Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe powłoki w RAT-7 i TAK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
A tych Taków 3 jeszcze nie ma?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Miały być pod koniec tego roku, ale wątpie żeby Ontario zdażyło na gwiazdkę :X

Tak samo było z Ratem-7 i Takiem. Wayfarer ma 1,5 roku obsuwy. Kolesie z Ontario nie są w stanie nawet update'u swojej strony zrobić raz na rok. :roll:

i cały RTAK Team chodzi wkurwiony. Może kurwa do Peru przenieśc produkcję? Bo prototyp Trójki poszedł do ludzi dzień po zakończeniu testów.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Heh...najnowsze info:
Ontario własnie zrezygnowało ze współpracy z SpecOps Sheaths. Pochwy będzie im robił ktoś inny. Paskudne kapciopodobne placki z TAKa zostaną zastąpione pochwami podobnymi do tych z RATa-7. RTAK też dostanie nową pochwę. Dodadzą też we wszystkich modelach dodatkowe elastyczne paski opasujące kieszeń na multitoola i system cichego otwierania zatrzasków i rzepów (?). Pochwy będzie można kupić odddzielnie.


pozdrawiam
wysz
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Jeszcze nowsze info - TAK-i z D2 z nowym pokryciem juz sa na naszym pieknym wspolnym Starym Kontynencie :)

A przynajmniej jeden o ktorym wiem ja ;)

O, ten:

Dołączona grafika

Tu i...

Dołączona grafika

...tu widac, ze to juz niezly kawalek noza jest...

Dołączona grafika

...bardzo taktyczny w dodatku, flesz mu niestraszny, a DPT wali po oczach uokropnie...

Dołączona grafika

...ale powloka sie pieknie wyciera.
Pokrojone pudlo, w ktorym przyszedl, melon (miodowy? Honigmelone sie to nazywa w jezyku filozofow i poetow, takie zolte wielkosci moze pilki do recznej, w lekko pofaldowanej skorce) sztuk jeden i pomidory sztuk dwa. Nie za duzo, jak widac, ale mimo to widac :) , ze juz pracowal.

Wytarla oczywiscie tektura, te miejsca, ktore widac na fotce sa gladkie. I nic poza tym na razie.

Dołączona grafika

Bynajmniej nie golil, ale wszystko inne tnie jak dziki - pieknie, szybko i rowniutko.

wysz - dzieki za wszystkie rady.

Aha - pochwy nie ma na zdjeciach nieprzypadkowo. Katastrofa... Brzydka i zrobiona na odpierdol, jak dla wojska. Faktycznie pierwsze skojarzenie mialem ze starymi i wytartymi kapciami zimowymi mojego dziadka...

No, ale nie pochwe przede wszystkim kupilem, tylko noz - a tutaj na razie nie widze, do czego sie przyczepic.

Pozdrawienia z nowym nozem w reku 8)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Calkiem fajny przyznac musze...
Zreszta TAK zyskal u mnie przy blizszym poznaniu, kiedy obejrzalem Wysz'owy egzemplarz :)
Widze Rybak, ze wyprzedzil Nimravusa TAK? ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Wiedzialem, kto sie pierwszy odezwie...

Prosze sie nie zatrzymywac i nie robic czata, tu naprawde nie ma nic do ogladania :)

Wyprzedzil, bo byl wczesniej zamowiony ;)

A zyskuje bardzo - juz na fotkach mi sie podobal, a w reku mi sie podoba tak ze cztery razy bardziej. Bardzo solidny.

No i D2 polubilem w Griptilianie - a tu pierwsze wrazenie jest podobne przy cieciu. Gryzie ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Gratuluję ! Czarna Micarta to je ono! zaraz skrobnę maila do Ontario z zapytaniem czy mozna kupić same okładziny.

Jeśli chodzi o powłokę - Zinc Phosphate wyciera się gumka-myszka, ale po jakims czasie wyrówna ci się ten "granulat" na powierzchni i nie będzie już tak tępo chodzić przy cięciu. W razie czego możesz zeszlifować - w końcu to D2 i rdzewieć nie będzie.

Sliczny ten TAK.

pozdrawiam
wysz
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK

Jeśli chodzi o powłokę - Zinc Phosphate wyciera się gumka-myszka, ale po jakims czasie wyrówna ci się ten "granulat" na powierzchni i nie będzie już tak tępo chodzić przy cięciu. W razie czego możesz zeszlifować - w końcu to D2 i rdzewieć nie będzie.

Juz sie przeciez zaczal "wyrownywac" :)

Jeszcze troche tektury i bedzie sliski. A szlifowac specjalnie nie widze powodu - nie do gablotki go kupilem.

Sliczny ten TAK.

Mnie sie tez podoba ;)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Wysz

A możesz się dowiedzieć czy robią i sprzedadzą taki sam ale bez powłoki?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Oczywiscie, że sprzedają. I to juz od roku.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
A mnie się ta powłoka antykorozyjna średnio podoba.
Na moim RAT-7, robią się takie same smugi jak u Rybaka. Na domiar złego, na grzbiecie klingi, na krawędziach zaczyna już metal prześwitywać.
Nożyk jest z 1095, więc trzeba będzie go mocno konserwować.
Dodam jeszcze, że nie katowałem go jak do tej pory. Ot zwykłe prace do jakich nóż został stworzony. Mam wrażenie, że ta powłoka niszczy się, przy samym wkładaniu i wyjmowaniu z pochwy. Ups :oops:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
Mam od dłuższego czasu Rtaka i mimo starcia częściowego powłoki, zostaje je trochę w porach stali - czyli miejscach zagrożonych korozją. Jakdo tąd jedyne problemy z korozją były w nim na krawędzi tnącej.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK
to ze zostala w porach to dobrze bo mniejsza szansa na rozwijanie sie korozji wrzerowej jest
ale reszta bedzie sie brunatnic ze smakiem :?
ciekawe czy jakies zaklady nanosza takie antyscierne wartswy ochronne na niewielka skale... wtedy daloby sie nozyk oczyscic ze starej i pach nowa dac
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe powłoki w RAT-7 i TAK

ciekawe czy jakies zaklady nanosza takie antyscierne wartswy ochronne na niewielka skale... wtedy daloby sie nozyk oczyscic ze starej i pach nowa dac

PiterM chyba na swojej stronie gdzies wspominal (NimCub?), ze jakas firma robi BT2 w proszku do nanoszenia w piekarniku, czy podobnie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024