Skocz do zawartości


Zdjęcie

FOOK SAO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

FOOK SAO
kolega Ryurayo rozpoczal techniczny temat o jednym z podstawowych blokow w systemie Yong Chun. Kontynuujac watek chcialbym porozmawiac o pozostalych, jakze potrzebnych podstawowych technikach systemu czyli:

wszystko o tej technice:

co to jest?, jak wyglada?, gdzie go stosujemy i jak

prosze o wasze wypowiedzi
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
jeden z najdziwniejszych blokow w stylu - do czego on wlasciwie sluzy?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

jeden z najdziwniejszych blokow w stylu - do czego on wlasciwie sluzy?


W tym bloku raczej chodzi o ide niz o sam ruch. Oczywiście fook sao wykorzystuje sie w chi sao i walce gdy dojdzie do zwarcia. Na poziomie pierwszej formy nie ma on zastosowania bojowego. Chodzi w nim o stały nieprzerwane parcie do przodu. Ten sam ruch jest drugiej formie choć wyglada zupełnie inaczej, mało kto wie że jest to fook sao. Generalnie w technikach Ving Tsun chodzi o zasade działania i o siły jakie panują podczas danej techniki. Gygląd zewnętrzy jest wyniekiem tych założeń a nie odwrotnie.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

W tym bloku raczej chodzi o ide niz o sam ruch


ideowych technik u nas mnogo, ja patrze pod katem praktycznym by je zastosowac.

Oczywiście fook sao wykorzystuje sie w chi sao i walce gdy dojdzie do zwarcia.

to prawda

Na poziomie pierwszej formy nie ma on zastosowania bojowego. Chodzi w nim o stały nieprzerwane parcie do przodu.

jako model szkoleniowy sie zgodze, ale wydaje mi sie ze SLT uczy tez technik bojowych

Ten sam ruch jest drugiej formie choć wyglada zupełnie inaczej, mało kto wie że jest to fook sao.

ja wiem :P
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

SLT

:?: :?: :?:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
Siu Lim Tao
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

Siu Lim Tao


Tak ale nie wszystkie techniki z Siu Lim Tao mają inetrpretacje na tym poziomie. Niektóre maja dopiero zastosowanie z poruszaniem z drugiej formy.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
wiec po co uczy sie fooksao i innych technik w pierwszej formie skoro zastosowanie w walce maja one dopiero w drugiej?
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
wiec kiedy i jak stosujemy fook sao bo jedynym moim znanym zastosowaniem jest zmiana polozenia wzgledem przeciwnika z zewnatrz do wewnatrz i vice wersa
podobno fook sao da sie zabliokowac sierp jesli tak jest to wydaje mi sie ze rowniez dalioby sie nim zablokowac hak patrzac na jego struktiure
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

wiec po co uczy sie fooksao i innych technik w pierwszej formie skoro zastosowanie w walce maja one dopiero w drugiej?


Aby nauczyć sie odpowiednich trajektorii po których się te techniki wykonuje, aby wzmocnić odpowiednie ścięgna i mięśnie, aby nauczyć się jakie siły działają w danej technice, aby nauczyć się napinać odpowidnie mięśnie, aby zacząć proces tzw. pamięci mięśniowej itp. itd.

pzdr
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

kolega Ryurayo rozpoczal techniczny temat o jednym z podstawowych blokow w systemie Yong Chun. Kontynuujac watek chcialbym porozmawiac o pozostalych, jakze potrzebnych podstawowych technikach systemu czyli:

wszystko o tej technice:

co to jest?, jak wyglada?, gdzie go stosujemy i jak

prosze o wasze wypowiedzi


Cześć!

Fook sao służy do otwierania furtek np. jeśli masz kontakt w zewnętrznej to otwierasz wewnętrzną i odwrotnie...

Zastosowań szczególnie w kombinacjach z innymi technikami bardzo dużo... O podstawowych już napisaliście : w chi sao ...

Blokowanie prostych i sierpów -OK, uppercuty - raczej nie (od biedy.. )


W Sil lum Tao praktyk uczy się kierować siłę w przód, wzmacnia nadgarstek, opanowuje właściwe położenie łokcia.

W systemie Cheungowskim w prawidłowym fook sao srodkowy palec dłoni wskazuje czubek buta przeciwległej stopy. Łokieć oddalony jest od ciała o półtorej pięści.

Tak na gorąco to tyle...

Dars

PS. Dragon, podstępny sposób zdobywania materiałow! :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

Dragon, podstępny sposób zdobywania materiałow! :twisted:

mylisz sie kolego!
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

... Blokowanie prostych i sierpów -OK, uppercuty - raczej nie (od biedy.. )


Blokować ciosy fook sao można ale tylko tym z drugiej formy. Takim fook sao jak na zdjeciu nic nie zblokujemy. Inetrpretacja taka jest błędem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
widze ze dalej szblonowo myslisz VY. wyjasnij mi dlaczego nie moge uzyc takiego fook sao?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

widze ze dalej szblonowo myslisz VY. wyjasnij mi dlaczego nie moge uzyc takiego fook sao?


Nie wiem jak sobie wyobrazasz obrone ciosu prostego. Poza wygietym nadgarstkim i troche większym kątem bedzie to jum sao.
Co do sierpa to wątpie aby takie fook sao wytrzymało sierp. Moim zdaniem zostanie przełamane. Nie wiem skad wziąłeś taką interpretacje tego ruchu ale ani Yip Man ani jego uczniowie tego tak nie uczyli (z tego co wiem).

pzdr
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
ale ja nie uzywam fook sao do blokowania ciosu prostego (fot.1) raczej do sierpa (fot.2)
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO

VT:Blokować ciosy fook sao można ale tylko tym z drugiej formy. Takim fook sao jak na zdjeciu nic nie zblokujemy. Inetrpretacja taka jest błędem.


cześć!

Ponieważ jest tylko jedno Fook sao więc to z pierwszej musi być tym z drugiej... To że w twojej drugiej formie jest konkretne zastosowanie nie oznacza ,że ma ono inna strukturę - tą z sil lum tao.. Traktowanie Sil Lum jako skarbnicy zastosowań jest przegięciem moim zdaniem ... zasad -owszem , struktur - owszem...
Jeśli podejrzewasz mnie ,że stanę przodem do przeciwnika i bedę "robił" fook z Sil Lum Tao to się mylisz a jednak bedzie w nim wszystko to co w tym z sil lum... wiesz o czym mówię?


Pozdrowionka!

Dars
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
Fook sao z drugiej formy zadziała a z pierwszej nie z jednej podstawowej przyczyny. Fook sao z chum kiu porusza sie po zupełnie innach torach niż to z Siu Lim Tao i dlatego jest skuteczne.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: FOOK SAO
nie zawsze wylapiesz cios na zewnatrz. przeciwnik nie zadaje tylko prostych, stad np. moje uzycie fook sao do wewnatrz na sierp :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024