Skocz do zawartości


Zdjęcie

O tych, co odeszli...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

O tych, co odeszli...
Dziś jest specyficzny dzień... Czy uprawiając aikido (albo jakąkolwiek inną sztukę) myślicie czasem o tych wszystkich, którzy przed wami doskonalili to, czym my się obecnie zajmujemy? O tych, których znaliśmy z imienia i nazwiska, z którymi kiedyś ćwiczyliśmy i o tych, których poznać nam nie było dane, ale ich sztuka żyje gdzieś w tym, co robimy? Twórcy współczesnych sw: Ueshiba, Kano, Funakoshi czy Oyama odeszli, odchodzą ich uczniowie... Czy ćwicząc zastanawiamy się nad ty, co oni chcieli nam przekazać i co robimy z tą wiedzą?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...
Ech, człowiek nie spojrzy dokładnie i powtarza się...Wyprzedziłeś mnie o kilka minut... :wink: To wszystko przez tę wspomnianą nostalgię...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...
Oczywiscie, kilku shihanow z ktorymi cwiczylem juz nie zyje, w tym Kanai sensei, ktory zmarl na wiosne tego roku. Takze kilku kolegow z Polski, Belgii, USA tez odeszlo w roznych okolicznosciach.
Musze przyznac, ze kazdy z nich nauczyl mnie czegos, co zawsze zostanie w pamieci.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...

Ech, człowiek nie spojrzy dokładnie i powtarza się...Wyprzedziłeś mnie o kilka minut... :wink: To wszystko przez tę wspomnianą nostalgię...

Bo to, widzisz Shawnee, jest właśnie mój miszczowski teaming. Wyczułem Twój zamier moim 7 zmysłem i niczym Miszcz Marian wyprzedziłem Twe działanie, neutralizując je w zarodku normalnie :) A tak na poważnie to miło, że jeszcze ktoś w takim dniu ma podobne jak ja refleksje... Choć nadmiernego zainteresowania topicem nie stwierdziłem :cry:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...
... i teraz obaj jesteśmy bogatsi w człowieczeństwo...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...

Choć nadmiernego zainteresowania topicem nie stwierdziłem :cry:


No, Mod się wysilił...., Apas dorzucił słów kilkoro, dobre i to .... . A reszta to tylko "ładniejsze oblicza obcych dojo" ma w głowie :wink: . Nic to, chwała nieobecnym.
  • 0

budo_wilczan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wichrowe Wzgórza

Napisano Ponad rok temu

Re: O tych, co odeszli...


Wilczan (co klania sie tym co jush ich miedzy nami nie ma)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024