Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_seba25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Najpierw by musialy przyjechac - przyklad dotyczyl zawodow ne-waza a prawda jest taka ze na tych zawodach nie bylo nikogo z jj kto mialby szanse na zwiazkowych zawodach jj a za to byly osoby medalisci na zawodach bjj w tym i zloty medalista Ligii BJJ - wiec nie mozna tez mowic o wygranej styli tylko wygranej zawodnikow. Moj zawodnik w walce o trzecie miejsce tez pokonal na tych zawodach zawodnika bjj ale czy mam od razu mowic ze jj jest lepsze od bjj ? - Nie po prostu dany zawodnik w danej chwili okazal sie lepszy. Tak jak inny zawodnik w innym czasie przegral.
W dzisiejszym sporcie nie rozwaza sie teraz styli a co najwyzej kluby czy tez osoby.
Czy jj jest skuteczne ? - na ostatnich zawodach MMA w Warszawie (finaly) wage ponizej 70 kg wygral zawodnik Modern JJ z Poznania zaduszajac swojego przeciwnika z MMA Warszawa - ten sam zawodnik na innyc zawodach moze sam zostac zaduszony i kazdy wie ze taki jest sport.


A jak powtorze jeszcze raz, ze jak postawisz goscia z jj naprzeciw goscia z bjj o takiej samej wadze i stazu to zawodnik z jj ma bardzo male szanse na wygrana na jakichkolwiek zasadach by sie sparring nie odbyl. to moje zdanie....

a przy okazji modern jiu jiutsu tak jak wiele innych dyscyplin czerpie umiejetnosci walki w parterze z bjj......tak jak bjj robi stojke z boksu i b. tajskiego i chwyty po czesci z zapasow i mowi o tym otwarcie.....ale parter nalezy do bjj cokolwiek powiesz:)

sebek
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

a przy okazji modern jiu jiutsu tak jak wiele innych dyscyplin czerpie umiejetnosci walki w parterze z bjj......

tym zdaniem wyjasniles wszystko 8O prosze nie odzywaj sie wiecej w tym topicu :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Tak a Chinczycy technologie produkcji prochu przywiezli z Polski do swojego kraju :) :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Niestety, u większości pasjonatów BJJ panuje mylne przekonanie, jakoby to Brazylijczycy w ogóle wymyślili parter....

Aczkolwiej trzeba przyznać, że nie ma chyba sztuki walki, która przewyższała by BJJ w ne waza...
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Niestety, u większości pasjonatów BJJ panuje mylne przekonanie, jakoby to Brazylijczycy w ogóle wymyślili parter....

Aczkolwiej trzeba przyznać, że nie ma chyba sztuki walki, która przewyższała by BJJ w ne waza...


Panuje przekonanie że wymyślili ....dobry parter :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Zgadzam sie z tym ze dopracowali parter do perfekcji choc nie ma chyba tam techniki ktorej nie ma w jj czy tez w sambo.
Powiem tak nie opracowali nowych technik ale sa to techniki wycwiczone do perfekcji a najwazniejsze jest to ze nie tyle skupiaja sie na samej technice pojedynczej a na przejsciach pomiedzy technikami i wypracowywaniu pozycji. Zalozenia samego jj sa inne takie zeby poznac podstawy parteru aby sie z niego wyswobodzic i przejsc do stojki gdzie jest wieksze pole manewru tak tez robione sa zawody ze skracanym parterem aby wyuczyc sie techniki do szybkiego zastosowania a jak sie nie uda to szybko wstawac - nie ma czasu na zabawe w lezeniu.

Dlatego uwazam ze w samym parterze zawsze beda gorowac zawodnicy bjj bo maja to najlepiej dopracowane i to jest niezaprzeczalne - ale jj ma przygotowywac glownie do samoobrony a nie sportu sport jest tylko uzupelnieniem i jednym z etapow nauki.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Zgadzam sie z tym ze dopracowali parter do perfekcji choc nie ma chyba tam techniki ktorej nie ma w jj czy tez w sambo.
Powiem tak nie opracowali nowych technik ale sa to techniki wycwiczone do perfekcji a najwazniejsze jest to ze nie tyle skupiaja sie na samej technice pojedynczej a na przejsciach pomiedzy technikami i wypracowywaniu pozycji. Zalozenia samego jj sa inne takie zeby poznac podstawy parteru aby sie z niego wyswobodzic i przejsc do stojki gdzie jest wieksze pole manewru tak tez robione sa zawody ze skracanym parterem aby wyuczyc sie techniki do szybkiego zastosowania a jak sie nie uda to szybko wstawac - nie ma czasu na zabawe w lezeniu.

Dlatego uwazam ze w samym parterze zawsze beda gorowac zawodnicy bjj bo maja to najlepiej dopracowane i to jest niezaprzeczalne - ale jj ma przygotowywac glownie do samoobrony a nie sportu sport jest tylko uzupelnieniem i jednym z etapow nauki.


Nic dodać, nic ująć... :peace:
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Oczywiscie ja wiem z czego wywodzi sie bjj, jednak nie mozna mowic ze nie ma tam chyba techniki ktorej nie ma w jj czy tez sambo.Jest tych technik wiele, i byc moze nie konczacych, ale wlasnie tych ktore sa esencja bjj, czyli techniki pozwalajace dojsc do dominujacej pozycji.Gdzie jest tyle sweepow (przetoczen),czy wyjsc z zagrozonej pozycji co w bjj?Nigdzie, bo w bjj nie chwyty konczace sa najwazniejsze a wlasnie dojscie do pozycji dominijacej.Nie pisze w moim poscie o wyzszosci bjj nad jj, lecz o roznicy, wiec jest to swojego rodzaju offtopic. :)

To tylko moje skromne zdanie na to male zamieszanie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Oczywiscie ja wiem z czego wywodzi sie bjj, jednak nie mozna mowic ze nie ma tam chyba techniki ktorej nie ma w jj czy tez sambo.Jest tych technik wiele, i byc moze nie konczacych, ale wlasnie tych ktore sa esencja bjj, czyli techniki pozwalajace dojsc do dominujacej pozycji.Gdzie jest tyle sweepow (przetoczen),czy wyjsc z zagrozonej pozycji co w bjj?Nigdzie, bo w bjj nie chwyty konczace sa najwazniejsze a wlasnie dojscie do pozycji dominijacej.Nie pisze w moim poscie o wyzszosci bjj nad jj, lecz o roznicy, wiec jest to swojego rodzaju offtopic. :)

To tylko moje skromne zdanie na to male zamieszanie.

Pozdrawiam.


No wlasnie to co pisalem bardzo dobrze rozwiniete przejscie pomiedzy technikami - jedni to nazywaja technika inni tylko srodkiem doprowadzajacym do techniki konczacej wiec nie ma sie co spierac.
W stwierdzeniu ze nie ma innych technik chodzilo raczej o techniki jakie moze wylapac np aparat w tzw klatce a nie ruchy posrednie.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Zgadzam sie z tym ze dopracowali parter do perfekcji choc nie ma chyba tam techniki ktorej nie ma w jj czy tez w sambo.
Powiem tak nie opracowali nowych technik ale sa to techniki wycwiczone do perfekcji a najwazniejsze jest to ze nie tyle skupiaja sie na samej technice pojedynczej a na przejsciach pomiedzy technikami i wypracowywaniu pozycji. Zalozenia samego jj sa inne takie zeby poznac podstawy parteru aby sie z niego wyswobodzic i przejsc do stojki gdzie jest wieksze pole manewru tak tez robione sa zawody ze skracanym parterem aby wyuczyc sie techniki do szybkiego zastosowania a jak sie nie uda to szybko wstawac - nie ma czasu na zabawe w lezeniu.

Dlatego uwazam ze w samym parterze zawsze beda gorowac zawodnicy bjj bo maja to najlepiej dopracowane i to jest niezaprzeczalne - ale jj ma przygotowywac glownie do samoobrony a nie sportu sport jest tylko uzupelnieniem i jednym z etapow nauki.


Techniki w bjj są też i nowe ,cały czas powstają to- wlasnie silna broń bjj parcie do przodu ,wymyslanie nowych technik oraz modernizacja niektórych starych..... :-) .Sugerujesz że bjj do samoobrony nie przygotowuje? :-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Techniki w bjj są też i nowe ,cały czas powstają to- wlasnie silna broń bjj parcie do przodu ,wymyslanie nowych technik oraz modernizacja niektórych starych..... :-) .Sugerujesz że bjj do samoobrony nie przygotowuje? :-)


To nie sa nowe techniki a modyfikacje.

Judoka moze wykonac o-goshi na 1000 sposobow i czy to bedzie nowa technika ? Jesli tak to nie ma jednego stylu walki bo kazdy czlowiek ma swoj styl walki poniewaz kazda osoba ta sama technike wykonuje nieco inaczej. Poki czlowiek ma dwie rece i dwie nogi nic innego nie zostanie wymyslone jedynie moze zostac dopracowane do perfekcji lub nie. Jesli ktos twierdzi inaczej to znaczy ze zamknal sie w swoim swiecie a to znaczy ze wczesniej czy pozniej przzestanie sie rozwijac. W tym samym czasie 100 osob ma wrazenie ze wymysla jakas nowa technike a 1000 innych ze wymyslilo ja juz 20-30-50 lat wczesniej.

Obejrz kasety samoobrony z BJJ a bedziesz wiedzial o czym mowie - ogladalem kasety Gracie i Moreiry - zobacz je najpierw - powinni zostac przy tym w czym sa fachowcami a nie wciskac ludziom kit.
Czy BJJ nadaje sie do samoobrony ? - oczywiscie ale poprzez osoby ktore juz sa wycwiczone itp ale samoobrona i metodyka powinna byc przystosowana do osob ktore nie sa sprawne, nie chodza codziennie na silownie, nie maja super koordynacji i zwinnosci inna metodyka cwiczenia niz pod zawody a bardziej wycwiczenie w ludziach reakcji i odruchow pawlowa.
Samoobrona nie zaklada ze kogos bedzie atakowal zawodowiec a przecietna osoba z zycia codziennego musi nauczyc pewnej ilosci trickow omozliwiajacych czesto przetrwanie jesli nie wygrana.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

To nie sa nowe techniki a modyfikacje.

Judoka moze wykonac o-goshi na 1000 sposobow i czy to bedzie nowa technika ? Jesli tak to nie ma jednego stylu walki bo kazdy czlowiek ma swoj styl walki poniewaz kazda osoba ta sama technike wykonuje nieco inaczej. Poki czlowiek ma dwie rece i dwie nogi nic innego nie zostanie wymyslone jedynie moze zostac dopracowane do perfekcji lub nie. Jesli ktos twierdzi inaczej to znaczy ze zamknal sie w swoim swiecie a to znaczy ze wczesniej czy pozniej przzestanie sie rozwijac. W tym samym czasie 100 osob ma wrazenie ze wymysla jakas nowa technike a 1000 innych ze wymyslilo ja juz 20-30-50 lat wczesniej.

Obejrz kasety samoobrony z BJJ a bedziesz wiedzial o czym mowie - ogladalem kasety Gracie i Moreiry - zobacz je najpierw - powinni zostac przy tym w czym sa fachowcami a nie wciskac ludziom kit.
Czy BJJ nadaje sie do samoobrony ? - oczywiscie ale poprzez osoby ktore juz sa wycwiczone itp ale samoobrona i metodyka powinna byc przystosowana do osob ktore nie sa sprawne, nie chodza codziennie na silownie, nie maja super koordynacji i zwinnosci inna metodyka cwiczenia niz pod zawody a bardziej wycwiczenie w ludziach reakcji i odruchow pawlowa.
Samoobrona nie zaklada ze kogos bedzie atakowal zawodowiec a przecietna osoba z zycia codziennego musi nauczyc pewnej ilosci trickow omozliwiajacych czesto przetrwanie jesli nie wygrana.



Ciekaw jestem skąd ty to wiesz ,trenujesz bjj ?...widzialeś wszystkie techniki? ...chyba nie.Co do samoobrony ,to co opisujesz bardziej wygląda na rekreację....sam dobrze wiesz, żeby miec efekty trzeba wylać "trochę"
potu na matę ,a same wyćwiczenie odruchów pawlowa ....to może być za mało.Co do tego kogo spotkamy na ulicy....saoobrona zdroworossądkowa zakłada że mozemy spotkać kogokolwiek od amatora do zawodowca i na jedna i na drugą opcję trzeba być przygotowanym ,zakładanie że spotkasz "leszcza" to bład ...sam o tym doskonale wiesz.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Ciekaw jestem skąd ty to wiesz ,trenujesz bjj ?...widzialeś wszystkie techniki?
..chyba nie.


Nie i nie mam zamiaru ja robie caly czas swoje - nikt nie zna calego bjj nawet od lat go cwiczacy. A co do widzenia wszystkich technik tez nikt nie widzial chociaz moje pierwsze zetkniecie z BJJ bylo na poczatku lat 90 gdy co niektorzy nie zaczynali nawet cwiczyc czegokolwiek. Nie zafascynowalo mnie wtedy to i teraz nie zafascynuje - tylko nie lubie kiedy mi ktos mowi ze jak robie to czego uczylem sie w 82 roku ktos mi mowi ze pokazuje bjj bo ja robie tylk jj ;)

Co do tego kogo spotkamy na ulicy....saoobrona zdroworossądkowa zakłada że mozemy spotkać kogokolwiek od amatora do zawodowca i na jedna i na drugą opcję trzeba być przygotowanym ,zakładanie że spotkasz "leszcza" to bład ...sam o tym doskonale wiesz.


Zdrowy rozsadek zaklada ze na fachowca nie ma zwykly gosc szansy obrony a uczac jak sie bedzie od razu uczylo na fachowca i laika to niczego sie nie nauczy nauka powinna byc podzielona na etapy - jak osoba bedzie w stanie obronic sie przed laikiem moze zawsze cwiczyc dalej zeby obronic sie przed fachowcem a nie od razu uczyc sie odruchow przeciwko fighterowi.

Ale masz racje jak sie zlyszy ze przedstawiciele niektorych styli maja wyroki za proby gwaltu, pobicia, morderstwa to sie czlowiek zastanawia czy naprawde nie uczyc ludzi od razu obron przed fachowcami ktorzy nie zrozumieli po co cwicza.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Nie i nie mam zamiaru ja robie caly czas swoje - nikt nie zna calego bjj nawet od lat go cwiczacy. A co do widzenia wszystkich technik tez nikt nie widzial chociaz moje pierwsze zetkniecie z BJJ bylo na poczatku lat 90 gdy co niektorzy nie zaczynali nawet cwiczyc czegokolwiek. Nie zafascynowalo mnie wtedy to i teraz nie zafascynuje - tylko nie lubie kiedy mi ktos mowi ze jak robie to czego uczylem sie w 82 roku ktos mi mowi ze pokazuje bjj bo ja robie tylk jj ;)


Pewnie że nikt nie zna całego bjj...bo ono ewoluuje ,ale tym bardziej nie mogą go znać ludzie którzy go nie ćwiczyli ...a potem oceniać czy są w nim nowe techniki czy nie :-) .

Zdrowy rozsadek zaklada ze na fachowca nie ma zwykly gosc szansy obrony a uczac jak sie bedzie od razu uczylo na fachowca i laika to niczego sie nie nauczy nauka powinna byc podzielona na etapy - jak osoba bedzie w stanie obronic sie przed laikiem moze zawsze cwiczyc dalej zeby obronic sie przed fachowcem a nie od razu uczyc sie odruchow przeciwko fighterowi.


Moje zdanie na ten temat jest takie,otórz nie lepiej uczyć się obrony przed fachowcem?....wtedy problem obrony przed laikiem mamy z glowy-nie uważasz?.No chyba że się zaklada iż się nie da ...ale to już zupełnie inna bajka.

Ale masz racje jak sie zlyszy ze przedstawiciele niektorych styli maja wyroki za proby gwaltu, pobicia, morderstwa to sie czlowiek zastanawia czy naprawde nie uczyc ludzi od razu obron przed fachowcami ktorzy nie zrozumieli po co cwicza.



Mają je też murarze,intelektualiści,piekarze.......co nie znaczy że wszyscy w\w to robią.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Pewnie że nikt nie zna całego bjj...bo ono ewoluuje ,ale tym bardziej nie mogą go znać ludzie którzy go nie ćwiczyli ...a potem oceniać czy są w nim nowe techniki czy nie :-) .



Widzisz czesc osob ktora na poczatku zycia Vortalu wrzeszczala i propagowala BJJ juz dawno nie cwiczy, za 3-4 lat zapewne znajdziesz sie jak i 90 % vortalowiczow w tej czesci ktora kiedys cos tam cwiczyla.
Ja oceniam z przekroju ponad dwudziestu lat sztuk i sportow walki wielu co sie wypowiada nawet tyle nie przezylo. Ale wie najlepiej czym sie rozni BJJ od JJ i czy w BJJ sa nowe techniki. Jak moga sobie pozwolic neofici lub poczatkujacy na ocene nieznanego im stylu to i ja mam prawo bo moze z nim mialem wiecej wspolnego niz wielu wypowiadajacych sie o nim.

Moje zdanie na ten temat jest takie,otórz nie lepiej uczyć się obrony przed fachowcem?....wtedy problem obrony przed laikiem mamy z glowy-nie uważasz?.No chyba że się zaklada iż się nie da ...ale to już zupełnie inna bajka.


Masz racje przyszlego inzyniera powinni w przedszkolu od razu uczyc calkowania i rozniczkowania bez znajomosci tabliczki mnozenia ;)

Etap szkolenia powinien miec etapy tak samo w sporcie jak i samoobronie kto tego nie przestrzega po pewnym czasie zatrzymuje sie w rozwoju i w ten sposob powstaja zmarnowane talenty w sporcie.

Moze bedziesz dobrym zawodnikiem ale jak na razie nie widze w Tobie zadatku na instruktora.

Koncze ta jalowa dyskusje ktora i tak nic nie zmieni - poczekamy kilka lat - ja jak bede zyl to bede cwiczyl - Ty jesli bedziesz jeszcze cwiczyl to zobaczymy jak sie zmieni Twoj swiatopoglad
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Mysle ze ta dyskusja moze sie ciagnac w nieskonczonosc. My juz swoje powiedzielismy, za pol roku, rok przyjda nastepni i beda prowadzic ta sama dyskusje z tymi samymi przytoczonymi argumentami. Sprawa jest prosta. Ci co cwicza jj, wiadomo ze beda dalej cwiczyc to i zachwalac jego skutecznosc. Z kolej ci co bjj....wiadomo. Dopiero ktos kto ma duze doswiadczenie i duzy staz w obu stylach, moze obiektywnie sie wypowiedziec. Ja takiego stazu nie posiadam, wiekszosc tutaj rowniez. Jedno jest pewnie. Powinnismy sie cieszyc ze oba style sa skuteczne, ze techniki ktore sie uczymy sa skuteczne i nie ma wciskania kitu. W styuacji realnego zagrozenia mamy zasob skutecznych technik aby sie obronic/zaatakowac. Rozni sie tylko styl. My parter, jj bardziej w stojce. Wszakze bjj czy judo ma swe korzenie wlasnie w jj. Nie wspominajac juz o innych stylach, ktore zapozyczyly techniki/dzwignie/chwyty rowniez z jj. Teraz z kolej sie przyjelo...np na treningach km czesto slyszalem...ze dana technika jest zapozyczona z bjj....wtedy nie zwracalem na to uwagi...natomiast teraz mnie razi bo tak naprawde to raczej juz z jj. A w bjj jest tak naprawde tylko odswiezona. Bo w bjj jedyne co zostalo wymyslone to wlasnie wszelkie dojscia do pozycji dominujacej, czy obrona przed nimi itd.. Wszelkie pozycje boczne, dosiady i garda to wlasnie chechuje bjj. Natomiast rzuty, dzwignie, chwyty to juz zapasy, judo czy wlasnie jj. Dalej sie nie bede rozpisywal bo znowu zejdzie ze cos tam jest skuteczniejsze. Dla mnie to zalezy od sytuacji. Na dobrego nozownika to se mozna wsadzic w tylek te kilka lat treningow czegokolwiek. Wiec jak ktos chce sie nauczyc cos NAJSKUTECZNIEJSZEGO, to niech se kupi bron i polazi na strzelnice, w ostatecznosci moze byc rowniez zajecie sie nauka walki nozem :D Wtedy mozna kazdego skosic 2 machnieciami...od niechcenia :P
  • 0

budo_krecik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KMK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Zgadzam sie z tym ze dopracowali parter do perfekcji choc nie ma chyba tam techniki ktorej nie ma w jj czy tez w sambo.

Z ciekawosc bo nie znam sie na JJ tam tez jest walka garda?
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Widzisz czesc osob ktora na poczatku zycia Vortalu wrzeszczala i propagowala BJJ juz dawno nie cwiczy, za 3-4 lat zapewne znajdziesz sie jak i 90 % vortalowiczow w tej czesci ktora kiedys cos tam cwiczyla.
Ja oceniam z przekroju ponad dwudziestu lat sztuk i sportow walki wielu co sie wypowiada nawet tyle nie przezylo. Ale wie najlepiej czym sie rozni BJJ od JJ i czy w BJJ sa nowe techniki. Jak moga sobie pozwolic neofici lub poczatkujacy na ocene nieznanego im stylu to i ja mam prawo bo moze z nim mialem wiecej wspolnego niz wielu wypowiadajacych sie o nim.



Wiesz ludzie przychodzą i odchodzą ...normalna kolej rzeczy w jj także .
Jesli chodzi o moją osobę ....gratuluję daru jasnowidztwa ,ale tym razem się nie udalo otórz wlaśnie bjj otworzyło mi oczy na parę spraw ,to dzieki niemu dostałem tzw"wiatr w żagle", a za 4 lata to będzie 8 rok mojego treningu bjj ...bo zrezygnować zamiaru nie mam.

Masz racje przyszlego inzyniera powinni w przedszkolu od razu uczyc calkowania i rozniczkowania bez znajomosci tabliczki mnozenia ;)


Ale gdzie ja to powiedzialem...powinno się uczyć od podstaw ,ale caly trening kierunkować na "fachowca" ...chodzi o to że zalożenie iż trafi się na "leszcza" to bzdura....

Etap szkolenia powinien miec etapy tak samo w sporcie jak i samoobronie kto tego nie przestrzega po pewnym czasie zatrzymuje sie w rozwoju i w ten sposob powstaja zmarnowane talenty w sporcie.


Nie rozumiem po co to pisać ...przecież to oczywiste.

Moze bedziesz dobrym zawodnikiem ale jak na razie nie widze w Tobie zadatku na instruktora.


Na szczęście nie tobie to oceniać :-)

Koncze ta jalowa dyskusje ktora i tak nic nie zmieni - poczekamy kilka lat - ja jak bede zyl to bede cwiczyl - Ty jesli bedziesz jeszcze cwiczyl to zobaczymy jak sie zmieni Twoj swiatopoglad




Jak narazie mój światopogląd od kilkunastu ładnych lat na pewne sprawy się nie zmienił ....a jak będę żyl to też bede ćwiczył-:) ...do zobaczenia za parę lat.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj
Hyh. Zgadzam sie w 100% aby trening(metodyka treningu) byla nastawiona na walke z fachowcami. Wlasnie to mnei wkurzalo w km ze jest wiele bzdurnych technik do nauki, ktore absolutnie sa nieprzydatne w walce z kims kto umie sie bic. Typu wszelkei duszenia rekoma(z boku, tylu i przodu) Bezsens.Gdyz malo ktory fachowiec by tak zaatakowal. Raczej tylko jakis nacpany psychol by sie rzucil na nas, probujac tak udusic. A na obronny przez jakims skuteczniejszymi duszeniami(np anaconda) trzeba bylo duzej cierpliwosci i lat cwiczen(obrona przed anaconda/mata leo byla dopiero na G1 czyli na stopniu instruktorskim.....czyli trzeba bylo cwiczyc jakies 2-3 lata aby sie jej dobrze nauczyc.) Tak wiec odrazu widac ze zla metodyka treningu. Ja lazac 1 rok tylko raz na treningu spotkalem ta obrone....wtf. Powinno byc nastawienie na walke z fajterami. Zreszta takich sytuacji duzo bylo. Wiadomo trzepanie kasy. Wpierw jakies proste techniki, latwe do nauczenia aby nabic troche kasy i zeby adepci sie nei zrazili za szybko a stopniowo wprowadzanie bardziej realnych i trudniejszych aby towarzystwo sie za szybko nie wykruszylo. Polazlem na bjj i przekonalem sie ze tu rzecz ma sie o wiele inaczej....i dobrze. Pol treningu rozgrzewka, techniki, cwiczenia silowe i pol treningu sparingi z roznymi przeciwnikami to dobre rozwiazanie. Pozatym po kazdym treningu to stoje ledwo na nogach. A na km to bardzo rzadko tak bylo.....
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka skutecznosc w porównaniu do bjj

Z ciekawosc bo nie znam sie na JJ tam tez jest walka garda?

Jest w wielu stylach nie tylko w jj lecz bardziej traktowana jako technika obronna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024