Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Na boki jednak nie było żadnych luzów ani bladeplay. Zakładam że w manualu nie będzie żadnych.

Dokladnie - mam manuala i BP jest zerowy!

Bagnet - nikt nie podejmie decyzji za Ciebie. Widzisz - ilu uzytkownikow, tyle opinii. I tak jestes w ultrakomfortowej sytuacji, poniewaz masz oba noze w reku. Wez ten, ktory bardziej Ci pasuje/podoba sie. Jesli za jakis czas zatesknisz za drugim - dokupisz go lub wymienisz :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

!@#$% jest mi jeszcze trudniej

Rybak - Mam AFCK z dziurką owalną.

No tak mi sie wlasnie zdawalo ;) - ale pisalem zanim dodales poprawke ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Dla mnie w obydwu nożach są za smukłe klingi (wolę takie jak w monochromie) - łatwiej wyskrobać resztę masła z pudełka, czy pasztetu z puszki.

Czyli mini TSEK ;)

Nie ma rady ;)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka


Bagnet - nikt nie podejmie decyzji za Ciebie.


E.... no nawet bym nie chciał.... , jestem po prostu ciekaw Waszych opinii.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Dla mnie w obydwu nożach są za smukłe klingi (wolę takie jak w monochromie) - łatwiej wyskrobać resztę masła z pudełka, czy pasztetu z puszki.

Czyli mini TSEK ;)

Nie ma rady ;)


Nieprecyzyjnie się wyraźiłem, raczej chodziło mi o klingę w okolicach czubka. Takim szpicem trudno coś wyskrobać z pojemników. Pasztet po prostu rozchyla się i schodzi z klingi (chodiz o wybieranie resztek, bo z pełnej puszki to nie problem). Zostają tylko ślady po przjściu czubka a nic nie trafia na klingę (kto je ostatki jest piękny i gładki :wink: )

Acha, no i niektórzy nie lubią dziurek w klindze, bo przy smarowaniu włazi tam żarcie. Dla mnie to nie takie straszne, a za to można kroić bez przeszkód (kołek).
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
W klikolikaniu wygrywa MT zdecydowanie, jakoś nie mogę poklikać sobie z BM. W mt to tak ładnie wychodzi.

Acha, jak trochę MT pochodził to już otwiera się płynnie.

I jeszcze jedno, mam dosyć silne ręce i jak złapię za końcówkę ostrza i końcówkę chwytu w MT i poruszam to czuć wyraźnie leciutki BP na boki. Co prawda konstrukcja zapewnia pełną stabilność bo kołki opierają się o okładziny, ale fakt jest faktem.

Nie wiem jak to jest rozwiązane w MT, ale w BM są podkładki teflonowe i nóż można skrecić na maksa więc nie ma żadnego BP. W MT chyba nie ma nic takiego i jakby skręćić na maksa to by nie można było ruszyć klingi.... Chyba że się mylę. Czkam na info od Pitera czy można to zlikwidować.

Akme a jak jest u ciebie?
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
Acha i pokrowiec w MT mnie rozwalił.

Z jednej strony świetny pomysł z zapięciem takim jak w plecakach albo w paskach (plastikowe skuwki wsuwane w siebie) i regulowana wielkość za pomocą rzepów, z drugiej strony wykonanie - błeee, chyba sam bym lepiej uszył :oops:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Nie wiem jak to jest rozwiązane w MT, ale w BM są podkładki teflonowe i nóż można skrecić na maksa więc nie ma żadnego BP.


A to dziwne, bo jak ja go miałęm w rękach (AFCK) to nie widziałęm tam teflonu a coś co raczej wyglądało na brąz, ale nie rozkręcałem więc mogę się mylić.
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
No... wiem, że go nie rozkręcałeś :) to było widać....

Na 100% jest teflon, ale to wg. mnie jest zaleta. Zresztą przy tak głąębokim osadzeniu ostrza to chyba nie ma znaczenia.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Akme a jak jest u ciebie?

U mnie - jak juz pisalem, BP nie stwierdzilem... no moze taki mini-minimalne. W MSE jest specjalne lozysko prowadzace klinge, wiec nie wiem czy mozna to mocniej skrecic... jesli wogole masz jakis patent do microtechowych srubek ;)

Acha i pokrowiec w MT mnie rozwalił.
Z jednej strony świetny pomysł z zapięciem takim jak w plecakach albo w paskach (plastikowe skuwki wsuwane w siebie) i regulowana wielkość za pomocą rzepów, z drugiej strony wykonanie - błeee, chyba sam bym lepiej uszył

Ja akurat mam stara wersje pochewki, zapinana na rzep, z mozliwoscia noszenia w poziomie. Na jej wykonanie nie narzekam.
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka

Akme a jak jest u ciebie?

U mnie - jak juz pisalem, BP nie stwierdzilem... no moze taki mini-minimalne. W MSE jest specjalne lozysko prowadzace klinge, wiec nie wiem czy mozna to mocniej skrecic... jesli wogole masz jakis patent do microtechowych srubek ;)

Ja akurat mam stara wersje pochewki, zapinana na rzep, z mozliwoscia noszenia w poziomie. Na jej wykonanie nie narzekam.


Z tym łożyskiem to wg. mnie bajka. Nie widać tam żadnej przestrzeni pomiedzy okładzinami a ostrzem. 8O

Moja kaburka niestety jest tylko do pionowego noszenia. :(

A BP jest faktycznie mini-minimalny, ale jest, a w BM nie ma, no ale teflon jednak może lekko "amortyzować" i przez to po prostu nic nie czuć.

No ale klika się Microtechem super. Cholera, coraz bardziej mi się podoba. A jabłuszko też się chyba wygodniej obiera MT.
Jednak w BM już też się zdążyłem zakochać, za ten wężowy kształt, za super rękojeść, za dokładność no i ten owalny otworek też robi fajne wrażenie. I motylek jest piękny...

!@#$% osiołkowi w żlobie dano...
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
He he.... znalazłem zastosowanie dla wkładek... przydają sie przy wyciąganiu noża z kieszeni... :idea:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
Tak, to sa teflonowe wkladki, nie z brazu.

Ostatnio rozkrecalem moj egzemplarz, zeby mu troche przekuc linerlocka - bo za gleboko siedzial jak na moj gust - i moge napisac, ze je dokladnie obejrzalem ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
Tfu, podkladki, a nie wkladki mialo byc, sorka.
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
Najgorsze jest to, że obydwa bardzo mi się podobają, ale obydwa również nie spełniają wszystkich moich wymagań.

I nie chodzi o wielkość czy rodzaj ostrza bo tu wiem ci chcę i pod tym względem bardzo mi odpowiadają, tylko o szczególiki techniczne...
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężkie rozterki biednego nożomaniaka
Ja bym sie nie mogla rozstac z MT mini socom elite. Hm, troche tu propozycj bylo, a Ty dalej jak widze sie nie zdecyowales. Mowisz ze w kwestii technicznej sie wachasz, ja bym wybrala ten o ktorym wiem ze w urzytku codziennym znajdzie wieksze zastosowanie ...chociaz przy tych dwoch nozach tem bym niezle gryzla kant przyznaje :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024