Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
(wydzielone z innego tematu przez moderatora)

A skoro już jesteśmy przy bowie - interesowałby mnie jakiś przyzwoity i czysto użytkowy, no i znacznie tańszy. Myślałem nad Western Bowie od Camillusa. Miał ktoś z Was? Macał? Używał? Opłaca się to kupić? Więcej kasy dać nie mogę. CS Trail Master za drogi. Jakieś spostrzeżenia?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?

A skoro już jesteśmy przy bowie - interesowałby mnie jakiś przyzwoity i czysto użytkowy, no i znacznie tańszy. Myślałem nad Western Bowie od Camillusa. Miał ktoś z Was? Macał? Używał? Opłaca się to kupić? Więcej kasy dać nie mogę. CS Trail Master za drogi. Jakieś spostrzeżenia?

Małe spostrzeżenie... najlepiej założyć nowy temat na forum Magia Stali. Bo rozwijanie tego tematu w galerii nie ma raczej sensu. Prędzej ktoś na tamtym forum ci odpowie.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?

A skoro już jesteśmy przy bowie - interesowałby mnie jakiś przyzwoity i czysto użytkowy, no i znacznie tańszy. Myślałem nad Western Bowie od Camillusa. Miał ktoś z Was? Macał? Używał? Opłaca się to kupić? Więcej kasy dać nie mogę. CS Trail Master za drogi. Jakieś spostrzeżenia?

A może Camillus Marine Combat... to też Bowie???
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Jeśli niekoniecznie musisz mieć "markę" (markowy, nie zawsze znaczy lepszy), to polecam ten

Dołączona grafika

Ja używam od 5 lat i nie narzekam (biwak, survival, a i za paskiem z tyłu spodni się zmieści :twisted: ), bardzo dobra pochwa z grubej skóry. Stal 440C, dobrze trzyma ostrze, zresztą słyszałem dobre opinie o 440C w Nieto. Głowica i jelec zachodzą z czasem patyną, ale dodaje mu to charakteru :-) Ja mam model największy o długości głowni 230 mm. Jeśli nie chcesz wydawać wielu pieniędzy, a mieć w miarę porządne bowie, to polecam.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Może będę monotematyczny ale nie mogłem się opanować :)


Dołączona grafika
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?

A skoro już jesteśmy przy bowie - interesowałby mnie jakiś przyzwoity i czysto użytkowy, no i znacznie tańszy. Myślałem nad Western Bowie od Camillusa. Miał ktoś z Was? Macał? Używał? Opłaca się to kupić? Więcej kasy dać nie mogę. CS Trail Master za drogi. Jakieś spostrzeżenia?

A może Camillus Marine Combat... to też Bowie???

jeszcze zdjęcie:

Dołączona grafika

i zapraszam na zakupy: http://www.fabrykasi...pic.php?t=28123

:-)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?

Może będę monotematyczny ale nie mogłem się opanować



Oj chodzi za mna Fallkniven NL1 albo NL2. Naprawde duza rzecz.
Bawilem sie nimi przez chwile-cos pieknego.

Mr_Twinkle-a moze CS Recon Scout-krotsza 7.5 calowa wersja trail Mastera. No i ta grubosc 5/16". To naprawde kawal noza.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Dzięki Moderatorze za ulokowanie mojego tematu jako osobnego, tak rzeczywiście jest sensowniej.
Panowie - wasze rady jak najbardziej przyjmuję. Fallkniven najbardziej mi się podoba, ale jest daleko poza możliwościami finasowymi. Cammilusa bym łyknął, ale mam już Kabara. Ten Nieto - kiedyś myślałem nad nim, ale lokowałem go gdzieś przy nożu Muela Muflon, który mam i nie polecam. Już nawet nie chodzi o ch..wą stal, ale o konstrukcję rękojeści. Krótki trzpień, na 1/3 jej długości i szkielet chwytu z paskudnie kruchej stali. Inny podobny Muela mi pękł właśnie na chwycie, tj. rozpadłą się rękojeść po uderzeniu w beton.
ŻW - a ten Nieto ma full tang?
Myślę cały czas nad BK9, ale nie lubię tych rękojeści. Ale można np. zastąpić okładziny skórzanym oplotem. Wtedy nabierze trochę klasycznej linnii, choć do klasycznego bowie to mu i tak brakuje.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Z tego zo zdołałem się dowiedzieć, to trzpień jest o długości 2/3 rękojeści, ale nie sprawdzałem tego. Ja mojego używam również do lekkiego rąbania. Także klika razy spadł mi on na twrde podłoże i nic sie z nim nie dzieje. A co do stali, cóż, nie wiem dlaczego, ale ten ma naprawdę dobrą stal. Poza tym jest rewelacyjnie wyważnoy (prawie na samym jelcu) i łatwo się nim "operuje". Pozdrawiam.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Widzę Fred że czytałeś recenzję porównawczą CS z Fallem NL2 :)

A taki Scout to naprawdę hardcore pośród noży :!:
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyzwoite bowie... kto zna lub używa?
Tam jest sporo tradycyjnych bowie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024