Skocz do zawartości


Zdjęcie

Foldery: Tip down/Tip up-carry...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?

:lol: No ba, i to gdzie wyjechał...ale to tym bardziej drastyczny przyklad: Niemcy-zwyrodnialstwo-noże 8) , przed takimi perwersjami należy naród chronić. :rofl:

Toz chronie Dołączona grafika - przeciez pisalem, ze "nie wroci"...?

;)

Ale na fotce juz widac, gdzie tkwi nieporozumienie - bo to kciuk trzeba wsunac glebiej, a paluchy wtedy nie beda lezec na zewnatrz tak plasko.

Ja wsuwam kciuk tak, ze od razu siegam do kolka, albo do sworznia od axis.

Sprobuje zrobic jakie fotki i tez wkleic - chyba, ze mi dasz jakis adres gdzie mozna filmiki zuploadowac ;)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?

Ale na fotce juz widac, gdzie tkwi nieporozumienie - bo to kciuk trzeba wsunac glebiej, a paluchy wtedy nie beda lezec na zewnatrz tak plasko.
Ja wsuwam kciuk tak, ze od razu siegam do kolka, albo do sworznia od axis.


OK, czekam na fotki, chętnie zerknę...a może kciuk mam niewymiarowy :wink: ? Mierzony od strony wskazującego wyciąga ledwo 6.5cm, a rękojeści większych folderów mają >10cm, kołek/otwór jest wówczas jeszcze dalej/głębiej w kieszeni...

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
co do otwierania nozy tip-down z otworami w glowni jest jeszcze jeden sposob (sam go nie praktykuje): wyciagamy noz 2 palcami, i nie odwracamy - potem trzymajac go tymi palcami za otwor robimy flick i noz otwarty - wystarczy wtedy tylko poprawic zbyt wysoki chwyt. tak sobie teraz macham, i niezle jest :-) kolejne otwarcie do kolekcji :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
wlasciwie mozna wyciagnac noz juz lapiac go za otwor w glowni... taaaak... chyba kupie sobie jakies spyderco :)
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
Ja czesto praktykuje ten sposob z mini AFCK noszonym w tylnej kieszeni spodni. Wychodzi bardzo dobrze. Albo przytrzymuje palce na dziurze i wychodzi taki troche "ukryty" (ale niezbyt silny) chwyt. Albo nieco mocniejszy ruch reka i poluzowanie chwytu obu palcow pod koniec "flick'u" i noz sam wchodzi na odpowiednie miejsce w dloni.
Z drugiej strony folder noszony tip-up w tylniej kieszeni spodni latwiej jest (przynajmniej mnie) otworzyc za plecami. Ale ja z reguly nosze tip-down.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?

Z drugiej strony folder noszony tip-up w tylniej kieszeni spodni latwiej jest (przynajmniej mnie) otworzyc za plecami. Ale ja z reguly nosze tip-down.
Pozdrowienia,
Swingline


Dokładnie, jak z tylnej kieszeni & otwarcie za plecami, to tip-up znacznie wygodniej. Pisał też o tym cynik (choć mu się "terminologia" pokręciła :wink: ). Ale już np. z kieszeni bojówek na udzie to zdecydowanie tip-down...przynajmniej dla mnie.
  • 0

budo_miniu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
mam 3 noże ...2 są tip down , jeden tip up......
i raczej wiem który akurat noszę, z racji przyzwyczyczjenia wolę
tip-down.
Cynik ma rację, jeśli noszę nóż w kieszeni to tylko nóż !!


m.
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
Prawa tylna kieszeń - tip down. (np. Military)
Prawa przednia kieszeń - tip up. (np. Fulcrum II D)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?

Prawa tylna kieszeń - tip down. (np. Military)
Prawa przednia kieszeń - tip up. (np. Fulcrum II D)


O, to całkiem odwrotnie niż u mnie 8) :

jak z tylnej kieszeni & otwarcie za plecami, to tip-up znacznie wygodniej. Pisał też o tym cynik (choć mu się "terminologia" pokręciła ). Ale już np. z kieszeni bojówek na udzie to zdecydowanie tip-down...przynajmniej dla mnie.


Widać nie ma żadnej prawidłowości.
  • 0

budo_st.simon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
Tak czytam i sie troche dziwie.. czy tylko ja spodnie z malutka kieszonka tak jakby w prawej kieszeni z przodu? Przecie wiekszosc nozy skladanych z ostrzem do 3,5 cala miesci sie tam idealnie! Nie ma szans z wypadnieciem albo niechcianym "szpanowaniem" klipsem bo nawet przykrotka podkoszulka ja zakrywa. I duza przednia kieszen jest zawsze wolna. Fakt ze nie nadaje sie do nozy tip-up ale do tip-downow nie widze lepszego rozwiazania! Sprobujcie bo dla mnie normalna kieszen jest niewygodna (zawsze mam wrazenie ze wszyscy sie wtedy gapia na wystajacego klipsa i przy byle kucnieciu noz sie wysuwa albo wciska w udo) Dlatego do bojowek gdzie takiej kieszonki brak mocuje neckera do paska, bo bez noza sie przecie nie rusze:-)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
lubie foldery na tyle duze, ze sie tam nie mieszcza :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foldery: Tip down/Tip up-carry...?
Jest dobra okazja, zeby wygrzebac temat.

Rano stwierdzilem, ze dzisiaj biore Acenta, wiec go troche przejechalem na trianglu, bo ostatnio popracowal i mial lekkie opory przy goleniu - BTW, ATS-34 wymaga faktycznie troche dluzszej "jazdy", niz 440C i nawet 154CM - po czym wlozylem do tylnej kieszeni spodni.

Ostatnio czesto byla za mna PIKA i tak ja wlasnie nosilem, a w efekcie wyszedl mi eksperyment pod tytulem "czemu nie kazdy noz sie nadaje do noszenia tip-up w tylnej kieszeni spodni".

Sprobowalem go wyjac - i sobie prawie sfiletowalem kawalek palca-fuckalca.

Chcialem go wyjac, tak jak wyjmuje wszystkie tip-upy, siegajac gleboko do kieszeni, a on oczywiscie mi sie zaczepil kolkiem za kieszen i czesciowo otwarl, no a kiedy poprawialem chwyt, to sie skubany zamknal...

Teraz mam na paluchu drugi plaster, bo pierwszy blyskawicznie przesiakl, ten tez szybko "naciagnal", ale potem przestalo leciec.

Tak mi sie pouczajaco dzien zaczal.

A noz ze mna oczywiscie pojechal do pracy w przedniej prawej kieszeni spodni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024