Skocz do zawartości


Zdjęcie

N690 w Benchmade .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Co racja to racja! Duża różnica to może być np w przypadku Soga Seal pup z aus6 a spyderco military z s30v. Kurwa ten pierdolony sog to traci ostość o siedzienia w kaburze!! To jest dopiero różnia jesli napisze że soga ostrzyłem chyba z 10 razy (potem już go nie używałem bo nie mam cierpliwości do niego) a mili była ostrzona zaledwie raz (mam ja od prawie roku). Jeśli 690 i 440c w wykonaniu BM (nie mowie tu o firmach robiących badziewie) to "prawie to samo" to uważam że zwykły śmiertelnik nie poczuje różnicy.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Hej, pieswidmo - przeciez ja to samo napisalem? Dołączona grafika
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Rybak, skoro bardzo sensownie napisales, to warto powtorzyc innymi slowami i w troche innym kontekscie ;) :) wasze posty powinny zostac wydzielone i przyklejone dla nozowniczej potomnosci :)
ale milo miec edc z s30v, i nie kloccie sie ze mna ;) milo mimo tego, ze nie odczuje sie przeogromnej roznicy w nozu EDC w porownaniu do vg10, czy innych porzadnych stali.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Nie wiem, czy bardzo sensownie, ale to samo :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Rybak napisał :

Bo oba - a takze Gamer, albo DPT - to sa po prostu tanie nozyki do ciecia, rzniecia i ewentualnie zlamania. Ktore latwo odkupic.

Jesli porownasz z innymi nozami za takie smieszne pieniadze, to widzisz, ze maja niewielka konkurencje, ale poza tym...?



Wnioski: Pora sie szarpnąć na Bm z N690 (dla mnie każdy wydatek to duża kasa ) , jeśli stal mi podpasuje tym łatwiej przyjdzie mi wyrzec sie wielu rzeczy w celu nabycia wymarzonego shrapnela.

Kaligula napisał:

ale milo miec edc z s30v, i nie kloccie sie ze mna Wink



Nawet bym nie śmiał ,zalety dobrej stali poznałem dopiero po nabyciu Military - mam arachnofobie ale tego pająka kocham :twisted:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Rybak, napisałem to samo ale innymi słowami, bo mimo iż napisałeś to raz to dyskusja szła dalej... A tu nie ma dyskusji w tym temacie :) Napisałem to samo, bo i z doświadczenia myślę podobnie :) Cieszę się że się zgadzamy :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Kangoo jak sie tobie shrapnel podoba to bierz go waszmosc, to N690 to w pytke stal jest. Na magiastali.pl masz moje porownanie, szersza recka Shrapnela u Pitera sie niebawem ukaze. Ogolnie porownywalem go ze Striderem i hmmm.... Ciut gorzej trzyma ostrosc, s30v sie szybciej i lepiej ostrzylo ale ogolnie bardzo pozytywne odczucia odnosnie tej stali mialem. Pozatym panie kochany, grubosc klingi 6.3 mm... nie zlamiesz tego... :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .

Kangoo jak sie tobie shrapnel podoba to bierz go waszmosc, to N690 to w pytke stal jest. Na magiastali.pl masz moje porownanie, szersza recka Shrapnela u Pitera sie niebawem ukaze. Ogolnie porownywalem go ze Striderem i hmmm.... Ciut gorzej trzyma ostrosc, s30v sie szybciej i lepiej ostrzylo ale ogolnie bardzo pozytywne odczucia odnosnie tej stali mialem. Pozatym panie kochany, grubosc klingi 6.3 mm... nie zlamiesz tego... :)



Dzieki , jakby co to Ciebie będę przeklinał :wink: . Nareszcie któś za mnie zadecydował ! I oto chodziło ! Niestety wiąże się to z tym , że na nową zabawkę poczekam minimum do stycznia! przestraszony

A teraz poważnie , mam kasę na pół shrapnela , drugie pół muszę uciułać .
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Pamietaj tylko, ze roznym ludziom on roznie w lapie lezy - zwroc uwage co na magii stali pisalem o jego chwycie.
A pozatym z Marsem zawsze idzie sie dogadac jesli ci kilku zlotych brakuje, polecam goscia naprawde :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Co do chwytu to mam małe łapy . A pertraktacje rozpocznę jak uzbieram jakąś rozsądną sumkę (nie chcę być niepoważny )
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: N690 w Benchmade .
Przy tej grubość klingi to on mógłby być z aluminium i ciężko by go było połamać. A N690 jest ok. (szit. znowu powtarzam to co Rybak napisał... :roll: ). Nie wyobrażam sobie żeby Fulcrum z głownią właśnie z N690 mógł nie sprostać moim wymaganiom, jakie mu stawiam. 6mm grubości klinga, naostrzona na mikroząbki tnie papier, pomidory, drewno, plastik, chleb i bułki. Drzwi, samochodów i lodówek nie próbowałem jeszcze ciąć, ale nie mam żadnych wątpliwości czy dała by radę! To jest kawał stali! Dobrej stali!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024