Skocz do zawartości


Zdjęcie

walka w kung-fu jak wyglada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

walka w kung-fu jak wyglada
bylem na paru treningach i widze, ze chlopaki robie oklep bokserski i to wszystko, ba nawet na korpus nie okladaja sie, tylko bo glowce, niemilosiernie sie przy tym odslaniajac, az sie prosi o mawashi na watrobe, ale nie, zaden nie podniesie nogi ! czy zawodnikom kung-fu nogi przyrastaja do ziemi z kolejnymi latami treningu ?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
A przyznasz się gdzie chodzisz? Prawdopodobnie jedna z paranoicznych sekcji gdzie naucza się dwutorowo: form w ramach "tradycyjnego kung fu" i marnego kickboxingu w ramach walki.

Jeśli tak, to szkoda na to czasu.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
filmy made in Hong Kong to jedyne miejsce gdzie znajdziesz walki w stylu kungfu - reszta to zalosne podroby :lol:
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
greenbelt a ty nie miales na karate chodzic? :wink: :) to gdzie chodzisz na kung fu?
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada

greenbelt a ty nie miales na karate chodzic? :wink: :) to gdzie chodzisz na kung fu?



:idea:
Ty sie lubisz czepiac :P karate to Ja juz od lat ilus tam cwicze/cwiczylem, kurs instruktora rekreacji z spec karate to skonczylem w 1993, teraz chcialem sie poruszac po innych klubach/ stylach, a walka sanda Mnie zainteresowala, bo do tej pory to knock-down, szukam czegos z czyms byloby sie przyjemnie zestarzec, coraz wiecej mlodych 20-latkow na treningi przychodzi, a stara gwardia po 30-stce bawi dzieci, wiec KK w Kraku to tylko oklep pod zawody i ustawki po meczach ligowych, w szatni sie slyszy jak to na dyskotece ktos komus przywalil, wiec odsuwam sie od KK, a chcialbym pojsc i pouczyc sie czegos nowego i tu kung-fu jeszcze kiedy walczyc sie mi chce, a na starosc tai-chi, taka emeryturka w MA mi sie marzy
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
:wink:
ale i tak nie wiemy na ktore kung fu sie zapisales. W Krakowie jest kilka szkol , chyba podawalem Ci jakies adresy, poza tym mozna chodzic na Sanda. jak potrzebujesz informacji w tej sprawie to pisz. pozdrawiam
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada

:wink:
ale i tak nie wiemy na ktore kung fu sie zapisales. W Krakowie jest kilka szkol , chyba podawalem Ci jakies adresy, poza tym mozna chodzic na Sanda. jak potrzebujesz informacji w tej sprawie to pisz. pozdrawiam


napisz o tym sanda, chyba ci chodzi o tych z muy tai na rondzie matecznym, a moze sa jeszcze inni,
szkola no coz nie powiem ;-)
nie chce robic zlej czy dobrej reklamy, powiem tylko ze sifu mnie przekonuje do siebie, a szkola to nie wazne, pochodze dluzej to wtedy jak uksztaltuje sobie pelna opinie o tym co sie wyprawia w dojo
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
nie badż taki tajemniczy :wink: poowiedz

chętnie bym się dowiedział co robią w Krakowie w sekcjach kung fu, zwłaszcza jeśli chodzi o walke :) ... tak przez sentyment (badź co bądź troche ćwiczyłem sande :wink: ).

a "sifu" tytułuje się w Kraku niewiele osób, więc trochę i tak powiedziałeś :wink:
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- sanda. instr. K.Kesek
nie cwiczylem tam wiec nie wiem jak sa prowadzone treningi

cos dziwne mi sie wydaje zeby w kung fu nie uzywano nog. a moze to co widziales to byly jakies sparingi zadaniowe bo napewno nie wolna walka.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
Kiedys na zawodach startowali kolesie z klubu "muay thai sanda krakow" tak mi sie zdaje ze to jakos tak szło,tam cwiczył zdaje sie Rafał Simonides jesli ktos kojarzy.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
Apropo walki w kung fu tak sobie ostatnio z Marcinem tłumaczymy stare teksty o Modliszce tzw. quan pu spisane jeszcze przez Lin Jingshana oraz Fan Xudonga. Oto fragment: " Dziś walczący wyglądają tak-jeden gdzieś po jednej stronie horyzontu, drugi po drugiej. Tańczą i wymachują rękami nie wiadomo po co. Tracą oddech, wyczerpują siły, a jeszcze przecież ani razu nie doszło so starcia. Jeśli już dojdzie do walki, to trzeba uderzać. Cios ręką, nogą i koniec. Aż przeciwnik błagać zacznie o pozostawienie w spokoju. Dlatego właśnie mówi się, że lepsze są techniki krótkie niż długie, bo gdy wejdziemy blisko, techniki przeciwnika są niedokładne i nie może ich wykonać........ "
Przypominam tekst sprzed kilkudziesięciu lat.
Pozdrawiam
MW
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
Bardzo fajny fragment...z chęcią poczytałbym więcej. Drogi Qixing, czy byłaby taka możliwość?...Bardzo bym docenił gdybyś przesłał mi choć pare takich fragmentów...Pozdrawiam
  • 0

budo_limubai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
Ej co wy wogóle tu piszecie.Przestańcie 8O "Ćwiczyłem sande" -to żałosne. Tak się wogóle nie pisze tylko San Da.Zresztą to jest nieodłączny element każdego stylu gong fu. Wogóle marny temat. Miłego dnia :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
A TO sie tak pisze ---> "w ogóle"
milego dnia :)
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
kolego Limubai:wejścia nie masz dobrego.kiedy wchodzisz do czyjegos domu to też z pretensjami i tonem wszechwiedzacego????????
Wiecej pokory.......
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
LiMuBai ma racje i wcale to nie zabrzmialo jak pretensje a wy sie juz czepiacie slowa "w ogole" albo tonu wypowiedzi bo nie macie czego.
  • 0

budo_grazka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada

LiMuBai ma racje

To moze powiesz nam w czym ma racje??? :roll:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada
w pisowni san da :)
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada

Ej co wy wogóle tu piszecie.Przestańcie 8O "Ćwiczyłem sande" -to żałosne. Tak się wogóle nie pisze tylko San Da.Zresztą to jest nieodłączny element każdego stylu gong fu. Wogóle marny temat. Miłego dnia :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



jaaasnee :?

żałosne to jest przypierdalanie się do pisowni :evil:
nieodłączny element ??? nie rozśmieszaj mnie i jeszcze każdego gong fu... a kojarzysz coś takiego jak san da jako formuła sportowa ?
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: walka w kung-fu jak wyglada

LiMuBai ma racje i wcale to nie zabrzmialo jak pretensje a wy sie juz czepiacie slowa "w ogole" albo tonu wypowiedzi bo nie macie czego.







Ej co wy wogóle tu piszecie.Przestańcie "Ćwiczyłem sande" -to żałosne. Tak się wogóle nie pisze tylko San Da


my się mozemy nie czepiać,ale w takim raize niech on też się nie czepia..........
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024