Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy walka moze byc piekna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?


no bez przesady capo też jest sztuką walki w sumie. stworzono ją po to aby móc bronić sie przed stażnikami n ajakiś plantacjach kawy itd. wygląda jak taniec ponieważ zażadcy farm szybko zabronili murzynom trenowac, ale oni wpadli na pomysł ze moga trenowac pod postacią tańca
to taka historia capo w skrócie :D :)

a pozatym znam paru kolesi widziłem jak trenują i co potrafią i szczerze mówiąćwygląda to skuteczne nie wiem na ile sprawdza sie to w praktyce(na ulicy)
ale słyszałem(tylko szłyszłem) ze jeden z kolesie pokonał 7. ponoc byli to laicy ale było ich 7. nie wiem czy temu wierzyć czy nie ale mówiło mi to pare osób no cóż z tym capo to tak już jest NI TO PIES NI TO WYDRA :) :) :) :) :)

temat tego czy capo nadaje sie do walki czy nie był wałkowany z miliard razy....poczytaj sobie stare posty
a co do pochodzenia capo to to jest sprawa dyskusyjna...poczytaj sobie stare
posty



czytałem, czytałem i to nieraz spoko znam zdanie wiekszości na temat capo, ale jakoś musiłem o tym napisać (znacie to uczucie ze czasem musicie coś zrobić i robcie to :) )
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

Ucze kolege który ćwiczył capo 2 lata i on jest laikiem. Niczego go tam nie nauczyli



ten koleś uczył sie troche dłuzej jakieś 7 lat w artesach a wczesniej w maggija(czy jakoś tak) ale nie wim ile


p.s. czemu mam sei gniewać za taniec z bokserem :) :D :?: :roll:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
bo moim wykonaniu wyglada to wyśmiewczo :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
nie wierz w takie bzdury ze ktos moze pokonac 7 typow Bzdur Ci nagadali a jesli w to sam nie wierzysz to nie przytaczaj takich mitów Nikt nie da rady pokonac 7 chyba ze sa tak pijani ze sami sie wywracaja i na dodatek ustawiaja sie gesiego w kolejce Pozdro :)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
taktyczna, przemyślana, konsekentna i techniczna walka to piekna walka. a jeszcze jak zawodnucy sa piekni to już w ogóle :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?

I to mnie denerwuje. Co jest zlego w agresii ?

nic.
To bycie pierwotnym.
WIelu artystów uważało to jako ważną zasade prawdziwej sztuki.
Jak w terminie "Nagość Duszy" Przybyszewskiego, poezji Blake'a, czy w muzyce Jima Morrisona :)

Poza tym, jak ktoś ci powie że jesteś niekontrolujący się chamski prymityw to odpowiesz, nie, jestem pierwotny, towrze sztukę :) :) :)


Nie zrozumiales chyba. Agresja popycha do dalszego treningu, motywuje. Daje sile zeby przezwyciezajac bol dalej walczyc.

Ale trzeba ja umiec kontrolowac.

Powiedzialem to w kontekscie np rozmow w toku :

" jestescie jak zwierzeta, was to sie powinno zamknac w klatce ".

To ci ludzie sa agresywni nie my. :|
Mu umiemy nad tym panowac ( raz lepiej raz gozej ) ludzie 'normalni' nie sa przyzwyczajeni do adrenaliny y agresji dlatego sobie najzwyklej z nia nie radza. :?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Zrozumiałem dobrze:)
tylko troche popierdoliłem swoje głupoty:)
W efekcie końcowym chodzi nam o to samo. Tylko ty napisałeś to bardziej zrozumiale i bez pierdolenia :)
masz racje.

A ja tu men, odnosze sie do sztuki hehehehe :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Nie czytalem calego tematu ... ale czy walka moze byc piekna ?? tak ... treningowa ... jednak kiedy szybkosc i technika ustepuja brutalnej sile i doswiadczeniu ... albo jest nierowny poziom 2 walczacych ... albo walka na ulicy .... tych rzeczy nie uwazam za piekne.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Walka nie musi odbywac sie na macie czy na ringu moze np. odbywac sie na sali sadowej czy gdzies indziej. Tam tez walczy sie o zwyciestwo a nawet i przetrwanie. Jedyna roznica to to ze zamiast slow czesto ostych, dowodow i akt uzywa sie nieco innych argumentow tez bardzo ostrych, mocnych i niespodziewanych :twisted:

Ludzie walka nazywaja tylko tylko to co ma miejsce na ringach itp. To zbyt duze uogolnienie i mowia nadodatek ze walka jest barbazynaska i bezmyslna - sami sa bezmyslni bo walka to czesc ludzkiego zycia i nieodlaczny jego element.
Sami ja prowadza w pracy w domu tylko boja sie nazwac to po imieniu. Co do piekna walki to nalezy spojzec na zycie, czy ono nie jest piekne, a przeciez caly cas walczymy o dobre oceny, o dobra prace o poprawe bytu, walczymy z przeciwnosciami losu.

Walka jest piekna niewaznie czy ma ona miejsce w zyciu codziennym czy na macie :wink: Rozni sie tylko punktem widzenia i argumentacja :twisted:


To wylacznie moj punkt widzenia, filozofia sie klania :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
spojz na ten temat przez pryzmat tego forum i juz nie powinienes miec watpliwosci co mialem na mysli piszac "walka" :wink:
  • 0

budo_puszkarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
W Polsce jest dużo obudy. Tak samo z walką. Na swiecie są np. walki w klatkach - a u nas nie bo to "zaprzecza idei cywilizacji". A z drugiej strony pozwalamy na rozróby na stadionach czy pod dyskotekami. W USA po pracy biznesmani zdejmuja garnitury, maja wasnych trenerów, trenują, sparrują i jest OK. A w Polsce jak jesteś biznesmenem to albo grasz w tenisa albo w golfa. nic innego nie istnieje. To jest żalosne.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
tae ted trzeba bylo tym studentom lomot spuscic:)
tylko tak pieknie zeby dostrzegli piekno:)
prawda jest taka ze w pewnych kregach(podziemny krag:) ludzie ktorzy sie bija:d uchodza za gladiatorow,kogos gorszego glupszego itd itd szczerze mowiac nie za bardzo zwracam uwage na to co mowia ludzie za moimi plecami grunt zeby zza plecow mnie nie dusicili:D
dla mnie walka jest piekna oczywiscie nie wszytskie przykladem wirtuoza walki jest BOB SAPP jak ten koles pieknie nie umie walczyc..
AKEBONO tez jest mistzrem piekna..

pozdrawiam
ps ciekawie sie dzieje kiedy ogladam jakiegos pride lub ufc i wolam tate zeby mu pokazac jak pieknie koles dostal mawache na glowe lub jak pieknie zostal koles rzucony na szyjke ..ale jaja zaczynaja sie dopiero wtedy kiedy moj ojciec chce zebym cofnał:)
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Moim zdaniem we wszystkim można doszukać się piękna. Jak widzę jakąś wyczesaną technikę w walce to sobie myślę, że umiejętność walki jest sztuką.
  • 0

budo_mala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy walka moze byc piekna?
Dla mnie walka jak najbardziej może być piękna. :-) Oczywiście zależy jaka...
Bardzo lubię oglądać wyćwiczone ruchy, wypracowane techniki. Połączone z naturalnymi zdolnościami, płynne i celne, dają piorunujący efekt.
W końcu nazwa sztuka walki do czegoś zobowiązuje. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024