Skocz do zawartości


Zdjęcie

muaj thai siła ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_jezus1987
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

muaj thai siła ciosu
czy może ktoś zlecić mi jakieś ćwiczenia na siłe Ciosów w muaj thai.
Myśle że musze ćwiczyć biceps na szybkość ale może jest coś jeszcze.
Pozatym trenowałem techniki uderzeń łokciem na tekwondo ale nie wiem czy umiem wykonać je do końca poprawnie więc proszę o udzielenie mi porad w podstawowych skutecznych atakach
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Raczej triceps niz biceps ..... a sile ciosu trenuj oczywiscie przez worek rob sobie jumpingi .... i na silce troche cwiczen mozna porobic na konkretne partie miesni
  • 0

budo_squaz-prakong
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
pisze sie muay thai a nie muaj:P
a jak chcesz sile ciosu to chodz na treningi
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
na siłe ciosu to pompki są dobre :-) Możesz robić ew. ćwiczenia siłowe na plecy ,barki ,klatke i triceps ,bo to zdaje się z nich jest cała siła uderzenia
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Siła ciosu to technika, nie trening statyczny mięśni (na ciężarach) czy pompki!
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
milo ze wpadles Combat.

a szybkosc ma wplyw na sile?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Hej :)

Tak (i kilka innnych rzeczy też), ale szybkość trudniej kształtować. Było to tyle razy omawiane, że nie chce mi się powtarzać. Zainteresowani tutaj:

-> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
combat ujołes to tak jakby trening silowy niemial zadnego wplywu na sile ciosu ... POGUBILEM SIĘ :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Jezus1987, jestes z Jarosławia?! i trenujesz Muay Thai? Czyli jest tam jakas sekcja!?(nie wierze) jesli mozesz to podaj jakies dokladniejsze info...
8O
pzdr
  • 0

budo_jezus1987
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
nie nic z tych rzeczy, sam trenuje rozmaite techniki czytam książki
i wyszukuje najskuteczniejsze formy treningu. poprostu chciałem zapoznać się z atakami łokciem i spytac się kogoś kto się na tym zna,
nadal czekam na odpowiedzi.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
ale o co chodzi z tym łokciem?:)
  • 0

budo_azmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu

na siłe ciosu to pompki są dobre Możesz robić ew. ćwiczenia siłowe na plecy ,barki ,klatke i triceps ,bo to zdaje się z nich jest cała siła uderzenia



Nie chcialbym sie wymadzrac ale moim zdaniem o sile ciosu decyduaj 3 czynniki:
1.Technika
2.Szybkosc wyprowadzenia
3.Masa uderzajacego
O ile pkt.1 jest jasny chyba dla kazdego to pkt.2 i 3 wynikaja z moich osobistych przemyslen poniewaz jak wszyscy wiemy sila F z fizyki definiowana jest jako iloczyn masy i przyspieszenia,czyli F=m*a.CZy nikogo nigdy z was nie zastanawialo czemu na popularnej gruszce kolesie po 80 kilo osiagaja wyniki porownywalne z kolesiami wazyacymi po 100 otoz sam kilkuktrotnie to widzialem i moje spostrzezenie jest takie ze Ci pierwsi maja bardzo duze przyspieszenie a co sie z tym wiaze duza szybkosc ciosu czym nadrabiaja brak masy i na odwrot koles 100 kg wolneij uderza ale jego m jest duzo wieksze niz popzrednika i tak wedlug prostej analogii dochodzimy do sily ciosu.Zdjaje sobei sparwe ze pojawia sie zaraz komnetzre ze kolesie po 100 kilo sa szybsi od 80 itd.Ale chcailbym aby do tych rozwazan podejsc na plaszcyznie nei ze ktos cwiczy lat naście a ktos nei cwiczy tylko chcialem podzielic sie takim ogolnym spostrzeżeniem.Licze na jakas konstruktywna dyskusje i czekam na wasze opinie.

P.S.
XaiMoon uwazam ze nei masz racji bo moim zdnaiem siła idzie głównie z bioder(skret) i barku , a co ma do tego biceps i triceps to nei wiem no chyab ze masz na mysli jakies wymyślne techniki bo jaq mowie caly czas o klasycznym prostym ewntalnie sierpie
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
w uderzeniu liczy sie pęd a nie siła czyli m*V^2 - masa razy kwadrat predkosci, dobry triceps to szybkie wyprostowanie reki, do tego dochodzi skret bioder i calego ciala , a masa to wiadomo...
  • 0

budo_azmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu

w uderzeniu liczy sie pęd a nie siła czyli m*V^2


no to potwierdzasz moja teorie bo niewątpliwe prędkość i przyśpieszenie to wilekości niodzwonie ze soba powiązane tak tylko na marginesie ped to iloczyn masy i predkosci bez kwadratu czyli p=m*v , ale zakladam ze to byl wypadek przy pracy jesli nie to odsylam do fachowej literatury.Co do przyspieszenia i predkosci to przyspieszenie chwilowe jest pochodna predkosci po czasie takze sam widzisz ze wielkosci te laczy wzajmeman korelacja. Jesli chodzi o triceps hmm nie bede ukrywal ze nigdy nie zastawialem sie nad kinetyka jego zachowania ale to co piszesz wydaje sie byc logiczne chociaz nie wiem do konca co rozumiesz pod pojęciem dobry triceps.
POzdro :D
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
ta kwadrat z enerki mi tu wpadl :D
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
energii

a co do tricepsu to jest on odpowiedzialny za prostowanie lokcia wiec chyba normalne ze ma znaczenie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu

2.Szybkosc wyprowadzenia


Też technika. Nie da się wiele przyspieszyć.

CZy nikogo nigdy z was nie zastanawialo czemu na popularnej gruszce kolesie po 80 kilo osiagaja wyniki porownywalne z kolesiami wazyacymi po 100


Nie sugeruj się takim gównami. To nie jest miarodajne.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Kwadraty, sradraty, chuje muje dzikie węże.

Ale w myśl topicu, w Muay Thai chodzi o to co napisał Azmar, czyli to, ze siła wychodzi z prawidłowego skretu bioder i barków.
masa też a znaczenie i t, ale to własnie skręt bioder i barków nadają kończynie pęd w MT.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu

Kwadraty, sradraty, chuje muje dzikie węże.

Ale w myśl topicu, w Muay Thai chodzi o to co napisał Azmar, czyli to, ze siła wychodzi z prawidłowego skretu bioder i barków.
masa też a znaczenie i t, ale to własnie skręt bioder i barków nadają kończynie pęd w MT.


sam mowisz o pedzie :P hehe a co do skretu to nie da sie ukryc i nikt tego nie neguje ...
  • 0

budo_faust
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: muaj thai siła ciosu
Ale czemu tak uogólniacieeeeee ???????? Wszystko ma swoje znaczenie !
Dosłownie wszystko !!Masa, technika, skręt bioder, koncentracja, ładna pogoda etc. To jest tak oczywiste, że aż jałowe.
Kwestia wyłącznie tego o jakiej sytuacji mówimy, walka na ringu, na ulicy ? - Combat te uogólnienia - " siła ciosu to technika a nie trening statczny" mogą byc naprawde niebezpieczne. Teoretycznbie i tak i nie. Ale sądze , że zdajesz sobie sprawe , że to właśnie dzieki takim teoriom na forum po dziś dzień spotyka sie fanatyków wschodnioazjatyckich sztuk walk, przyznających sie do parametrów ok.60 kg. którym za huja nie przetłumaczysz, że koks ważący 30 kilo więcej rozbije im główke o pierwszy lepszy krawężnik w 5 sek.- bo oni Ci bedą tłumaczyć że siła ciosu to skręt biodra a koks biodra nie ma, jeno wielkie łapy i nie potrafi tańczyć tak pieknie jak oni na nogach.

Jest dwóch panów x ( 80 kg. - po 5 latach np. boksu w dobrej sekcji) i
y ( 100kg. napakowany koks, nic wspólnego z SW)
na mój zdrowy chłopski rozum siła ciosu o niebo wieksza na rzecz pana X !

Wariant 2 - x (80kg. zero treningu SW) - y( 100kg. zero treningu SW) - do końca przekonany nie jestem ( wpływ na to ma 1000 czynników) ale gdybym miał stawiać swoje pieniądze to rzecz jasna postawił bym na Y.

Wariant 3 obaj ważą tyle samo i tyle samo trenują, bądź nie nietrenują SW - tutaj już wyłącznie technika ! ( Sądze że to właśnie Combat miałęś na myśli, ew. sytuacje opisaną wyżej)

Wariant 4
Obaj trenuja tak samo długo, reprezentuja niemal identyczny poziom umiejętnści technicznych lecz X waży 80 a Y 100. Piłka krótka !! Gdyby masa nie miała żadnego znaczenia z pewnością obaj walczyli by czy to w boksie czy jakim kolwiek innym sporcie uderzanym w tej samej kategorii wagowej. A takowych rzeczy z racji że masa ma w tym przypadku ma piorunujące wręcz znaczenie - często nam oglądać nie przychodzi. ( niewątpliwie ostatni ciekawy przypadek to Kennersing, ale jak wiadomo, to wyjątki potwierdzają regułe ! )
Ja staram sie rozwijać i jedno i drugie a Wy róbta co chceta. pozdrawiam !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024