Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_okami
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź sirocco fight club

Napisano Ponad rok temu

Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Witam, jaki styl jest bardziej skuteczny "klasyczne" jj czy bjj. Mozecie napisac jeszcze jakies sa róznice......


Jezeli pofobny temat juz byl to bardzo przepraszam ale nichce przegladac mi sie kilka dziesiat storn :twisted: :P 8)
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Skoro Tobie sie nie chce przegladac to dlaczego myslisz ze komus sie bedzie chcialo Tobie to wyjasniac? :roll:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
ten temat to padaka. za chwile bedzie klutnia jakas.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Witam, jaki styl jest bardziej skuteczny "klasyczne" jj czy bjj. Mozecie napisac jeszcze jakies sa róznice......


idź na trening jednego i drugiego i sprawdź to empirycznie, a nie zawracasz gitarę.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
skutecznosc zarowno jednego jak i drugiego stylu jest wysoka :D Diabel jak zawsze tkwi w szczegolach :D :) :D
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
I znowu teorytyczne pytanie o styl - ludzie to nie zalezy od stylu tylko od WOJOWNIKA! Mnostwo juz razy udowodniano sobie jaki styl jest najlepszy i zawsze sprowadza sie do indywidualnych umiejetnosci - ten wygrywa kto na koncu walki idzie do domu - w jakim stylu udalo mu sie przezyc konfrontacje? Wierz mi to jest najmniej wazne...
  • 0

budo_okami
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź sirocco fight club

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Aha myslisz ze mi sie chce chodzic na treningi bjj albo jj.
Chcialbym znac roznice z ciekawosci do sztuk walki
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Ja tez chcialbym znac wiele spraw. Nic niezastapi jednak wlasnych doswiadczen. Tak wiec jesli cie to naprawde interesuje to idz i sie sam przekonaj bo zdan na ten temat bedzie tyle ile ludzi trenujacych.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Wiekszosc z nas jest w takiej samej sytuacji jak ty - cwiczymy jeden styl - i jest nam trudno porownac (jesli w ogole to ma sens) nasz styl z innym - potrzebna do tego jest wiedza obu stylow - to tak jak ja zapytalbym sie ciebie czym rozni sie Kickboxing od Silat??? Moglbys to zrobic? Nie sadze... dlatego uwazam ze taka dyskusja nie ma sensu - i tylko robi zla krew na forum.
  • 0

budo_malibu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Z tego co wiem to bjj!! Jj jak sie nie myle jest sama technika tak to uję, a bjj uczysz sie takiego zastosowania!!

:-)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
z tego co sie orientuje to w jj jest bardzo duza ilosc roznych technik sluzaca do samoobrony(czesto glownie w stójce)natomiast w bjj jest mniej technik samoobrony a bardzo duza ilosc technik z wariantami do glownie do walki w parterze.....a co za tym idzie bjj od pierwszych treningow nastawione jest na zmaganie i walke z partnerem ,czego nie ma w jj,a wystepuje dopiero po jakims czasie i nie w takim zakresie technicznymi czasowym jak bjj.jesli trener jj zna tez judo to trening jj bedzie zapewne "ustawiany"pod kątem walki,a nie jedynie samoobrony
  • 0

budo_malibu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Taa;p to tez miałem na mysli:-)
  • 0

budo_s3e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Gryfino

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Aha myslisz ze mi sie chce chodzic na treningi bjj albo jj.
Chcialbym znac roznice z ciekawosci do sztuk walki


ha... trenowalem blisko 4 lata JJ... Nie jestem w stanie okreslic czy duzo umiem czy nie ale w kilku zwarciach mi duzo pomoglo. Za lezy do jakiej sekcji trafisz. Ja mialem szczescie. Defensywa + szybkie przejscie do ofensywy z ladnym wykonczeniem KO lub interwencyjno-prewencyjnym...

Teraz od stycznia ide na BJJ... wiec za 4 lata Ci powiem jakie sa roznice i co jest lepsze.

Chociaz juz dzis ci moge odpowiedziec. Pewnie juz to mowilo wiele osob na tym forum ale to moja glowna zasada jesli chodzi o style i systemy walki.
a mianowicie: kazdy styl jest dobry i skuteczny, czy bedzie skuteczny w twoim wykonaniu zalezy od tego ile czasu poswiecisz na doskonalenie technik z maksymalnym zaangazowaniem. Probowalem nie tylko JJ ale w przeszlosci 3 latka Judo, jakies pol roku Krawmagi, dawniej Kali bo bylo modne itd... Z kazdego cos sobie zostawilem, wpoilem... o to tu chodzi...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Teraz od stycznia ide na BJJ... wiec za 4 lata Ci powiem jakie sa roznice i co jest lepsze.


Zla logika myslenia ;)

Na BJJ - pojdzziesz juz z doswiadczeniem 4 lat - na JJ szedles bez doswiadczenia. Inny punkt odniesienia ;)
Jak chcialbys miec taki sam to powinienes wszystko zapomniec i staracic ogolny rozwoj jaki zyskales na JJ.

Do mnie przychodza chlopaki np z bjj, karate, aikido i robia calkiem inne postepy niz calkowici osoba poczatkujaca.

A co do skutecznosci to i tak sprawa indywidualnych predyspozycji zawodnika.
  • 0

budo_s3e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Gryfino

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj



Teraz od stycznia ide na BJJ... wiec za 4 lata Ci powiem jakie sa roznice i co jest lepsze.


Zla logika myslenia ;)


To mialo dzialac jako gra slow. chyba potem dobrze rozwinalem swoja mysl. ale fakt ze to co zacytowales to zly tok... tak samo jak niezbyt logiczne jest pytanie glowne - co lepsze...
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
trenuję sobie ju-jitsu siedem latek i ...uważam decyzję o podjęciu rozpoczeciu treningów za jedną z najwazniejszych w moim zyciu..od jakiegoś roku spotykam się z kolesiem który sobie trenuje bjj od tak amatorsko(nie pod zawody) i nie idzie mi beznadziejnie..sa techniki, które mnie zaskakują ale nie jestem w tym tak rozreklamowanym parterze bezbronny :twisted: mieliśmy niedawno wspólny turniej w jj sportowym w którym wzięli udział miejscowi brazylijczycy i wyniki nie ukazały ich przewagi czy technicznych rewelacji a ukazały zupełnie inną taktykę tej sztuki walki...
uważam , że warto jest trnujac jj choćby kulać się w parterze z bjj-owcami by nieco sobie od nich podejrzeć kilka technik(obejścia gardy, gilotyna) ...
i tyle słów moich o bjj..świetna sprawa w połaczeniu z jj..
rey all
  • 0

budo_seba25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj



A co do skutecznosci to i tak sprawa indywidualnych predyspozycji zawodnika.


Predyspozycje to bardzo wazna sprawa, ale w starciu jj i bjj przy takim samym stazu treningowym i masie raczej nie stawialbym na tego pierwszego:)

Sebek
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Predyspozycje to bardzo wazna sprawa, ale w starciu jj i bjj przy takim samym stazu treningowym i masie raczej nie stawialbym na tego pierwszego:)

Sebek


Starciu?
Na zasadach JJ o ile pamietam bywalo ze Bjj sie nie popisali, bywalo ze odnosili sukcesy. Na zawodach Bjj zawodnicy JJ nie pojawiaja sie za czesto wiec trudno cokolwiek powiedziec.
  • 0

budo_seba25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Na zasadach JJ o ile pamietam bywalo ze Bjj sie nie popisali, bywalo ze odnosili sukcesy. Na zawodach Bjj zawodnicy JJ nie pojawiaja sie za czesto wiec trudno cokolwiek powiedziec.


Chyba mowisz to z przekory:) Przeciez wyraznie napisalem ze przy takim samym stazu treningowym i wadze zawodnik jj nie ma szans z zawodnikiem bjj. W zasadzie na jakichkolwiek zasadach by to nie bylo. Ale to moje zdanie...
...wystarczy nawet przejsc pare postow do gory i zobaczyc jak walczyli zawodnicy bjj na zawodach newaza jj wedlug przepisow zgola innych niz przepisy sportowe bjj czy na ostatnich zawodach full contact jj. na swiecie jest podobnie, z tego co slyszalem, zawodnicy tradyc. jj w brazylii w starciu z zawodnikami bjj wypadaja zawsze tak samo.

Sebek
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Predyspozycje to bardzo wazna sprawa, ale w starciu jj i bjj przy takim samym stazu treningowym i masie raczej nie stawialbym na tego pierwszego:)

Sebek


Masz racje bo zawodnicy jj unikaja brania odzywek i sterydow a to przy tej samej masie i stazu ma duze znaczenie :)

Zobacz ranking Sherdoga a zobaczysz na jakiej pozycji jest jj a na jakiej bjj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024