Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
Niestety nie wszystko można u nas nabyć.. U nas trza improwizować. USA to raj dla nożorobów bez problemu można zamówić własciwie wszystko co z tym związane. Seiken chyba wie najlepiej. Więc zamówiłem parę drobiazów na próbę w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] No i po tygodniu paczka trafiła na cło niestety. Chaciałem żeby wysłali jako gift ale nie posłuchali:). Po wizycie w pocztowym urzedzie celnym i nastepnym tygodniu paczka przyszła. Wszystko zgodnie z zamówiniem. Zapłaciłem praktycznie tylko VAT, cło jakieś znikome wyszło. Za przesyłkę policzyli mi niestety 20 dolców (1,6 kg). A zamówiłem pięć kompletów okładzin (mikarta, cocobolo, black ebony), wosk do drewna, cosik do polerowania i pin ozdobny (15 cm by Barry Posner) bo jakoś samemu nie chce mi się wtykać drucików w rurki
Ma ktoś może jeszcze doświadczenia z innymi tego typu sklepami? Może gdzies bliżej, np. Niemcy?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
Nigdzie nie znajdziesz tyle tego co w US , niestety prawo podatkowe w US jest gorsze niz karne wiec raczej takie numery z "giftem" nie przejda.
Po prostu ja zamawiac to juz zamawiac zeby to ich standartowe pudlo wypelnic do konca.
Polecam Sheffield Supply, ma ceny nie do pobicia.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
Z europejskich to polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prowadzi go w Wiedniu rodzina Morocutti. Nie sądzę, aby były problemy z wysyłką (w końcu po to mają serwis www chyba), choć ja korzystałem z ich zasobów jedynie osobiście. Byłem tam przy okazji kilka razy. Miła i rzeczowa obsługa. Sami też robią noże, więc mają wszystko: stal, micartę, G10, wszelkie drewiekna, rurki, nity, piny, skórę, trochę narzędzi itp. Jak kupowałem micartę to od razu dostałem mosiężne nity do zamocowania jej na nożu. No i mozna na prawdę pogadać, popytać...

Aha, mają siedzibę na Breitenfurter Str. 383
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
Nie wiem, jak wygladaja u nich w odniesieniu do inych sklepow ceny takich materialow, jakie chcesz kupic, ale np. te noze, ktore moge porownac (BM) sa dosc drogie.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
Rybak, ale Wiedeń to nie Las Vegas i jak by ktoś był w okolicy, to można zajechać na Breitenfurter. Pamiętam swoje wizyty w tym sklepie kilka lat temu... niestety, już w te okolice mnie nie zawiewa. Ostatnio byłem w 2002r. Ale sentyment zostanie na zawsze, bo dostałem od nich worek cennych rad, pokazali mi fizycznie jak się niektóre rzeczy robi, dali mi niejeden drobiazg o którym nie pomyślałem kupując materiały (np. podpowiedzieli mi, że zamiast mosięznych pinów ciętych z pręta wkłada się mosiężne gwoździe, dzięki czemu nie wylatują z rekojeści jak żywica jest jeszcze płynna... po czym wręczyli garstkę takowych w różnych rozmiarach i grubościach. Niby drobiazg, ale miły i pokazuje ich podejście...).
  • 0

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą
ja polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], sporo materiałów, narzędzia, gotowe ostrza. Właśnie dostałem od nich przesyłkę, za wysyłkę wzieli 10E. Obsługa bardzo fachowa i miła - dobry kontakt mailowy.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprawdzone sklepy wysyłkowe zagranicą

Rybak, ale Wiedeń to nie Las Vegas i jak by ktoś był w okolicy, to można zajechać na Breitenfurter.

Oczywiscie, ja tego przeciez nie neguje - ale Ty dales adres, a ja dolozylem swoje trzy centy.

Pamiętam swoje wizyty w tym sklepie kilka lat temu... niestety, już w te okolice mnie nie zawiewa. Ostatnio byłem w 2002r. Ale sentyment zostanie na zawsze, bo dostałem od nich worek cennych rad, pokazali mi fizycznie jak się niektóre rzeczy robi, dali mi niejeden drobiazg o którym nie pomyślałem kupując materiały (np. podpowiedzieli mi, że zamiast mosięznych pinów ciętych z pręta wkłada się mosiężne gwoździe, dzięki czemu nie wylatują z rekojeści jak żywica jest jeszcze płynna... po czym wręczyli garstkę takowych w różnych rozmiarach i grubościach. Niby drobiazg, ale miły i pokazuje ich podejście...).

No i to im sie chwali.

Wiesz, u mnie tez wszyscy sa mili i od czasu do czasu dorzuca cos gratis, nie tylko dobre rady - ale to kosztuje. Zwlaszcza, jesli chcesz cos kupowac z Polski, w dodatku majac przecietny polski zarobek.
I tylko o to mi chodzilo.

Prosze mnie zle nie zrozumiec, bron Boze nie odradzam tego adresu, ani nic w tym stylu - bo przeciez nie mam z nimi zadnych doswiadczen, zwrocilem tylko uwage na ceny, ktore mi wpadly w oko, a ktore dla kogos moga byc interesujace.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024