Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże w Sopocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Noże w Sopocie
Własnie dzisiaj, po parumiesiecznej obecności zawitałem do sklepu Military w Sopocie. I od razu gęba mi sie rozesmiała od ucha do ucha na widok gabolty naprzeciw wejscia. Noży a, noży, panie dziejku i wszystkie takie sliczne :) Przede wszystkim cała gromadka Benchmade'ów: TSEK, Griptilian, mały Ambush, duza PIKA zwykła i z ząbkami, jej młodszy brat Pikuś, Nimravus itd. Swoją drogą nadal mnie szokuje cena PIKI- 179 zlotych za Benchmade'a! Widziałem foldery Herbertza w większej cenie i to ze stali gorszej niż 440C. Aż mnie świezbiło żeby ją kupic dla samej przyjemności posiadania dobrego noża za rozsądną cenę. Na szczęście akurat miałem przy sobie AFCK i udało mi się dzielnie oprzeć pokusie (G10 i Axis lock rules, że o stali D2 nie wspomnę).
Poza tym CRKT- różne M16, M21, misiowy pazurek też się znalazł, Cold Steele wszelakie, nawet MODny Razorback prosił by go kupić. A potem przezyłem szok. Mieli Camillusa CUDA CQB1! Szukałem tego noza od ładnych kilku miesiecy. Potężny, budzacy respekt kawał stali. Niestety, okazało się, że rękojeść niezbyt pasuje do mojej dłoni, jak na moj gust wyciecie na palec wskazujacy jest za daleko z przodu (takie sa skutki zabawy AFCK ;) ). Tak więc dalej bede szukał "idealnego fixed'a"- może SERE operator? Wkrótce pierwsza rocznica mojego zachorowania na nożoholizm- wypadałoby ją uczcić zakupem czegos ostrego...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Tez niedawno tam byłem. Zainteresował mnie automat gerber - emerson jednak po blizszym przyjrzeniu sie moje zainteresowanie zniklo (zbyt mała klinga jak dla mnie). Z ciekawostek zaobserwowałem tez crunchera czyli dosyc niecodziennego toola lethermana. Musze jednak przyznac ze CQB to piekny noz! Chodzi za mna juz z miesiac...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie

duza PIKA zwykła i z ząbkami, jej młodszy brat Pikuś,

Siostra, Panie Kolego, siostra... Dołączona grafika


;)

Fajnie sie znalezc wsrod takiego bogactwa, nie...? ;)

Zycze porzadnie uczczonej rocznicy Dołączona grafika


PS. swojom drogom to ja bym musial sie zastanowic, kiedy moja rocznica przypadnie i juz pieniazki zaczac zbierac...
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Ale sobie wytłumaczenie znaleźli... :) rocznica!!! , hehehe to jest nożomaniactwo w czystej formie
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Ciekawe co ja kupie sobie na 10 rocznice, może Sebenza...

To tylko tłumaczenie uzależnienia, pozytywnego uzależnienia, tak dalej!!!
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Właśnie przed chwila byłem na military i co widze?! Col Moschin, Shrapnel, Fulcrum 2 i Nemesis juz sa! Coś mi sie wydaje ze jutro spedze tam duza część dnia... Kurwa nie bede mógł zasnać...
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Znowu byłem wczoraj w sklepie (CQB1 został juz odłozony dla jakiegoś szczęsliwca, więc jeśli chcesz pomacać ten CUDny nóż, to się śpiesz). Przybyło torchę noży, w tym cos czego dotąd nie widzialem. Pojawił się mianowicie całkowicie czarny Benchmade Ares. Do tej pory widziałem Aresy z rekojeściami burgundowymi i zielonymi, a tutaj takie dziwo! Ostrze ze stali 154 CM, też czarne. Spotkaliście się za takim modelem?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
Też tam byłem ale w sumie nic mnie specjalnie nie zainteresowało. Bawiłem się troche Buckiem 880 (straszny klocek i niewygodny jak dla mnie). Liczyłem trochę na Boę i kurwa sie pociąłem prawie! Ten nóż jest po prostu mały! A jak ktoś sie ze speed safe obchodzic nie potrafi to lepiej niech uważa! Poza tym ciężko go odblokować. Zbieram na fulcruma :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie

Znowu byłem wczoraj w sklepie (CQB1 został juz odłozony dla jakiegoś szczęsliwca, więc jeśli chcesz pomacać ten CUDny nóż, to się śpiesz). Przybyło torchę noży, w tym cos czego dotąd nie widzialem. Pojawił się mianowicie całkowicie czarny Benchmade Ares. Do tej pory widziałem Aresy z rekojeściami burgundowymi i zielonymi, a tutaj takie dziwo! Ostrze ze stali 154 CM, też czarne. Spotkaliście się za takim modelem?

Pozdrawiam, Thufir

Burgundowe - 730,

zielone - 735 chyba,

czarne - 732, normalka, aktualna wersja, ktora jest teraz w programie produkcyjnym. Zajrzyj na strone BM.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże w Sopocie
A, to dlatego wycofali 730 i 735. Sam mam burgundową 730, podoba mi się ten nóż, ładnie leży w ręce (zresztą ktory Benchmade źle leży? ;) ). Niestety, kiepsko mi się go nosi jako EDC, gdyż ma dość ostry koniec rękojeści z góry przy ostrzu. Koniec ten wpija się w udo przy niektórych ruchach (na przykład przy wysiadaniu z samochodu). Poza tym obawiam się, że przy dłuższym noszeniu przetrze spodnie.

Pozdrawiam, Thufir.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024