Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizyczne warunki a wybór stylu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_empty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Fizyczne warunki a wybór stylu
jak się według Was mają fizyczne warunki do wyboru uprawianego stylu? czy ma to wogule jakiś wpływ?
myślę że w moim przypadku byłbym np.kiepskim bokserem przy wzroście 169 cm i 65 kg wagi i dość "nabitej" posturze..taki karakan jak ja ma krótkie łapki i lepsze są to warunki np. do Judo czy ogólnie chwytanych stylów..
oczywiście wiem że "dla chcącego nic trudnego" i gdybym chciał to mógłbym byc niekiepskim bokserem..chodzi mi to typowe warunki fizyczne i ich wpływ na ew. sukcesy/porażki w danych stylach.
co Wy na to?
pozdrawiam all..[/b]
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
a jak myslisz poco sa kategorie wagowe?
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
a ja na to jak na lato :)

chyba nie ma znaczenia. z mojego punktu widzenia oczywiście.
w końcu po coś te kategorie wagowe są, nie?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
tzn po co? :> u nas nie ma :P
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu

..chodzi mi to typowe warunki fizyczne i ich wpływ na ew. sukcesy/porażki w danych stylach.
co Wy na to?
pozdrawiam all..[/b]


Kenji Midori (ShinKyokushin Karate) majac 165 cm i 65 kg w 1991 zdobył tytuł Mistrza Swiata w kategorii open.Dla chcacego nic trudnego :wink: warunki fizyczne sa istotne, ale jak sie chce i robi sie to co sie lubi to wszytsko mozna osiagnac.
pzdr.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
Ot cała prwda Panie Maniak pod warunkiem ze robisz to co lubisz :)
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
No wlasnie tezbym chcial sie dowiedziec czegos na ten temat. Ja mam 180 wzrostu i okolo 95 kg wagi i conieco z lekka odstaje mi w przedniej czesci tulowia i w zwiazku z tym jak widzieli byscie mnie np. w Aikido ? Nie wydaje mi sie zeby ktos mojej posturki mogl zostac dobrym Karateka, Aikidokiem itepe. Moze sie myle ? Jaka jest wasza opinia ?
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu

... i conieco z lekka odstaje mi w przedniej czesci tulowia...


Cooo :?: To chyba dobrze??? :) :) :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
Ja wychodze z załozenia ,ze przy wyborze sztuki walki nie chodzi tutaj o to czy ktos by Ciebie widział w jednej a w drugiej nie,czy tez do jakiejs bys sie nadawał lub nie, tylko o to , czy Tobie sie to podoba i czy TY sam chcesz to cwiczyc. W roznych sztukach walki mozna spotkac ludzi o diametralnie roznych warunkach fizycznych cwiczacych ta sama sztuke walki...

Najlepiszej jak sam sie przejdziesz i zobaczysz czy np Akikido lub Karate jest tym czym chcesz sie zajmowac , czy Ci to odpowiada.

Ale majac 180 cm i 95 kg to dobre warunki do uderzanych sztuk walk.

Wybor nalezy do Ciebie.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
troszkę dużo wazysz jak na wzrost.........w cm też mam tyle,ale w kg o 20kg mniej(choc chciałbym miec z 86).........
pozdr.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu

No wlasnie tezbym chcial sie dowiedziec czegos na ten temat. Ja mam 180 wzrostu i okolo 95 kg wagi i conieco z lekka odstaje mi w przedniej czesci tulowia i w zwiazku z tym jak widzieli byscie mnie np. w Aikido ? Nie wydaje mi sie zeby ktos mojej posturki mogl zostac dobrym Karateka, Aikidokiem itepe. Moze sie myle ? Jaka jest wasza opinia ?


a ja bym powiedzial ze gosc ma najnormalniejsze warunki do trenowania sw, jeden jest grubszy , drugi chudszy, nizszy wyzszy, problemem moze byc jak ktos ma np 150cm i 100kg , lub 200cm wzrostu i 70kg , ale takich przypadkow jest naszczescie malo

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
No chodzi mi tu glownie o sprawnosc ktora w takich sztukach jest niezbedna. Raczej koles o moim wzroscie i 65 kg wagi bedzie sie sprawniej poruszal, zgrabniej zadawal ciosy kopane itepe niz ja. Przy takiej masie dosc ciezko jest chyba wykonywac rozne formy sw majace elementy jakiejs tam gimnastyki :] Pozatym ciezko bedzie znalezc mi przeciwnika do sparingu i przypadkiem moglbym jakiegos huderlaczka 60 kilogramowego zabic bo w lapie tez mam kolo 40 cm :] Ale to juz tak abstrachujac od tematu :] Pozdroweczka
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
Panowie, nie oszukujcie, majac np. 180 cm i 90 kg to Wy juz jestecie stare byki. I co tu gadac... zabrzmi to brutalnie. Zadnego z Was na matach, czy ringach w walce o mitrzostwo swiata, czy Europy, czy na olimpiadzie juz nie zobaczymy. Wiec wybor stylu nie ma znaczenia - i tak cwiczymy tylko dla dobrego samopoczucia.
K_P
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu

Panowie, nie oszukujcie, majac np. 180 cm i 90 kg to Wy juz jestecie stare byki. I co tu gadac... zabrzmi to brutalnie. Zadnego z Was na matach, czy ringach w walce o mitrzostwo swiata, czy Europy, czy na olimpiadzie juz nie zobaczymy. Wiec wybor stylu nie ma znaczenia - i tak cwiczymy tylko dla dobrego samopoczucia.
K_P


dobrze mowisz , jesli chodzi o wzrost to nie czeba byc stary byk zeby tyle miec , jesli chodzi o wage to racja
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
Sorata w wieku 12-13 lat chlopcy (dziewczeta rowniez) nie maja z reguly 180 cm wzrostu, a tacy sa wlasciwym (w zasadzie jedynym) "materialem" na dobrych zawodnikow takze i w sztukach walki. (Oczywiscie jest pare dyscyplin w ktorych zaczynac trzeba jeszcze wczesniej).
Zdarzaja sie jeszcze czasami raz na 100 lat wybitne talenty i ci moga zaczac przygode ze sportem nieco pozniej, a mimo tego osiagac znaczace rezultaty. Takim zawodnikiem byl np. Ryszard Szurkowski w kolarstwie.
K_P
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
Racja 12-13 lat to odpowiedni wiek na rozpoczecie trenowania jakiego kolwiek sportu, myslalem ze za starego byka uwazasz osobe powyzej 16tego roku zycia , a mi chodzilo oto ze normalny gosc ponizej 16tego roku zycia moze miec 180cm wzrostu, ale wage 95kg w wieku ponizej 16 to nie jest najlepiej ...

I z tego co zaobserwowalem to osoby "puszyste" maja problemy na treningach SW , szczegolnie przy rozgrzewce, przy sparingach
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu

I z tego co zaobserwowalem to osoby "puszyste" maja problemy na treningach SW , szczegolnie przy rozgrzewce, przy sparingach


serio? :roll: :twisted: :) :wink:

tak sie tylko smieje, bo to logiczne..
a zeby nie smiac sie za bardzo z tch osob to dodam, ze ja tez czasem mam problemy (kondycyjne i bolowe) przy rozgrzewkach i sparingach :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
"To mozna juz przeciez znalezc w ksiazkach, ze wiek 13-15 lat jest
optymalny, kiedy wzrasta poziom testosteronu i uwarunkowania hormonalne sa korzystne. W tym wieku mozna najszybciej uzyskac przyrost sily. Kto zaczyna wczesnie, ma przewage nad tymi, ktorzy zaczynaja pozniej. Co ktos przyswoi we wczesnych latach, inny prawie nie ma szans nadrobic pozniej".

I drugi kawalek:

"Grosser (teoretyk sportu, trener), wymaga juz takze dla 8-12 letnich dzieci specjalistycznego treningu silowego, poniewaz procentowy rozklad szybkich bialych i wolnych czerwonych wlokien miesniowych nie jest do 13 roku zycia calkowicie wyksztalcony i moze byc jeszcze "dopasowany" do wymaganych (pozniejszych) funkcji".

Autorem tych wypowiedzi jest Frank Wieneke - trener meskiej kadry Niemiec w judo, dyplomowany nauczyciel sportu i dyplomowany trener judo. Najwieksze sukcesy - zloto Los Angeles, srebro Seul, zloto EM 1986,
srebro EM 1988, 1989, 4 x mistrzostwo Niemiec.

(Tekst poznalismy dzieki tlumaczeniu i uporzejmosci naszego kolegi rybaka, ktoremu jeszcze raz za to dziekuje).

K_P
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu


I z tego co zaobserwowalem to osoby "puszyste" maja problemy na treningach SW , szczegolnie przy rozgrzewce, przy sparingach


serio? :roll: :twisted: :) :wink:

tak sie tylko smieje, bo to logiczne..
a zeby nie smiac sie za bardzo z tch osob to dodam, ze ja tez czasem mam problemy (kondycyjne i bolowe) przy rozgrzewkach i sparingach :wink:


dla Ciebie logiczne , dla mnie tez , ale dla tym grubszym osobom wydaje sie ze to nic strasznego i dzieki sw jeszcze zrzuca wage a tak niejest, przyklad : jak chodzilem na kyokushin byl gosc co wazyl 90 kg przy wzroscie 170cm , mial wtedy 14 lat , przy rozgrzewce , padl i sie zarzygal ...

kazdy podczas rozgrzewki sie meczy , niektorych bieze kolka inni slabiej oddychaja , ale moim zdaniem osobom o tak duzej wadze nie powinno sie pozwalac cwiczyc sportow walki ze wzgledu na ich zdrowie , a przynajmniej ograniczyc jakos ich wysilek
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Fizyczne warunki a wybór stylu
No ej ej panowie nie przesadzajmy ja mam 18 latek to juz jest stary byk ? Waze 90 kg raczej z racji masy miesniowej no i troszke z tluszczyku ale nie za wiele.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024