Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Jest to czlowiek z naprawde ogromnymi zaslugami dla propagowania sztuk walki a przede wszystkim zasluzyl sie zmieniajac calkowicie negatywny obraz azjaty w oczach mieszkancow usa. Co do jego umiejetnosci, no coz, nie wiem jakim byl fighterem, pamietajmy ze to byl prede wszystkim aktor, w jego latach pojawili sie benny urquidez, bill wallace i inni ktorzy naprawde byli fighterami. Brus niewatpliwie mial ogromna potrzebe zajmowania sie sztukami walki, jednak z tego co zostawil wida ze mial za soba dosyc powierzchowna wiedze o ving tsun i podobna o filozofii taoistycznej itd. lepil to wszystko w jakas jedna calosc, byc moze ulepilby z tego naprawde wartosciowa rzecz gdyby troche pozyl dluzej. Ale np .kiedy zapoznalem sie z wybranymi ksiazkami z jego biblioteczki- w tao kung fu- przezylem lekkie rozczaerowanie. Co do jego fighterskich umiejetnosci to jest chyba tak naprawde 1 udokumentowana sytuacja z ktorej wyszedl ok ale przeciwni to nie byl jakis mistrz sztuk walki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

- nowe (dla Kung-Fu) metody treningowe: np. worek, skakanka


kurde ludzie nie dobijajcie mnie skakanka to sie zgodze ale worek????? oszaleliscie worek tu byl od zawsze, sam mam stare ksiazki niektore sa przedrukami jeszczes atrszych i worek jest i byl

poza tym zwarcie i zapasy byly zawsze w chinskim kung fu ale tym prawdziwym a nie tych popluczynach co widziecie na codzien
  • 0

budo_zbyszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

- nowe (dla Kung-Fu) metody treningowe: np. worek, skakanka


kurde ludzie nie dobijajcie mnie skakanka to sie zgodze ale worek????? oszaleliscie worek tu byl od zawsze, sam mam stare ksiazki niektore sa przedrukami jeszczes atrszych i worek jest i byl

poza tym zwarcie i zapasy byly zawsze w chinskim kung fu ale tym prawdziwym a nie tych popluczynach co widziecie na codzien

Bardzo słuszna uwaga poklon Zresztą Bruce piętnował ograniczenia w niektórych systemach Kung fu, był jednym z pierwszych którzy mówili o konieczności prowadzenia treningu przekrojowego. Można go lubić lub nie ale to dzięki niemu SW są tak popularne i tylko dzięki niemu tak dużą popularnością cieszy się WT.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Ograniczania to chyba miał w wing chun... ale nie wszystkie style są takie same...
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Hmmm był dobry nie podlega wątpliwości wymyślił nowy styl to o czymś świadczy, ale jednak nie umarł śmiercią naturalną....
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

Hmmm był dobry nie podlega wątpliwości wymyślił nowy styl to o czymś świadczy, ale jednak nie umarł śmiercią naturalną....


1. Czy był dobry ? jak już kilku napisało nic nie wiadomo o jego walkach wygranych czy przegranych... więc ciężko stwierdzić jednoznacznie...
2. Bo wymyślił nowy styl... w Polsce też już kilku swoje style wymyśliło...
3. Nie zmarł śmiercią naturalną : bo się za dużo szprycował... u nas też jest wielu narkomanów...

Fakt bezsprzeczny to taki że dzięki jego filmom powstało ogromne zapotrzebowanie na zachodzie na MA
  • 0

budo_cube_0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Co do jego śmierci to ja słyszałem ze on zginął bo ktośgo zachaczył legendarnym "uderzeniem śmierci"....
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
No... HEROINA-ZUKI
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

- nowe (dla Kung-Fu) metody treningowe: np. worek, skakanka


kurde ludzie nie dobijajcie mnie skakanka to sie zgodze ale worek????? oszaleliscie worek tu byl od zawsze, sam mam stare ksiazki niektore sa przedrukami jeszczes atrszych i worek jest i byl

poza tym zwarcie i zapasy byly zawsze w chinskim kung fu ale tym prawdziwym a nie tych popluczynach co widziecie na codzien


Nie ma się co wściekać... przecież Ci co to piszą tak naprawdę nie wiedzą czym się różni karete od kung-fu, aikido od ju-jitsu, kendo od szermierki... szkoda gadać...

Nowe metody... może chodzi o to że w chinach nie ćwiczą na workach Everlast :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

Nowe metody... może chodzi o to że w chinach nie ćwiczą na workach Everlast :)


poklon :rofl: :peace:
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

No... HEROINA-ZUKI


chyba raczej koka........

dla mnie jako adepta JKD nie ywpada źle mówic o mistrzu :)
a tak na serio to był człowiek z naprawde niesmaowita wiedza oraz podejsciem do sztuk walki....juz samo za to szacunek.mało kto wtedy myslał o treningach przekrojowych,więc pamietajcie drodzy vale tudowicze i inni cwiczący MMA,ze prawdopodobne,ze gdyby nie BL nie byłyby teraz Waszych(naszych)treningów.....

jakim był wojowniekiem ciękzo rzeczywiscie powiedziec,mozna tylko przypuszcac,choc są filmiki z pokazów.......mozna tez usłyszec od jego uczniów...Ostatnio w Berlinie były seminaria z Danem Inosanto,jendym z jego uczniów(niestety koszty bytły zbyt wielkie dla mnie,poza tym bałbym sie :wink: )....


pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

No... HEROINA-ZUKI

chyba raczej koka........


ani jedno ani drugie - Bruce zazywal haszysz
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Nie wiem co zażywał i od czego umarł i wcale mnie to nie odchodzi. Każdy ma swoje ulubione używki. Yip Man - opium. Wong Shun Leung - wino, Bruce Lee może koke :D Co do jego stylu który sworzył w jakimś tam stopniu na Ving Tsun to jest to dla mnie jakiś dziwoląg. Nie wiem dlaczego podniecacie się tak tą skakanką. Skakanki nie było w stylach Kung Fu bo widocznie nie było takiej potrzeby. Np. w Ving Tsun używanie skakanki niczego nie daje a w ręcz przeszkadza - inna koncepcja poruszania.
Był napewno niezłym aktorem i potrafił zainteresować białych kulturą orientu.
Ale jedną rzecz za którą jestem mu naprawdę wdzięczny i myśle, że powinien być każdy z nas. Dzięki temu że zaczął propagować Kung Fu na zachodzie sporo ortodoksyjnych "Żółtych Mistrzów" zaczęło nauczać białasów. Trzeba pamietać iż w tradycji chińskiej Kung Fu było skarbem narodowym i niewolno go było zdradzać obcym a tym bardziej białasom. Dzięki Bruce'owi żółtki się bardziej otworzyły na świat i możemy się od nich uczyć. Oczywiście drugim argumentem dla nich były dolary :twisted:

pzdr
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Bruce sam stwierdzil ,ze JKD to nie styl tylko sposob walki. Mozemy sobie pogdybac, ze jezeliby Bruce dozyl sedziwego wieku to stworzylby wszechstronny system walki . A tak swoja droga to Chuck Norris tez stworzyl swoj styl, ale nie pamietam niestety nazwy.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Chuck-Nor-Do :D zwane Tang Soo-Do
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Bruce Lee wyprzedził niejako swoją epokę robiąc coś podobnego do dzisiejszego treningu przekrojowego, po prostu jego zdaniem trzeba było umieć walczyć we wszystkich dystansach.
Co do jego walk z przedstawicielami innych systemów to można było o nich usłyszeć w kilku wywiadach m.in z Jamesem Copburnem który również był jednym z jego uczniów - wiele walk stoczył w okresie swoich studiow na Uniwersytecie .
Generalnie jedną z przyczyn wyjazdu do USA była bójka w której według relacji Williama Cheunga wypierdolił kilka zębów zawodnikowi Choy Li Fut.
Co do nowych metod treningowych - przykładał dużą wagę do przygotowania siłowo-wytrzymałościowego i szybkościowego i bynajmniej nie robił tego jak co niektórzy wyśmiewający go tutaj trenując z chińskim dziadziusiem w parku przy herbacie- robił jogging, siłke, streching i ćwiczenia specjalistyczne pod kątem walki.
A co do zażywania świństw to faktycznie eksperymentował z haszyszem nawet podczas sparingów z pionierem kick boxingu Joe Lewisem aby sprawdzić jaki ma to wpływ na umiejętności walki.
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
Dla mnie Bruce jest człowiekiem który bardzo zasłużył się dla SW. Dzięki niemu żółtki zaczęli uczyć bialych, którzy po obejrzeniu jego filmów masowo pędzili na treningi :-)
Może i zażywał haszysz, niestety nie ma ludzi doskonałych... :-(

pozdrawiam

P.S. A jego plakat i tak będzie zdobił moją ścianę :)
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

Chuck-Nor-Do :D zwane Tang Soo-Do


Sensei Norris has indicated in his own biography that he has black belts in Tang Soo Do, Tae Kwon Do, and is founder of Chun Kuk Do ("Universal Way


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....

Bruce Lee może koke pzdr


Co za różnica... był ćpunem tak czy inaczej.... ja po amfetaminie też mógłbym zostać mistrzem galaktyki :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdopodobnie dostane bana za samo pytanie, ale....
1. Bruce był aktorem a amerykanie zrobili z niego mistrza... drugi mistrz to van Damme
2. Za wyjebanie kilku zębów zawwodnikowi CLF zapłacił by tym samym a nie ucieczką do USA... fajna bajeczka :)
3. A niby w kung-fu nie ma przygotowania siłowo-wytrzymałościowego ? Przyjdź i sprawdż :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024