Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy walka moze byc piekna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

czy walka moze byc piekna?

Znalazł sie esteta! walka nigdy nie jest piękna. Tu chodzi o pokonanie przeciwnika. Ale towarzyszy ludziom od tysiącleci. Dla mnie walka kobiet ma taką samą estetyke jak walka mężczyzn.

polemizowalbym :twisted: mi- walka dostarcza wileu pozytywnych wrazen estetycznych. jest to element naszej kultury fizycznej i tak jak inne przejawy ruchu wg mnie bywa piekna, no... moze ciezej mi jest dopatrzyc sie czegos pieknego w widoku ustawki kiboli ale nie raz dech w piersiach zaparl mi widok pieknego rzutu, udezenia czy kopniecia. i nie chodzi tu o sama ekscytacje wynikajaca z ogladania walki tylko wlasnie ta usytuowana w konkretnym czasie i przestrzeni forme ruchu.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Zacytuję pewnego komentatora bokserskiego: "Jak on go pięknie bije"
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
o capoeirze kiedyś jakiś maestry(to sie chyba tak pisze, chodzi tu o mistrza w capo):
"NAJPIĘKNIEJSZA Z WALK , NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY Z TAŃCÓW"

więc sztuka walki moez, a raczej jest piękna!!
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Sa ludzie, ktorzy nie umia zobaczyc piekan walki vt, mt, bjj, czy boxerskiej. Wspolczucie dla nich ;)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Walka jest piekna dopoki wygrywa ten, na ktorego postawilem :P
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Ja mam oko niewprawne bo wróciłem do jakichkolwiek treningów trochę ponad tydzień temu, ale dobra walka karate na prawde robi na mnie wielkie estetyczne wrażenie, czasem nawet dobra walka Bokserska czy k1 potrafi tak na mnie wpłynąć.

Co do walki kobiet, to sie nie zgodze, większość kobiet ma w swoich ruchach taką "kocią" gracje... Poza tym na kobiety mi się milej patrzy :lol:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Jakos walki kobiet nie przypadaja mi do gustu. Pomijam tu walki w pewnych cieczach typu kisiel :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

Jakos walki kobiet nie przypadaja mi do gustu. Pomijam tu walki w pewnych cieczach typu kisiel :)


Brisban - to już zależy od gustów i błagam, nie ciągnijmy tutaj tego tematu jako offtopic, ok? :wink:
ja się zgodzę - walka jest piekna. oczywiście jesli nie jest to zwykła szamotanina i tarmoszenie się bez ładu i składu. jest coś pieknego w tych ruchach...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
To juz nie ode mnie zalezy, ale na twoja prosbe nie wspomne juz ani slowem o kisielu :) Pozostaje mi jeszcze budyn, bloto :) . A piekna walka to taka, ktora dostarcza niezapomnianych emocji :D
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
poprostu nie ma co tu duzo gadac, niektorym (debilom) nie da sie wytlumaczyc ze walka jest czyms pieknym, dla nich to co dzieje sie na ringu nie rozni sie niczym od bojek ulicznych, traktuja zawodnikow jak jakis element, agresywni ludzie, znalazlem sie kiedys w towarzystwie studentow, ktorzy za wszelka cene probowali mnie i kolesiowi wyrobic etykietke bezmozgich debili, ktorzy potrafia tylko "sie bic" i nic w zyciu wiecej nie maja do roboty, po prostu takie glupki zero uczuc, sam agresor, zalosne, zalosne, a tacy inteligentni i "w porzadku" sie wydawali :? niestety

TT
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

poprostu nie ma co tu duzo gadac, niektorym (debilom) nie da sie wytlumaczyc ze walka jest czyms pieknym, dla nich to co dzieje sie na ringu nie rozni sie niczym od bojek ulicznych, traktuja zawodnikow jak jakis element, agresywni ludzie, znalazlem sie kiedys w towarzystwie studentow, ktorzy za wszelka cene probowali mnie i kolesiowi wyrobic etykietke bezmozgich debili, ktorzy potrafia tylko "sie bic" i nic w zyciu wiecej nie maja do roboty, po prostu takie glupki zero uczuc, sam agresor, zalosne, zalosne, a tacy inteligentni i "w porzadku" sie wydawali :? niestety

TT


Właśnie.. a jak ostatnio zaproponowałem kobiecinie na ćwiczeniach problem badawczy "Postrzeganie ludzi trenujących SW w społeczeństwie" to spytała: a po co?? Tylko żeby oczyścić ich wizerunek?? A na koniec: przecież wiadomo że oni nie robią tego tylko by pozostać w formie, czy dla samoobrony w ty musi być jakaś agresja :)

Tyle na temat stereotypów :twisted:
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
a własnie - spotykacie się z jakimis stereotypami na codzień?
ja rzadko bo jak już przy okazji wyjdzie co to ja robię w "wolnym" czasie to jest takie uuuuuuuu 8O 8O 8O a potem jedno moje spojrzenie i koniec. :wink:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Ta zdazalo sie, ze sie mnie pytali jak sie moge z kumplami lac a potem jeszcze sie z tego cieszyc :)
  • 0

budo_miud
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niedoszła polska stolica hip-hopu

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Dla mnie walka jest, była i będzie pięknem (nie mówi tu o ulicznych grandach). Jeśli fighterzy prezentują swoje style, wysoki poziom techniczny oraz swoje doświadczenie przekładają na skuteczność w walce to we mnie to wzbudza wspaniałe doznania. Nie traktuję walki jako coś wulgarnego, pozbawionego uczuć katowania. Dla mnie to jest jak poezja, trzeba to robić z wyczuciem i precyzją a wtedy chba każdy dostrzeże w tym coś co cieszy.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
[quote name="malta"]a własnie - spotykacie się z jakimis stereotypami na codzień?


Ta kiedyś w telekurierze był wywiad z P.Buczko i zajawki z jego walk. Na zakończenie prezenter z poważną miną rzekł w te słowa " Podobno nasza cywilizacja rozwija się, ale patrząc na te walki mam wrażenie że się cofa w rozwoju" 8O 8O , czy jakoś tak.

Natomiast sama walka - nie byłoby naszej cywilzacji gdyby nie walka na całym świecie poprzez całe wieki.

Pozdro
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Jak dla mnie walka może być piekna a nawet jest czego dla mnie widocznym przykładem jest capoeira , ale nie tylko , wszystko zależy od postrzegania postrzegulnych rzeczy.....
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

o capoeirze kiedyś jakiś maestry(to sie chyba tak pisze, chodzi tu o mistrza w capo):
"NAJPIĘKNIEJSZA Z WALK , NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY Z TAŃCÓW"

więc sztuka walki moez, a raczej jest piękna!!


wybacz ale mysle ze capoeira nie jest sztuka walki Kolesie ktorzy tylko to trenuja nawet gardy nie potrafia trzymac Chyba ze masz na mysli walke z samym sobą, z własnymi slabosciami to wtedy tak
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
oczywiście, to czy walka jest piękna jest kwestią kto walczy. Dla mnie np dużo piękniejsza jest walka w stójce, np. K1 niż vale tudo, gdze się za dużo macają, ale i tu bywa pięknie.
Zresztą, większość z nas na tym forum ćwiczy dlatego że ich kiedyś urzekł widok ćwiczących ludzi.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

Zresztą, większość z nas na tym forum ćwiczy dlatego że ich kiedyś urzekł widok ćwiczących ludzi.

Mnie urzekło to jak walczył w filmach Bruce Lee :) i też tak chciałem :lol:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Jeśli ktoś do tej pory nie lubił parteru niech zobaczy ten film jak tylko wróci na swoje miejsce.

Best of ADCC

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To jest dopiero piękne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024