Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szantaż nożem..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Jeśli tylko sie da to trzeba ten dystans trzymać i w dogodnej chwili spieprzać ze sceny. Ale czy sie to da wykonać zależy od otoczenia, dostępnych przedmiotów i podejścia napastnika. Na ulicy sa inne możlliwości niż w mieszkaniu, samochodzie czy windzie. Nie zawsze dystans sie utrzymać da. Czasem nie ma nad czym pracować.
Aikido bazuje na dźwigniach to raz. Po przechwycie nic skutecznego w szarpanej walce z nożem aikido nie proponuje to dwa. Ale to jest moje zdanie. Możesz sie z nim nie zgadzać oczywiście :wink:

tutaj nieco piszę zreszta:
http://budo.net.pl/v...=28135&start=90
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Ave napisal:

A czy dystans dwóch metrów nie daje innych rozwiazań niż skrócenie go i przechwyt? Czy nie można pracować nad dystansem właśnie???

Znaczy spierdalac poprostu? :wink: No to czemu tego nie napiszesz? Zamiast udawac, ze masz na mysli (byc moze) cos innego i ze wogole cos wiecej wiesz na ten temat.To jest zwyczajnie smieszne.

Ave napisal takze:

... o nozownikach których nikt z was jeszcze na oczy nie widział, ...

No i koniecznie pochwal sie ilu "nozownikow" widziales i jak wygladali. :lol:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Nie no masakra :D
AdamD dobrze powiedzial idzcie na zajecia z walki nozem. Jak jestescie z Wawy niedlugo ruszaja sparingi nozowe ... pofatygujcie sie i poprobujcie :) ... bez zadnej zlosliwosci z naszej strony zapraszamy ... sparingi nozowe to "namiastka" walki nozem mila forma spedzania czasu ... a przy okazji sprawdza wiele teorii z wielu sztuk walki :D .
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
O boshe, a Wy jeszcze :lol:

Ja swoje powiedziałem, paru znawców na mnie wskoczyło, a teraz jedni znawcy przekomarzają się z innymi znawcami i to przedszkolackimi argumentami. :)

Pewnie, że przeciwko nożownikowi raczej nie warto wyskakiwać z jakąkolwiek sztuką walki bez broni. Nawet jak się DOBRZE macha nunchakiem czy czymś takim albo nawet też nożem, to trzeba się DOBRZE zastanowić czy się zdążyłoby toto wyjąć w porę.

Dlatego wszystkie Wasze rozważania, jakież mądre by one nie były, i tak pozostaną w sferze teorii. Ci którzy proponują wybrać się na jakieś sparingi nożowe mają rację, tylko w ten sposób można się przekonać czym naprawdę może być nóż kontra nieuzbrojony człowiek.

Adam, jeśli tak bardzo chcesz wszystkich uświadomić, to zamknij ten wątek (bo mądrości wszelakie zostały tu już wylane) komunikatem gdzie i kiedy mają stawić się na zajęcia praktyczne :)
A ja napewno spróbuję, zachęciłeś mnie :D

Pozdrawiam wszystkich Znawców

chavez (głęboce teoretycznie uświadomiony na temat noży i praktycznie trochę też)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Wiesz Stary tak naprawdę całe to zamieszanie jest spowodowane twoją jedną wypowiedzią, w której sugerujesz, że będziesz się bronił przed szantażem nożem technikami aikido, jeśli osoba, która cię będzie szantażować będzie leszczem(nie ma pojęcia jak to zamierzasz stwierdzić). I tu wszyscy zresztą całkiem słusznie się oburzyli, że jest to tragiczna w skutkach głupota. Zresztą, jeśli swoje powiedziałeś to po cholerę wracasz do tego wątku??
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Chavez jesteś miękki jak kaczuszka i jeśli nie podobają Ci sie rady mądrzejszych od Ciebie to niestosuj sie do nich i juz. twój sarkazm jest żenujacy więc daruj sobie...pliz
Adam, Warhead gratuluje cierpliwości ja wymiękłbym 10 postów temu...
zazdroszcze wam cierpliwości chłopaki
pzdr gnz santo
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Nie zaczynaj na nowo, bo zacznę powtarzać to co mówiłem wcześniej i będzie nowa awantura. Nie rozumiesz o co mi chodzi, po prostu nie jesteś w stanie albo ci się nie chce. Myślę że wynika to z takiego szowinizmu który ma każdy kto coś tam ćwiczy. Ogólną zasadą tutaj, jest nie przyznać komuś racji. Jeśli chodzi o moją wypowiedź, zostało wyrwane z kontekstu słówko aikido przeciwstawione hasłu nóż.
Natomiast nikomu się nie chciało wchodzić w jakim kontekście ja to pisałem. Dlatego uznałem że lepiej będzie jak się wycofam, ale kilkanaście postów po moim wycofaniu Ave vs El Primo i do tego Warhead kontynuują tą jak ktoś nazwał - bezsensowną decyzję.

A ty się gonzo odp....ol, z tobą nie gadałem

cześć, widzę że naprawdę nie mam czego tu szukać. Same szowinistyczne dupki, z małymi wyjątkami.
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
sorry, dyskusję
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
No teraz ty wyciągnąłeś słowo aikido z kontekstu :)
Wiesz nie ważne, co byś tam napisał krav maga , karate, jkd i tak wszyscy by na ciebie wskoczyli :) za sam pomysł podkładania się pod nóż za kasę i ocenianie na pierwszy rzut oka czy ktoś potrafi się posługiwać nożem czy nie samemu nie mając w tym żadnego doświadczenia.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Chavez nie ty jeden tu ćwiczysz aikido...
Tez trenowałem aikido i myslałem ze sie obronie przed nozem...Tu nie chodzi o to co ćwiczysz tylko o to co ma twój przeciwnik, czytaj nóż.
Dużo później zainteresowałem sie walką nożem i szybko zrewidowałem swoje poglądy. Ktoś wyprowadza cie z błedu ty nazywasz to szowinizmem...ktoś podaje ci pomocą dłoń a ty na nią plujesz bo jestes mądrzejszy. spoko, twoja sprężyna.
pzdr gnz santo
ps. twoje wypowiedzi świadcza o tobie więc...
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..

No teraz ty wyciągnąłeś słowo aikido z kontekstu :)
Wiesz nie ważne, co byś tam napisał krav maga , karate, jkd i tak wszyscy by na ciebie wskoczyli :) za sam pomysł podkładania się pod nóż za kasę i ocenianie na pierwszy rzut oka czy ktoś potrafi się posługiwać nożem czy nie samemu nie mając w tym żadnego doświadczenia.


I to jest dowód że nie przeczytałeś co napisałem w pierwszym poście.
A NAPISAŁEM ŻE BARDZO WĄTPIĘ CZY BYM SIĘ BRONIŁ
ale to nie ważne.
A Adam sie dop***lił aikido i prawił złośliwe komentarze na temat aikido.
Nie powiedział tak jak Ty: że karate, że tkd, obojetnie, tylko że aikido jest do d.

tyle.
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pewnie znana strona dla osób które interesują sie walka nożem ale nikt sie na nią nie powołał.Sa tam ,,przykłady skutecznych obron przed nożem,, ale jak sie okazuje takich jak sie okazuje nie ma !
Jeśli ktos może podac mi jakies info (link) o tym ze ktoś obronił sie przed nożem gołymi rekoma to byłbym wdzięczny. Szukałem i szukam dalej bo skuteczne obrony przed nożem to ja widziałem chyba tylko w filmach z Seagalem. A chciałbym w to uwierzyć.
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
miało byc ,,takich obron nie ma,,
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
ooo jaaaaaa - patrzcie co dostalismy! Stronka Combata! :) :) :) wow :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Hłehehe 8)

Sławek, a widziałeś może przyklejony temat na samej górze forum "Ulica"?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Tak czytałem. Combat świetnie i zwięzle napisał na wiele tematów. Chodzi mi o prawdziwe historie w których ludzie obronili sie gołymi rekoma bo ani na stronce która podałem ani na żadnej innej nie znalazłem czegos takiego.
  • 0

budo_sławek_
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
shit zapomniałem dodac że chodzi mi o wyjście z tego bez żadnych obrażeń kardzy pisze że cośtam mu pocieli
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Witaj Sławek! Walka to nie je bajka a życie to nie film. Ciosy idą w dwie strony i jeśli ktoś napisze , że mu się udało wyjść ze starcia bez ran to niech zagra w TOOTOLOTKA bo jest naprawdę szczęściarzem. Pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
chavez: cześć, widzę że naprawdę nie mam czego tu szukać. Same szowinistyczne dupki, z małymi wyjątkami.


------------------

I tak sloma zawsze wyjdzie z dyskutanta ... wystarczy tylko poczekac chwile.
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szantaż nożem..
Warhead, zrób mi przysługę i opd***l sie ode mnie. Nie pasuje ci co piszę, albo nie masz chęci spróbować domyśleć się o co mogło mi chodzić, to mnie nie komentuj i najlepiej daj mi ignora. Napisałbym ci to na priv ale mam zablokowaną skrzynkę.

Mimo wszystko pozdrawiam

chavez (który nigdy nie myślał, że będzie prosił kogoś o ignora)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024