Skocz do zawartości


Zdjęcie

zegnamy sie z ojamas karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zegnamy sie z ojamas karate
Shigeru pojechal i juz nie wroci, poziom zawodow zenujacy, co lepsze kluby juz szukaja nowej organizacji, mysle ze benificjetem kolejnych przeszacowan bedzie Jeremicz i jego IKO
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
a dokładnie które kluby szukają nowej organizacji jeśli można spytać?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
No... co lepsze ?!
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
greenbelt mam pytanko : a czy ty byłeś na tych zawodach? czy opierasz się tylko na wypowiedzi jednego z forumowiczów? wydaje mi się ze to 2.... sam nie byłem więc nie będę oceniał, moze dziś sie dowiem na treningu i się pochwalę, ale póki co (nie ma nawet zadnej relacji z tych zawodów) nie będe sie wypowiadał na ten temat.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
shihan Jeremicz nie jest w IKO 8)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
Co do zawodow to rozmawialem z Norbertem ktory zajal 1 miejsce w open.(o nim pisal kolega w innym temacie ze wygral z kolesiem ciezszym o 16 kilo)I mowil ze ciezko sie walczylo i pewnie to kiepsko wygladalo ,jednak byly to pierwsze zawody gdzie nie uzywano ochraniaczy na golenie.Ale impreza byla spoko. :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
ja dziś na treningu słyszałem relacje z zawodów od osoby która tam była. Walki podobno średnie, niektóre ładne. Były to pierwsze zawody bez ochraniaczy (nie licząc szczęk i suspensoriów). No i lipa że Roman Oraczko nie mógł walczyć (decyzja lekaża zawodów po faulu). Podobno Shigeru tez nie miał większych zastrzeżeń.

Co do egzaminu na stopnie mistrzowskie to 4 osoby nie zostały dopuszczone do zdawania, 4 osoby odpadły w egzaminie tchnicznym i jedna osoba w egzaminie praktycznym (walki). Najcięższe walki mieli podobno zdający na 1 dan. Sparing partnerami były same czarne paski i Shigeru kazał lać zdających tak zeby były knockouty (podobno częste były ataki na głowę, np. hiza geri jodan). Egzamin trwał podobno 7 godzin (4 godziny techniki i 3 walk)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
czym jest podyktowane to ,ze byla to ostatnia wizyta Oyamy?
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate

ja dziś na treningu słyszałem relacje z zawodów od osoby która tam była. Walki podobno średnie, niektóre ładne. Były to pierwsze zawody bez ochraniaczy (nie licząc szczęk i suspensoriów). No i lipa że Roman Oraczko nie mógł walczyć (decyzja lekaża zawodów po faulu). Podobno Shigeru tez nie miał większych zastrzeżeń.

Co do egzaminu na stopnie mistrzowskie to 4 osoby nie zostały dopuszczone do zdawania, 4 osoby odpadły w egzaminie tchnicznym i jedna osoba w egzaminie praktycznym (walki). Najcięższe walki mieli podobno zdający na 1 dan. Sparing partnerami były same czarne paski i Shigeru kazał lać zdających tak zeby były knockouty (podobno częste były ataki na głowę, np. hiza geri jodan). Egzamin trwał podobno 7 godzin (4 godziny techniki i 3 walk)


czy te sparingujace czarne paski to byly te honorowe dany, czy Pawlak i Walesa tez sparrowali ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
bardzo śmieszne greenbelt, a teraz podaj mi chociaż 1 nazwisko honorowego dana którego z czarnym paskiem przy kimonie widziałeś na treningu jakimś....

te czarne paski to byli zawodnicy z Oyama Top, a także zdający swój egzamin (na wyższe dany - którzy walki mieli później niż ci na 1 dan, ale dzięki temu ze byli sparingpartnerami mieli mniej swoich własnych walk).

Podobno Shigeru chciał zrobic ostrą selekcję na 1 dan zeby czarne paski mogły założyć naprawdę osoby które są tego godne.
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate

bardzo śmieszne greenbelt, a teraz podaj mi chociaż 1 nazwisko honorowego dana którego z czarnym paskiem przy kimonie widziałeś na treningu jakimś....

te czarne paski to byli zawodnicy z Oyama Top, a także zdający swój egzamin (na wyższe dany - którzy walki mieli później niż ci na 1 dan, ale dzięki temu ze byli sparingpartnerami mieli mniej swoich własnych walk).

Podobno Shigeru chciał zrobic ostrą selekcję na 1 dan zeby czarne paski mogły założyć naprawdę osoby które są tego godne.


w honorowych danach to karateka 1 jest specjalista, Ja prz nim to poczatkujacy sempai ;-)
czy to znaczy ze w ojamasie najwazniejsze jest zebys byl klockiem co duzo walk wytrzyma ?
tzn ze teraz czarne paski Janek bedzie dawal ? oj zaczernia sie polskie doja , zaczernia 8O
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
Tak jako spec od honorowych bo sam dostałęm z Krowoderskiej 1 dana potwierdzam,że sensei greenbelt posiada 2 dan i chwała mu za to ,że wiedział, gdzie ma kupić tylko szkoda ,że przepłacił bo u Janka taniej :) :)

Fajna zabawa :P
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
Nie greenbelt nie chodzi o to zeby wytrzymał duzo walk, ale o to żeby potrafił walczyć, bo ćwiczymy sztukę walki. A jezeli ktos jest za słaby żeby zdać 15 x 2 min walk no to niestety musi mu wystarczyć brązowy i tyle.
Nie nadal dany moze nadawac tylko Shigeru Oyama, skad ci przyszło do głowy ze Shihan będzie je nadawał??

Karateka1:
No jak greenbelt ma 2 dana to sempai jest chyba? ;)
A mozesz podać ceny? Może ja tez się załapię... ;)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
przepraszam bardzo panowie. Czy moge zapytac o ta informacje ktora ktos podal wczesniej tj. ze to ostatnia wizyta Oyamy? To wynika z stanu zdrowia mistrza? Pytam bo na oficjalnej stronie oyama karate nie ma na ten temat wzmianki. O tyle mnie to zaciekawilo, ze kilku moich znajomych kiedys cwiczylo ten styl i mowili o tym ze Oyama co roku bywa w Polsce. Dzieki
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
co roku? chyba cos im się pomyliło ;) Bywa chyba coś ok co 2-3 lata. Co do zdrowia to podobno trochę mu się polepszyło, ale podobno egzaminy na stopnie mistrzowskie ma przeprowadzać Saiko Shihan Yasuhiko Oyama z tym ze oficjalnie nie wiadomo jeszcze kiedy (kto wie, moze jak Soshu będzie czuł sie lepiej to jeszcze troche pozwiedza świata i jeszcze troche danów nada ;) ale w koncu lata już nie te)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate

Nie greenbelt nie chodzi o to zeby wytrzymał duzo walk, ale o to żeby potrafił walczyć, bo ćwiczymy sztukę walki. A jezeli ktos jest za słaby żeby zdać 15 x 2 min walk no to niestety musi mu wystarczyć brązowy i tyle.
Nie nadal dany moze nadawac tylko Shigeru Oyama, skad ci przyszło do głowy ze Shihan będzie je nadawał??

Karateka1:
No jak greenbelt ma 2 dana to sempai jest chyba? ;)
A mozesz podać ceny? Może ja tez się załapię... ;)



buchachacha 15 x 2 minutu to Ja zdawalem na 4 kyu w kyoku, ale te wasze dany to rzeczywiscie, nawalczycie sie, a jak to jest ze Janek nie moze nadawac danow, skoro sam ma 7 dana ? czy chodzi o to zeby kasa zostala w rodzinie Oyamow ?
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate

...a jak to jest ze Janek nie moze nadawac danow, skoro sam ma 7 dana ? czy chodzi o to zeby kasa zostala w rodzinie Oyamow ?


Pozwolę sobie wykorzystać cytat z enfant terrible tego działu do zadania pytania ot tak z ciekawości.
Nie uprawiałem nigdy KK ani Oyama's Karate ale czy człowiek chce czy nie - dużo tych stylach czyta :? .
Z tego co wiem, w tradycyjnych szkołach prawo do oceniania umiejętności WSZYSTKICH cwiczących miał tylko mistrz - głowa szkoły.
Czy powrót do tego zwyczaju plus wprowadzenie ćwiczeń z bronią, plus położenie większego nacisku na trening kata oznacza, że Pan Shigeru Oyama tworząc swój styl postanowił wrócić do korzeni, że się tak wyrażę?

Pozdrawiam
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate

...a jak to jest ze Janek nie moze nadawac danow, skoro sam ma 7 dana ? czy chodzi o to zeby kasa zostala w rodzinie Oyamow ?


Pozwolę sobie wykorzystać cytat z enfant terrible tego działu do zadania pytania ot tak z ciekawości.
Nie uprawiałem nigdy KK ani Oyama's Karate ale czy człowiek chce czy nie - dużo tych stylach czyta :? .
Z tego co wiem, w tradycyjnych szkołach prawo do oceniania umiejętności WSZYSTKICH cwiczących miał tylko mistrz - głowa szkoły.
Czy powrót do tego zwyczaju plus wprowadzenie ćwiczeń z bronią, plus położenie większego nacisku na trening kata oznacza, że Pan Shigeru Oyama tworząc swój styl postanowił wrócić do korzeni, że się tak wyrażę?

Pozdrawiam



mocno przesadziles, ojamasy to przede wszystkim sport, produkuja na okraglo turnieje, no coz Shigeru juz nie przyjedzie, ale mi zostalo przynajmniej zdjecie z nim z jedenego z pierwszych wizyt, jednak wolalem nosic jedyna sluszna naszywke na kimonie i wrocilem do Andre, ucieszyl sie bo juz w pismie jest napisane, ze z syna marnotrawnego ojciec sie bardziej cieszy, po latach musze powiedziec ze nie zaluje, a ostatnie ME udowodnily ze kyoku w Polsce ma sie dobrze, nie to co mackarate
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
Nie gdniewaj się ale zapytam co zrobisz jak się okażre, że PZK przejdzie z tych znaków kanji KK z róznych powodów na kaji ichigeki co zrobisz odejdziesz od shihana ?
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zegnamy sie z ojamas karate
nie będe wdawał sie w rozmowy o wyższości jednego stylu nad innym bo to bez sensu. Ja nie mam nic do ludzi z kyoka (nie zaleznie od tego czy to IKO-1,2,3 czy -kan czy jeszcze coś innego). Walczy człowiek a nie sztuka.

A teraz cos co mnie rozśmieszyło:

czy to znaczy ze w ojamasie najwazniejsze jest zebys byl klockiem co duzo walk wytrzyma ?


a zaraz śmiejesz się ze 15x 2 min to mało.... a ile to dla ciebie dużo? 50 na dana ci styknie? To jak w kyoku takie wymiatacze to czemu nikt ostatnio nie porywa się do 100 kumite? (no chociażby do jakiegos 50 kumite by się porwali...)
Widzisz walka w Oyama Karate i w Kyokushin znacznie się różni. Chodzi głównie o dynamike i poruszanie się w walce które zostało całkowicie zmienione w porównianiu do kyoka. Nie ma statycznego opierania się o siebie i walenia na siłe w przeciwnika aż któryś nie padnie, a jest więcej ruchu. Skakanie w walce, zejscia z lini ciosu, kontry, szybkie wejścia, szybkie, dynamiczne kombinacje. No i dzięki temu walki są znacznie bardziej męczące.

Dany mozę (przynajmniej narazie) tylko Shigeru Oyama jako głowa stylu. M. in. dlatego zeby nie było przykładów nadawania danów po znajomości (Shigeru nie zna zazwyczaj zdajacych więc nie ma takiego problemu ;) )
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024