Skocz do zawartości


Zdjęcie

LP1! Mój pierwszy nożyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

LP1! Mój pierwszy nożyk
dzis rano stało sie ukończyłem swój pierwszy noż :) /tu następują brawa i gratulacje a tłum wiwatuje :twisted: / Nożyk ma na razie taką nazwe od inicjałów autora 8) , pomimo pewnych niedociągnięć tzn dopasowanie okładzin :evil: a zreszta ja i tak go kocham! Wszytko wykonae ręcznie poza piaskowaniem tym zajoł sie już zakłąd specjalizujacy sie w tym . Nożyk ma wymairy i kształt taki aby był wygodny w użytkowaniu w lesie na kempingu i takich tam, materuiał an r ękojeśc to guma przeciw poślizgowa z zakładu szewskiego :) to coś co wyglada jak nity to tylko tak atrapa znalazłem na złowmie całość na butaprem i 3 rurki z cienkopisa .Do kompletnego szczescia brakuje mi jescze jakigioś nosidełak z tworzywa /musze rozwalić jakiś czarny plecak troche taśmy trocznej i zrobie sobie cos takiego / a teraz foto :


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czekam na konstruktywną krytykę, Pozdrawaim nożowniczą brać !!
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
Pokrecony design hehe bym nie wiedzial na poczatku jak to chwycic 8)
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
co do wyglądu ja zaprojektowałem to pod swoją łąpke :twisted: ne wgłębienie na grzbiecie jest na prawde wygodne ja barzdo lubie trzymać kciuk na grzbiecie a to wgłębienie świetnie sprawuje sie w tym celu to malutkie wgłębienie na dole to jeszce z czasów jak chciałem rekojeśc oplesć sznurkiem i zeby sznurek dalej pociągnąc na nożu powstało to wgłębienie :) jak ktoś nie czai pomysłu to trudno , koniec końców zamiast sznurak guma jest i już , a w głębienie powiedzmy ze dodaje niepowtarzalnego charakteru tej kosie. :wink: pozdrawiam
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
po co plecak rozwalać
takie tasiemki widiałem z rzeczami dla alpinistów

pozdro
  • 0

budo_manix
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
A ja jestem jak najbardziej za :D

Oczywiście rękojeść do dopracowania, ale to szczegół.
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
bardzo fajny krztalt. niedopasowane okladziny troszke psuja calosc ale nie jest zle tak na 4+ :D . napisz co to za stal i jak hartowales? interesuje mnei ile taka usluga kosztuje piskowanie + hartowanie takiego detalu. poza tym naprawde fajny pomysl z ta guma, pewnie go wykorzystam... najprostrza pochwa to szeroka tasma (do kupienia w markecie budowlanym) zszyta wzdluz i z petelka na pasek na gorze
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: LP1! Mój pierwszy nożyk
stal to niewiadoma znalazłem jak byłem na wakacjach kawałek takiego płaskowanika wziołem troche pilników i imadło i jazda , co do hartowania hartowałem łopatologicznie rozpaliłem w palenisku załadowałem nożyk i czekałem w ciemnosci do koloru takiej lekkiej wiśni potem do wody lekko odpuszczałem w piecu . Piaskowanie kosztowało mnie 10 zł , narazie ejszce nie ostrzyłem go do końca ale spokojnie ostrośc trzyma , nie jest to co prawda taka ostrosc jak w nozach markowych ale ta kosa to wół roboczy do cięzszych prac w lesie na razie jeszce niczego na serio nia nie rombałem bo chce sie nacieszyc jeszce efektem piaskowania bez rys POZDRo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024