Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drobne pytanie o 10 dana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Drobne pytanie o 10 dana
Jak to mozliwe , skąd to sie wzielo ? I jak w JuJutus i Kobudo jest z estopniami ? Mozna zdobyc 10 dna i ile to u was zajmuj bo osobiscie sie zdziwlem jak zoabcyzlem na stronie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ze jakis pan ma 10 dan . to powinno byc chociaz glosno o nim czy cos....
To chyba wysoki stopien ..wyjasni mi to ktos chociaz obrazowo ?

Nie twierdze ze tne pan ma niewlasciwe kwalifikacje czy podwazma jego komppetencje tylko prosze o wyjasnienie.

Tylko dodam ze zdziwilem sie dlatego ze slyszalem od znajomego ze 10 lat dochodzil do 1 dana i nie bylo to wcale dlateo ze mu sie nie chcialo czy cos tylko dlatego ze tyle to trwa. A potme czas sie nie skraca tylko jeszcze bardzije wydluza miedzy kolejnymi egzaminami na kolejne stopnie dan.

A i 10 dan to chyba honorowy najwyższy stopien mistrozwski Ever .... wiec jak jestemw shoku. Prosze o to aby mi ktos wyjasnil zaistniala sytuacje.

Z góry dziekuje przestraszony
:box:box:box:box:box:box:
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
raczej 10 dana nie zdobedziesz chyba ze zmienisz nazwisko na Murat a styl na Tsunami. Zycze szczescia :D :D :D :D :D
  • 0

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Wiesz z tego co wiem to 10dan ma spatkobierca stylu więc nie wiem skąd niektórzy maja tego 10dana ale mogę być w błedzie bo nie interesuje sie zabardzo takimi rzeczami ale myslę,że nie jest tajemnicą że w polsce są problemy z wysokimi stopniami i zarabianiem na tym kasiory.NIestety mało jest ludzi,którzy naprawde mają umiejentności wprostproporcjonalne do liczby danów,dlatego każdy kto ćwiczy powinien uważnie obserwowac swojego trenera w każdej sytuacji bo szacunek powinien byc obustronny.Kurcze zaczołem schodzic z tematu troszke :) a może poprostu plote bzdury :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Mi sie tez wydaje ze to spadkobierac systemu powinien byc z 10 danem.
A JuJutsu jest patentem japonskim a ten pan na japonczyka nie wyglada.....
Z reszta zerkamy na fotke
Dołączona grafika
Ciuszki niczego sobie :)
Ale Japonczyka ni **JA w nim .
Cos tu jest nie tak ! Wiec prosze kogos kompetentnego o wypowiedz! Z góry dziekuje.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Hmm, pan Eryk Murlowski zaglada tu czasem, wiec moze Ci odpowie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
bardzo szybki i sprawny czlowiek. Na poczatku lat 90 przyjezdzal do Polski z 8 Danem jako trzydziesto kilku latek.
Stopien to tylko stopien - zalezy od szkoly itp
Na zachodzie juz tak jest zeby 8-9 dan posiadac w granicach 40-50 kiedy czlowiek jest jeszcze dosc sprawny aby cos pokazac. Jest duzo 8-9 danow w wieku 40 lat jedni lepsi drudzy gorsi
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana

Mi sie tez wydaje ze to spadkobierac systemu powinien byc z 10 danem.
A JuJutsu jest patentem japonskim a ten pan na japonczyka nie wyglada.....
Z reszta zerkamy na fotke
Dołączona grafika
Ciuszki niczego sobie :)
Ale Japonczyka ni **JA w nim .
Cos tu jest nie tak ! Wiec prosze kogos kompetentnego o wypowiedz! Z góry dziekuje.


witam
cieszę się, że nasza strona jest oglądana :D
Co do osoby Pana J.Lindera, to zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Myślę, ze sporo może wyjaśnić. Jeżeli będzie potrzebna szersza informacja to proszę pytać.
pozdrawiam 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Wszystko by bylo zajebiscie gdybym potrafil sklecic jedno slowo po rosyjsku....mozna jakis link do angielskojezycznej wersji ?
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana

Wszystko by bylo zajebiscie gdybym potrafil sklecic jedno slowo po rosyjsku....mozna jakis link do angielskojezycznej wersji ?


więc w wielkim skrócie
В 2001 году решением Руководства официального японского института по изучению и развитию традиционных боевых искусств "Ниппон Будокан" И.Б.Линдеру вручен пояс и именной сертификат Мастера 10 Дана по джиу-джитсу и 9 Дана по кобудо.

Mówiąc po naszemu:
W 2001 roku Instytut tradycyjnych sztuk walki " NIPPON BUDOKAN" w Japoni przyznał stopień mistrzowski 10dan w ju-jitsu i 9dan kobudo prof.dr.J.Linder

Mam nadzieję, ze to Cię zadowoli. A jezeli nie to mozesz wysałć do niego e-mail z zapytaniem w j. niemieckim.
pozdrawiam 8)
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
sorki, ale nie wyświetla rosyjskiej wersji językowej!!
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
NIPPON BUDOKAN dasz jakis adres oficjalnej strony ? z gory dziękuje.

..Moze i jak pojde do nieog na staz...nigdy nie sciskalme dloni 10 dana...
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana

NIPPON BUDOKAN dasz jakis adres oficjalnej strony ? z gory dziękuje.

..Moze i jak pojde do nieog na staz...nigdy nie sciskalme dloni 10 dana...


prosze bardzo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jeżeli stać na seminarium w Austrii to zapraszam-warto!


pozdrawiam 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Wiem ze jest pan niesamowitym lingwistą ale niestety ja jako drobny ciułacz nie przykladalem sie w szkole do lekcji Japonskiego ani Rosyjskiego mozna prosic jakis link ktory juz ukazyje ta strone po angielsku czy tez niemiecku.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana

Wiem ze jest pan niesamowitym lingwistą ale niestety ja jako drobny ciułacz nie przykladalem sie w szkole do lekcji Japonskiego ani Rosyjskiego mozna prosic jakis link ktory juz ukazyje ta strone po angielsku czy tez niemiecku.


hehe...dobre
trzeba się uczyć języków:)
a tak na poważnie to nic Ci na to nie poradzę, ze mają stronę po japońsku. NIe wymagaj ode mnie rzeczy niemożliwych. Nie jestem Davidem Coprefieldem. Jak chcesz to mogę przetłumaczyć na Twój koszt!

pozdrawiam 8)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Dobra Zacznę sie uczyc języków jak znajde dziure w zajęciach !
Jako Shaman miejski dopadne kazdego 10 dana :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana

Dobra Zacznę sie uczyc języków jak znajde dziure w zajęciach !
Jako Shaman miejski dopadne kazdego 10 dana :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



powodzenia życzę :!:


pozdrawiam 8)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
To wszystko zalezy od systemu - my mamy 15 danowy system :lol: :twisted:

Tak sobie Soke wymyslil ostatnio i tak jest 8O i nikt na to nie moze nic poradzic - teraz zostaje mi cale zycie na to aby dotrzec gdzies do polowy cha cha cha...
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Ale ty jestes z tych nindzów a u nich to wsyzskto jest dziwne i inne....ogonie pomieszane...to cos ze szpiegostwa maja w tym nikt nie wie jaki ma dan czy kyu :D :D:D:D:D:D
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
jesli da sie wyciagnac kase to pewnie wymysla stopnie uczniowskie w ilosci co najmnie 30 a mistrzowskie w ilosci 20. Ceny za kazdy egzamin pasy w klorach przekraczajacych ilosc kolorow teczy i bedzie zabawa polaczona z biciem kasy. Stopnie maja sluzyc tylko do pewnego okreslenia pozadku podczas cwiczen czy prezentacji a nie sa w zadnym wypadku odzwierciedleniem faktycznych umiejetnosci. Kiedy nieraz widze plakaty z okazji jakichs stazow to ogarnia mnie smiech. Np. facet wwieku 42 lat i kilka stopni np. 8 -9 dan w roznych czasem bardzo roznych od siebie stylach. Zakladajac nawet ze zaczal treningi w wielku kilku lat to i tak to jest zbyt malo aby osiagnac prawie perfekcje w roznych dyscyplinach. Sprobujscie sobie wyobrazic osobe ktora ma tytul np: profesora w 5 odmiennych od siebie przedmiotach. Takie cos ma miejsce chyba tylko w przypadku ponadnormalnych geniuszy. Osob z wysokimi stopniami w kilku roznych stylach a do tego w mlodym wieku wyraznie przybywa co moim zdaniem kojazy sie glownie za kasa a nie z wybitnymi umiejatnosciami. Tak wiec nie przywiazywalbym wielkiej wagi do stopni.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drobne pytanie o 10 dana
Mysle ze zgadzam sie ze Spajkiem - pas jest tylko i wylacznie wyznacznikiem hierarchi w danej organizacji a nie wyznacznikiem umiejetnosci walki - co do ninjow to nie jestem pewien ze Bujinkan podchodzi pod ta kategorie choc wielu lubi sie sprzedawac jako ninjer cha cha cha - pas sluzy do podtrzymywania gaci zeby ci na macie nie spadly i tyle - najbardziej mnie bawia ci nieliczni ktorych spotykam z bardzo wysokimi danami a sam ich uczylem jak pady robic... kurcze podrozuja w czasie - czy jak? Jak juz gdzies mowilem na tym forum - szybkosc awansu w Japonskich sztukach walki determinowana jest poprzez zderzenie kultur wschodu i zachodu - u nas na zachodzie musimy ostro pracowac nad danami - i naprawde zasluzyc na promocje - w Japonii nadaje sie czarne pasy na wyrost aby zachecic adeptow walki do dalszej pracy... W japonskiej mentalnosci jak ktos tobie da cos na co nie zaslugujesz to taki Japonczyk zaszyje sie na pare nastepnych lat i bedzie trenowal dzien i noc aby na ten dan zasluzyc - natomiast zachodnia mentalnosc jest bardzo rozna - wielu kolesi przyjezdza do Japonii dostaja wyzszy pas niz na to zasluguja - wracaja do siebie i natychmiast sa shihanami bez pracy ktora mieli wlozyc w posiadany dan - ot tak po prostu zadowoleni z siebie paraduja przed swiatem... cha cha cha. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024