Skocz do zawartości


Zdjęcie

VTech Talon G-10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_woyt
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:k-k

Napisano Ponad rok temu

VTech Talon G-10
Witam,
na początku chciałem się przywitać jako, iż debiutuje na tym forum, bynajmniej nie obecnością jednak dopiero teraz moja ciekawość jest na tyle duża, że postanowiłem założyć nowy topic.



Dołączona grafika


chodzi o wspomnianego w temacie VTech'a Talon G-10. Prawdę mówiąc pierwszy raz spotykam się z tą firmą (jednak z moim starzem nie trudno o coś nowgo). Nóż ten interesuje mnie głównie z 1 powodu- alternatywa dla Kerambita S&W. Osobiście bardzo odpowiada mi taki kształt noża (głównie walory estetyczne) jednak niedościgniony wzór- Emerson póki co znajduje sie poza moim zasiegiem :cry: a ten egzemplarz jak dla mnie jest bardziej podobny do tegoż Emersona niż kerambit S&W.

Pytanie moje jest więc następujące:
warto nabyć taką zabawkę tylko dla celów estetycznych i radochy z samego posiadania? z góry nie licze na wielkie popisy noża tej klasy (co jak co to tylko 150zl) jednak nie mógłbym sie oprzeć chęci noszenia go ze sobą. no i teraz pojawia się problem użytej stali i ostrza. O ile stal (440) jest jeszcze jako tako do zniesienia dla osobnika z moimi potrzebami to moje obawy budzi blokada...

Dołączona grafika

oczywiście nie musi być to żaden tytan ale przeglądając forum zdążyłem ze zorientować ze taka jaka występuje w tym egzemplarzu jest stanowczo zbyt wątłą. pytanie czy jest niewystarczająca do mocarnej charówy czy do jakiegokolwiek urzytkowania.
oczywiście karambit to nóz specyficzny i z pewnością w moich rękach walki nie zazna (bo poprostu nie potrafie) jednak jakiekolwiek prace chyba potrafi on znieść (naprawde lekkie) i czy tu taka blokada sie sprawdzi?
za odpowiedzi z góry dzięki
woyt

PS. sorry za przydługiego posta;]
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
anatomiczna budowa noza sprawia ze nadaje sie tylko do ciecia: owocow(ladnie obiera pomarancze), rozpruwania kartonow.

obstawiam ze przy takich zdaniach blokada jest w stanie to przetrwac:)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
E tam. Za tępieniem szkodników, to ja jednak jestem. A taki pluszowy miś, to szkodnik jakich mało :twisted: A ten kerambit do ich "prucia" nieźle się nadaje... :lol:
A tak poważnie, to fajne to narzędzie, ale zastosowanie rzeczywiście ma ograniczone do niektórych tylko czynności, które mogą zostać wykonane za pomocą noża. Właśnie jakieś takie sytuacje ratownicze i "ostateczne obronne" :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
Jak już koniecznie chcesz składany karambit, a nie stać Cię na emersona czy choćby Spyderco (czego, niestety i ja doświadczam), to kup... Ale Vtech jest do dupy, nie oszukujmy się. Nie lepiej dołożyć 35 PLN i kupić CRKT Bear Claw? Vtech, S&W, Master Cutlery itp. to wszystko jeden poziom. Niski.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
Po za tym że niski to i tak będą źle wydane pieniądze. Pewnie tak samo jak u master cuterly liners sie wytrze i bedzie sie opierał na szczelinie pomiedzy tyłem ostrza a rekojeścią. Dobrze sie zastanów żebyś nie wyszedł jak przysłowiowy Zabłocki .
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
Dla mnie to zwyczajnie taka tandetna zabawka ale musze przyznac ze gdybym kiedys zachorował na karambita to zacząłbym właśnie od czegos takiego bo bałbym sie wydac paru stówek na spyderco (nie mówiąc juz o emersonie) a potem stwierdzic ze to jednak nie to...
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
a mi się wydaje, że jak ktoś chce takim czymś się tylko "pobawić", pokręcić przed TV lub kompem, pomachać w powietrzu dla zabawy to czemu nie ?? Mam jakiegoś Herbertza, który może nie uwierzycie, ale działa !!! i przez x czasu zaspokajał moją potrzebę posiadania noża
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
Obol, masz racje, ale co potem? znudzi Ci sie, nieprzydatny jest, materialy i konstrukcja do d*^#, nie sprzedasz go pozniej, albo za 20% ceny... niby nie wydasz duzo, ale to pieniadze wyrzucone w bloto. no i dalej nie masz noza... tylko bogatych stac na to, zeby kupowac szmelc (co tez czasem robia :) )
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
Specyficzny kształt nie przewiduje wbijania więc siła przy cięciu działa w kierunku otwierania więc stop pin powinien to znieść.
Ale to wszystko z dobrych wiadomości.
Nie widzę żadnego zastosowania dla tego noża i gdybym miał go dostać zadarmo to bym odmówił bo cena za przesyłkę jest zbyt duża.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10
straszne gówno
co do m czy v techa a S&W to jednak S&W jest lepszy - mam oba wiec mam porównanie
jak juz chcesz kerambit to dołóż na S&W - moze uzywany :wink:
ja sie zastanawiam nad sprzedarzą swojego
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: VTech Talon G-10

Nie lepiej dołożyć 35 PLN i kupić CRKT Bear Claw?


Na budo-bazar jeden był... Właśnie się nim cieszę :) :) :)


A tak wracjąc do tematu czyli VTech'a - nie kupuj tego!!!

1. Blokada tendencje do składania się na paluchy.
2. Blokada się ściera!!! Po pewnym czasie masz i luz na blokadzie i możliwość łatwego obcięcia palców... 8O
3. Pokrycie ostrza - no comments...

Czy ten nóż ma jakieś zalety? Cenę... i tylko cenę. Ale za te pieniądze jeśli dołożysz troszeczkę możesz kupić coś przyzwoitego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024