Skocz do zawartości


Zdjęcie

Passaround


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Pomysł przedni.....ale nistety nie dla mnie... Nawet nie chodzi tu o uczciwość. Bałbym się tego o czym ktoś już chyba pisał, czyli np sytuacji kiedy noż wypada z ręki i spada na beton. W najlepszym wypadku poprysowałby się a co w sytuacji kiedy złamie sie klinga?? Trzeba bulić i serce pęka bo kasa odłożona na nowe "dziecko" pójdzie w pizdu. Niemniej jednak uważam ze sama idea storzenia "koła" jest super i może kiedyś sam bym sie skusił...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Z tego co kojarzę (może źle), to klasyczne Pass-Around polega na czymś nieco innym [...]


Masz racje Piter, ale polskie realia wykluczją praktyczne zastosowanie tej formuły PA.

PA wg. reguł podanych przeze mnie też funkcjonują i na dobry początek nie wymyslimy raczej nic innego.

A jeżeli nadal wszyscy będą dziąłać z pozycji asekurancko-sceptycznej to wyjdzie tradycyjna polska kupa. Ktoś musi zacząć, a nie tylko pasywnie czekać na rozwój wydarzeń. Trochę wiary w VB a możemy mieć fajną zabawę na parę lat i poznać kupę ciekawych noży.

Dla zachęty do TAKa dorzucam Leathermana Wave'a. 8)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Nie ma się chyba czego bać. Jak długo posiadacie noże i ile z nich zniszczyliście?

Bo ja co najwyżej wyszczerbiłem krawędź tnącą, a to można łatwo usunąć.

I nie chodiz tu o testowanie czyjegoś noża na wytrzymałość, ale raczej na zapoznanie się z ergonomią i właściwościami "projektu". Przynajmniej ja tak to rozumiem i na pewno ze swojej strony nie będę żadnych destrukcyjnych testów przeprowadzał.

Co do oferty to jestem w trakcie wymiany "magazynu", ale do połowy grudnia myślę, że będę miał coś do wypożyczenia.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Mądrze pisze.

Nie na darmo redakturem go zrobiły :)

PS: Wojtas, nie gadaj tylko dawaj Activatora :wink:

Piersze rozdanie i tak zrobimy wśród znajomych i krewnych a potem uciekniemy do Izraeal (mam juz drugi paszport).
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Grupa i zamknięte forum już w przygotowaniu:

http://www.fabrykasi...wforum.php?f=77
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Wojtas, to często kwestia szczęscia/pecha ale w sumie chyba masz racje... Może warto byłoby aby osoby zainteresowane znały nie tylko swoje nicki i dane osobowe ale też numery telefonów dla ułatwienia kontaktu...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Grupa i zamknięte forum już w przygotowaniu:

http://www.fabrykasi...wforum.php?f=77


Hurraa!!!!!!!

Jedziemy! Nie pękać tylko wsiadać. Szef dał błogosławieństwo!

Fiod poklon poklon :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Fiod - jestes wielki.
Jak będą ludzie do grypu werbowani?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Fiod - jestes wielki.
Jak będą ludzie do grypu werbowani?


plan jest na razie taki:

Obowiązek Rejestracji (PA tylko dla userów PA):

1. Min. liczba postów i data rejestracji na VB (wg. uznania Fioda)
2. Skan/Fotka strony z dowodu osobistego ze zdjęciem i adresem
3. Telefony kontaktowe, e-mail i gg.
4. Dwie osoby wprowadzające (też wg. uznania Fioda)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Seikenowi raczej podziękujcie.

http://www.forum-kul...ndpost&p=808564
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
No coz, Panowie, udzialu to ja raczej bral nie bede, ale ciesze sie, ze cos takiego rusza, zycze Wam dobrej zabawy i trzymam mocno kciuki Dołączona grafika
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
wysz napisał:

A jeżeli nadal wszyscy będą dziąłać z pozycji asekurancko-sceptycznej to wyjdzie tradycyjna polska kupa. Ktoś musi zacząć, a nie tylko pasywnie czekać na rozwój wydarzeń. Trochę wiary w VB a możemy mieć fajną zabawę na parę lat i poznać kupę ciekawych noży.


Zgadzam się z tym. :)
Myślę że tworzymy tu grupę która w jakimś stopniu sobie ufa, udziela porad bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu. Dlaczego więc nie zaryzykować?
A problemy związane np. z uszkodzeniem noża, można wyjaśnić na forum Budo albo przez PW do właścicela. Zakładając że nóż bedzie testowany w sposób racjonalny (czysto użytkowy w rozsądnych granicach), a nie sprawdzany pod kątem co się może stać gdy zrobię to lub tamto. :)

Pomysł PA jest bardzo pomocny przy wyborze nowego noża, zaoszczędzi na pewno stresu, pieniędzy i niemiłych rozczarowań. A może nauczy także zaufania do ludzi (przynajmniej niektórych :) ).

Ja mogę dać do wglądu mój Kershaw Avalanche, (chociaż to mój jedyny nóż).

Sprawę kolejności wędrówki noży w PA, mozna by rozwiązać odpowiednim tematem postu, w którym właściciel napisał by listę chętnych na dany model i komu nóż został wysłany.

Mam nadzieję że pomysł doczeka się realizacji.
pozdr.
Kotwic
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Jak dołaczyć???
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Fiod - jestes wielki.
Jak będą ludzie do grypu werbowani?



4. Dwie osoby wprowadzające (też wg. uznania Fioda)


*Co to dokladnie znaczy 'osoby wprowadzajace' ?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Jeszcze chwila, jutro będzie dostępny formularz, na razie ustalane są informacje jakie potrzeba na dołączenie.
Na pewno, tel. miejsce zamieszkania i skan pierwszej strony dowodu.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Info od Psawidmo:

Poczta Polska...przesyłka krajowa, priorytetowa, o podanej wartości (= ubezpieczona) dla wartości 600zł kosztuje 20.50zł. Dla wartości 1000zł kosztuje 28zł.


To powinno rozwiać wątpliwosci oszczędnych nożowników (czytaj: mozliwość pobawienia się Striderem przez tydzień za cenę flaszki).

Ktoś zna ceny Servisco/DHL czy Masterlinka czy innych FedExów?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Cale zycie wysylam paczki nieubezpieczone i zadna nie zaginela a koszta conajmniej 2x mniejsze ;)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Nie było mnie raptem 4 dni, a tu ruszyło z kopyta.
Nie wiem czy w dobrym wątku, ale mam takie przemyślenia teoretyczne.

1. Jak ustalić zasady co nożem w PA można a co nie, bo tak na prawdę zależy to od modelu. Żeby poznać jak się nożem robi to wystarczy kilka godzin w kuchni i wiadomo jak tnie. Zaostrzenie patyczka też nie zaszkodzi. I to powinno wystarczyć żeby nóż skreślić z listy zakupó albo na niej pozostawić. Nie trzeba od razu narąbć drewna na zimę aby poznaś ergonomię konstrukcji.

Do czego pijię...?
a) Jak np. ktoś wstawi foldera, nawet mocnego, to po kilkunastu próbach rąbania/rzucania nóż może wrócić niezbyt funkcjonalny.
B) wstawi ktoś gents'a z kością albo kliną lustro a dosatanie stonewash :wink:
c) ktoś wstawia nowy nóż/prawie nowy i ważne są dla niego względy estetyczne...

Ja bym widział to tak, że wystawiająć noż w poście można zaznaczyć np: nie rąbać, nie uszkodzić powłoki, nie rzucać, itp....

2. Sprwawa ostrzenia. Tu może być różnie w zależności od dostępnych narzędzi, umiejętności i doświadczenia. Niestety nie potrafię sam nic zaproponować.

3. Była propozycja wysyłania w piątek.
Moim zdaniem lepiej wysyłać w poniedziałek bo:

- w niedzielę poczta nie pracuje,
- nie można zabrać noża na weekend kiedy może być więcej czasu/mozliwości zapoznania sie ze sztuką,
- w tygodniu łatwiej odebrać przesyłkę.

4. Są również sponsorzy i raz na jakis czas mogliby ufundować coś do PA i po przejściu kolejki możnaby rozlosować. NIe chodzi tu o stridera, er czy inne drogie noże.

5. Ew. w odniesieniu do punktu 3 to możnaby utwożyć bazę noży ofiarowanych do PA czy to przez sponsoró, czy użytkowników PA.
Bo pewnie bęzie tak, że pojawi się ktoś nowy i byłby zainteresowany, nożem który już zaliczył kolejkę.

To chyba wszystko.

P.S.

Jak wszystkko ruszy to wstawie jakieś noże, ale na razie czekam na przesyłkę.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

1. Jak ustalić zasady co nożem w PA można a co nie, bo tak na prawdę zależy to od modelu. Żeby poznać jak się nożem robi to wystarczy kilka godzin w kuchni i wiadomo jak tnie. Zaostrzenie patyczka też nie zaszkodzi. I to powinno wystarczyć żeby nóż skreślić z listy zakupó albo na niej pozostawić. Nie trzeba od razu narąbć drewna na zimę aby poznaś ergonomię konstrukcji.


Dlatego przy kazdym PA beda jasno okreslane zasady co wolno, a czego nie wolno robić z poszczególnymi nozami. Już na zdrowy rozum mozna przyjąc, że niedopuszczalne jest rąbanie, rzucanie i podważanie. chyba, ze własciciel się zgodzi (watpię).

2. Sprwawa ostrzenia. Tu może być różnie w zależności od dostępnych narzędzi, umiejętności i doświadczenia. Niestety nie potrafię sam nic zaproponować.


Już było. Potrafisz ostrzyć sam albo masz taką możliwość - naostrz. Nie potrafisz - nie tęp.


3. Była propozycja wysyłania w piątek.
Moim zdaniem lepiej wysyłać w poniedziałek bo:

- w niedzielę poczta nie pracuje,
- nie można zabrać noża na weekend kiedy może być więcej czasu/mozliwości zapoznania sie ze sztuką,
- w tygodniu łatwiej odebrać przesyłkę.


Masz rację. Poniedziałek zdecydowanie lepszy.


4. Są również sponsorzy i raz na jakis czas mogliby ufundować coś do PA i po przejściu kolejki możnaby rozlosować. NIe chodzi tu o stridera, er czy inne drogie noże.

5. Ew. w odniesieniu do punktu 3 to możnaby utwożyć bazę noży ofiarowanych do PA czy to przez sponsorów, czy użytkowników PA.
Bo pewnie bęzie tak, że pojawi się ktoś nowy i byłby zainteresowany, nożem który już zaliczył kolejkę.


To juz wyjdzie w praniu. Na razie trzeba zebrać użytkowników. :)



Jak wszystkko ruszy to wstawie jakieś noże, ale na razie czekam na przesyłkę.


Czekamy, czekamy ;)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Ja bym widział to tak, że wystawiająć noż w poście można zaznaczyć np: nie rąbać, nie uszkodzić powłoki, nie rzucać, itp....


O taki zapis to być musi. No bo inaczej się przecież traktuje np. BUSSE :) a inaczej folderki BM.

Cale zycie wysylam paczki nieubezpieczone i zadna nie zaginela a koszta conajmniej 2x mniejsze


Proponuję takie rozwiązanie. Właściciel noża dający go do PA pisze jak sobie życzy żeby wysyłano jego nóż - czy zwykłą czy ubezpieczoną czy kurierem. Komu nie pasuje, że chce żeby ubezpieczać paczkę, że mu za drogo - nie pisze się na ten nóż. A jak ktoś lubi wysyłac noże po 1000zł bez gwarancji - proszę bardzo - pisze że można wysyłać jego nóż zwykłym priorytetem za 6zł :) . Proste?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024