao smakuje ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024