Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co was urzeklo w Aikido ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
i mnie zabierali czapke i bili - znaczy chcieli ale małym bedąc chyrzy byłem jak chudy zając nieprzymierzając.... i w myślach oprawców na sposoby różne okaleczałem i pozbawiałem przytomności po wielokroć. sprytnym będąc pojąłem jako szkrab jednakowoż, ze bez odpowiedniego warsztatu - amatorskie proby pozbawiania przytomności oprawców moga wpłynąc dysharmonicznie na symetrie mojej wówczas młodzieńczej facjaty.
pojąwszy to zostałem adeptem sztuki koreanskiej tekłondo. całe godzinyśmy sie darli kopiąc w powietrzew lewo, w prawo, z góry , z dołu i wogóle. jednakowoż jako młodzian wrażliwy o naturze refleksyjnej nieszczególnie znajdowałem sie w otoczeniu rycząco - pocącym. na dodatek nieszczególnie znajdowałem przyjemność w fizycznym zmęczeniu i jego nieodwracalnych nastepstwach jak siniaki, zakwasy i szeroko pojęty ból fizyczny. nie wiedziec czemu nie sprawiało mi to przyjemności. ponadto samokrytycznie musze dodać, ze nieszczególnie mnie to wychodziło i formy przeze mnie demonstrowane zamiast szlachetnej sztuki koreanskich mistrzów przypominały bardziej nieudone zachowania godowe oposa siwego....
taka była moja droga do aikido - sztuki, która wykracza poza niskie, fizyczne pojęcie ruchu. z moimi braćmi w boskim aiki podązami wąską ścieszką... hehehehhehehehehehehehehe
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

i mnie zabierali czapke i bili - znaczy chcieli ale małym bedąc chyrzy byłem jak chudy zając nieprzymierzając.... i w myślach oprawców na sposoby różne okaleczałem i pozbawiałem przytomności po wielokroć. sprytnym będąc pojąłem jako szkrab jednakowoż, ze bez odpowiedniego warsztatu - amatorskie proby pozbawiania przytomności oprawców moga wpłynąc dysharmonicznie na symetrie mojej wówczas młodzieńczej facjaty.
pojąwszy to zostałem adeptem sztuki koreanskiej tekłondo. całe godzinyśmy sie darli kopiąc w powietrzew lewo, w prawo, z góry , z dołu i wogóle. jednakowoż jako młodzian wrażliwy o naturze refleksyjnej nieszczególnie znajdowałem sie w otoczeniu rycząco - pocącym. na dodatek nieszczególnie znajdowałem przyjemność w fizycznym zmęczeniu i jego nieodwracalnych nastepstwach jak siniaki, zakwasy i szeroko pojęty ból fizyczny. nie wiedziec czemu nie sprawiało mi to przyjemności. ponadto samokrytycznie musze dodać, ze nieszczególnie mnie to wychodziło i formy przeze mnie demonstrowane zamiast szlachetnej sztuki koreanskich mistrzów przypominały bardziej nieudone zachowania godowe oposa siwego....
taka była moja droga do aikido - sztuki, która wykracza poza niskie, fizyczne pojęcie ruchu. z moimi braćmi w boskim aiki podązami wąską ścieszką... hehehehhehehehehehehehehe

.... na krawędzi ofcose :twisted: 8)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

.... nieszczególnie znajdowałem przyjemność w fizycznym zmęczeniu i jego nieodwracalnych nastepstwach jak siniaki, zakwasy i szeroko pojęty ból fizyczny. nie wiedziec czemu nie sprawiało mi to przyjemności....


Pmaszt to, czy nie Pmasz... Onci jest ? A może tak się z czasem odmienił... :lol:

A wracając do tematu - mnie po prostu zrobiło "ping" i dlatego Aikido :)

W.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
:) a bo widzisz - odczuwac a sprawiać...... :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

taka była moja droga do aikido - sztuki, która wykracza poza niskie, fizyczne pojęcie ruchu. z moimi braćmi w boskim aiki podązami wąską ścieszką... hehehehhehehehehehehehehe

Znaczy zacząłes ćwiczyc aikido bo nie ma takich wymagań fizycznych na starcie?
  • 0

budo_borewicz 007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
Gdy pierwszy raz pojawilem sie na aiki wydawało mi się ,ze trafilem w sedno (piekny ruch i technika )
:) To bylo to czego szukałem !!!
Jednak po ....latach stwierdzilem,ze liczy sie dla mnie tylko skutecznosc :idea: wiec rozpocząłem szukanie swojego budo !
Mysle ,ze byla to sluszna decyzja -z czego jestem dzis zadowolony !
W aiki cenie wszystko to czego sie nauczylem i moich wybitnych sensei,ow :wink:
Odczucie ruchu jakie towazyszy aiki nie wystepuje w "Żadnej" innej sztuce walki !!!
Pozdr. dla wszystkich
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

Odczucie ruchu jakie towazyszy aiki nie wystepuje w "Żadnej" innej sztuce walki !!!
Pozdr. dla wszystkich

Jeszcze to uczucie ruchu towarzyszy w innej sztuce, co prawda nie walki, ale to już inna sprawa... 8)
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

Znaczy zacząłes ćwiczyc aikido bo nie ma takich wymagań fizycznych na starcie?


O! Nieźle powiedziane! W moim przypadki m.in. to bardzo spodobało mi się w aikido. Szczególnie kiedy na pierwszym treningu sensei powiedział że każdy może ćwiczyć tak intensywnie jak uważa za słuszne. Nigdy nie byłem i raczej nie będę wystarczająco silny i wytrzymały jak na standardy bardziej "kontaktowych" sztuk walki więc bardzo to doceniłem.

Mając do wyboru być "leszczem umiejącym aikido" a "leszczem nie umiejącym nic" wybieram to pierwsze. ;)
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
Hmmm... ten taniec na macie... Po prostu... reklama, zobaczylem, i wstapilem... Slyszalem ostatnio(po 3 latach trenowania) ze kazdy kto trenuje aikido jest nienormalny... Hmm Ciekawe... zstanawialiscie sie nad tym???
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
slowo pisane... jakies 22-25 lat temu przeczytalem cos o sztukach walki , m.in aikido.. potem los podsunal okazje by pojsc na trenieng.. i tak juz zostalo. Nie zaluje
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

Hmm Ciekawe... zstanawialiscie sie nad tym???


ja tam slyszalam tylko ze aikiodocy to najwieksze pijaki :wink:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
W aikido urzeka mnie WŁADZA! Wszechwładza nad ciałem drugiego człowieka, przez czas wykonywania techniki.
Kiedy technika wykonana jest prawidłowo. Wiem na sto procent jak pójdzie przeciwnik, jak skierowac go w inna strone, jak spowodować żeby zrobił coś innego. Niech próbóje się uwolnić z mojej dominacji bez szans - ukaram go bólem, nie ma wyboru staje się moim niewolnikiem. :)

To trochę tak jak gwałt na sterroryzowanej kobiecie - robi wszystko co chcesz.
:twisted:

Tak władza w akido jest najbardziej urzekająca - nie żadna tam charmonia
:) :) :)
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

ja tam slyszalam tylko ze aikiodocy to najwieksze pijaki :wink:


To tylko dla treningu - żeby było łatwiej robić te wszystkie tenkany, ukemi, shikko itp. Robisz na trzeźwo - nie wychodzi. Zrobisz raz "po spożyciu", wracając do domu bladym świtem - zaczyna wychodzić. :wink:
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

W aikido urzeka mnie WŁADZA! Wszechwładza nad ciałem drugiego człowieka, przez czas wykonywania techniki.
Kiedy technika wykonana jest prawidłowo. Wiem na sto procent jak pójdzie przeciwnik, jak skierowac go w inna strone, jak spowodować żeby zrobił coś innego. Niech próbóje się uwolnić z mojej dominacji bez szans - ukaram go bólem, nie ma wyboru staje się moim niewolnikiem. :)


Taaa... I you only knew power of the Dark Side... (khhh... khhh...) :wink:

To trochę tak jak gwałt na sterroryzowanej kobiecie - robi wszystko co chcesz.
:twisted:


Ktoś cię bardzo skrzywdził w dzieciństwie? :wink: :twisted:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?
Po prostu stary mu do wanny wlazil...
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

ja tam slyszalam tylko ze aikiodocy to najwieksze pijaki :wink:

No tak, to jest w pewnym sensie urzekające ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

Po prostu stary mu do wanny wlazil...


Nie mieliśmy wanny, kąpalismy się razem z dziecięciorgiem rodzeństwa w kałużach po deszczu, jedyne co nam właziło to żaby, zwłaszcza siostrom.
a pozatym okupacja i te sprawy - taaa nie było lekko, ale coż nie ma się co rozczulać :cry:
10 filmów o tym zrobili...... ostatni to "pręgi"
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

Hmm Ciekawe... zstanawialiscie sie nad tym???


ja tam slyszalam tylko ze aikiodocy to najwieksze pijaki :wink:


zdaje Ci się :wink:

A apropo urzekania i Aikido to znajommi ostatnio zaczeli do mnie mowić Kobushi i Shogun, co jest niesamowitym progresem w porównaniu do tego, że na poczatku mnie Seiza nazywali. :) I jak tu Aikido nie ćwiczyć?
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

To trochę tak jak gwałt na sterroryzowanej kobiecie - robi wszystko co chcesz.
:twisted:



8O
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co was urzeklo w Aikido ?

To trochę tak jak gwałt na sterroryzowanej kobiecie - robi wszystko co chcesz.
:twisted:

Tak władza w akido jest najbardziej urzekająca - nie żadna tam charmonia
:) :) :)

chcę wierzyć że się kolega nieco zagalopował - inaczej
Dołączona grafika

Dołączona grafika
:roll: :roll: :roll: :blus: :blus: :blus:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024