Skocz do zawartości


Zdjęcie

MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
Ja nie Piter ale może też coś poradzę :D
Osobiście noszę czasami dużego socoma w firmowej pochewce microtecha na pasku. Możesz nosić poziomo lub pionowo. Sam Socom choć większy jest również bardzo smukły i również nie czujesz, że go masz na pasku. Pochewka mini socoma elite jest jeszcze mniejsza ale rzep jest tak samo mocny.Sam nie puści :) Więc o zgubieniu noża nie może być mowy. Jeśli kupisz sobie manuala to zawsze możesz nosić w kieszeni. Klips trzyma bardzo dobrze i na pewno nie zgubisz swojej zabawki :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?

Do Piter'a

To jak nosisz ten nożyk bo się chłopaki poprztyklali i szlag jasny trafił w wątek. :bad-words:
W skórce czy w codurce? I jak zabezpieczasz przed zgubieniem skoro jak go nosisz to wcale nie czujesz?

Pochewka z cordury, poziomo na pasku, zapięta na rzep. Nie ma mowy o zgubieniu. Aha, jak chcę uniknąć pytań "a co to" to wkładam na pasek (poziomo) małą cordurową pochewkę Benchmade'a. Jest bardziej płaska, cordura jest cieńsza i ma mniejszy splot (czytaj: jest bardziej gładka, bez wyraźnej faktury). Niebieska metka "benchmade" odcięta i taki zestawik z mini SE wewnątrz po prostu "znika" na czarnym pasku...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?

... to kup scyzoryk.

Sid, sorry ale twoje komentarze robia sie irytujace :?

Przepraszam, że jestem rozsądny. Jeśli Cię to pocieszy, to sam z przyjemnością stałbym się posiadaczem MT :-)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
heh, miałem zacząć od MT MSE a zacząłem od Leathermana Wave. To znaczy jeszcze wcześniej był Victoinox i S&W SWAT ale tych nie liczę... :oops:

No ale jak można kupić L W za mniej niż 300zł - nówka sztuka nie śmigana to jak nie skorzystać? no jak? :?:
Ale co tam, to się zawsze przyda.... 8) mam nadzieję :)
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
Ja od dwóch lat noszę Mini Socoma Elite Auto, ostrze combo, Stonewash, jako EDC. Praktycznie cały czas poziomo z tyłu na pasku, w orginalnej pochewce MT, nie ma najmniejszej możliwości zgubienia, poziomo wchodzi nawet na szeroki pas. Moje potrzeby spełnia w 100%, zaznaczam, że nie dziurawię nim samochodów, beczek, nie wyważam okien. Stonewash super, w chwili obecnej na ostrzu nie ma praktycznie żadnych śladów, gubi wszystki rysy. Ząbki haratają liny, tworzywa sztuczne itp. jak masło. Dość powiedzieć, że jednym pociągnięciem (a ząbki są na krótkim odcinku) bez problemu przecina spód butelki typu PET, który jest jednak gruby. Nie zdarzyło się, żeby na ostrzu pojawiły się ślady rdzy, ostrze trzyma ostrość dość dobrze. Co mnie zaskoczyło, to to, że klips pomimo zamocowania w trzech punktach śrubami rusza się na boki :? ,trzyma dobrze nóż wsunięty do kieszeni. Dwa dni temu przy wsiadaniu do samochody, kiedy miałem nóż właśnie na klipsie zahaczyłem i odgiąl się. Żeby go wyprostować muszę odkręcić, niestety muszę coś wymyślić, ponieważ śruby są "kosmiczne".
Podumowując polecam z czystym sumieniem.
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
Sorry za odgrzebywanie staroci, ale należy się.
Dopiero niedawno wysłałem mojego Socoma do Pitera na kurację, ponieważ nic nie wymyśliłem z tymi śrubkami. Kiedy spytałem go w trakcie wcześniejszych ustaleń o pieniądze, spytał: jakie pieniądze?
Wczoraj go dostałem z powrotem, oczywiście nie widać najmniejszego śladu po naprawie, klips ma kaształt taki, jaki miał w dniu opuszczenia fabryki... I oczywiście naostrzony na brzytwę!
Na tego człowieka można liczyć w każdej sytuacji.
Jeszcze raz dzięki Piter!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
To moze ja swojego "fixed" mini Elite tez wysle do Pitera :wink: , bo serwis Microtecha , to jak kamien w wode.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
Q:Czy ktoś używa takiego nożyka jako EDC - co on (ona, ono) jest wart? :?:

A:Tak, uzywalem i to sporo czasu. jest wart od 400-700 zł. Moja wersja byla ze stali 154 cm. Ostrzyla sie mozolnie, ale dobrze trzymal ostrosc. Uwazam, ze to stosunek cena - wartosc uzytkowa jest to bardzo koszytny dla kupujacego.

Q:Czy frame lock oparty na sprężystym aluminium z przykręcaną (sic!) wkładka z tytanu nie zawiedzie? :?:

A:Ja mialem automat, wiec nie wiem jak dziala framelock. Plungelock nie zawiodl absolutnie nigdy i w zadnych warunkach normalnego uzytkowania noza. Przez normalne uzytkowanie noza rozumiem ciecie roznych rzeczy.

Q:Czy nada się w teren jako back-up? :?:

A:Wedlug mnie jest to znakomity noz do drobnych prac kuchenno-biwakowych. Jest bardzo lekki, dobrze sie nim pracuje przy obieraniu, skrobaniu, patroszeniu malych ryb itp. Od bidy mozna nim nawet smarowac chleb maslem, ale we mnie wywolywalo to mieszane uczucia, w koncu to noz TAKTYCZNY.

Q:Czy mocno zwężony czubek jest wystarvczająco mocny do biwakowych prac? :?:

A:Tak, jesli wsrod biwakowych prac nie ma: "sprawdzmy kurwa czy sie zlamie jak na niego skocze"

Q:Jakie ostrze polecacie - stone wash czy satin, czy black - chodzi mi o trwałość i wygląd? I czy ma sens osrze combo do noża EDC? :?:

A:Combo sensu na edc nie ma, raczej przeszkadza, zwlaszcza gdy chcesz cos precyzyjnie pokroic. Na marginesie dodam, ze duzo lepiej cielo mi sie liny i inne grube, acz nie wykonane z drewna przedmioty gladkim ostrzem niz serrated. Jesli chodzi o wersje mialem black-ti i byla dosc wytrzymala, zdecydowanie bardziej niz ta z benchmade'a ktora przy twardzszych materialach zostawiala widoczne smugi na pokryciu. Wyglad wersji black-ti z czarnawa rekojescia byl niezapomniany i na zawsze pozostanie w mej pamieci...jesli noz ma byc jednak bardzo intensywnie uzywany, chyba stonewash bedzie lepszy.
Jak rozumiem dokonales juz wyboru wersji manual, wiec nie bede cie przekonywal, ale wydaje mi sie, ze ten noz w zwiazku z niewielka roznica w cenie miedzy manual a auto prosi sie jednak o sprezyne. Automat ma ta przewage nad wersja manual, ze zapewnia rozrywke podczas ogladania polskiej telewizji, jesli nie mamy pod reka motylka. Pozdrawiam, Yossarian[/i]
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
cholera nie popatrzylem na date, ale i tak uwagi moje uwagi na temat socoma uwazam za uniwersalne i nie starzejace sie, byc moze beda wiec przydatne dla przyszlych wlascicieli :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: MT mini SOCOM elite jako EDC - czy to ma sens?
A ja postanowilem ze kiedys znowu sobie kupie MT mini socom elite auto po to zeby miec biurowego rozpruwacza. Bo jak na miejskie EDC jest troche za delikatny jak dla mnie - co oczywiscie nie znaczy ze dla kogos innego moze nie byc w sam raz. Po prostu lubie mocarniejsze noze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024