Skocz do zawartości


Zdjęcie

ESDS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Kurs 6. Przeżycie ataku nożem


cholera to cudów uczą ??
instruktorem jest david coperfield ??

w sumie dobrze ze pisza "przezycie atakum" a nie "realistyczna, skuteczna obrona przed nozem" ;)

Oczywiscie. Wlasnie dlatego tak to jest napisane.
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

domyslam sie. moze im chodzi o padniecie na kolana i blaganie o litosc? :) :)

Tym razem nie trafiles.
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Znaczy sie, ze ten system polga na robieniu ludzi w chuja?
:)

Nie, to sie nie znaczy. Po wiecej szczegolow zajrzyj na stronki,, ktore podalem.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
stary a nie można napisać jedneo postu ??
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Pewnie mozna to bylo napisac w jednym poscie, ale to byloby chyba za dlugie do przeczytania. Zreszta jaka mam teraz srednia postow na dzien....

To byl zart. W sumie sorki za ten delikatny spam.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
hmm rozumiem ze jak napiszesz wiecej postow o takiej samej tresci jak jeden to bedziemy mieli mniej do przeczytania? 8O
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Trudniej twoje mysli pokladac-Canus. Cholera chyba sobie tego nie wydrukuje....
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Czy ktos zwas trenowal ESDS?

udzerz do uzytkownika o nicku Krvavy (przy okazji pozdrowienia). bardzo sympatyczny kolo ,ktory udzieli ci wyczerpujacego info


Jesli mozesz, to podpowiedz jak znalezc Krvavego na forum. Jestem tu nowy i nie wszystko obczajam.

na gorze jest "SZUKAJ". klikasz tam i w polu "szukaj uzytkownika" wpisujesz Krvavy
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Macias: Dziekowac, znalazlem.

Ketaj: Taki sam watek o ESDS zaczales 15.06. 2004
cyt 1: Czy slyszal ktos cos na temat tego systemu?
cyt 2: Czyli raczej lagodny system samoobrony?, a na ile skuteczny?
cyt 3: Dzieki, fajna stronka, no i mam namiary na Krakow. Jak dowiem sie cos wiecej napisze
Nie wiem po co sie wysilalem. Nie dowiedziales sie nic od tamtej pory? Mam nadzieje, ze moze chociaz teraz temat sie przyblizy tobie i jeszcze paru zainteresowanym osobom.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Ja bralem udzial w kilku seminariach SDS,ale dalem sobie szybko spokoj,bo glupot mnie tam uczyli.Sola treningow byla nauka zadawania serii ciosow otwartymi dlonmi,co fajnie wygladalo w teorii,ale w praktyce...khem,khem.Jedyne co warte bylo uwagi to nauka uderzen glowa,wygladalo to jak na kravce mniej wiecej.Parteru nie uczyli mnie w ogole,wiec nie wiem jak on tam wyglada.Canus,jesli Ty wiesz cos na ten temat,to napisz prosze.
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Do Yeri:
Rzeczywiscie techniki reczne w ESDS sa zadawane otwartymi dlonmi. Plaskacz to bardzo skuteczna bron, do tego bity seriami. Dziala na wszystkich, rowniez tych nacpanych czy nachlanych, z czym "twarde" techniki nie zawsze sobie radza. Nie wymaga specjalnego uczenia. Nie zostawia widocznych obrazen na przeciwniku. Minimalizuje ryzyko kontuzji wlasnej reki.

To wszystko wraz z blizszymi objasnieniami musiales slyszec na stazach. Umknelo ci tylko najwazniejsze. Sola wszystkiego nie sa liscie tylko naglosc reakcji i gwaltownosc (System Samoobrony Eksplozywnej). I do tego dochodzi skrajna, wrecz "glupia" prostota. Technika na ulicy jest sprawa drugorzedna. Pierwszorzedna role odgrywa psycha. Tak wiec co jest glupota, a co madroscia to sprawa ocenna. Rozumiem, ze chciales po prostu powiedziec, ze to nie przemawialo do ciebie - i to jest ok.

Porownan EDSD i KM jak najbardziej bym unikal. Te systemy nie maja ze soba ze soba punktow stycznosci w zadnym aspekcie: ani wspolnych zrodel (pisanych!); rozne pochodzenie; rozne sa zalozenia lezace u podstaw; odmienne pierwotne zastosowania i sposob rozwoju; skrajnie rozne techniki; kolosalna roznica w ilosci technik; calkowicie odmienne podejscie do bezpieczenstwa uzytkownika, w tym rowniez prawnego; najwazniejsze - inna metodyka; zwiazany z powyzszymi czas szkolenia i rola w gospodarce narodowej...
O checi porownywania ze swej strony musieli by sie wyrazic kraverzy, ktorzy zetkneli sie z ESDS. Ja poznalem jedne i drugie sprawy i jako zatwardzialy "slaper" nie chce miec z tamtym szalenstwem nic wspolnego.

Parter w ESDS oczywiscie jest, bo jest to system uzytkowy. To ze nie uczyli cie parteru to zbieg okolicznosci. Program szkolenia jest realizowany tematycznie, tak jak bylo cytowane wyzej, kazdy tez staz ma jakas mysl przewodnia. Po prostu nie trafiles, tak jak domysam sie nie trafiles np na palke czy pare innych topikow. Opis bez demo to byloby nieporozumienie, bo bysmy sie zapuscili w kraine fantazji. Jednak zeby nie pozostwiac sprawy calkiem w zawieszeniu to powiem tak, ze w epokowym, wszechswiatowym, przesiaknietym ideologia sporze uderzaczy z chwytaczami na temat roli parteru w walce realnej, gdzie juz chyba wszystko zostalo powiedziane, wiec prosze tego tu nie rozwijac, ESDS jednoznacznie popiera racje tych pierwszych. Podkreslam, ze mowie o roli parteru i walce w parterze na ulicy, a nie o wartosci technik chwytanych albo klinczu.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Dla mnie uderzenia otwarta dlonia zawsze bede pelnily role tylko i wylacznie 'szkokerow'. Zdarza sie, ze stopuje agresora.
Prawda, nie pozostawiaj sladow ale to juz inna parafia 8)
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Prawda, nie pozostawiaj sladow ale to juz inna parafia 8)


Dokladnie. Ale sprawa widocznych obrazen to jeden z najpowazniejszych tematow zwiazanych z samoobrona, czy to mowimy o bojkach czy interwencjach pracownikow ochrony prawa. Prawo uwielbia slady. To jest zahaczenie, na ktore nadzialo sie mnostwo porzadnych ludzi. Do tej pory wszyscy u nas mowia o nie pozostawianiu w jakiejs takiej lekkiej konspiracji. Mowmy wprost . Ma nie byc, to nie. Stosujmy techniki, ktore sa pod tym wzgledem bezpieczne. Wlasnie m. in. dlatego otwarta dlon.

Bezpieczenstwo to nie tylko wyjscie calo z sytuacji zagrozenia fizycznego. Chodzi tez o to, zeby miec bezpieczenstwo zyciowe. Spokojnie spac, a nie szarpac nerwow w prokuraturze i sadach, miesiacami czy nawet latami. Albo zbierac kasiore na wakacje, a nie becelowac na lewo gnojom jakies kary, zeby ukrecic leb sprawie o pobicie czy przekroczenie uprawnien.
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Dzieki Canus, Wlasnie na te informacje czekalem :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Prawda, nie pozostawiaj sladow ale to juz inna parafia 8)


Dokladnie. Ale sprawa widocznych obrazen to jeden z najpowazniejszych tematow zwiazanych z samoobrona, czy to mowimy o bojkach czy interwencjach pracownikow ochrony prawa. Prawo uwielbia slady. To jest zahaczenie, na ktore nadzialo sie mnostwo porzadnych ludzi. Do tej pory wszyscy u nas mowia o nie pozostawianiu w jakiejs takiej lekkiej konspiracji. Mowmy wprost . Ma nie byc, to nie. Stosujmy techniki, ktore sa pod tym wzgledem bezpieczne. Wlasnie m. in. dlatego otwarta dlon.

tak btw: wlasnie czytam Medycyne Sadowa...jest bardzo "fajne" zdjecie z dokladnie odcisnieta dlonia po wlasnie takim uderzeniu... nawet jest rysunek schematyczny i podpis "slad po uderzeniu otwarta reka"
pozdrawiam
  • 0

budo_canus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
[quote name="budo_Mradu"][/quote]tak btw: wlasnie czytam Medycyne Sadowa...jest bardzo "fajne" zdjecie z dokladnie odcisnieta dlonia po wlasnie takim uderzeniu... nawet jest rysunek schematyczny i podpis "slad po uderzeniu otwarta reka"
pozdrawiam[/quote]

To jest kapitalna informacja. Podaj jaki to podrecznik, chetnie sprawdze i sie do tego odniose.
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS
Widze, ze dyskutuje sie z zainteresowaniem system samoobrony ktory propaguje od kilku lat.
Czasami oczywiscie dyskusja osiaga wysokie poziomy absurdu. Czy w naszym programie jest cos interesujacego czy nie swiadczy lista uczestnikow z ogromnym doswiadczeniem zarowno zawodowym jak i ze sztuk walki min.:
Martin Cooper Wielka Brytania .1 dan ju-jitsu, 30 lat w policji, Instruktor Samoobrony i palki. Grupy specjalne

Zbigniew Struk, 3 dan ju-jitsu, byly bodygard, jednostki specjalne, AT
Matt Temkin, USA, 20 lat policja
Rick Sjodin , USA, 16 lat policja, Interwencja

Andy Hacking, WB, 30 lat policja, interwencja i grupy specjalne, Instruktor samoobrony i palki
Angela Hacking, WB, 15 lat policja, Instruktor samoobrony i palki

Lister Wortington, 2 dan ju-jitsu, 15 lat policja, Instruktor

Canus, Polska AT

Jerzy Cichalewski, Bodygard, 1 dan ju-jitsu min.

Krystian Przybysz, 1 dan ju-jitsu, kilka lat w ochronie prawa

Marek Welpa, 3 dan Vokuyen
Ryszard Pinczewski, 1 dan Vokuyen

Dan Meadows, Canada, 20 lat policja, 5 dan Kempo

Keith Orpen, Canada, 20 lat policja, 20 lat Shotokan karate, 2 dan, 3 dan ju-jitsu

George Marraty, WB, 15 lat policja, grupy specjalne

Phil Whitfield, 15 lat policja, grupy specjalne

Jacek Sypytkowski, Straz graniczna, karate shotokan

Dave Lamprecht, RPA, 25 lat policja, grupy specjalne, AMOK knife fighting

German Villanueva, Hiszpania, 30 lat w policji, interwencja, Instruktor samoobrony, strzelania i palki prostej

Bryan Bullman, USA, 20 lat w policji

Jonas Ridell, Szwecja, 15 lat ochrona dyskotek, 3 lata straz wiezienna, 1 dan Hsing I Kung Fu, 1 dan Yang Lu Chan Taiji

Magnus Johansson, Szwecja, 4 lata straz wiezienna, 5 lat w wydziale specjalnym. 7 lat ochrona dyskotek.

Osobiscie pracuje w policji od 16 lat, w interwencji, jestem instruktorem samoobrony oraz uzycia palki teleskopowej, instruktorem point shootingu.
2 dan Yang Lu Chan Taiji u mistrza Eral Montaigu, instruktor Splashing hands Kung Fu u mistrza James McNeila. 3 dan w Amerykanskiej Federacji Ju-jitsu.

Przepraszam wszystkich innych trenujacych od kilku lat ktorych nie wymienilem.

Oficer Rick Sjodin USA, Martin Cooper WB, German Villanueva Hiszpania, Bryan Bullman USA, Jonas Ridell Szwecja, Rysiek Pinczewski Polska i ja osobiscie uzywalismy metod ESDS ktore uratowaly nam zycie.

Powyzej wymienione osoby od okolo 6-7 lat powracaja systematycznie do naszych szkolen.
Biorac pod uwage ich specyficzna prace to chyba cos jest w prezentowanych przez nas metodach.

Z powazaniem Slawek Gozdzik
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Prawda, nie pozostawiaj sladow ale to juz inna parafia 8)


Dokladnie. Ale sprawa widocznych obrazen to jeden z najpowazniejszych tematow zwiazanych z samoobrona, czy to mowimy o bojkach czy interwencjach pracownikow ochrony prawa. Prawo uwielbia slady. To jest zahaczenie, na ktore nadzialo sie mnostwo porzadnych ludzi. Do tej pory wszyscy u nas mowia o nie pozostawianiu w jakiejs takiej lekkiej konspiracji. Mowmy wprost . Ma nie byc, to nie. Stosujmy techniki, ktore sa pod tym wzgledem bezpieczne. Wlasnie m. in. dlatego otwarta dlon.

tak btw: wlasnie czytam Medycyne Sadowa...jest bardzo "fajne" zdjecie z dokladnie odcisnieta dlonia po wlasnie takim uderzeniu... nawet jest rysunek schematyczny i podpis "slad po uderzeniu otwarta reka"
pozdrawiam


Czytajac uwaznie informacje na stronie IPDTA dotyczaca celow ESDS mozna zauwazyc wzmianke o uzyciu otwartych dloni w celu zmniejszenia ryzyka spowodowania widocznych urazow fizycznych.

Jezeli ktos chce gwarancje to niech sobie kupi telewizor.
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Ja bralem udzial w kilku seminariach SDS,ale dalem sobie szybko spokoj,bo glupot mnie tam uczyli.Sola treningow byla nauka zadawania serii ciosow otwartymi dlonmi,co fajnie wygladalo w teorii,ale w praktyce...khem,khem.Jedyne co warte bylo uwagi to nauka uderzen glowa,wygladalo to jak na kravce mniej wiecej.Parteru nie uczyli mnie w ogole,wiec nie wiem jak on tam wyglada.Canus,jesli Ty wiesz cos na ten temat,to napisz prosze.



Nie wiem na jakich szkoleniach uczestniczyles, z kim i jaki byl program tego szkolenia. Ktos mial rowniez komentarz dotyczacy krotkiego okresu szkolenia / 2 - 3 dni /.


Musze wspomniec ksiazke Plk. Applegate "Close Combat files". Na stronie 89 przedstawiono program szkoleniowy uzywany w OSS. Szkoleni byli agenci, komandosi itp...
Na walke wrecz oraz nozem i obrone przed atakiem nozem przenaczono 11 godzin.
Tak ze bylo mozliwe wyszkolenie ludzi w krotkim czasie.


Jako konkretna propozycje dla ciebie i dla wszystkich innych niedowiarkow i niezadowolonych osob proponuje zebyscie zjawili sie na nastepnym szkoleniu. Bede osobiscie prowadzil 4 szkolenia w Polsce. Na rozne tematy. Jezli nie uda mi sie was wyszkolic w ciagu 3 dni to albo sami nie chcecie sie nauczyc albo jestescie wyjatkami, ktorych nie mozna nauczyc tak prostych metod. W obu wypadkach zwracam kazda zlotowke.


Matt Temkin, czlonek IPDTA, jest odpowiedzialny za szkolenie metody Point Shooting w naszej organizacj. Osobiscie zostal wyszkolony przez Applegata w walce nozem i walce wrecz. Metod, ktore Appelgate poznal od tworcy Defendo.


Paul Child, WB, czlonek IPDTA a moj dobry przyjaciel, jest jednym ze spadkobiercow Defendo w WB. Paul osobicie uczestniczylw szkoleniu ESDS, ktore prowadzilem dla policji w Anglii w tym roku.
  • 0

budo_esds
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szwecja

Napisano Ponad rok temu

Re: ESDS

Ja bralem udzial w kilku seminariach SDS,ale dalem sobie szybko spokoj,bo glupot mnie tam uczyli.Sola treningow byla nauka zadawania serii ciosow otwartymi dlonmi,co fajnie wygladalo w teorii,ale w praktyce...khem,khem.Jedyne co warte bylo uwagi to nauka uderzen glowa,wygladalo to jak na kravce mniej wiecej.Parteru nie uczyli mnie w ogole,wiec nie wiem jak on tam wyglada.Canus,jesli Ty wiesz cos na ten temat,to napisz prosze.



Nie wiem na jakich szkoleniach uczestniczyles, z kim i jaki byl program tego szkolenia. Ktos mial rowniez komentarz dotyczacy krotkiego okresu szkolenia / 2 - 3 dni /.


Musze wspomniec ksiazke Plk. Applegate "Close Combat files". Na stronie 89 przedstawiono program szkoleniowy uzywany w OSS. Szkoleni byli agenci, komandosi itp...
Na walke wrecz oraz nozem i obrone przed atakiem nozem przenaczono 11 godzin.
Tak ze bylo mozliwe wyszkolenie ludzi w krotkim czasie.


Jako konkretna propozycje dla ciebie i dla wszystkich innych niedowiarkow i niezadowolonych osob proponuje zebyscie zjawili sie na nastepnym szkoleniu. Bede osobiscie prowadzil 4 szkolenia w Polsce. Na rozne tematy. Jezli nie uda mi sie was wyszkolic w ciagu 3 dni to albo sami nie chcecie sie nauczyc albo jestescie wyjatkami, ktorych nie mozna nauczyc tak prostych metod. W obu wypadkach zwracam kazda zlotowke.


Matt Temkin, czlonek IPDTA, jest odpowiedzialny za szkolenie metody Point Shooting w naszej organizacj. Osobiscie zostal wyszkolony przez Applegata w walce nozem i walce wrecz. Metod, ktore Appelgate poznal od tworcy Defendo.


Paul Child, WB, czlonek IPDTA a moj dobry przyjaciel, jest jednym ze spadkobiercow Defendo w WB. Paul osobicie uczestniczylw szkoleniu ESDS, ktore prowadzilem dla policji w Anglii w tym roku.


Kazdy z was otrzyma rowniez plytki z filmami jak kazdy z naszych kursow ma byc/ powinien byc prowadzony.
To jako dodatkowy bodziec na uczestnictwo.

Przy ewentualnym uczestnictwie prosze tylko o tym wspomniec.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024