Skocz do zawartości


Zdjęcie

potrojne nunchaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

Gdzie sie podzial duch samodoskonalenia ?
Bo dla mnie wiekszosci z was jezeli czegos sie uczymy to musi sie to kiedys przydac.

A moze po prostu to ja jestem jakis dziwny


Nie jesteś dziwny, tylko nie zastanawiasz się nad tym co czytasz ;)

Ja też chętnie sobie pomacham nunchaku, czy inną dziwną zabawką i poćwiczę przekombinowane kopnięcia z wyskoku, ale jak ktoś mi będzie wmawiał, że to ma jakieś głębsze zastosowanie w samoobronie, to go wyśmieję :-)
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

bo trener jest idiotą (nic nie wiem o tej szkole) i nie ma pojęcia o tym, czego uczy - ale myślę, że chyba to twoja autorska twórczość - tak mi się wdaje.


Ok panowie troche się najebałem dziś to wam powiem bez ogródek.
Jak nie znasz kurwa mojego Sensei to się nie wpierdalaj. Jak narazie człowiek jest szanowany i rozpoznawany wsród elity Polskiego Kobudo. Ma swoje osiąnięcia- jakie? chój wam do tego. i nawet dajcie mi bana bo widzę, ze na tym forum nie szanuje się ludzi, którzy mają swoje zdanie i doświadczenie.

A nunchaku niby ma tu jakąś przewagę?

Poćwicz kurwa trochę to się dowiesz jaką.

No trochę mi głupio, bo on też jest z Krakowa

Wstyd Ci dlatego, że ćwiczysz inny styl i w nim są inne zasady? Wiedz, że zasada w naszej sekcji jest taka "szanuj inne style i ucz się od nich". Wiesz stary mi też jest głupio i wstyd żyć w tym kraju bo polskie sw to wielkie gówno w którym każdy myśli, że jest najlepszy i jest jakimś pierdolonym maczo a w żeczywistości chuja wie na temat innych stylów. fakt ja nie jestem alfą i omegą ale wiem co u nas jest dobre. Z kąd? z doświadczenia ludzi, którzy w tym siedzą.

Tsailifo---> Sorki Shifu (bo pewnie taki masz tytuł) ale nie mam zamiaru być miły dla nikogo, do kogo nie docierają pewne żeczy i jeżeli zasłużyłem na bana to przyjmę go z pokorą.

Mam nadzieję, że ludzie którzy twierdzą, że San Setsu kon jezt bronią nadającą się do obrony na ulicy przekonają się o tym, że tak nie jest i to boleśnie.
tyle co miałem do napisania
OSS KURWA :!:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Buehehehe, popsuły się dziecku zabawki :)

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Za młody jesteś żeby tak do mnie pisac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

Tsailifo---> Sorki Shifu (bo pewnie taki masz tytuł) ale nie mam zamiaru być miły dla nikogo, do kogo nie docierają pewne żeczy i jeżeli zasłużyłem na bana to przyjmę go z pokorą.


Miło ale to nie do mnie... takich "tytułów" nie używam :-)

Co do tego po3-go nunchaku... u nas to sie nazywa : 3 sekcyjny kij.... więc jakby zupełnie inna broń
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
no to ja na marginesie dyskusji: male pytanko do Sadzio, (bez jakiejkolwiek zlosliwosci - czysta ciekawosc):
kto i gdzie uczy w Krakowie kobudo? bo ostatnia sekcja, (zwiazana z Goju-ryu bodajze) zdechla jakies 6-7 lat temu, a ty wyskakujesz z jakims tajemniczym sensei zasluzonym i znanym
powtarzam z mojej strony zero zlosliwosci i agresji - czysta ciekawosc
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

Co do tego po3-go nunchaku... u nas to sie nazywa : 3 sekcyjny kij.... więc jakby zupełnie inna broń


Inna broń, inne używanie. Opisz proszę pokrótce zasady używana tej broni w waszym stylu. jak się ją trzyma, jak uderza, jak jest brana siła uderzenia. Albo żeby było prościej masz jakiś filmik na necie?
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

kto i gdzie uczy w Krakowie kobudo? bo ostatnia sekcja, (zwiazana z Goju-ryu bodajze) zdechla jakies 6-7 lat temu


Masz rację nie ma w Krakowie sekcji kobudo. Przez rok szukałem ćwicząc miedzy czasie freestyle (żeby umieć opanować nuna) i nie znalazłem :) Dlatego bywam częstym gościem w Zabrzu :lol: Ta sekcja to Ko Bu Ryu a Sensei to Paweł Urbańczyk i wcale nie jet tajemniczy :P Patrz link w opisie :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

Co do tego po3-go nunchaku... u nas to sie nazywa : 3 sekcyjny kij.... więc jakby zupełnie inna broń


Inna broń, inne używanie. Opisz proszę pokrótce zasady używana tej broni w waszym stylu. jak się ją trzyma, jak uderza, jak jest brana siła uderzenia. Albo żeby było prościej masz jakiś filmik na necie?


Teraz wiem, że masz 12 lat nie więcej bo nie umiesz czytać - to nie jest "inna broń i inne używanie" - broń jest ta sama ale ma różne nazwy i tyle - prawdopodobnie nikt Ci nie powie jak te techniki wygladaja bo jeszcze zrobisz sobie krzywdę próbując. Nikt też nie ma nic przeciwko KOBUDO, KARATE lub cokolwiek innego by się ćwiczylo - to niestety ty ośmieszasz swoją szkołę oraz swojego nauczyciela podając jego nazwisko (mimo, nie znam go i nic o nim nie wiem) przy takich twoich twierdzeniach. Ja absolutnie nie pisze tego zlośliwie w stosunku do ciebie, ale naprawdę nie masz racji, oraz żadnego pojęcia o poslugiwaniu się tą bronią - to jest fakt i tyle.
  • 0

budo_sadzio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
1. Co swojego wieku to podawałem go na forum jeszcze jakieś 2 godziny temu :P
2. powiem Wam, że niektórzy nie są zbyt spostrzegawczy, no cóż można to inaczej nazwać. :D
3. nie posługuję się tą bronią bo nie ma dla mnie żadnej wartości ale próbowałem i jakoś żyję.
4. to czy zrobie sobie nią krzywdę to już moja sprawa. 18tke miałem już dawno.
5. Ja jestem dumny, że mogę trenować u tak doświadczonego człowieka, który zna wiele broni.
6. To jest forum (zna ktoś definicję tego słowa?) więc mogę się wypowiadać na każdy temat.

Może rzeczywiście wchodzę z butami do Kung Fu na którym się nie znam ale nie piszę nic o żelaznej pięści ani innych tego typu sprawach bo nie mam o nich pojęcia.

Ale jak ktoś pyta się co o tym sądzę to odpowiadam jakie jest moje zdanie. Wolno mi?
Przed ukończeniem 60tki i wkupieniu się w forum trzystoma off topami pewnie mi pozwolicie. Ale ja nie piszę off topów i nie robie burdelu jak inni.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

6. To jest forum (zna ktoś definicję tego słowa?) więc mogę się wypowiadać na każdy temat.


Przecież nikt Ci nie zabrania się wypowiadać. Ani nikomu, kto ma zdanie odmienne.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
3 częsciowy kij... sam chul bong (kor.) w TSD forma z tą bronią jest wymagana na 3 dan...
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Widać więc, że jest to broń dosyć rozpowszechniona, obecna w wielu SW.
  • 0

budo_grasshopper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Glasga

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Witam,
wiem ze kotlet mocno odgrzewany, jednak dyskusja w topiku wprawila mnie w dobry humor i postanowilem podeslac link:
Tym bardziej, ze filmik swiezutki bo z zeszlego tygodnia. Niektorych forumowiczow byc moze zainteresuje.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Nie chciało mi się czytać całego wątku z obrażaniem się włącznie, więc napiszę tylko, że potrójne nunchaku to tzn. three-section-staff, popularne w wielu wu-shu, na pewno nie w karate, więc w ten sposób na pewno znajdziesz jakieś filmiki czy sekcje kung fu, które tego ustrojstwa używają.
  • 0

budo_horang-i
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku

Nie chciało mi się czytać całego wątku z obrażaniem się włącznie, więc napiszę tylko, że potrójne nunchaku to tzn. three-section-staff, popularne w wielu wu-shu, na pewno nie w karate, więc w ten sposób na pewno znajdziesz jakieś filmiki czy sekcje kung fu, które tego ustrojstwa używają.

Ale napewno istnieje w Kobudo ktore jest laczone np z shorin-ryu karate
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: potrojne nunchaku
Na oficjalnej stronie shorin-ryu w dziale kobudo jest wykaz kata z różnymi broniami i jest tam też potrójne nunchaku (sansetsukon).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024