Skocz do zawartości


Zdjęcie

łaczenie technik???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

łaczenie technik???
witam wszystkich
mam pytanie czy jest mozliwe polaczenie MT z np.KRAV MAGA lub BJJ???
prosilbym o konkretne i nie zlosliwe odpowiedzi bo jestem tu nowy :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???

witam wszystkich
mam pytanie czy jest mozliwe polaczenie MT z np.KRAV MAGA lub BJJ???
prosilbym o konkretne i nie zlosliwe odpowiedzi bo jestem tu nowy :)

takim ludziom n.p z vale tudo sie udaje....
zreszta nazwa mixed Martial Arts tez z dupy sie nie wziela.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
To zależy co się rozumie pod pojęciem "łączenie technik". Dla mnie trenowanie różnych, choćby najodleglejszych od siebie sztuk walki jest poprostu wzbogacaniem repertuaru technik. Natomiast wydaje mi się, że nadal pojedyńcze techniki pozostają w takim przypadku "czyste", czyli wywodzące się z konkretnych szkół.
Łączenie w sensie dodawanie do swoich umiejętności nowych technik jest bezwględnie możliwe i wskazane.
Na treningach karate, na które od niedawna uczęszczam, sparingi nieraz przenoszą się na "glebę" i tam są kontynuowane. Przyznać muszę, że to pozwoliło mi dostrzec u siebie wielkie braki w parterze. Takie spostrzeżenia mobilizują...
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
ok!!
czyli mam rozumiec ze to jest wskazane
ale mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej polaczyc MT z BJJ lub KRAV MAGA czy poprostu isc na VALETUDO???
czy efekty beda rozne czy takie same
i czy np.MT nie koliduje z BJJ??
z gory dzieki
  • 0

budo_eslt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
Muay Thai i bjj wogóle nie koliidują ze sobą . bjj jest to walka w parterze a MT w stójce. sam bardzo chciałbym trenować jescze bjj . !
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
Co to znaczy lepiej? Skuteczniej na ulicy? Ratunku! W tym temacie już nie ma co gadać, lepiej se archiwa forum przekop.
Chyba, że lepiej oznacza więcej treningów. Wtedy lepiej sobie połączyć dwie (niekolidujące czasowo) szkoły, a będziesz miał trening minimum 4 lub 5 razy w tygodniu (i podwójne koszty). Ja bym wybrał taką opcję gdyby kasa nie miała większego znaczenia. MT + BJJ brzmi sensownie i nie jestem pierwszym, który to zauważył. Kolizja? Bzdura.
Natomiast efekty napewno będą różne i to nie tylko dlatego, że style są inne, ale też ze względu na różnych trenerów, współtrenujących, warunki, itp.

A tak wogóle to o co Ci chodzi? Zacznij coś trenować, a po jakimś czasie sam sobie odpowiesz na większość tych pytań.
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
"Kazawar Wurdsten" wlasnie o skutecznosc na ulicy mi chodzi najbardziej!!
dlatego pytam czy MT+BJJ czy moze MT+KRAVMAGA bo z tego co wiem uczysz sie tam tez obrony przed napastnikiem kiedy mam noz!!!
wiec???
  • 0

budo_eslt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
więc kup se pistolet aby być bardziej skuteczny na ulicy !
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
"eslt" sam sobie kup jesli Ci potrzebny i jesli nie rozumiesz o co mi chodzi to sie nie udzielaj!!!
bo przeciez na ulicy nigdy nie przewidzisz co sie moze stac,a jak ktos do mnie wystartuje z noze to nie bede mial czasu leciec po pistolet tylko bede musial sie bronic
to jest wlasnie to o co mi chodzilo,ni9e pytam sie o to wszystko pod katem tego ze jak sie naucze walczyc to bede chodzil po ulicy i zaczepial ludzi
poza tym jesli nie umiesz tez czytac to popros kogos zeby Ci przeczytal pierwszy moj wpis pod tym topiciem tam jest wyraznie napisane ze jestem nowy,nie znam sie i prosze o nie wpisywanie zlosliwych komentarzy
thx za uwage
  • 0

budo_eslt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
wystarczy tkd aby pokonać jednego przeciwnika z nożem. ale wiesz co ? ja się modle o jednego przeciwnika. zazwyczaj jest ich 3 :o możesz umieć po 20 technik i chuj ci to da gdy bedzie 3 dresów przeciwko tobie .
  • 0

budo_eslt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???

"eslt" sam sobie kup jesli Ci potrzebny i jesli nie rozumiesz o co mi chodzi to sie nie udzielaj!!!
bo przeciez na ulicy nigdy nie przewidzisz co sie moze stac,a jak ktos do mnie wystartuje z noze to nie bede mial czasu leciec po pistolet tylko bede musial sie bronic
to jest wlasnie to o co mi chodzilo,ni9e pytam sie o to wszystko pod katem tego ze jak sie naucze walczyc to bede chodzil po ulicy i zaczepial ludzi
poza tym jesli nie umiesz tez czytac to popros kogos zeby Ci przeczytal pierwszy moj wpis pod tym topiciem tam jest wyraznie napisane ze jestem nowy,nie znam sie i prosze o nie wpisywanie zlosliwych komentarzy
thx za uwage


piszesz w tym złośliwy komentarz na mój temat. wypada tylko oddać ci tym samym ...
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
ok"eslt" sorki za ten komentarz
ale czy niema zadnej techniki ktora by brala pod uwage walke nie z jednym a z kilkoma przeciwnikami???
KRAVMAGA jest przeciez stylem poniekad wojskowym wiec chyba zolnierze musza byc szkoleni w kierunku walki z kilkoma napastnikami na wojnie nikt nie uznaje reguly "jeden na jednego" :D
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???

ale czy niema zadnej techniki ktora by brala pod uwage walke nie z jednym a z kilkoma przeciwnikami???


Walka z kilkoma przeciwnikami występuje w wielu SW np. karate, kung-fu...
...ALE aby się realnie obronić przed kilkoma przeciwnikami (co jest baaardzo trudne nawet jak są słabsi, bo mogą atakować jednocześnie z różnych stron, albo jeden Cię unieruchomi a inni skopią) musisz mieć
1. SZCZĘŚCIE
2. Świetną pracę nóg (poruszanie w walce + sprint)
3. Dobrą technikę - co zajmie Ci kilka lat treningu
w takiej kolejności...
Jezeli pytasz o obronę przed kilkoma napastnikami uzbrojonymi w noże to nawet pistolet może nie wystarczyć (lepszy byłby karabin) i to wcale nie są żarty...
Moja rada: najpierw potrenuj solidnie Thaibox kilka lat!
  • 0

budo_maniek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
"Kselos" dzieki takiej odpowiedzi szukalem
mam pytanie bo jestem z Pruszkowa a widze ze Ty z Wawki!!!czy mozesz mi polecic jakas szkolke MT w Warszawie najlepiej centrum bo w Pruszkowie jest ale z tego co mowili ludzie ktorzy tam chodza to nie jest to na zbyt duzym poziomie!!
wiec??
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
Jestem karateką więc....
...trudno doradzić konkretny klub w którym się nie trenowało...
....ale jest na tym forum temat o klubach MT i KB

.....tak ze słyszenia to tam bym zajrzał
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
ja trenuje taekwondo itf i muay thai szczerze jest ciezko czasem mysle ze lepiej wybrac jedna droge. TKD uczy mnie szybkosci ale zle nawyki da sie odczuc na Muay thai.Zreszta podobnie jest na treningach TKD przez thaia staje sie monotonjny i wolny ale power rosnie. TKD to dobra szkola o thaiu nic zlego nie moge powiedziec .Jesli chcesz byc the best trenuj jeden system a konkretnie
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
Moja rada lepiej najpierw pocwicz boks bo rece to podstawa potem zamien go na muay thai (zabójcze kolana) i dołóż do tego bjj. To ostatnie nie jest wg mnie zbyt praktyczne bo jak z kilkoma typami znajdziesz sie w parterze to po Tobie Parter jest dobry jak masz z kims solówe. Kravka jest dobra jak jestes juz dobry w bjj, boksie i muay thai Techniki z kravki sa bardzo niebezpieczne a nie bardziej skuteczne od technik bjj (po co łamać komuś kark, kiedy wystarczy założyć duszenie mata leo?) Po a tym cięzko jest je wyćwiczyć w sparingu. Co do obrony przed nożem to powiem Ci historie Mój kumpel (świetny fajter) długo to ćwiczył a jak przyszlo co do czego to mało w gacie nie zrobił Jak ktoś Cie atatuje nożem to jedyną W MIARE sensowną obroną jest kopniecie frontalne w brzuch albo w szczeke. Obrony przez nożem lepiej nauczysz sie np n kalaki doskonalac walke kijem czy tym czego ucza tam uzywac niz na kravce
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???

Jak ktoś Cie atatuje nożem to jedyną W MIARE sensowną obroną jest kopniecie frontalne w brzuch albo w szczeke.

Jeżeli nie przechwycisz ręki z nożem, albo jej nie kontrolujesz to kopiąc, zwłaszcza wysoko narażasz się na cięcie w nogę ... jeżeli kopać to w kolano lub krocze!
Uważam że sensowną obronę przed nożem stanowi jednoczesne przechwycenie ręki z nozem i pchniecie w oczy palcami drugiej reki.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
mimo że reprezentujesz antagonistyczny dla mnie styl karate(bo zdaje się że jakiś z tradycyjnych) to musze się z Tobą zgodzić - Mate (do niedawna) z kyokushin karate - :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: łaczenie technik???
Tak Shotokan, ale trenujemy również do zawodów typu full kontakt i mma ze zwarciem i parterem....
Pozdrawiam kolegę karatekę :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024